Nebankovní půjčka bez registru do 5 minut【leden 2025】
Potřebujete si nutně půjčit peníze, ale vrásky vám působí letitý záznam v registru dlužníků? Nepanikařte. Existují nebankovní půjčky, které lze získat i se záznamem v registru. Téměř 75 % nebankovních společností půjčí peníze i osobám se záznamem v NRKI, SOLUSu, EUCB či jiném registru. Potěší vás i rychlost vyřízení a bleskové zaslání peněz. Pomůžeme vám najít bezpečnou a výhodnou nebankovní půjčku bez registru, kterou jsme za vás předem ověřili, do 5 minut.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je nebankovní půjčka bez registru výhodná
✅záznam v registrech dlužníků není problém
✅široká nabídka nebankovních půjček
✅rychlé zpracování žádosti
✅flexibilní možnosti splácení
4 věci, na které si u nebankovní půjčky bez registru dát pozor
❌vyšší úrokové sazby
❌vysoká sazba RPSN
❌pouze na nižší částky
❌vysoké poplatky za neplacení
VYSVĚTLENÍ: Půjčka bez registru neznamená, že poskytovatelé do registrů nenahlíží, naopak. Potřebují totiž posoudit úvěruschopnost žadatele o půjčku. Spíše se jedná o to, jak velké záznamy jsou ochotny tolerovat.
Jak nebankovní půjčku bez registru získat
Nebankovní úvěry bez registru se dají vyřídit online z pohodlí domova nebo osobně na pobočce. Než se ovšem pustíte do vyplňování žádosti, věnujte čas důkladnému porovnání aktuálně dostupných nebankovních půjček bez registru. To vám výrazně usnadní nezávislý online srovnávač půjček, který vám všechny tyto typy úvěrů naservíruje přehledně na jednom místě. Na vás pak už bude si jen vybrat.
Poté bude třeba vyplnit žádost o nebankovní půjčku bez registru a přiložit potřebné doklady, jako je například potvrzení o pravidelných příjmech nebo doklad totožnosti. Na poskytovateli zůstane ověření vaší totožnosti, posouzení bonity a rozhodnutí o schválení nebo zamítnutí žádosti. Jako další možnost se nabízí sjednání půjčky na pobočce ve vašem městě (např. půjčka Kadaň, Kroměříž, Praha, Pardubice, Ostrava a další).
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- časová i finanční úspora
- větší pocit bezpečí
- bezpečné a ověřené půjčky
- dostupnost klientského servisu
- rychlost, jednoduchost a pohodlí
DOPORUČENÍ: Před zdlouhavým porovnáváním jednotlivých nabídek neváhejte vyzkoušet online srovnávač, díky kterému snadněji vyberte nejvýhodnější půjčku.
Kdy se nebankovní půjčka bez registru vyplatí
- řešení krátkodobých finančních potíží
- zaplacení nájmu
- úhrada účtu za elektřinu
- oprava auta
- oprava domácího spotřebiče nebo nákup nového
Jít do nebankovní půjčky může být riskantní především z důvodu vyšších úrokových sazeb a sankcí. Hrozí, že se dostanete do prodlení se splátkou a v důsledku toho budete muset platit nemalé sankce. Hodit se mohou i půjčky pro cizince s trvalým pobytem v ČR.
DOPORUČENÍ: Pokud máte negativní záznam v registru dlužníků, další půjčku důkladně zvažte a pokuste se raději najít jiné bezpečnější řešení nedostatku financí.
Rozdíl nebankovní půjčky bez registru oproti jiným typům půjček
Nebankovní úvěr bez registru se od ostatních nebankovních úvěrů odlišuje zejména možností vzít si půjčku i v případě negativního záznamu v registrech dlužníků. Ten totiž u půjčky bez registru není překážkou.
Nebankovní půjčka bez registru a půjčka na ruku bez účtu se odlišují především způsobem výplaty peněz. Zatímco u půjčky na ruku je to v hotovosti, nebankovní úvěry bez registru mohou být zaslány i na bankovní účet žadatele.
