Nejschvalovanější půjčka do 5 minut【leden 2025】
Nabídka půjček je v dnešní době rozmanitá. Ne vždy ale člověk se žádostí u vybrané společnosti uspěje. Pro většinu žadatelů o půjčku je stresujícím momentem chvíle, kdy je jejich žádost o půjčku zamítnuta a jejich představy o lepší finanční budoucnosti se zhroutí jako domeček z karet. Tomu se dá poměrně snadno předejít, pokud budete mít v hledáčku nejschvalovanější půjčku, u níž máte větší pravděpodobnost, že ji získáte. Sháníte peníze co nejrychleji? My vám je pomůžeme získat do 5 minut.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je nejschvalovanější půjčka výhodná
✅ velká pravděpodobnost schválení žádosti
✅ snadná a pohodlná cesta k penězům
✅ není nutné dokládat účel využití půjčky
✅ bankovní i nebankovní půjčky
4 věci, na které si u nejschvalovanější půjčky dát pozor
❌ výše úrokové sazby
❌ skryté poplatky
❌ vysoké sankce za porušení smluvních podmínek
❌ riziko podvodných nabídek
NAŠE RADA: Úvěrového poskytovatele, od kterého se chystáte půjčit si peníze, si předem důkladně prověřte, a vyhněte se těm pofidérním a neověřeným, abyste předešli nepříjemným komplikacím.
Kdo poskytuje nejschvalovanější půjčku?
Z našeho vlastního nezávislého průzkumu půjčkového trhu vyplynulo, že více schvalují nebankovní společnosti. Nejschvalovanější půjčky jsou například CoolCredit, Creditportal nebo VistaCredit. Tyto půjčky mají nejnižší nároky na žadatele, půjčují také živnostníkům, se zápisem v registrech nebo ve zkušební době.
Jak nejschvalovanější půjčku získat
Nejschvalovanější půjčku snadněji najdete využitím nezávislého online srovnávače půjček. Ten vám během chvilky nabídne aktuálně dostupné půjčky seřazené podle výhodnosti, čímž ušetříte čas, který byste jinak porovnáváním jednotlivých nabídek strávili.
Poté, co budete mít vybranou vhodnou nejschvalovanější půjčku, vyplníte si žádost a přiložíte všechny potřebné doklady, jako například občanský průkaz nebo i další doklad totožnosti, potvrzení o výši pravidelného příjmu apod. Úvěrová společnost žádost posoudí a rozhodne, zda vám půjčku schválí či nikoliv.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- šetří čas i peníze
- bezpečnost
- předem prověření poskytovatelé půjček
- jedna žádost pro všechny poskytovatele
- vaše osobní data jsou v bezpečí
NAŠE RADA: V žádosti o půjčku si rozhodně nevymýšlejte a nepřikrašlujte realitu. Poskytovatelé mají k ruce různé druhy nástrojů, pomocí kterých jsou schopni si vámi zadané údaje ověřit.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na auto nutné k dojíždění do práce
- na bydlení
- na studium
- na úhradu nezbytných výdajů
- na refinancování jiné půjčky nebo konsolidaci několika půjček
Rizikem může být vzít si půjčku na věci, které nepotřebujete (např. dárky, dovolená apod.). V takovém případě se totiž můžete snadno dostat do dluhové pasti a nekonečného kolotoče dluhů.
NÁŠ TIP: Pokud si potřebujete peníze půjčit na bydlení, možná pro vás bude výhodnějším řešením hypoteční úvěr.
Rozdíl nejschvalovanější půjčky oproti jiným typům půjček
Nejschvalovanější půjčka se od ostatních nebankovních půjček odlišuje především dostupností a větší pravděpodobností schválení žádosti. Je možné ji získat u banky i u nebankovní společnosti.
Nejschvalovanější půjčka a půjčka pro začínající živnostníky jsou rozdílné v dostupnosti půjčky a v pravděpodobnosti jejího získání. Zatímco půjčku pro začínající živnostníky může být obtížné získat, cesta k nejschvalovanější půjčce je mnohem snadnější a máte velkou pravděpodobnost, že vám bude žádost o ni schválena.
