Půjčka studentská do 5 minut【listopad 2024】
Jste studentem a potřebujete si nejlépe okamžitě půjčit peníze? Svěřte výběr půjčky do našich rukou. Vyplňte krátký formulář se svými požadavky. Na jeho základě vám ihned vygenerujeme nejlepší nabídky. Protože nikdo nechce naletět podvodníkům, jejich bezpečnost jsme ověřili za vás. Sjednání studentské půjčky je naprosto jednoduché a bezpečné.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je studentská půjčka výhodná
✅ obvykle předčasné splacení zdarma
✅ nižší úrok než u klasických půjček
✅ sjednání půjčky online bývá bez poplatku
✅ možnost odložení splátek na dobu po ukončení studia
4 věci, na které si u studentské půjčky dát pozor
❌ kontrola ručitele, nebo doložení pravidelných příjmů
❌ nebezpečí dluhové spirály již v mladém věku
❌ nutné doložit doklad o studiu
❌ až pro studenty starší 18 let
RADA: Najděte si takovou půjčkou, kterou je možné začít splácet až po ukončení studia. Díky tomu vás při studování nebude stresovat termín splátek. Určitou část – úrok je ale většinou nutné splácet ihned.
Jak studentskou půjčku získat
Studentská půjčka je nabízena bankami, licencovanými nebankovními společnostmi i soukromými poskytovateli. Z jejího výběru vám může jít hlava kolem. Ne však, pokud využijete služeb online srovnávače. Z pohodlí domova zadáte nejdůležitější parametry půjčky. Následně vám srovnávač představí seznam vyhovujících nabídek. Ty jsou prověřeny a nabízeny pouze licencovanými poskytovateli.
Variantou, jak mohou poskytovatelé ověřit bonitu žadatelů o půjčku, je využití aplikace Plaid. Ta je technologickou pomůckou, která umožňuje propojení aplikace s bankovním účtem klienta. Na základě toho je ověření finanční situace žadatele opravdu jednoduché.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- půjčku najdete online z pohodlí domova
- nabídky jsou aktualizované a šité přímo na míru klienta
- vybraného poskytovatele lze rovnou online kontaktovat
- přehled získáte zdarma, musíte pouze věnovat pár minut vyplnění formuláře
- bezpečnost půjček srovnávač ověří za vás
RADA: Studentské půjčky nabízí nepřeberné množství licencovaných společností. Dejte jim přednost před půjčkou od neověřených soukromých osob a lichvářů.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
Půjčování peněz nemusí být pouze strašákem s vidinou zadlužení a exekucí. Existují i situace, kdy může být půjčka výhodná a do budoucna přinést mnoho pozitivního:
- pořízení nového spotřebiče do domácnosti
- zaplacení vzdělávání
- investice s budoucími příjmy
- finanční injekce při neočekávaných situacích – nemoc, úmrtí člena rodiny,…
- investice do umění
U půjček může být riskantní jejich splácení. Ještě před uzavřením smlouvy se informujte o řešení, která poskytovatel nabízí. Variantou zmenšení rizika dluhové pasti je splátkový kalendář. Ten může být upraven podle aktuálních finančních možností klienta.
RADA: Při finančních problémech okamžitě informujte banku a snažte se situaci řešit. Takzvané hraní na mrtvého brouka vám spíše uškodí.
Rozdíl studentské půjčky oproti jiným typům půjček
Studentské půjčky na školné mají jedno ohromné privilegium. A sice posunutí splátek až do doby, kdy klient ukončí své studium. Půjčku je možné sjednat od 18 let a je nutné doložit potvrzení o studiu. Často je vyžadováno i ručení za půjčku. U studentské půjčky bez ručitele je nutné doložení potvrzení o pravidelných příjmech.
Ke sjednání studentské půjčky nestačí pouze potvrzení totožnosti žadatele. Nejedná se tak o půjčku na OP, která je uzavřena po ověření totožnosti. Zásadním dokladem při schvalování studentské půjčky je také potvrzení o studiu. To může být z vyšší odborné či vysoké školy.
