Půjčka pro dlužníky s exekucí do 5 minut【září 2024】
Máte exekuci, ale i tak si potřebujete půjčit další peníze? Nechte hledání půjčky pro dlužníky s exekucí na nás. Vyplňte krátký formulář a do pár minut získáte přehled těch nejvýhodnějších nabídek. Ověříme za vás pravost licence ČNB a představíme vám pouze ty společnosti, které jsou regulovány Zákonem o spotřebitelském úvěru. Tak na co ještě čekáte? Náš formulář je již připraven.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka pro dlužníky s exekucí výhodná
✅ možnost půjčkou vyřešit exekuci
✅ peníze na ruku v hotovosti, nejsou zabaveny exekutorem
✅ půjčka může přinést nový finanční start
✅ online výběr hned z několika poskytovatelů
4 věci, na které si u půjčky pro dlužníky s exekucí dát pozor
❌ drahá a nebezpečná půjčka
❌ vyplacení peněz pouze v hotovosti
❌ neověření poskytovatelé
❌ vysoké sankce při nesplácení
RADA: Pokud si v exekuci chcete půjčit peníze, nikdy si je nenechte posílat na bankovní účet. V rámci exekuce by vám byly ihned zabaveny.
Jak půjčku pro dlužníky s exekucí získat
Nejrychlejším a asi i nejjednodušším způsobem nalezení prakticky jakékoliv půjčky, je využití online srovnávače. Ten vám, na základě vyplněného formuláře, okamžitě představí seznam nabídek. Na žadateli o půjčku tak již pouze je, aby našel tu, která je pro něj osobně nejvíce výhodná.
Při sjednávání půjček poskytovatel řeší bonitu klienta. Kvůli tomu jsou kontrolovány úvěrové registry. Registrů je celkem pět, nedá se ale říci, který z nich je nejdůležitější. Mezi nejznámější patří Bankovní a Nebankovní registr klientských informací a SOLUS.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- pouze bezpeční poskytovatelé půjček
- okamžité přesměrování na vybranou společnost
- srovnání půjček 24 hodin denně 7 dní v týdnu
- všechny služby srovnávače jsou zdarma
- bezpečné vyhledávání s ochranou osobních dat
DOPORUČENÍ: Kromě nalezení bezpečné půjčky věnujte pozornost i její výhodnosti. Ještě před podpisem smlouvy si spočítejte RPSN, úroky i všechny další poplatky.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
Půjčení peněz je sice riskantním krokem, v některých situacích se ale může i vyplatit. A to například při:
- úhradě závazků, které člověku mohou přinést velké problémy
- pořízení pomůcek k výkonu zaměstnání
- překlenutí krátkodobých finančních problémů
- investici, která v budoucnu přinese nové příjmy
- investici do vzdělávání sebe i členů rodiny
Půjčka může být vhodnou variantou, jak překlenout nepříznivé finanční období. Žadatel by si i přesto měl dát pozor na své zadlužení a roztočení takzvané dluhové spirály. Při půjčování peněz by hodnota splátek neměla přesahovat 50 % čistých příjmů.
RADA: Pokud za půjčené peníze pořizujete nějakou věc, její životnost by měla být delší, než je předpokládaná doba splácení.
Rozdíl půjčky pro dlužníky s exekucí oproti jiným typům půjček
Půjčky pro dlužníky s exekucí jsou podle zákona nelegální. Kvůli tomu je nabízí pouze nelicencovaní poskytovatelé za velmi nevýhodných podmínek, které člověka mohou dovést k dalším finančním problémům. Vysoký úrok, skryté poplatky a především vysoké sankce za pozdní splátky nejsou ničím neobvyklým.
Půjčka pro dlužníky s exekucí je vydávány v hotovosti. V insolvenci je možné využít také další nelegální formu půjčení peněz. Tou je půjčka na směnku. U obou typů půjček není kontrolován registr dlužníků či pravidelné příjmy. Jde pouze o sjednání půjčky za nepříliš výhodných podmínek a následné vyplacení peněz na ruku.
Další z méně výhodných půjček je i půjčka pro dlužníky. Ta je legální variantou, kterou mohou poskytovat i licencované nebankovní společnosti. Méně striktní podmínky jsou vykoupeny nutností doložit pravidelné příjmy.
