Půjčky pro nezaměstnané do 5 minut【říjen 2024】
Ztráta zaměstnání představuje pro každého velkou výzvu, se kterou se musí chtě nechtě popasovat. Účty a faktury nepočkají, a pokud nemáte dostatek úspor, bude pro vás jedním z mála dostupných řešení půjčka pro nezaměstnané. S její pomocí pokryjete nezbytné výdaje a postupně se postavíte na nohy. Náš srovnávač vám navíc pomůže s výběrem nejvýhodnější půjčky pro nezaměstnané, přičemž ji hravě srovnáte do 5 minut.
Proč jsou půjčky populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč jsou půjčky pro nezaměstnané výhodné
✅sjednání úvěru bez dokládání příjmů
✅dostupnější půjčka i pro problémové klienty
✅rychlé sjednání bez složitého papírování
✅vyplacení peněz na účet klienta do pár minut
4 věci, na které si u půjček pro nezaměstnané dát pozor
❌vysoké úrokové sazby a další poplatky
❌častější výskyt podvodných poskytovatelů
❌vyšší riziko předlužení klienta
❌velmi krátká doba splatnosti
NAŠE RADA: V žádném případě se nespoléhejte na půjčku jako dlouhodobé řešení finančních problémů. Takové jednání často vede k dluhové pasti až exekučnímu řízení.
Jak půjčky pro nezaměstnané získat
Sjednání půjčky pro nezaměstnané je s naším srovnávačem jednoduché. Pro začátek vyplníte jednotný online formulář, který nám poskytne potřebné informace pro hodnocení vaší situace. Poté srovnávač porovná dostupné nabídky a vybere pro vás nejvýhodnější. Jako další možnost se nabízí sjednání půjčky na pobočce ve vašem městě (např. půjčka Brno, Kroměříž, Pardubice, Ostrava a další).
Po výběru nejvýhodnější půjčky budete přesměrováni na stránky úvěrové společnosti. Většina z nich využívá pokročilé technologie, díky nimž je proces rychlejší. Setkat se můžete s ověřováním skrze bankovní identitu či automatizovaný nástroj Nordigen. Sjednání je přitom nejen rychlé, ale i bezpečné.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- Úspora času, který byste museli strávit hledáním parametrů úvěrů
- Jednoduché porovnání desítek nabídek z pohodlí domova
- Úspora i tisíců korun na nákladech spojených s půjčkou
- Všechny informace o dostupných úvěrech na jednom místě
- Výběr půjčky na míru vašim potřebám i rozpočtu
VAROVÁNÍ: Vyvarujte se nabídkám s vysokými sankcemi za pozdní splácení a firemním půjčkám od společnosti bez licence ČNB.
Kdy se půjčky pro nezaměstnané vyplatí
- Řešení drobných a neodkladných výdajů
- Pomoc při ztrátě zaměstnání či přechodu do nové práce
- Sjednání úvěru při práci na dohodu
- Financování pro začínající OSVČ bez prokazatelných příjmů
- Koupě důležitého vybavení domácnosti (spotřebiče, elektronika)
Při sjednání půjčky pro nezaměstnané si dejte pozor na dobu splatnosti. Ta se obvykle pohybuje v řádu několika dní či týdnů, což vás může dostat do ještě větších problémů.
TIP: Při sjednávání půjčky pro nezaměstnané si ověřte, zda má poskytovatel půjčky dobrou pověst.
Rozdíl půjček pro nezaměstnané oproti jiným typům půjček
Okamžitá půjčka pro nezaměstnané se od jiných typů úvěrů liší flexibilitou, díky čemuž si ji mohou sjednat klienti s nízkými či dokonce nulovými příjmy. To si na druhou stranu vybírá daň na výši úrokové sazby, jež je podstatně vyšší než u běžných bankovních i nebankovních úvěrů.
Půjčka online je populární pro svou rychlost a pohodlí během sjednání. Poskytována je přitom jak bankami, tak i nebankovními společnostmi. Oproti tomu půjčka bez registru je mnohem benevolentnější, díky čemuž si mohou úvěr sjednat i osoby s negativními zápisy v registrech dlužníků.
