O nás

Jsme tým nadšenců pro finance, kteří se věnují nezávislému testování, recenzování a porovnávání finančních služeb a produktů. Naše zjištění prezentujeme prostřednictvím tohoto webu. Zaměřujeme se výhradně na ověřené nabídky, které pečlivě kontrolujeme na základě specifických kritérií, aby bylo možné je transparentně a objektivně porovnávat. Současně poskytujeme aktuální informace o novinkách a změnách ve světě financí, abyste byli vždy v obraze.

Naším hlavním cílem je učinit výběr a sjednání finančních produktů, zejména půjček, jednodušším a přehlednějším.

Náš příběh

Frustrace z nedostatku kvalitního a nezávislého srovnání půjček a finančních produktů na českém internetu nás vedla k založneí tohoto portálu. Protože tento nedostatek, spojený s problémy jako jsou historické přehnané exekuce za drobné přestupky a nedoplatky a celkově nízká finanční gramotnost, vytvořil nepříznivou ekonocmikou situaci pro mnoho čechů.

Půjčky jsou důležitou součástí společenského života a jejich využití by nemělo být tabu. Jsou situace, kdy jsou půjčky nezbytné, ale je důležité k nim přistupovat s rozvahou. Bez regulovaných půjček by lidé v nesnázích měli jako jedinou alternativu nebezpečné lichváře.

Pečlivě zvažte potřebu půjčky

Než si půjčíte, zeptejte se sami sebe: „Opravdu ty peníze potřebuju?“ Pokud už máte dluhy, další půjčka může situaci zhoršit. Rozhodujte se s rozvahou a plánujte chytře!

Rozhodli jsme se tuto situaci změnit. Naším cílem bylo učinit proces výběru a sjednání půjček jednodušším a bezpečnějším. V roce 2018 jsme spustili náš první srovnávač půjček, který přinesl přehlednější porovnání.

Avšak pouhé srovnání nabídek nestačí. Zájemci o půjčku často musí absolvovat časově náročný proces vyplňování několika žádostí, než u nějaké půjčky uspějí. Protože úvěrová společnost schválí v průměru jen 20% zájemců o půjčku. V roce 2019 jsme proto získali licenci od České národní banky pro zprostředkování půjček a vytvořili vyhledávač půjček. Tento nástroj umožňuje zájemcům získat nabídky bezpečných půjček jednoduchým vyplněním formuláře.

Od té doby jsme spustili řadu projektů, abychom rozšířili dosah našeho vyhledávače a v roce 2020 jsme zpracovali přes 10 000 žádostí.

Neustále se zlepšujeme a díky vám a vaší důvěře rosteme. Za rok 2023 se nám podařilo zpracovat více než 70 000 žádostí, za což vám děkujeme!

Naše mise

Naše mise spočívá v nezávislém testování, recenzování a srovnávání finančních služeb a produktů, s důrazem na segment půjček. Jsme zde, aby jsme poskytovali jasné, transparentní a nezaujaté informace, které pomohou lidem lépe se orientovat ve finančních produktech.

Naše vize

Naším dlouhodobým cílem je zjednodušit a přehledně prezentovat proces výběru a sjednání finančních produktů. Aspirujeme být propojením mezi potřebami zákazníků a komplexním finančním sektorem. Usilujeme o to, aby byly půjčky vnímány jako bezpečná a legitimní možnost pro ty, kteří je potřebují. Náš sen je, aby každý, kdo vyhledává finanční řešení, měl snadný přístup k upřímným a transparentním informacím, které mu umožní učinit informované a vhodné finanční rozhodnutí.

Půjčka nevyšla? Zjistěte, co s tím

Zamítli vám půjčku a vy nevíte, co teď? Máme pro vás pár tipů, jak se s tím vypořádat a co dělat dál.

Tým

Ilona Malá, LinkedIn
Po ukončení studia na Mendelově univerzitě v Brně v roce 2008 zahájila svou kariéru v Mladé frontě a.s., poté pracovala jako redaktorka na volné noze pro Economia, a.s. Od roku 2017 působí jako nezávislá copywriterka v Praze. Její práce se vyznačuje schopností přetvářet složitá finanční témata do srozumitelné a přístupné formy.

