Půjčka 200 000 Kč do 5 minut【listopad 2024】
Mezi nejčastější důvody, proč si lidé berou půjčky, patří úhrada nákladů v souvislosti s bydlením nebo pořízením auta. Pro tyto účely jsou vhodné středně vysoké půjčky s delší dobou splatnosti. Pokud takovou hledáte, my vám ji pomůžeme získat za pár minut. Bude vás čekat jen vyplnění krátkého formuláře, na základě něhož vám vybereme nabídky na půjčky, které vám budou maximálně vyhovovat.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka 200 000 Kč výhodná
✅ nižší měsíční splátky
✅ dostatek času na vrácení finančních prostředků
✅ v některých případech není nutné dokládat výši příjmů
✅ bez zástavy majetku
4 věci, na které si u půjčky 200 000 Kč dát pozor
❌ nutnost mít dostatečnou bonitu
❌ dlouhodobější závazek
❌ může být vyžadován ručitel
❌ pouze na bankovní účet
NAŠE RADA: Jelikož se jedná o větší půjčku a dlouhodobější závazek, je na místě toto rozhodnutí důkladně zvážit a půjčovat si peníze jen na opravdu důležité a nezbytné věci.
Jak půjčku 200 000 Kč získat
Nemusíte se obávat složitého a zdlouhavého vyřizování půjčky. Půjčka 200000 na splátky se dá pohodlně vyřídit online i pokud už nějakou půjčku máte. U nebankovních společností nejsou problémem ani půjčky pro zadlužené ihned. Čas při výběru vám pomůže ušetřit internetový srovnávač půjček, který vám na jednom místě přehledně porovná aktuálně dostupné půjčky mezi sebou a seřadí je podle výhodnosti. Snadno a rychle si tak vyberete nejvýhodnější nabídku.
Následně vás bude čekat vyplnění žádosti o půjčku 200 000 kč a předložení požadovaných dokladů, jako je například doklad totožnosti nebo potvrzení o výši pravidelných příjmů. Úvěrová společnost tyto doklady nastuduje a posoudí vaši bonitu. Nakonec rozhodne o schválení nebo zamítnutí žádosti a v kladném případě budete mít peníze během několika málo okamžiků na svém bankovním účtu.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- větší pocit bezpečí
- přehledné srovnání dostupných půjček
- úspora peněz i času
- pouze ověření a bezpeční poskytovatelé s licencí od ČNB
- dostupnost klientského servisu
DOPORUČENÍ: Žádost o půjčku vyplňujte řádně a poctivě. Rozhodně se nevyplatí uvádět nepravdivé údaje, protože poskytovatel je schopný si zadané informace pomocí nejrůznějších nástrojů ověřit.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- rekonstrukce bytu nebo domu
- nákup nového nebo ojetého auta
- vybavení domácnosti
- oprava auta
Půjčka ve vyšší částce může být riziková v tom ohledu, že se jedná o závazek na delší dobu. Vyplatí se proto sjednat si i připojištění, které vás ochrání v případě nenadálých životních situací, jako je například dlouhodobá nemoc nebo hospitalizace, ztráta zaměstnání apod.
DOPORUČENÍ: Půjčku si berte až ve chvíli, kdy ji opravdu potřebujete a v situaci, kdy ji využijete na úhradu nezbytných nákladů, které nepočkají.
Rozdíl půjčky 200 000 Kč oproti jiným typům půjček
Nebankovní půjčka 200 000 se od ostatních druhů nebankovních půjček odlišuje výší poskytované částky a délkou splatnosti. Samozřejmostí je rychlé, jednoduché a pohodlné vyřízení bez zdlouhavé administrativy i rychlé vyplacení peněz na bankovní účet.
Půjčka 200 000 bez registru a klasická půjčka bez registru se odlišuje tím, že je možné si půjčit více peněz a negativním záznam v některém z rejstříku trestů není v tomto případě problém.
