Půjčka na auto bez registru do 5 minut【listopad 2024】
Nemáte na nové auto peníze, ale potřebujete si jej pořídit kvůli rodině, práci či obojímu? Možností, jak se k penězům dostat, nabízí půjčka na auto bez registru. Její nalezení vám zabere pár minut. Vyplňte krátký formulář a náš online srovnávač vám poskytne nejlepší nabídky na současném trhu. K vyplacení peněz může dojít již během několika hodin.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka na auto bez registru výhodná
✅žádost je schválena i přes záznam v registru
✅peníze v hotovosti nebo na bankovní účet
✅nákup nového nebo ojetého vozu
✅nabídky i licencovaných společností
4 věci, na které si u půjčky na auto bez registru dát pozor
❌kvůli snížené bonitě dražší forma úvěru
❌často nabídky lichvářů
❌obvykle vysoké sankce pozdních splátek
❌nutné doložit doklad o úhradě zakoupeného vozidla
TIP: O účelovou půjčku je možné zažádat také spolu s ručitelem. Ten se může postarat o získání nejvýhodnější půjčky.
Jak půjčku na auto bez registru získat
Jenom pár minut. Přesně tak málo času stačí na nalezení vhodného poskytovatele při uzavírání půjčky na auto bez registru. Porovnat jednotlivé nabídky musí žadatel sám. Díky online srovnávači získá přehledný seznam pouze aktuálních a ověřených poskytovatelů. Ti, i přesto, že nenahlíží do registru dlužníků, jednají dle zákona a snaží se svým klientům co nejvíce vyjít vstříc.
Pokud sjednáváte úvěr u ověřeného a licencovaného subjektu, vždy je kontrolována vaše bonita. Důležité je ověření totožnosti žadatele i dalších informací o něm. Toho lze rychle dosáhnout díky Bankovní identitě. Bank iD usnadňuje a urychluje schválení žádosti. Stačí přitom, aby měl žadatel u některé z bankovních společností veden běžný účet.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- nezávislé porovnání všech vhodných nabídek
- nabídky bankovních i nebankovních licencovaných poskytovatelů
- přehledné představení jednotlivých parametrů úvěrů
- k žádosti se dostanete během několika málo kliknutí
- každý z nabízených úvěrů má licenci od ČNB
RADA: Ušetřete si práci a kromě bezpečného vyhledávání prostřednictvím online srovnávače využijte i online kalkulačku. Ta vám rychle spočítá celkové náklady na půjčení peněz.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na finanční pomoc při onemocnění členů domácnosti
- na krátkodobé překlenutí nepříznivého finančního období
- na základní kapitál do nového podnikání
- na pořízení automobilu k využívání na cesty do zaměstnání
- na investice, která se v budoucnu nemusí opakovat
Úvěr na auto bez registru příliš neřeší bonitu klienta. Právě proto mohou být sankce za pozdní úhradu splátek až extrémně vysoké. Tyto informace jsou uvedeny ve smlouvě, kterou klient podepisuje. Je tak nutné přečíst si ještě před podpisem všechny její náležitosti.
VYSVĚTLENÍ: U licencovaných úvěrů se nemusíte bát vysokých sankcí. Jejich výše je upravena zákonem o spotřebitelském úvěru.
Rozdíl půjčky na auto bez registru oproti jiným typům půjček
Půjčka na auto bez registru je nebankovním úvěrem, který je nabízen i lidem se sníženou bonitou nebo jako nebankovní půjčka pro cizince. Peníze je možné použít pouze na pořízení nového nebo ojetého vozu. Oproti klasickým účelovým půjčkám se jedná o dražší formu úvěru. Náklady jsou vyšší nejen kvůli úrokové sazbě, ale i dalším poplatkům či případným sankcím.
Schvalování účelových půjček je zpravidla velmi přísné. Klient kromě doložení vysoké bonity bez dluhů a s pravidelnými příjmy musí za úvěr často ručit i svým majetkem nebo třetí osobou. Někteří nelicencovaní poskytovatelé nabízí i půjčku na auto bez registru. I její účel je jasně dán. Schválení je ale daleko benevolentnější a klient si může dovolit o úvěr požádat i v případě, že jeho jméno figuruje v registru dlužníků. Často jsou tyto úvěry nabízeny i jako nebankovní půjčka pro cizince.
