Půjčka s nejnižší úrokovou sazbou do 5 minut【prosinec 2024】
Hledáte půjčku s nejnižším úrokem? Chcete si půjčit, ale nehodláte za vypůjčené peníze přeplatit maljant? Máme pro vás dobrou zprávu: do 5 minut se můžete dozvědět, jaké nejlevnější půjčky jsou vám dostupné a zda si budete moci vypůjčit třeba i zdarma. Ta nejnižší úroková sazba půjčky je totiž nulová. Ale pozor, aby půjčka byla skutečně zdarma, nulové musejí být úroky i poplatky. Ukážeme vám, kde takové nabídky najdete.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka s nejnižší úrokovou sazbou výhodná
✅ půjčka s nízkým úrokem
✅ lze získat jako první zdarma
✅ dostupná půjčka každému
✅ i pro žadatele s nižšími příjmy
4 věci, na které si u půjčky s nejnižší úrokovou sazbou dát pozor
❌ u nebankovních variant krátká doba splatnosti
❌ u bankovních variant velké nároky na bonitu
❌ často vysoké sankce z prodlení
❌ riziko předlužení
NAŠE RADA: I když si budete brát půjčku zdarma, což je u půjčky nejnižší úrok i poplatek, nezadlužujte se na nesmyslně vysoké částky. Vždy si vyřiďte jen takovou sumu, kterou jednak potřebujete a jednak ji zvládnete bezpečně splácet.
Jak půjčku s nejnižší úrokovou sazbou získat
U půjčky úrok bývá základním ukazatelem její ceny. Ale pravidlem to zdaleka není. Abyste vybírali mezi nejlevnějšími půjčkami, orientujte se podle RPSN. Vedle úroku totiž zahrnuje i všechny poplatky. Nulové RPSN bývá jen u první půjčky zdarma. K jejímu získání stačí navštívit tuto kategorii půjček, vyplnit jednoduchý online formulář, a do 5 minut uvidíte, kde je pro vás bezúročná půjčka právě teď dostupná.
Následovat bude jednání s vybraným poskytovatelem úvěru. Provede vás celým zbývajícím procesem vyřízení úvěru i postupem pro online podpis smlouvy. Vše s jeho dopomocí zvládnete, nic složitého tu nečeká. Například podpis smlouvy probíhá většinou opsáním potvrzovacího kódu ze SMS zprávy.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- pouze prověření poskytovatelé
- přehled o dostupných půjčkách získáte do 5 minut
- pečlivá ochrana osobních údajů
- jen jeden formulář k vyplnění
- lze získat pomoc s výběrem půjčky
VYSVĚTLENÍ: Coby srovnávač půjček jsme zprostředkovatelem spotřebitelského úvěru. Máme nejen odpovídající odborné znalosti, ale i licenci ke zprostředkování půjček, kterou nám udělila ČNB. I my jsme pověřeným subjektem.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na nákup spotřebičů
- k úpravám v bytě
- k doplacení účtů
- na překlenutí krátkodobého snížení příjmu
- na akutní opravy v automobilu
Že je u půjčky úroková sazba jedna z nejnižších, či dokonce nulová, a že ani poplatky nejsou vysoké, ještě neznamená, že by se půjčka nemohla prodražit. Stačí se zpozdit se splátkou, a o vysoké doplatky nebude nouze. Vždy pamatujte na toto riziko.
VYSVĚTLENÍ: Půjčka má dva typy cen. Ten první se vztahuje na řádně splácený úvěr. Cena může být nulová nebo velmi nízká. Druhý typ ceny, který se k půjčce vztahuje, jsou sankce z prodlení. U bank bývají většinou nižší, u nebankovních poskytovatelů jsou často velmi vysoké.
Rozdíl půjčky s nejnižší úrokovou sazbou oproti jiným typům půjček
Půjčka s nejnižší úrokovou sazbou se dá získat o banky i nebankovní společnosti. pokud jde o úvěr bankovní, splácí se od tří měsíců až do deseti let, získat můžete od dvou tisíc až po více než milion korun. U bank začínají úrokové sazby přibližně na úrovní aktuální sazby repo. Setkat se tu můžete i s půjčkou bezúročnou. U nebankovních společností lze získat tu vůbec nejlevnější půjčku, a tou je půjčka zdarma, s dobou splatnosti 1 měsíc
Půjčka s nejnižším úrokem se v mnohém liší například od půjčky pro důchodce bez registru. Žádná z půjček bez registru se neposkytuje zdarma, až na drobné výjimky. Poskytovatelé si totiž nechávají zaplatit právě za zvýšenou tolerancí záznamů v databázích dluhů a vymáhání závazků.
