Jistá půjčka bez registru do 5 minut【listopad 2024】
Už se vám stalo, že jste potřebovali peníze opravdu ihned, ale nevěděli jste, kde je sehnat? V dnešní době plné technologií můžete mít peníze na účtu do 5 minut. U velké části nebankovních úvěrů je dostupná jistá půjčka bez registru, která je vhodná i pro osoby s nižší bonitou. Jak takový úvěr funguje a jak si ho můžete jednoduše sjednat?
Proč je jistá půjčka bez registru populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je jistá půjčka bez registru výhodná
✅ vyšší jistota sjednání půjčky
✅ rychlé podání i vyřízení žádosti
✅ půjčky bez registru dlužníků
✅ často dostupné i během exekučního řízení
4 věci, na které si u jisté půjčky bez registru dát pozor
❌ vysoké úrokové sazby a RPSN
❌ možné skryté poplatky a nepřehledné podmínky
❌ vyšší riziko spadnutí do dluhové pasti
❌ možné podvodné praktiky ze strany poskytovatele
DOPORUČENÍ: Pokud se rozhodnete pro nebankovní půjčku, vyberte si společnost s dobrou pověstí. Ověřte si, zda je společnost registrována u České národní banky.
Jak jistou půjčku bez registru získat
Hledání výhodného úvěru může být pořádný oříšek. Právě proto jsme vyvinuli náš srovnávač půjček, s nímž jednoduše porovnáte dostupné nabídky na trhu. Hledání vám usnadní jednotný formulář. Na místo zdlouhavého hledání informací na webu, stačí vyplnit jeden formulář a vyčkat pár minut.
Jakmile vám padne jistá půjčka bez registru do oka, můžete se pustit do jejího sjednání. Po kliknutí na příslušné tlačítko budete nasměrováni přímo k úvěrové společnosti. Zde dokončíte pár jednoduchých kroků. Obvykle po vás bude vyžadováno ověření bankovní identity či propojení vašeho běžného účtu pomocí řešení jako je Nordigen, skrze nějž společnost nahlédne do vašich příjmů i výdajů.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- Možnost rychle a snadno porovnat nabídky od různých poskytovatelů
- Přehled o všech relevantních informacích na jednom místě
- Ověření důvěryhodnosti a férovosti poskytovatele
- Jednoduché srovnání a následné sjednání zvoleného úvěru
- Úspora času i peněz, díky porovnání desítek nabídek na trhu
VAROVÁNÍ: Nepodléhejte tlaku poskytovatele. Pokud vám poskytovatel nabízí půjčku, která je pro vás evidentně nevýhodná, odmítněte ji.
Kdy se jistá půjčka bez registru vyplatí
- Investice do bydlení či jeho zajištění
- Pro zaplacení nečekaných finančních výdajů
- Menší opravy domácnosti či montáž nových spotřebičů
- Pokrytí rozpočtu během složitého finančního období
- Splacení menších nevýhodných dluhů či kreditních karet
Nicméně půjčky pro dlužníky často disponují kratší dobou splatnosti, což může být pro některé klienty rizikové. Pokud tedy neumoříte své závazky včas, může vás to stát vysoké poplatky nebo sankce, což půjčku výrazně prodraží.
NAŠE RADA: Než podepíšete smlouvu o půjčce, pečlivě si prostudujte podmínky poskytovatele.
Rozdíl jisté půjčky bez registru oproti jiným typům půjček
Jistá půjčka bez registru se odlišuje od ostatních zejména tím, že poskytovatel neprověřuje vaši historii v dostupných registrech dlužníků. V tomto případě nebude prověřována ani Centrální evidence exekucí. Dostupnost si samozřejmě vybírá daň na ceně úvěru i jeho rizikovosti, kvůli čemuž je třeba k půjčce přistupovat velmi opatrně.
Nebankovní půjčka může mít celou řadu podob od úvěrů podobajících se bankovním půjčkám až po úvěry dostupné i pro osoby v exekuci. Jednou z podkategorií je rychlá půjčka, u nichž jsou peníze rychle převedeny na účet žadatele během několika minut.
