Nebankovní půjčka online do 5 minut【listopad 2024】
V dnešní uspěchané době přichází jako na zavolanou nebankovní půjčka online do 5 minut. S ní můžete získat potřebné prostředky rychle i v případě, že se k vám běžné banky v minulosti obrátily zády. S naším srovnávačem si jednoduše vyberete nejvýhodnější nabídku šitou vám na míru a naučíte se, jak se vyhnout neférovým poskytovatelům s extrémně nevýhodnými podmínkami.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je nebankovní půjčka online výhodná
✅jednoduché sjednání půjčky online
✅široká nabídka typů úvěrů (bez registru, pro nezaměstnané)
✅vyšší dostupnost i pro problémové klienty, i půjčky pro dlužníky s exekucí
✅u nižších částek vyplacení peněz do několika minut
4 věci, na které si u nebankovní půjčky online dát pozor
❌nákladnější forma úvěru
❌možné poplatky za sjednání i vedení
❌lze narazit na podvodné nebankovní společnosti
❌dostupnost často vede k předlužení klientů
NAŠE RADA: Klienti s nízkou bonitou čelí vyšším úrokovým sazbám. Před sjednáním zvažte, zda dokážete splatit celou výši dluhu, včetně úroků a dalších poplatků.
Jak nebankovní půjčku online získat
Náš srovnávač vám pomůže prostřednictvím jednotného online formuláře dohledat dostupné nabídky, které si můžete přizpůsobit svým potřebám i finančním možnostem. Sami si můžete zvolit, jak by měla vaše ideální půjčka online nebankovní vypadat. Srovnávač spolupracuje pouze s ověřenými poskytovateli.
Jednoduché je samotné sjednání úvěru. Většina úvěrových společností využívá moderní technologie, s nimiž si rychle ověří stav vašeho účtu i historii příjmu a výdajů. Během pár minut ověří vaši bonitu, vyhodnotí žádost a v případě úspěchu vám zašle úvěrovou smlouvu k podpisu. Ihned poté vám zašle peníze na účet.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- Odborná pomoc při hledání nejvýhodnějšího úvěru
- Jednoduché rozhraní, s nímž si poradí i méně zkušení uživatelé
- Porovnání nabídek na základě aktuálních informací
- Srovnání desítek relevantních nabídek u ověřených poskytovatelů
- Úspora času i peněz (získat lze i slevy)
VAROVÁNÍ: Vyhněte se společnostem s pochybnou reputací, netransparentními podmínkami a velmi krátkou historií.
Kdy se nebankovní půjčka online vyplatí
- Financování po odmítnutí tradiční bankou
- Rychlé sjednání prostředků i v řádu několika minut
- Sjednání úvěru s nízkou bonitou či negativními zápisy v registru dlužníků
- Úhrada nečekaných výdajů o víkendu
- Možnost půjčení pár tisíc i desítek tisíc korun ihned (např. půjčka 140000 Kč)
- Podpora rodinného rozpočtu po ztrátě zaměstnání či jiné složité životní události
Obecně je nebankovní půjčka online vnímána jako riziková, k čemuž napomáhá i její vyšší dostupnost. Zodpovědnost ohledně zhodnocení schopnosti splácet úvěr zůstává na žadateli, který musí sám odhadnout, zda mu sjednání půjčky spíše nepřihorší.
DOPORUČENÍ: Pozorně si přečtěte všechny smluvní podmínky a ujistěte se, že jim dokonale rozumíte.
Rozdíl nebankovní půjčky online oproti jiným typům půjček
Nebankovní půjčka online se od jiných půjček liší dostupností a rozmanitostí. Klienti se mohou běžně setkat s širokou škálou typů nebankovních půjček, které se od sebe liší účelem i dostupností. S ní roste i riziko, které má vliv na výši úrokových sazeb, jež jsou obvykle vyšší než u klasických bank.
Rychlá půjčka je dostupná online, přičemž disponuje rychlým procesem schválení. Vyplacení peněz na účet je možné do několika minut od podání žádosti. Naopak půjčka na ruku je vyplácena v hotovosti. Sjednání je v tomto případě opět rychlé, ale samotná výplata peněz se může opozdit, jelikož se klient musí téměř vždy dopravit na pobočku nebo výdejní místo.
