Nejvýhodnější půjčka na cokoliv do 5 minut【listopad 2024】
Postihly vás nečekané finanční problémy, chcete investovat do rozjezdu podnikání nebo co nejdříve uhradit závazky, které nepočkají na lepší časy? Ať už je důvod žádosti o půjčku jakýkoliv, pokračujte ve čtení. Na následujících řádcích se dozvíte, jak spolu s online srovnávačem uzavřít nejvýhodnější půjčku na cokoliv.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je nejvýhodnější půjčka na cokoliv výhodná
✅bez udání účelu využití peněz
✅půjčka na bankovní účet i vyplacení v hotovosti
✅i varianta nebankovní půjčky pro důchodce
✅pro bonitní klienty levná forma úvěru
4 věci, na které si u nejvýhodnější půjčky na cokoliv dát pozor
❌nebonitní klienti si za úvěr připlatí
❌pozor na vysoké sankce pozdních splátek
❌nabídky neověřených lichvářů
❌pouze krátkodobá forma úvěru
DOPORUČENÍ: Uvažujete-li o půjčce několik milionů, výhodnější bude účelový úvěr od licencovaného poskytovatele.
Jak nejvýhodnější půjčku na cokoliv získat
Nejvýhodnější půjčka na cokoliv je zároveň i bezpečným úvěrem. Takové půjčky naleznete dle online srovnávače. Díky němu a doložení vaší bonity si peníze půjčíte beze strachu z dluhové spirály.
Ověřené společnosti ze zákona musí kontrolovat bonitu žadatele. O dlužní minulosti poskytovatele úvěrů informuje nejeden registr dlužníků. V nich se jméno klienta objevuje i několik let po úhradě dluhu.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- ušetří vám čas i peníze
- zajistí, že sjednáte pouze ověřený úvěr s licencí
- přehledný seznam relevantních nabídek
- porovnání bez jakýchkoliv postranních úmyslů
- všechny služby srovnávače jsou zdarma
VAROVÁNÍ: Poskytovateli úvěru vždy předejte originální dokumenty. V době moderních technologií lze podvod snadno odhalit.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na finanční pomoc krachujícímu podnikání
- na opravu spotřebiče, bez kterého nemůže domácnost fungovat
- na náklady spojené se vzděláním potomka
- na koupi drahých kovů nebo cenných papírů
Kromě solidnosti poskytovatele sledujte podmínky splácení. Ne vždy je krátkodobé zadlužení dobrou a bezproblémovou variantou. Malé stejně jako příliš vysoké měsíční splátky mohou přinést problémy, které vedou až do dluhové spirály, z níž je těžké vystoupit.
TIP: Nejvýhodnější půjčky jdou ruku v ruce s vaší vysokou bonitou.
Rozdíl nejvýhodnější půjčky na cokoliv oproti jiným typům půjček
Nejvýhodnější půjčka na cokoliv je nabízena bankovními i dalšími licencovanými poskytovateli. Výhodnost je spojena nejen s nízkou cenou, ale také se solidním jednáním. U takových úvěrů nenajdeme skryté poplatky ani extrémně vysoké sankce.
Nejvýhodnější půjčka na cokoliv je opak půjčky účelové. Oba z úvěrů mohou být výhodnými a licencovanými půjčkami za nízké náklady. Rozdílem je možnost využití peněz. Klienti účelových úvěrů je mohou použít pouze na předem dohodnutý výdaj.
V souladu se zákonnými podmínkami bývají licencované úvěry. Naprostým opakem je půjčka na směnku. To, že je úvěr vydán na cenný papír znamená, že kdykoliv může dojít ke změně věřitele.
Bonitní klienti mohou získat výhodný a ověřený úvěr na cokoliv. Na ten nemají šanci dosáhnout lidé se sníženou bonitou. Dluhy či nedostatečné příjmy nabízí takovým žadatelům možnost uzavřít například dražší nebankovní půjčku pro nezaměstnané
DOPORUČENÍ: Víte, na co peníze využijete? I u krátkodobých úvěrů se vyplatí uzavřít půjčku účelovou. Často ji licencovaní poskytovatelé nabízí levněji.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
I u na první pohled ověřených úvěrů je rizikem uzavření půjčky s podvodníkem. Vyhněte se těmto nabídkám jednou pro vždy. O nabízených službách se informujte prostřednictvím recenzí bývalých klientů. Pravost licencovaných nabídek ověřte v oficiálním seznamu ČNB.
Negativní dopady půjček
Narůstající dluhy jsou nebezpečím i u krátkodobých úvěrů. Často se tak děje kvůli vysokým měsíčním splátkám. Ty sice člověk splácí kratší dobu, nemusí na ně ale mít dostatek financí. Ideální je na splátky využít 50 % čistých příjmů.
Proč existují rizikové půjčky
Peníze si nepůjčují pouze ti, kdo mají na splácení. I lidé ve zhoršené finanční situaci občas potřebují půjčku. Právě kvůli nim se na trhu nachází množství nebezpečných a neověřených úvěrů.
VYSVĚTLENÍ: To, kolik za úvěr zaplatíte, je ovlivněno vaší bonitou i solidností poskytovatele.
Závěr
V domácím rozpočtu vám chybí peníze? Ať už plánujete využít nejvýhodnější půjčku na cokoliv, snadno ji vyhledáte díky online srovnávači. Jen tak budete mít jistotu, že jste uzavřeli bezpečný úvěr s poskytovatelem dodržujícím zákonem dané podmínky.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- Šárka Folberová. FINANČNÍ GRAMOTNOST. In: Masarykova univerzita [online]. 20. 4. 2011. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/gub9c/Bakalarska_prace.pdf
- Simona Měřínská. Jak si půjčují české domácnosti. In: ČSÚ Magazín Statistika a my [online]. 17.6.2021. Dostupné z: https://www.statistikaamy.cz/2021/06/17/jak-si-pujcuji-ceske-domacnosti
- KLEPÁČKOVÁ, Kristýna. Nebankovní úvěry a půjčky na finančním trhu České republiky [online]. Brno, 2015. Dostupné z: https://theses.cz/id/19niw8/ . Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Ekonomicko-správní fakulta. Vedoucí práce Ing. Dalibor Pánek, Ph.D.
- KLEPÁČKOVÁ, Kristýna. Nebankovní úvěry a půjčky na finančním trhu České republiky [online]. Brno, 2015. Dostupné z: . Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Ekonomicko-správní fakulta. Vedoucí práce Ing. Dalibor Pánek, Ph.D.
- JANDA, Josef. Jak žít šťastně na dluh. Finance pro každého. Praha: Grada, 2013. ISBN 978-80-247-4833-7.
- REDAKCE. Úvěr je dobrý pomocník, ale špatný pán In: ČNB [online]. 7.12.2020. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/vlog-cnb/Uver-je-dobry-pomocnik-ale-spatny-pan