Možná už jste se setkali s půjčkou na mobil. Jedná se o krátkodobý mobilní šek, který si od operátora vypůjčíte několik stokorun, v následujícím vyúčtování je operátorovi vrátíte, s patřičnou platbou za tuto službu. Půjčka přes SMS na mobil patří k nejdražším, čímž se od půjčky s nejnižším úrokem diametrálně odlišuje.
Půjčka s nízkým úrokem se většinou realizuje jako půjčka na účet. Půjčky v hotovosti jsou poměrně drahé, neboť manipulace s hotovostí je sama o sobě dost nákladná. Naopak výplata peněz na účet klienta půjčky a následné inkaso splátek stejnou cestou s sebou nijak návratné náklady navíc nenese.
NAŠE RADA: Stojíte-li o opravdu nejlevnější půjčku, vždy se rozhlížejte mezi půjčkami na účet. Nejlépe jako první zdarma. Nebo, jestliže potřebujete vyšší částku, zaměřte se na půjčky od bank.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Jakákoliv půjčka je vždycky spojena s rizikem předlužení. Co to znamená? Že klient půjčky nezvládne včas odesílat dohodnuté splátky, a k tomu hradit i další povinné výdaje, jako jsou například platby za energie, nájem, pojistné a další. Předlužení může vést až do dluhové pasti.
Negativní dopady půjček
S každou půjčkou je spojen stres ze zadlužení a hlavně: omezení celkové částky, kterou má klient půjčky v daný měsíc pro volné využití. To snižuje jeho finanční svobodu, a může se vyvinout až do problémů se splácením. V extrémních případech mohou tyto problémy končit předlužením, pádem do dluhové pasti, exekucí, či nutností požádat o schválení oddlužení.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Regulace nebankovních půjček je nezbytná proto, aby se srovnaly podmínky úvěrů u bank i nebankovních společností na jednu úroveň. Jedině tak si mohou plnohodnotně konkurovat, aniž by se klienti museli rozhodovat mezi méně a více bezpečnou půjčkou.
VYSVĚTLENÍ: Neregulovaní poskytovatelé půjček, kterýc je na trhu bohužel stále ještě spousta, si mohou do smlouvy o půjčce zakomponovat cokoliv. Regulované nebankovní společnosti si to však dovolit nesmějí. Se žádostí o půjčku se proto obracejte jen na regulovaný trh, nejlépe přes online srovnání půjček.
Závěr
Půjčka s nejnižším úrokem může být bankovním i nebankovním úvěrovým produktem. Nezapomínejte si ověřit i druhou složku ceny, a tou jsou poplatky. Aby byla půjčka opravdu levná, musí se její RPSN alespoň blížit nule. Jediná půjčka, která je opravdu zdarma, bez jakéhokoliv přeplatku, je první půjčka zdarma. Získat se dá ovšem jen v nižších částkách a jen na velmi krátkou dobu splatnosti.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- Veronika Andělová. Nebankovní půjčka v porovnání s úvěrem u banky. In: Vysoká škola polytechnická [online]. 2017. Dostupné z: https://is.vspj.cz/bp/get-bp/student/43895/thema/4689
- SCHELLEOVÁ, I., akol. Exekuce. Vyd. 1. Ostrava: KEY Publishing s.r.o. ISBN 978-80-87071-91-5
- Otevřená společnost, o.p.s.. Jak zůstat člověkem v síti dluhů In: Otevrenaspolecnost.cz [online]. 2020. Dostupné z: https://www.otevrenaspolecnost.cz/exekuce
- Zdeněk Bubák. Na jakou půjčku Češi sází. In zpráva Nielsen Admosphere [online]. 26.8.2019. Dostupné z: https://finparada.cz/5849-Temer-polovina-Cechu-ma-v-soucasnosti-pujcene-penize.aspx?mobile=full
- KLEPÁČKOVÁ, Kristýna. Nebankovní úvěry a půjčky na finančním trhu České republiky [online]. Brno, 2015. Dostupné z: https://theses.cz/id/19niw8/. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Ekonomicko-správní fakulta. Vedoucí práce Ing. Dalibor Pánek, Ph.D.
- Ing. Gabriela Oškrdalová. Osobní finance Půjčky a úvěry. In: Masarykova univerzita [online]. 20.11.2013. Dostupné z: https://is.muni.cz/el/1456/jaro2013/BKF_OSFI/34761751/4._Pujcky_a_uvery.pdf