Studentská půjčka je klasifikována jako velmi bezpečná a také výhodná forma půjčení peněz. Nízký úrok a možnost splácet až v době, kdy bude student pravidelně vydělávat, z ní dělají jednu z nejbenevolentnějších půjček. Sjednat ji lze jako půjčku od soukromé osoby. Bezpečnější variantou jsou licencované nabídky.
Stejně jako je studentská půjčka poskytována pouze studentům, jsou i půjčky pro OSVČ bez registru a zástavy uzavírány pouze se živnostníky. Obě půjčky jsou velmi výhodné. Při sjednávání je ale nutná kontrola pravidelných příjmů, registru dlužníků, či ručení za půjčku.
DOPORUČENÍ: Dobře si rozmyslete, kolik peněz si půjčíte. U většiny bank je maximální doba splatnosti 10 let dle výši půjčky.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Velkým rizikem může být celková cena půjčky. Ta se na první pohled může zdát nízkou. Žadatele často láká například sjednávání zdarma. Už si ale nevšimne skrytých poplatků, které půjčku prodraží. Ještě před uzavřením smlouvy je vhodné spočítat celkovou cenu půjčky se všemi jejími náklady. Jen tak budete mít jistotu, kolik za půjčku skutečně zaplatíte.
Negativní dopady půjček
Nejenom klasické, ale i krátkodobé nebankovní půjčky dokážou člověka snadno dostat do dluhové pasti. Ta může vést až k exekuci. Jedinou ochranou je ještě před uzavřením smlouvy zkontrolování podmínek při nemožnosti splácet. Výhodné může být odložení splátek, pojištění splácení či úprava splátkového kalendáře.
Proč existují rizikové půjčky
Lidé potřebují peníze bez ohledu na to, zda mají stálé zaměstnání, nebo jsou zadlužení. Právě proto se na trhu s půjčkami neustále objevují různí podvodníci a lichváři. Zákon o spotřebitelském úvěru však od roku 2016 kontroluje licencované bankovní i nebankovní společnosti. Dodržování zákonných pravidel společností spravuje ČNB.
TIP: Aby byla studentská půjčka co nejméně riziková, půjčte si jenom tolik, kolik skutečně potřebujete. Nejbezpečnější jsou bankovní půjčky pro studenty.
Závěr
Studium je v posledních letech čím dál dražší záležitostí. Pokud v rodinném rozpočtu není dostatek financí, studentská půjčka je velmi výhodnou variantou, jak náklady uhradit. Pozitivem je nízký úrok i možnost odložení splátek. Podmínky studentské půjčky jsou více než přívětivé. Při pečlivém výběru poskytovatele s licencí, by tak v budoucnu neměl nastat žádný problém.
Zdroje
- SCHELLEOVÁ, I., akol. Exekuce. Vyd. 1. Ostrava: KEY Publishing s.r.o. ISBN 978-80-87071-91-5
- ŠKVÁRA, Miroslav. Finanční gramotnost. 1. vyd. Praha: Miroslav Škvára, 2011. 219 s. ISBN 9788090482302
- Bc. Lucie Kaslová. Peer to Peer půjčky. In: Západočeská univerzita [online]. 12.4.2022. Dostupné z: https://dspace5.zcu.cz/bitstream/11025/48548/1/P2P%20pujcky%20-%20Kaslova%20Lucie.pdf
- Ing. Gabriela Oškrdalová. Osobní finance Půjčky a úvěry. In: Masarykova univerzita [online]. 20.11.2013. Dostupné z: https://is.muni.cz/el/1456/jaro2013/BKF_OSFI/34761751/4._Pujcky_a_uvery.pdf
- Simona Měřínská. Jak si půjčují české domácnosti. In: ČSÚ Magazín Statistika a my [online]. 17.6.2021. Dostupné z: https://www.statistikaamy.cz/2021/06/17/jak-si-pujcuji-ceske-domacnosti
- Dominik Sedláček. Analýza a srovnání spotřebitelských úvěrů v České republice. Vysoká škola báňská [online]. 2023. Dostupné z: https://dspace.vsb.cz/bitstream/handle/10084/149657/SED0227_EKF_B0412A050005_2023.pdf