Nejschvalovanější půjčka a půjčka online o víkendu se liší dostupností. Zatímco půjčku online o víkendu může být u některých poskytovatelů problém získat, nejschvalovanější půjčku získáte jednoduše snadněji.
NÁŠ TIP: Když vybíráte nejnižší půjčku, nedívejte se jen na výši úrokové sazby, ale zaměřte se i na všechny související poplatky, které by cenu půjčky mohly navýšit.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Zadlužit se bývá spojeno s určitým rizikem. Největší rizika půjček bývají mnohdy chytře ukryta ve smluvních podmínkách. Rozhodně se proto zaměřte na důkladné prostudování celé smlouvy a všech jejích náležitostí. Zjistěte si nejen výši úrokové sazby, ale také všech souvisejících poplatků i sankcí.
Negativní dopady půjček
Půjčky kromě užitku mohou přinášet i negativní dopady, a to například v podobě hrozícího rizika předlužení. Berte si proto půjčku jen v nejnutnějších situacích a půjčujte si tolik, kolik budete schopni řádně a včas splatit. Nastavte si výši splátek, tak abyste je zvládli splácet i v případě nenadálého výpadku příjmů. Vyvarujte se půjčování peněz na zážitky, dovolené, dárky nebo podobné věci.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
V současné době musí nebankovní poskytovatelé dodržovat zákonem stanovená pravidla. Nebankovní půjčky musí být regulovány především z toho důvodu, aby jim lidé mohli více důvěřovat a snadněji se vyhnuli lichvářům a obraceli se na ně co nejméně. Cílem nového Zákona o úvěru je i to, aby lidé znali jak svá práva, tak i své povinnosti.
DOPORUČENÍ: Orientujte se pouze na půjčky, které poskytují ověření poskytovatelé s licencí ČNB. Jedině takoví poskytovatelé jsou totiž bezpeční a ověření.
Závěr
Nejschvalovanější půjčka je úvěr, který je velice snadné získat. Jedná se o půjčky s mírnějšími podmínkami pro žadatele. U takovéto půjčky má žadatel větší pravděpodobnost, že mu bude poskytovatelem žádost schválena. Tyto půjčky nabízejí jak banky, tak i nebankovní společnosti. Jedná se ovšem spíše o menší částky se splatností na kratší dobu. Výhodou je velký výběr bankovních i nebankovních produktů. Počítat ale musíte s vyššími úrokovými sazbami i vysokou RPSN.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- Simona Měřínská. Jak si půjčují české domácnosti. In: ČSÚ Magazín Statistika a my [online]. 17.6.2021. Dostupné z: https://www.statistikaamy.cz/2021/06/17/jak-si-pujcuji-ceske-domacnosti
- Centrum.cz. § 218 Lichva. In: Zakony.centrum.cz [online]. 7.9. 2015. Dostupné z: http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-5-paragraf-218
- Zdeněk Bubák. Na jakou půjčku Češi sází. In zpráva Nielsen Admosphere [online]. 26.8.2019. Dostupné z: https://finparada.cz/5849-Temer-polovina-Cechu-ma-v-soucasnosti-pujcene-penize.aspx?mobile=full
- Veronika Andělová. Nebankovní půjčka v porovnání s úvěrem u banky. In: Vysoká škola polytechnická [online]. 2017. Dostupné z: https://is.vspj.cz/bp/get-bp/student/43895/thema/4689
- Zdeněk Bubák. Na jakou půjčku Češi sází. In zpráva Nielsen Admosphere [online]. 26.8.2019. Dostupné z: https://finparada.cz/5849-Temer-polovina-Cechu-ma-v-soucasnosti-pujcene-penize.aspx?mobile=full
- Ing. Gabriela Oškrdalová. Osobní finance Půjčky a úvěry. In: Masarykova univerzita [online]. 20.11.2013. Dostupné z: https://is.muni.cz/el/1456/jaro2013/BKF_OSFI/34761751/4._Pujcky_a_uvery.pdf