Online půjčka bez registru do 5 minut【listopad 2024】
Potřebujete další půjčku? V online světě nic nereálného. Pouze na základě ověření vaší totožnosti, popřípadě s doložením pravidelných příjmů, zvládnete i se záznamem v registru dlužníků získat online půjčku bez registru. Po rychlém vyplnění dotazníku během pár minut získáte přehled půjček přímo na míru. Navíc máte jistotu, že se k vám dostanou pouze ověření poskytovatelé.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je online půjčka bez registru výhodná
✅ bez kontroly registru
✅ online sjednání z pohodlí domova
✅ nabídka licencovaných nebankovních půjček bez poplatku
✅ peníze okamžitě na účtu
4 věci, na které si u online půjčky bez registru dát pozor
❌ riziko dluhové pasti
❌ vysoké sankce při nesplácení
❌ předčasná platba většinou není zdarma
❌ nepříliš výhodný úrok ani výše RPSN
NÁŠ TIP: Při sjednávání nové půjčky sledujte především výši RPSN. Díky ní snadno zjistíte, kolik vás bude půjčení peněz stát nejen na úrocích, ale i dalších poplatcích.
Jak online půjčku bez registru získat
Variant, jak najít tu nejlepší půjčku, je spousta. Proč si to ale nezjednodušit a zdarma nevyužít online srovnávač? Po vyplnění jednoduché žádosti o půjčku, které vám zabere jen pár minut, získáte přehled nejvýhodnějších půjček bez registru online. Ty jsou přesně šité na míru vašich požadavků.
Banka v případě, že žádáte o půjčku online bez registru, může požadovat kromě ověření vaší totožnosti také doložení pravidelných příjmů. Pokud jste zaměstnancem, je nutné doložit období posledních tří předcházejících měsíců. Daňové přiznání za poslední dva roky pak předkládají OSVČ.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- online přehled bezpečných poskytovatelů
- nezávislé srovnání zadarmo
- okamžité přesměrování na vybraného poskytovatele
- výběr, při kterém jsou vaše data v bezpečí
- jeden formulář – desítky nabídek
DOPORUČENÍ: Ve srovnávačích si vždy prohlédněte všechny nabídky. Ta, která se objeví první, pro vás nemusí být tou pravou. Dejte šanci i nabídkám, které se objevují níže v seznamu.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
Pokud se rozhodnete půjčit peníze, mělo by to být ve chvíli, kdy pořizujete věc s použitím na delší časové období, nebo jde o investici s pozdějšími příjmy. Samozřejmě existují i chvíle, kdy vám chybí pár tisíc korun a můžete dostat do situací, kdy se vyplatí investovat například do:
- pořízení motorového vozidla
- finančních půjček do začátku podnikání
- nenadálých finančních výdajů – rozbitý spotřebič
- investice do domácnosti
- investice do vzdělávání sebe nebo rodinných příslušníků
Výběr účelu půjčky je na vás. Vždy byste ale měli mít na paměti, že ne na všechno je nutné brát si půjčku. Dostat se do dluhové pasti, kdy nejste schopni splácet půjčku a dluhy neustále narůstají, lze poměrně snadno. Proto je opravdu důležité promyslet, zda je váš účel půjčky důležitý.
VAROVÁNÍ: Dobře zvažte, zda budete i v budoucnu schopni půjčku splácet. Ideální je vzorec, kdy výše splátky dosahuje maximálně 45 % z vašich celkových příjmů.
Rozdíl online půjčky bez registru oproti jiným typům půjček
Půjčka online bez registru má tu výhodu, že je nabízeny i lidem, kteří jsou zapsáni v registru dlužníků. Tyto půjčky jsou nejčastěji poskytovány nebankovními společnostmi s licencí ČNB nebo soukromými osobami. Protože poskytovatel přebírá poměrně vysoké riziko, lze očekávat méně výhodné podmínky než u jiných půjček.
Mezi ty výhodnější patří nebankovní půjčky, jde-li o licencovanou formou půjček, u nichž je nutné doložit doklad o pravidelných příjmech a kontrolován je i registr dlužníků. Díky tomu je ale klient obvykle vystaven přívětivější výši úrokové sazby i RPSN, než tomu bývá u půjčky bez registru.