Úvěr 200 000 a půjčka na auto jsou odlišné v možnostech využití půjčených peněz. Zatímco u půjčky na auto peníze využijete jen na nákup nebo opravu auta, u úvěru 200 000 máte naprosto volné ruce a peníze tak můžete využít na cokoliv se vám jen zamane.
Půjčka 200000 a krátkodobá půjčka ihned se liší dobou splatnosti. U půjčky 200000 oceníte delší dobu splatnosti, díky které si můžete splátky rozložit podle svých momentálních finančních možností.
DOPORUČENÍ: Při výběru vhodné nejlevnější půjčky se nezaměřujte jen na úrokovou sazbu, ale soustřeďte se také na výši poplatků a sankcí, které mají vliv na výhodnost půjčky.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Obzvláště půjčky na vyšší částky a s dlouhodobějším splácením mohou být rizikové. Proto je na místě si při výběru a sjednávání půjčky dávat opravdu velký pozor na několik faktorů. Informujte se, zda má poskytovatel licenci od ČNB k provozování této činnosti a jaké má recenze. Ověřte si i výši případných poplatků souvisejících s půjčkou.
Negativní dopady půjček
Půjčky mohou mít neblahé dopady na finanční situaci i život samotný. Existuje riziko, že se extrémně zadlužíte nebo v horším případě skončíte i s exekucí na krku. Vyplatí se proto rozložit si splátky rozumně a stanovit si takovou výši, kterou budete schopni řádně a včas splácet.
Proč existují rizikové půjčky (nebo Proč musí být nebankovní půjčky regulovány)
Proč jsou vlastně rizikové půjčky neustále dostupné? Dříve existovalo velké množství nebankovních společností a rizikových půjček bylo mnohem více. Nový zákon o úvěru ale vnesl do této oblasti určitá pravidla a regulace pro nebankovní společnosti. Cílem tohoto zákona bylo především to, aby lidé mohli více důvěřovat nebankovním společnostem, a na lichváře se pokud možno neobraceli. Ti sice ze světa zcela nezmizí, ale jde o lepší řešení než nebankovní společnosti zcela zakázat.
VAROVÁNÍ: Pokud se vám při sjednávání půjčky nebude cokoliv zdát, bude vám něco připadat podezřelé, raději od takové půjčky ustupte a zaměřte se spíše na ověřené a bezpečné poskytovatele.
Závěr
Půjčka 200 000 kč patří mezi středně vysoké půjčky, pro které je typická delší doba splatnosti. Splátky si tak rozložíte podle svých možností na delší časové období. Půjčka je neúčelová, takže peníze je možné využít na cokoliv. Nevýhodou jsou vyšší sankce z prodlení i to, že se jedná o dlouhodobější závazek.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- REDAKCE. Desatero spotřebitele In: ČNB [online]. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/ochrana-spotrebitele/desatero-spotrebitele/
- Dominik Sedláček. Analýza a srovnání spotřebitelských úvěrů v České republice. Vysoká škola báňská [online]. 2023. Dostupné z: https://dspace.vsb.cz/bitstream/handle/10084/149657/SED0227_EKF_B0412A050005_2023.pdf
- REDAKCE. Desatero spotřebitele In: ČNB [online]. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/ochrana-spotrebitele/desatero-spotrebitele/
- Parlament České republiky. Zákon č. 257/2016 Sb. (ve znění pozdějších předpisů) Zákon o spotřebitelském úvěru In: Zákony pro lidi. Dostupné z: https://www.zakonyprolidi.cz/nabidka/cs/2016-257/zneni-20190104#Top Finance
- Počet žádostí o bankrot. In iDNES.cz. [online]. 11.12.2019. Dostupné z: https://www.idnes.cz/finance/financni-radce/oddluzeni-nova-pravidla-insolvence-osobni-bankrot-poradna-pri-financni-tisni-dluznici-veritele.A191209_160807_viteze_sov
- Iva Špačková. Češi se noří do dluhů, peníze na chod rodiny občas nemá už čtvrtina z nich. In: seznamzpravy.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-osobni-cesi-se-nori-do-dluhu-penize-na-chod-rodiny-obcas-nema-uz-ctvrtina-z-nich-235318