Půjčka pro dlužníky je určena osobám, které již mají finanční závazky, ale prozatím nejsou v exekuci. V praxi se tak jedná o alternativu k běžným bankovním úvěrům. Naopak půjčka v exekuci je určena těm, kteří si již prochází exekučním řízením a hledají způsob, jak umořit dané závazky nebo alespoň pokrýt veškeré náklady.
Půjčka do výplaty je krátkodobá půjčka, která pomáhá překlenout období do další výplaty. Na druhou stranu půjčka zdarma je úvěr, s nímž nový klient nehradí žádné poplatky ani úroky. Obvykle jsou však tyto úvěry dostupné jen ve velmi nízkých částkách.
NÁŠ TIP: Ujistěte se vždy, že si půjčku berete pouze tehdy, když ji opravdu potřebujete.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Při výběru půjčky je třeba si důkladně pročíst smluvní podmínky a ověřit si úrokové sazby, poplatky za poskytnutí úvěru či sankce za prodlení. Důležité je zkontrolovat i samotného poskytovatele, který by měl disponovat licencí od České národní banky. Nikdy se nenechte zlákat výhodnými podmínkami a v žádném případě nepodepisujte smlouvu, kterou jste si nemohli v klidu přečíst.
Negativní dopady půjček
Nesplacení půjčky včas může vést k vysokým sankčním poplatkům a růstu dluhu. V extrémních případech může dlužník skončit v exekučním řízení, která se poměrně často řeší ztrátou majetku. V takové situaci je dobré ihned komunikovat s věřitelem, hledat možné řešení a případně se obrátit i na finančního poradce.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Před lety trh s nebankovními půjčkami doslova připomínal divoký západ. Stovky nebankovních společností nabízely půjčky s nejasnými podmínkami a vysokými úroky. Naštěstí byl přijat nový zákon, díky němuž musí nebankovní poskytovatelé splňovat přísné podmínky a zodpovídat se České národní bance. I přesto je ale na místě prověřovat si veškeré poskytovatele a pročítat si dostupné recenze.
NÁŠ TIP: Vždy si pečlivě prostudujte smlouvu a pokud něčemu nerozumíte, neváhejte se obrátit na nezávislého odborníka či někoho zkušenějšího z řad vašich známých či rodinných příslušníků.
Závěr
Jistá půjčka bez registru nabízí klientům rychlé vyřízení a dostupnost pro ty, kteří nemají zrovna nejlepší bonitu. Každopádně i tento úvěr má své stinné stránky, mezi něž patří vysoké úrokové sazby a poplatky. Vždy se tedy ujistěte, že pro vás úvěr opravdu nezbytný a kolik vás bude ve skutečnosti stát.
Zdroje
- JUSTICE.CZ: INSOLVENCE A OSOBNÍ BANKROT. In: JUSTICE.CZ [online]. Dostupné z: https://justice.cz/jsem-v-exekuci
- Simona Měřínská. Jak si půjčují české domácnosti. In: ČSÚ Magazín Statistika a my [online]. 17.6.2021. Dostupné z: https://www.statistikaamy.cz/2021/06/17/jak-si-pujcuji-ceske-domacnosti
- Kateřina Mahdalová. Vývoj exekucí v letech 2017 až 2019. In Novinky.cz.[online]. 4.5.2020. Dostupné z: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/exekuce-miri-k-zasadnim-zmenam-40322419
- Ing. Gabriela Oškrdalová. Osobní finance Půjčky a úvěry. In: Masarykova univerzita [online]. 20.11.2013. Dostupné z: https://is.muni.cz/el/1456/jaro2013/BKF_OSFI/34761751/4._Pujcky_a_uvery.pdf
- REDAKCE. SPECIÁL JAK NA ÚVĚRY. In: Bankovní poplatky [online]. Dostupné z:https://www.bankovnipoplatky.cz/special-jak-na-uvery/
- Mgr. Miroslav Zeman. Čím se řídit při volbě úvěru. Reklama ne, porovnání ano. In: Bankovní poplatky [online]. 27.6.2023. Dostupné z: https://www.bankovnipoplatky.cz/35378