Půjčka na auto bez registru je dražší formou úvěru, který je nabízen i méně bonitním klientům. Tyto parametry jsou stejné i u půjčky bez registru nebo půjčky bez dokazování příjmů. Proces schválení je velmi podobný. Zásadním rozdílem je využití peněz. Zatímco půjčka na auto je účelovou a je nutné doložit doklad o pořízení vozidla, ostatní půjčky je možné použít naprosto na cokoliv.
Jednou z nejdražších forem úvěru je bezúčelová půjčka pro každého. Ta je kvůli vysokým poplatkům, roční úrokové sazbě i sankcím velmi riziková. Překážkou při sjednání nejsou nepravidelné příjmy ani záznam v registru dlužníků. Úvěry jsou obvykle nabízeny pouze nelicencovanými poskytovateli. Naopak rychlé půjčky na účet nejsou určeny pro každého.
RADA: Účelové půjčky pro bonitní klienty jsou velmi levné. Pokuste se o vymazání vašeho jména z registru dlužníků a máte šanci na levnější půjčení peněz.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Při sjednávání půjčky na auto bez registru je na místě především ověření solidnosti poskytovatele. Protože je snížena bonita klienta, bankovní subjekty se od těchto nabídek distancují. Nejeden nebankovní subjekt či soukromá osoba je podvodníkem. Jeho solidnost lze ověřit skrz vlastnictví licence od České národní banky. Hodně o poskytovateli vypoví i vzhled smlouvy a v ní uvedené informace.
Negativní dopady půjček
Pokud se dostanete do konfliktu s poskytovatelem úvěru, se kterým jste podepsali smlouvu, obrátit se můžete na finanční arbitr. Ten zadarmo řeší konflikty mezi těmito dvěma stranami. Jeho snahou přitom je především narovnání vztahů mezi dlužníkem a věřitelem.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Do problémů se splácením se dlužník může dostat poměrně snadno. V minulosti nebankovní půjčky nebyly nijak upravovány, což přinášelo vysoké riziko. Aby následky nebyly příliš tvrdé a dlužník se z nich dokázal vzpamatovat, existuje zákon o spotřebitelském úvěru. Ten již několik let upravuje například maximální výši sankcí.
RADA: Nevěřte všemu, co poskytovatel tvrdí. Pečlivě si přečtěte smlouvu, která je pro vás závazným dokumentem.
Závěr
Pořízení auta je v dnešní době možné, i když vaše jméno figuruje v některém z registru dlužníků. Někteří nebankovní poskytovatelé se nebojí sjednat úvěr i s méně bonitními klienty. Půjčka na auto bez nahlížení do registru je skvělou volbou pro každého, kdo si potřebuje pořídit nové vozidlo. Jenom si dejte pozor na všechny podmínky, které poskytovatel uvádí.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- KLEPÁČKOVÁ, Kristýna. Nebankovní úvěry a půjčky na finančním trhu České republiky [online]. Brno, 2015. Dostupné z: https://theses.cz/id/19niw8/ . Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Ekonomicko-správní fakulta. Vedoucí práce Ing. Dalibor Pánek, Ph.D.
- Parlament České republiky. Zákon č. 257/2016 Sb. (ve znění pozdějších předpisů) Zákon o spotřebitelském úvěru In: Zákony pro lidi. Dostupné z: https://www.zakonyprolidi.cz/nabidka/cs/2016-257/zneni-20190104#Top
- Bc. Milan Staněk. Analýza úvěrů a půjček – požadavky poskytovatelů na finanční účetnictví podniku. In: Jihočeská univerzita [online]. 30.4.2013. Dostupné z: https://theses.cz/id/9c23ho/5024281
- REDAKCE. 4 znaky finanční negramotnosti, které vás připravují o peníze In: ekolist.cz [online]. 2019. Dostupné z: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-4-znaky-financni-negramotnosti-ktere-vas-pripravuji-o-penize
- REDAKCE. 4 znaky finanční negramotnosti, které vás připravují o peníze In: ekolist.cz [online]. 2019. Dostupné z: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-4-znaky-financni-negramotnosti-ktere-vas-pripravuji-o-penize
- REDAKCE. Víte, kolik peněz jste utratili minulý měsíc? In: ČNB [online]. Dostupné z: https://www.penizenauteku.cz/