Půjčka bez zástavy do 5 minut【listopad 2024】
Pět minut. Pouze takto krátký čas vám stačí na získání půjčky od ověřeného poskytovatele. Nemusíte přitom ani ručit majetkem. K výhodným nabídkám půjčky bez zástavy se dostanete snadno. Stačí vyplnit krátký formulář pro online srovnávač. Ten vám následně představí ověřené poskytovatele, s kterými je půjčení peněz bezpečné a rychlé. V klidu se usaďte, vyplňte formulář a vyberte si nabídku přesně podle vašich představ.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka bez zástavy výhodná
✅bez ručení majetkem či třetí osobou
✅i pro méně bonitní klienty
✅možnost sjednat i jako půjčku na MD bez registru
4 věci, na které si u půjčky bez zástavy dát pozor
❌zpravidla krátkodobá půjčka
❌výhodné nabídky pouze pro bonitní žadatele
❌množství neověřených poskytovatelů
❌často nelegální poplatky za předčasné splacení
TIP: I přesto, že po vás poskytovatel ručení nevyžaduje, může vám ručitel pomoci k lepším podmínkám. Například u dlouhodobých úvěrů.
Jak půjčku bez zástavy získat
Abyste se nemuseli obávat uzavření úvěru s podvodníky, svěřte vyhledávání půjčky do rukou odborníka. A sice do rukou online srovnávače. Vyplníte krátký formulář, podle nějž následně dojde k výběru těch nejkompatibilnějších nabídek. Ty jsou jsou aktualizované a kontrolované Českou národní bankou. Jedním kliknutím se dostanete na webové stránky zvoleného poskytovatele, kde během pár minut vyplníte žádost o úvěr.
Při kontrole pravidelných příjmů poskytovatelé přistupují k dvojitému ověřování. Po žadateli vyžadují výpisy z bankovního účtu spolu s potvrzením o příjmech. Tyto částky musí být v obou případech totožné. Zároveň může být kontrolován i zaměstnavatel. A sice jeho finanční zdraví a jeho skutečná existence.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- vyhnete se neověřeným poskytovatelům
- celý proces je zadarmo
- okamžité přesměrování na poskytovatele
- bezpečné vyhledávání
- na základě jednotného formuláře
DOPORUČENÍ: Využití online srovnávače je zadarmo a vyhnete se jakémukoliv podvodníkovi.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na investici do vlastního bydlení
- na vybavení bytu
- na zahraniční studium dcery nebo syna
- na přečkání doby, kdy jste nemocní
- na úhradu nečekaných finančních nákladů domácnosti
Levné půjčení peněz se v budoucnu může prodražit. Dochází k tomu při nepromyšleném uzavírání úvěru, kdy žadatel souhlasí s vysokými sankcemi pozdních splátek. Problém může nastat i v situaci, kdy bere klient na lehkou váhu výpočet úroků z půjčky. Protože je maximální výše sankcí dána zákonem, vyhnete se jí sjednáním ověřeného úvěru s licencí od České národní banky.
RADA: Pokud uvažujete o vlastním bydlení, vsaďte na účelový úvěr zvaný hypotéka. Nabídne vám výhodnější podmínky než bezúčelové nebankovní půjčky.
Rozdíl půjčky bez zástavy oproti jiným typům půjček
Půjčka bez zástavy je variantou bankovního i nebankovního úvěru. Zpravidla se jedná o krátkodobý úvěr, kdy si klient může půjčit maximálně několik desítek až set tisíc korun. Bez zástavy si lze, zpravidla u nelicencovaných poskytovatelů, půjčit i velké množství peněz. Nevyhnete se ale vysoké úrokové sazbě a dalším poplatkům. Takový úvěr je zpravidla rizikovým kvůli vysokým nákladům.
Půjčka bez zástavy a registru může být méně výhodnou formou úvěru. Mezi takové se řadí i půjčka bez zaměstnání nebo bez pravidelných příjmů. Tyto úvěry jsou typické pro svou vyšší úrokovou sazbu, sankce i poplatky. To je dáno nízkou bonitou a tedy i nižší pravděpodobností, že splácení úvěru bude probíhat bez problémů.