Půjčka pro lidi v exekuci je jednorázovou půjčkou poskytovanou nelicencovanými společnostmi či soukromými osobami. Půjčkou zajišťující pravidelný příjem peněz je SMS půjčka online. U té může být kontrolován registr dlužníků i pravidelné příjmy. Peníze jsou vypláceny v hotovosti nebo na účet kdykoliv, kdy klient pošle SMS.
Obecně mají půjčky od soukromých osob, mezi něž patří i půjčka přes mobil, velkou míru rizika. Nejsou kontrolovány ČNB a jejich poskytovatelé často jednají na hranici zákona. Proto je vhodnější sáhnout po jiné formě nebankovní půjčky. Licencované půjčky sice nemusí být výhodné, rozhodně jsou ale bezpečnější.
DOPORUČENÍ: Najděte si takovou půjčku, která sebou nenese žádné skryté poplatky. Využít můžete i nabídky, kdy je první půjčka u daného poskytovatele zdarma.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Půjčky jsou regulovány Zákonem o spotřebitelském úvěru. Ne každý z poskytovatelů je ale držitelem licence ČNB a podléhá její kontrole. Lichváři i další soukromé osoby často jednají na hranici zákona. Je důležité prověřit si jejich činnost. To lze provést například prověřením recenzí bývalých uživatelů.
Negativní dopady půjček
Ne každá půjčka je uzavřena legálně. Pokud odhalíte podvodnou smlouvu, nahlaste ji dříve, než vám přinese finanční problémy. S půjčkami, které nekorespondují se zákonem o úvěru, se zdarma můžete obrátit na finanční arbitr.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
V dřívějších letech byly peníze často půjčovány velmi nelidským způsobem. Na denním pořádku byly vysoké úroky, vysoké sankce při neschopnosti splácet či vymáhání peněz lichváři na hranici zákona. Aby k těmto situacím nedocházelo, činnost licencovaných bankovních i nebankovních společností je kontrolována Českou národní bankou.
VAROVÁNÍ: Nezřídka se objevují společnosti vlastnící falešnou licenci ČNB. Ověřte si její pravost v seznamu licencí.
Závěr
Půjčka pro dlužníky s exekucí je nelegální formou půjčky, která může člověku pomoci s finanční krizí. Její podmínky zpravidla nebývají výhodné. Žadatel by tak měl především řešit, zda je sjednání půjčky bezpečné. S tím pomůžou například recenze bývalých klientů. Vhodné nabídky můžete jednoduše porovnat díky online srovnávači.
Zdroje
- Grossmann Jakub. Dostupnost institucionálních úvěrů a finanční tíseň domácností In: ČNB [online]. 13.4.2023. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/cnblog/Dostupnost-institucionalnich-uveru-a-financni-tisen-domacnosti/
- KLEPÁČKOVÁ, Kristýna. Nebankovní úvěry a půjčky na finančním trhu České republiky [online]. Brno, 2015. Dostupné z: https://theses.cz/id/19niw8/. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Ekonomicko-správní fakulta. Vedoucí práce Ing. Dalibor Pánek, Ph.D.
- BALABÁN, Zdeněk.Slabikář finanční gramotnosti: učebnice základních 7 modulů finanční gramotnosti. 2. aktualiz, vyd. Praha: Cofet, 2011, 416 s. ISBN 978-809-0439-610.
- Martin Bednář. Co je pro Čechy prioritou při výběru půjčky. In Faei.cz.[online]. 18.11.2020. Dostupné z: https://faei.cz/pro-cechy-jsou-pri-vyberu-pujcky-nejdulezitejsi-uroky/
- Ing. Dan Kazda. Dluhová past v rodinách a způsoby jejího řešení. In: Univerzita Pardubice [online]. 2022. Dostupné z: https://dk.upce.cz/bitstream/handle/10195/78931/KazdaD_Dluhova_past_AS_2022.pdf?sequence=1&isAllowed=y
- Veronika Doskočilová: DŮSLEDKY ZAMÍTNUTÍ PŮJČKY. In: Měšec.cz [online]. 22. 5. 2018. Dostupné z: https://www.mesec.cz/aktuality/co-o-vas-banky-najdou-v-registrech-treba-i-neuspesne-zadosti-o-pujcku