Libor Žůrek, LinkedIn
Libor je finanční expert s dlouholetou zkušeností v oboru, který chce pomoci lidem lépe porozumět financím. Má vstudovanou Obchodní akademii v Brně. Jeho kariéra začala v roce 1995 v Generali Česká pojišťovna a pokračovala ve významných bankách jako Česká spořitelna a Komerční banka a Raiffeisenbank. Během své práce si všiml, že lidé často kladou stejné finanční otázky, což ho později přimělo tyto informace sdílet i na webu.

Baví tě psát o financích?
Přidej se mezi nás!

Financování projektu

Provoz našeho projektu je spojen s náklady, které je nutné pokrýt, abychom mohli poskytovat naše služby kontinuálně a efektivně. Zásadním prvkem našeho modelu je udržení našich služeb bezplatnými pro uživatele. Toho dosahujeme prostřednictvím bannerové reklamy a partnerských spoluprácí s poskytovateli půjček, které najdete na našem webu. Tyto finanční instituce nám vyplácí provizi za produkty sjednané prostřednictvím naší platformy. Tento systém nás motivuje vytvářet kvalitní recenze a poskytovat kompletní informací, které vám pomohou v rozhodovacím procesu. Pro naše návštěvníky tak zůstávají všechny naše služby zdarma.

Pokud chcete podpořit růst a rozvoj našeho portálu a oceňujete naši práci, můžete přispět tak, že pro sjednání finančních služeb využijete odkazy uvedené v recenzích nebo srovnávači na našem webu.

Nezávislost a Objektivita

Ačkoliv jsou zdroje našeho financování reklamy a partnerství s finančními institucemi, důrazně si zachováváme nezávislost a objektivitu. Rozhodnutí o výběru konkrétní půjčky je zcela v rukou našich návštěvníků. Naším hlavním posláním je poskytovat objektivní a transparentní srovnání finančních produktů, nikoli prosazovat konkrétní nabídky. Zaručujeme, že nikdo nebude nucen vybírat určitý produkt, protože naší prioritou je představit vám ucelený a férový přehled možností, abyste mohli sami učinit informované rozhodnutí.

Certifikace a Vzdělání

Náš tým nejenže má ekonomické a vysokoškolské vzdělání, ale také jsme úspěšně absolvovali zkoušky pro získání oficiální licence ke zprostředkování spotřebitelských úvěrů od České národní banky jakožto důkaz naší odbornosti v oblasti spotřebitelských úvěrů. Navíc se neustále vzděláváme, abychom rozšiřovali naše znalosti a zlepšovali naše služby.

V čem vám pomáháme

V oblasti financí, zejména půjček, máme hluboké znalosti. Proto jsme kromě srovnání nabídek vyvinuli i speciální vyhledávací nástroj, který vám pomůže najít nejlepší půjčku podle vašich specifických potřeb a kritérií. Stačí vyplnit krátký formulář a my za vás zanalyzujeme možnosti na trhu. Vaši žádost předložíme všem relevantním poskytovatelům, nebo pouze vybraným podle vašich preferencí. Poté vám představíme všechny předschválené nabídky. Můžete si vybrat tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám, přičemž celý proces je zcela bezpečný a transparentní.

Kontakt

Kdykoli je to potřeba, naše týmová setkání se konají v coworkingovém centru Impact Hub na Smíchově v Praze, kde posilujeme týmového ducha v dynamickém prostředí hlavního města. Nicméně většinou pracujeme v režimu online, což nám dává flexibilitu a efektivitu.

Pro jakékoli dotazy nebo informace nás můžete kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře na našich webových stránkách.

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Jméno

Tyto webové stránky provozuje společnost 72Ventures s.r.o., IČO: 14139936, se sídlem na adrese Slezská 844/96, Vinohrady (Praha 3), 130 00 Praha.