Půjčka na směnku byla v minulosti zajištěna směnkou, což bylo před lety zákonem zrušeno. Za půjčkou na směnku se často skrývá běžná online půjčka, která disponuje méně striktními pravidly. Naopak půjčka po insolvenci je velmi riziková forma úvěru, jež si sjednávají osoby ihned po skončení insolvenčního řízení.
U půjčky do výplaty je obvykle vyplácena menší částka s krátkou splatností. Klienti tento úvěr využívají k překlenutí období mezi dvěma výplatami. Naopak půjčka pro každého může disponovat trochu delší dobou splatnosti, ale je o poznání rizikovější. Klienti tak musí počítat s vyššími úrokovými sazbami, které se odvíjí zejména od bonity a platební morálky klienta.
NAŠE RADA: Před sjednáním vybrané nebankovní půjčky si stanovte realistický plán splácení, který neohrozí váš rodinný rozpočet.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Jednou z nejhorších věcí, která vás může při sjednání úvěru potkat, je podpis smlouvy s neférovým poskytovatelem, podvodníkem a lichvářem. Vždy si dopředu ověřte, u koho úvěr sjednáváte a jakou má pověst. Vyčleňte si dostatek času a hledejte nejen recenze a diskuze reálných klientů. Využít můžete náš srovnávač půjček, který mezi sebou srovnává pouze ověřené nabídky.
Negativní dopady půjček
Nesplácením úvěru si vysloužíte negativní záznam v registrech dlužníků, což bude mít vliv na vaši bonitu. K zápisu dochází často až po třetí upomínce, kterou vám musí poskytovatel zaslat na vaši adresu. Bonitu může ohrozit i povolené odložení splátek.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Regulace nebankovních půjček na konci roku 2016 byla nezbytnou reakcí na do té doby neregulovaný trh, kde působily stovky ne-li tisíce nijak neprověřených institucí. Nový zákon o úvěru zavedl pravidla, podmínky a regulace pro poskytovatele, které lépe chrání spotřebitele před nekalými praktikami.
NÁŠ TIP: Během sjednávání půjčky se vyhněte impulzivnímu jednání. Naopak si ponechejte na rozhodnutí dostatek času a případně ho konzultujte i s někým dalším.
Závěr
Nebankovní půjčka online je nabízena v široké škále podob, díky čemuž se hodí pro běžné klienty i osoby, které se potýkají se závažnými finančními problémy. U klientů s nízkou bonitou může být riziková zejména z hlediska výše úrokových sazeb a RPSN. Při správném výběru může být nebankovní půjčka online skvělým pomocníkem.
Zdroje
- REDAKCE. Otevřená data podle nařízení vlády č. 425/2016 Sb. In: ČNB [online]. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/seznamy/Otevrena-data/
- Zdeněk Bubák. Na jakou půjčku Češi sází. In zpráva Nielsen Admosphere [online]. 26.8.2019. Dostupné z: https://finparada.cz/5849-Temer-polovina-Cechu-ma-v-soucasnosti-pujcene-penize.aspx?mobile=full
- Bc. Milan Staněk. Analýza úvěrů a půjček – požadavky poskytovatelů na finanční účetnictví podniku. In: Jihočeská univerzita [online]. 30.4.2013. Dostupné z: https://theses.cz/id/9c23ho/5024281
- SYROVÝ,Petr; TYL, Tomáš.Osobní finance: řízení financí pro každého. 1.vyd. Praha: GRADA Publishing, a.s., 2011. 208 s. ISBN 978-80-247-3813-0.
- BALABÁN, Zdeněk.Slabikář finanční gramotnosti: učebnice základních 7 modulů finanční gramotnosti. 2. aktualiz, vyd. Praha: Cofet, 2011, 416 s. ISBN 978-809-0439-610.
- CSAS.cz. Na co si češi půjčují. In csas.cz [online]. 2021. Dostupné z: https://www.csas.cz/cs/blog/abeceda-penez/na-co-si-cesi-pujcuji