Nebankovní půjčka bez registru a potvrzení příjmu a půjčka bez doložení příjmů mají společné to, že u nich není nutné dokládat pravidelný příjem. U půjčky bez registru ovšem není problém ani drobný negativní záznam v registrech dlužníků.
Nebankovní úvěr bez registru a půjčka na auto se liší způsobem využití peněz. Na rozdíl od půjčky na automobil neúčelová a peníze tak lze využít na cokoliv.
NAŠE RADA: Myslete na to, že tento typ půjček patří mezi jedny z nejrizikovějších úvěrů vůbec.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Hlavním rizikem u nebankovních spotřebitelských půjček je ztráta schopnosti půjčku splácet. Nebankovní společnosti od vás následně mohou vymáhat tisíce až desetitisíce korun. Pro tyto případy je proto vhodné vědět, co všechno po vás v takové chvíli může věřitel požadovat.
Negativní dopady půjček
Mezi jeden z negativních dopadů půjček patří riziko předlužení. Člověk se tak snadno může dostat do dluhové pasti, ze které je těžké dostat se ven. V takové situaci je jednou z možností řešení například oddlužení.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Od roku 2016, kdy vešla v platnost novela zákonu o úvěru, začaly být nebankovní půjčky regulovány. Byla zavedena nová pravidla pro jejich poskytovatele, která mimo jiné zahrnují i maximální částku sankcí, které si mohou účtovat. Díky zákonu sice nedošlo k úplnému vymizení nekalých praktik z trhu, ale na druhou stranu je lepší regulovaný nebankovní trh než neregulovaný. Cílem tohoto zákona je zdůraznit práva a povinnosti věřitelů i dlužníků.
VAROVÁNÍ: Pokud se setkáte s nekalými praktikami a nevýhodnými smlouvami o půjčce, raději nic nepodepisujte a spolehněte se raději na nebankovní půjčky od poskytovatelů s licencí ČNB. Případné nejasnosti a podvody je možné řešit s finančním arbitrem.
Závěr
Nebankovní půjčka bez registru je řešením ve chvíli, pokud si člověk potřebuje půjčit peníze a má záznam v registrech. Nabídka nebankovních půjček v hotovosti i na účet je v tomto případě poměrně rozmanitá. Negativem jsou ovšem vyšší úrokové sazby a sazby RPSN.
Zdroje
- Ministerstvo spravedlnosti České Republiky. Oddlužení. In. insolvence.justice.cz [online]. Dostupné z: https://insolvence.justice.cz/jak-ven-z-dluhove-pasti/oddluzeni/
- Grossmann Jakub. Dostupnost institucionálních úvěrů a finanční tíseň domácností In: ČNB [online]. 13.4.2023. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/cnblog/Dostupnost-institucionalnich-uveru-a-financni-tisen-domacnosti/
- Otevřená společnost, o. p. s. Infografiky In: Mapaexekuci.cz [online]. 2020. Dostupné z: http://mapaexekuci.cz/index.php/studie-a-analyzy/infografiky/
- Fintag: CO DĚLAT KDYŽ MÁM ZÁZNAM V REGISTRU. In: Fintag.cz [online]. 14. 1. 2019. Dostupné z: https://www.fintag.cz/2019/01/14/registry-dluzniku-co-delat-kdyz-zaznam-v-nich-brani-hypotece/
- Ing. Gabriela Oškrdalová. Osobní finance Půjčky a úvěry. In: Masarykova univerzita [online]. 20.11.2013. Dostupné z: https://is.muni.cz/el/1456/jaro2013/BKF_OSFI/34761751/4._Pujcky_a_uvery.pdf
- Centrum.cz. § 218 Lichva. In: Zakony.centrum.cz [online]. 7.9. 2015. Dostupné z: http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-5-paragraf-218