Půjčka Mladá Boleslav do 5 minut【listopad 2024】
V dnešní době si půjčíte odkudkoliv, kde máte přístup k internetu. Půjčíte si v hotovosti i na bankovní účet a trvá to pár minut. Do internetového vyhledávače můžete zadat třeba nebankovní půjčky Mladá Boleslav, půjčky Mladá Boleslav či půjčka ihned Mladá Boleslav. Obratem zjistíte, kdo všechno ve vašem okolí půjčky nabízí. Nebo si půjčte jednodušeji a výhodněji přes online srovnávače půjček.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka Mladá Boleslav výhodná
✅ peníze dostanete na účet nebo na ruku
✅ účelové i neúčelové úvěry
✅ rychlé online sjednání do 5 minut
✅ peníze můžete mít u sebe ještě dnes
4 věci, na které si u půjčky Mladá Boleslav dát pozor
❌ někdy je splatnost půjčky velmi krátká
❌ nesmíte mít negativní záznam v registru dlužníků
❌ musíte disponovat stálým příjmem
❌ vysoké sankce za pozdní splácení půjčky
VYSVĚTLENÍ: Nebankovní společnosti nabízejí své produkty i o víkendech nebo o svátcích. To znamená, že si půjčku můžete sjednat kdykoliv a peníze dostanete do několika desítek minut (zejména u bezhotovostních půjček), nejpozději do druhého dne.
Jak půjčku Mladá Boleslav získat
Půjčku si lze sjednat v bance, přímo u nebankovní společnosti či přes online srovnávače půjček. Srovnávače nezřídka nabízejí výhodnější podmínky pro sjednání úvěru a také vám půjčky přehledně a rychle porovnají. Vám stačí vyplnit jeden formulář pro všechny nabízené produkty. Doložíte všechny požadované dokumenty, žádost zkontrolujete a odešlete.
Úvěrovka si překontroluje, zda nejste evidovaní v rejstříku dlužníků a také si ověří vaši bonitu. Kromě toho může požadovat ověření bankovního účtu bankovní identitou, případně zašlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč. Možná je samozřejmě i půjčka bez registračního poplatku.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- porovnává půjčky na základně hlavních parametrů
- nebankovní půjčka Mladá Boleslav je k dispozici nonstop
- často nabízí výhodnější podmínky pro získání úvěru
- nemusíte se bát o svá citlivá data
- srovnává půjčky od licencovaných společností
DOPORUČENÍ: Jestliže si půjčujete poprvé a nemáte žádnou představu o tom, jak a podle čeho vybírat, online srovnávač vám bude dobrým rádcem i pomocníkem.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na nákup nezbytného vybavení do domácnosti
- na podnikání
- na zaplacení složenek za energie
- na dražší školní pomůcky pro děti
- na nákup základních potravin
Půjčovat byste si měli na životně důležité věci a služby. Ostatní půjčky spadají do rizikových a hrozí, že je nebudete schopni splácet, případně se kvůli nim dostanete do dluhové spirály.
NÁŠ TIP: Skutečně půjčku potřebujete? Pokud jde o něco, co má dlouhodobý charakter, pak skutečně má smysl. V opačném případě (např. půjčka na dovolenou) není dobré o půjčce vůbec uvažovat. Dovolená trvá jen několik dní a po ní zbydou vzpomínky a dluhy.
Rozdíl půjčky Mladá Boleslav oproti jiným typům půjček
Vždy je dobré si nejprve úvěry srovnat. Nejen podle úroků, RPSN, ale například lze vybírat i dle délky splácení, účelu nebo podle toho, jestli potřebujete peníze na ruku nebo na účet.
K dispozici je půjčka od soukromé osoby. Půjčíte si na podnikání nebo na rekonstrukci domu. Myslete však na to, že soukromé osoby nemívají licenci k půjčování peněz. Buďte opatrní.