K okamžitému vyplacení peněz může docházet jak u půjčky online bez registru, tak také u půjček ihned nebo půjček na ruku. Jejich výhodou je zrychlené vydání peněz, které tak dostanete okamžitě na ruku hned po podepsání smlouvy. Zpravidla se ale jedná o krátkodobější půjčky.
Krátkodobé půjčky mohou být i online půjčkou bez registru. U těchto půjček není nutné udávat důvod jejich využití. Jedná se o půjčky do několika desítek tisíc korun, které jsou vypláceny jednorázově. Krátkodobá půjčky mohou být i půjčkami zdarma. Pokud první půjčku u společnosti zaplatíte včas, pak vás nemusí stát ani korunu. Půjčky bez registru jsou vždy navýšeny o poplatky či úroky.
NÁŠ TIP: Pokud aktuálně nedlužíte, zkuste se informovat o možnosti výmazu svého jména z registru. Možná budete mít štěstí.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Krátkodobá i dlouhodobá půjčka představuje riziko především ve chvíli, kdy není klient schopný svůj dluh splácet. Snadno se pak může dostat do dluhové pasti, z které je velmi těžké vystoupit. Právě proto je ještě před podepsáním smlouvy zásadní, jakým způsobem poskytovatel tyto situace řeší. Variantou je možnost odložení splátek na později či splátkový kalendář.
Negativní dopady půjček
Ve chvíli nenadálých výdajů si často peníze půjčíte i přesto, že jste aktuálně zadlužení. Pak se ovšem může rozběhnout kolotoč takzvaného předlužení. Tedy situace, kdy vaše dluhy u různých společností neustále narůstají a vy nejste schopni je splácet.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Až do roku 2016 peníze mohl půjčovat prakticky kdokoliv. Na denním pořádku tak byl takzvaný nekřesťanský úrok, který mohl dosahovat až 100% hodnoty půjčovaných peněz. Zákon v současné době nařizuje kontroly ze strany ČNB a udělování licencí všem institucím. Díky tomu se tak na trhu objevuje menší počet poskytovatelů s nevýhodnými podmínkami, které by mohly skončit až na hranici zákona.
NAŠE RADA: Víte, že ČNB kromě dohledu a regulace poskytovatelů bankovních služeb zajišťuje také měnovou politiku a finanční stabilitu?
Závěr
V případě, že vás potkaly nečekané výdaje i ve chvíli, kdy jste již zapsáni v registru dlužníků, může být online půjčka bez registru vaší jedinou šancí, jak nenadálé náklady uhradit. Peníze dostanete ihned na ruku. Musíte ale počítat s vyšší úrokovou sazbou a striktnějšími podmínkami při nesplácení. Dvakrát si tak přepočítejte, zda se vám tato forma půjčky skutečně vyplatí.
Zdroje
- Redakce. Lidé si více půjčují na své útraty. Nabyl objem rizikových úvěrů. In: ct24.ceskatelevize.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3590954-lide-si-vice-pujcuji-na-sve-utraty-nabyl-objem-rizikovych-uveru
- Veronika Andělová. Nebankovní půjčka v porovnání s úvěrem u banky. In: Vysoká škola polytechnická [online]. 2017. Dostupné z: https://is.vspj.cz/bp/get-bp/student/43895/thema/4689
- Bc. Jana Kohoutková. Analýza a srovnání spotřebních úvěrů v České republice. In: Vysoká škola báňská [online]. 2022. Dostupné z: https://dspace.vsb.cz/bitstream/handle/10084/146633/KOH0082_EKF_B0412A050005_2022.pdf?sequence=1&isAllowed=y
- Bc. Milan Staněk. Analýza úvěrů a půjček – požadavky poskytovatelů na finanční účetnictví podniku. In: Jihočeská univerzita [online]. 30.4.2013. Dostupné z: https://theses.cz/id/9c23ho/5024281
- Simona Měřínská. Jak si půjčují české domácnosti. In: ČSÚ Magazín Statistika a my [online]. 17.6.2021. Dostupné z: https://www.statistikaamy.cz/2021/06/17/jak-si-pujcuji-ceske-domacnosti
- ŠKVÁRA, Miroslav. Finanční gramotnost. 1. vyd. Praha: Miroslav Škvára, 2011. 219 s. ISBN 9788090482302