Půjčka bez registru bez zástavy může být první půjčkou zdarma. Tu nabízejí nebankovní poskytovatelé při půjčce ve výši několika tisíc korun. Pokud s nimi klient uzavírá smlouvu poprvé, může si na dobu 2 až 3 týdnů půjčit peníze pouze za zprostředkovatelský poplatek. V případě, že ale peníze klient nezvládne v celé výši vrátit, čeká na něj vysoká úroková sazba i další poplatky.
Půjčka bez zástavy může být vyplacena na ruku nebo jako půjčka na bankovní účet. A to buď jednorázově, nebo opakovaně. K opakovanému vyplácení dochází u SMS půjčky. Tento úvěr je krátkodobou půjčkou, která je po prvotním schválení vyplacena vždy, kdy o ni klient zasláním SMS požádá.
DOPORUČENÍ: Pokud uvažujete o sjednání první půjčky zdarma, mějte jistotu, že ji zvládnete splatit včas. Jinak se její náklady extrémně zvednou.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Sjednávání krátkodobého úvěru bez zástavy není ničím neobvyklým. Pozor si dejte při uzavření půjčky bez zástavy v případě, že si půjčujete velké množství peněz. Takový úvěr je obvykle nabízen spíše těmi, kdo nedodržují zákonem dané podmínky. To, zda je jednání poskytovatele solidní, lze ověřit skrz recenze bývalých klientů. Ty naleznete na internetu.
Negativní dopady půjček
V případě finančních problémů vám poskytovatel může pomoct situaci řešit. Zásadní je informování věřitele hned na samotném začátku. U nebankovních poskytovatelů se můžete dostat až do dluhové spirály, kdy své závazky nezvládáte splácet. U licencovaných nabídek vám může být nabídnuta pomocná ruka v podobě minimalizování výše splátek nebo nastavení nového splátkového kalendáře.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Bankovní půjčky byly vždy bezpečné. Aby lidé měli jistotu, že nenaletí podvodníkovi, jsou nyní upravovány i činnosti nebankovních společností. Ne, že by tím na trhu nebylo místo pro lichváře. Žadatelé o úvěr ale ví, kdo je držitelem licence od České národní banky a tedy musí dodržovat zákonem dané podmínky. Díky tomu se žadatelé snadno vyhnou lichvářským nabídkám.
VYSVĚTLENÍ: ČNB mimo jiné kontroluje například výši sankcí či nelegální účtování některých z poplatků. Mezi ně patří například poplatek za předčasné splacení úvěru.
Závěr
I dlouhodobé úvěry se mohou obejít bez zástavy. Nemusíte vlastnit majetek, nebo mít někoho, kdo vám za půjčku bude ručit. Online srovnávač vám představí ověřené poskytovatele půjček bez zástavy již do pár minut. Vyplňte úvodní formulář a pusťte se do výběru půjčky, která vám bude nejvíce sedět. Do pár hodin uzavřete bezpečný úvěr a peníze poputují na váš účet, či v hotovosti na vaši ruku.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- Lenka Řeháková. Ekonomická a finanční gramotnost. In: Univerzita Palackého v Olomouci [online]. 17. 2. 2018. Dostupné z: https://theses.cz/id/ce0vvm/Finann_a_ekonomick_gramotnost_ehkov_Lenka.pdf
- Petr TOMAN, Barbora MÁJKOVÁ. Trh úvěrů pro spotřebitele v ČR. In: Mendelova univerzita v Brně [online]. 19. 5. 2017. Dostupné z: https://theses.cz/id/nb58qz/zaverecna_prace.pdf
- Leoš Baroň. Dluhová spirála a insolvence fyzických osob. In: Univerzita Pardubice [online]. 16. 9. 2020. Dostupné z: https://dk.upce.cz/bitstream/handle/10195/76334/BaronL_DluhovaSpirala_IK_2020.pdf
- Průzkumy a indexy. Finanční gramotnost Čechů 2023. In: ČBA [online]. 20.7.2023. Dostupné z: https://cbaonline.cz/financni-gramotnost-cechu-2023
- Iva Špačková. Češi se noří do dluhů, peníze na chod rodiny občas nemá už čtvrtina z nich. In: seznamzpravy.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-osobni-cesi-se-nori-do-dluhu-penize-na-chod-rodiny-obcas-nema-uz-ctvrtina-z-nich-235318
- KOCIÁNOVÁ, Helena. Finanční gramotnost v kostce, aneb, Co Vás neměl kdo naučit. Olomouc: ANAG, 2012. ISBN 9788072637676.