Půjčka na OP neznamená, že si půjčíte po předložení občanky, ale také druhého dokladu totožnosti. Zadejte si do vyhledávače třeba půjčka Most nebo půjčka na OP Most srovnání` a vyberte si vhodný produkt. Rychlost ovšem bývá vykoupena vysokými úroky a poplatky.
Půjčka pro dlužníky je na českém úvěrovém trhu běžná. Půjčíte si jen 5 000 Kč, nanejvýš 10 000 Kč za vysoký úrok i poplatky. Dlužníkům ke všemu půjčují pouze společnosti bez licence k půjčování peněz.
NÁŠ TIP: Pro prvožadatele může být dostupná půjčka zdarma. Taková půjčka je opatřena nulovým úrokem a poplatkem. Nesmíte se však opozdit s jejím splacením, jinak vše doplatíte.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Než podepíšete úvěrovou smlouvu, zjistěte si na oficiálních stránkách České národní banky, jestli má úvěrová společnost licenci. Přečtěte si na ni recenze od předchozích žadatelů.
Negativní dopady půjček
Někdy se stane, že si lidé sjednají půjčku, ale přijdou o práci a nemají ji z čeho splácet. Dostanou se do úzkých a nevědí, jak takovou situaci řešit. Jednejte okamžitě a spravte o nečekaných okolnostech svého věřitele co nejdříve. Poproste ho o úpravu splátek nebo odložení.
Proč existují rizikové půjčky
Dokud si budou lidé půjčovat rizikově, budou existovat i rizikové půjčky. Mezi rizikové půjčky řadíme například ty, které si lidé sjednávají, aby si koupili dovolenou nebo nejmodernější elektroniku. Rizikové jsou i půjčky, když lidé vědí, že je nemají z čeho splácet. Ti si ale pak půjčují pouze od společností bez licence, neboť solidní společnost si pokaždé ověřuje klientovu bonitu.
VAROVÁNÍ: Jak poznat lichváře? Třeba podle RPSN sazby vyšší než 100 %. Také se vyznačuje tím, že na vás vyvíjí slovní či písemný nátlak a nechce vám nechat úvěrovou smlouvu k prostudování.
Závěr
Půjčka Mladá Boleslav je dostupná v bance i u nebankovek. Sjednáte si ji online. Chcete-li si nechat půjčky porovnat, vyzkoušejte online srovnávač. Ten vám navíc dává jistotu, že si půjčku sjednáte u licencované společnosti. Nestane se tak, že byste se upsali lichvářům a půjčku přeplatili zbytečně moc.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- TEPLÝ, Petr. Navigátor bezpečného úvěru. Praha: Karolinum, 2013. ISBN 978-80-246-2287-3. Redakce. Lidé si více půjčují na své útraty. Nabyl objem rizikových úvěrů. In: ct24.ceskatelevize.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3590954-lide-si-vice-pujcuji-na-sve-utraty-nabyl-objem-rizikovych-uveru
- Petr Ištvánek. Spotřební úvěr v České republice. In: Masarykova univerzita v Brně [online]. 2. 5. 2012. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/obyt5/Bakalarska_prace_-_Spotrebni_uver_v_CR.pdf
- Jakub Seibert. Nebankovní subjekty poskytující úvěry na českém trhu. In: AMBIS vysoká škola [online]. 29. 4. 2014. Dostupné z: https://is.ambis.cz/th/gc1h2/BP_Seibert_J._Nebankovni_subjekty_poskytujici_uvery_na_ceskem_trhu.pdf
- REDAKCE. Otevřená data podle nařízení vlády č. 425/2016 Sb. In: ČNB [online]. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/seznamy/Otevrena-data/
- Parlament České republiky. Zákon č. 257/2016 Sb. (ve znění pozdějších předpisů) Zákon o spotřebitelském úvěru In: Zákony pro lidi. Dostupné z: https://www.zakonyprolidi.cz/nabidka/cs/2016-257/zneni-20190104#Top