Půjčka pro dlužníky je určena osobám, které již disponují nějakými závazky. Ty mohou v případě zájmu pomocí získaných prostředků konsolidovat a zbavit se menších nevýhodných úvěrů. Půjčka v exekuci je naopak poskytována osobám, kteří si již prochází exekučním řízením – většina pojišťoven půjčuje pouze u drobných exekucí.
Půjčka od soukromé osoby je flexibilnější a méně formální, ale na druhou stranu může být rizikovější. Naopak krátkodobá půjčka je poskytována bankou i nebankovní společností. V obou případech se bude doba splatnosti pohybovat mezi několika dny až měsíci.
VYSVĚTLENÍ: Mnoho poskytovatelů půjček pro nezaměstnané vyžaduje vyšší úrokové sazby kvůli vyššímu riziku, jemuž se musí vystavit.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Při výběru výhodné půjčky je důležité věnovat pozornost řadě parametrů. V tomto ohledu je nejdůležitější výše úrokové sazby, která může být zejména u nebankovních společností vysoká. Pozor si dejte na poplatky a sankce spojené s půjčkou například za předčasné splacení. Vždy si ověřte, zda poskytovatel půjčky disponuje licencí od České národní banky.
Negativní dopady půjček
Jedním z hlavních negativních dopadů půjček je riziko vzniku předlužení klienta, kvůli čemuž není schopen splácet své závazky. Někteří se mohou dostat do dluhové pasti, kdy se dlužník snaží splácet své stávající závazky dalšími půjčkami.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Před zavedením nového zákona o úvěru byl trh s nebankovními půjčkami plný rizik. Stovky společností nabízely půjčky bez adekvátní regulace, což vedlo k celé řadě případů, kdy se poskytovatelé nebáli klientům účtovat extrémně vysoké sazby, kvůli nimž se cena úvěru zvýšila o tisíce či desetitisíce korun. Naštěstí nová legislativa klade důraz na transparentnost a férové podmínky, čímž snižuje i riziko lichvářství.
NÁŠ TIP: Důkladně si ověřte důvěryhodnost a pověst poskytovatele půjčky. Sníží se tak hrozba, že si omylem sjednáte podvodný nebo nevýhodný úvěr.
Závěr
Půjčky pro nezaměstnané vám dokážou poskytnout finanční oporu ve vypjatém a složitém životním období. V každém případě je třeba počítat i s vysokou rizikovostí takového úvěru, jelikož je vám poskytován bez ověření příjmů. Před sjednáním se vždy ujistěte, že budete schopni půjčku splatit a nestane se pro vás zbytečnou přítěží.
Zdroje
- Redakce. Lidé si více půjčují na své útraty. Nabyl objem rizikových úvěrů. In: ct24.ceskatelevize.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3590954-lide-si-vice-pujcuji-na-sve-utraty-nabyl-objem-rizikovych-uveru
- Centrum.cz. § 218 Lichva. In: Zakony.centrum.cz [online]. 7.9. 2015. Dostupné z: http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-5-paragraf-218
- REDAKCE. Otevřená data podle nařízení vlády č. 425/2016 Sb. In: ČNB [online]. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/seznamy/Otevrena-data/
- Finance. Počet žádostí o bankrot. In iDNES.cz.[online]. 11.12.2019. Dostupné z: https://www.idnes.cz/finance/financni-radce/oddluzeni-nova-pravidla-insolvence-osobni-bankrot-poradna-pri-financni-tisni-dluznici-veritele.A191209_160807_viteze_sov
- CSAS.cz. Na co si češi půjčují. In csas.cz [online]. 2021. Dostupné z: https://www.csas.cz/cs/blog/abeceda-penez/na-co-si-cesi-pujcuji
- CSAS.cz. Na co si češi půjčují. In csas.cz [online]. 2021. Dostupné z: https://www.csas.cz/cs/blog/abeceda-penez/na-co-si-cesi-pujcuji