Půjčka na benzince do 5 minut【prosinec 2024】
Nemáte vlastní bankovní účet a potřebujete si půjčit peníze na ruku? Tato situace nemusí být v žádném případě překážkou na cestě k penězům. Velká řada nebankovních společností stále nabízí možnost vyplacení peněz v hotovosti například na některé z benzínových pump. Tuto půjčku navíc vyřídíte rychle přes internet a bez zdlouhavé administrativy. Stejně rychlé je i předání peněz na vámi zvolené benzínce.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka na benzince výhodná
✅není nutné mít vlastní bankovní účet
✅bleskové vyřízení půjčky online
✅minimální administrativa
✅půjčka bez dokládání účelu
4 věci, na které si u půjčky na benzince dát pozor
❌vyšší úrokové sazby
❌kratší doba splatnosti
❌vysoké sankce za porušení smluvních podmínek
❌nutnost mít pravidelný příjem
NAŠE RADA: Porovnejte si důkladně aktuálně dostupné půjčky na trhu a věnujte srovnání velkou pozornost. Čas strávený srovnáváním jednotlivých půjček vám zkrátí na minimum nezávislý internetový srovnávač půjček.
Jak půjčku na benzince získat
Půjčka na benzince se dá vyřídit jednoduše z pohodlí domova. Postačí vám vyplnit jednotný formulář pro zjištění dostupnosti půjčky a poté vám budou naservírovány aktuální nabídky srovnané podle jednotlivých parametrů. Internetový srovnávač půjček vám umožní porovnat jen hotovostní půjčky, takže nebudete ztrácet čas porovnáváním půjček, které vás nezajímají.
Poté, co vyplníte žádost o půjčku na benzince, poskytovatel ji spolu s doloženými doklady posoudí a rozhodne o tom, jestli ji schválí nebo zamítne. Na samotné schválení má vliv nejen výše vašich příjmů, ale také úvěrová historie nebo rodinný stav.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- časová úspora
- porovnání bezpečných a ověřených půjček
- srovnání je nezávislé a zdarma
- přehledné půjčky na jednom místě
- dostupnost klientského servisu
DOPORUČENÍ: Předtím, než požádáte o půjčku, můžete si svoji bonitu zhodnotit sami prostřednictvím kalkulačky dostupné na internetu. Budete tak dopředu vědět, na čem jste.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- financování studia
- potřeby spojené s bydlením
- oprava automobilu
- nákup nového auta
- překlenutí nepříznivého finančního období
Půjčka může být riskantní například v tom ohledu, že si vezmete příliš velké sousto a během splácení zjistíte, že půjčku nejste schopni splácet. V takovém případě vám budou účtovány sankce z prodlení nebo poplatky za prodloužení doby splatnosti a půjčka se tím dost prodraží.
DOPORUČENÍ: Zvažte k půjčce připojištění neschopnosti splácet, které vás ochrání ve chvíli, kdy nastane nenadálá životní situace, jako je například dlouhodobá nemoc či hospitalizace, ztráta zaměstnání apod.
Rozdíl půjčky na benzince oproti jiným typům půjček
Půjčka na čerpací stanici se od ostatních nebankovních půjček liší hlavně tím, že je možné ji získat v hotovosti a peníze si převzít na některé z vybraných čerpacích stanic. Půjčka na benzince je neúčelová, takže narozdíl například od půjčky na auto nebo půjčky na bydlení je možné peníze využít na cokoliv.
Půjčka na benzinové pumpě a půjčky před výplatou se odlišují jak ve výši poskytované částky, tak i v délce splatnosti. U půjčky do výplaty je splatnost do dalšího měsíce a poskytovaná částky jsou v řádu jen několika tisíc, ale u půjčky na benzince si v některých případech můžete půjčit víc a na delší dobu.
Půjčka na benzince a půjčka na směnku se liší v bezpečnosti půjčky. Půjčka na směnku je mnohem více riziková, navíc je nelegální a tedy za hranou zákona. Podobně rizikové jsou také rychlé půjčky bez doložení příjmu.
VYSVĚTLENÍ: Menší částky je jednoduše možné si půjčit i bez ručitele nebo spolužadatele. U větších půjček vám ovšem může pomoci spolužadatel s větší bonitou.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Tím, že si půjčujete peníze, vstupujete do určitého rizika. A proto se vyplatí vybírat poskytovatele opravdu obezřetně a s rozvahou. Zaměřte se na ty společnosti, které mají licenci od ČNB a jsou tedy důvěryhodnější. Dopředu si také zjistěte nejen výši úrokové sazby a RPSN, ale také případné další poplatky související s danou půjčkou. Na škodu není ani zjištění dostupných recenzi o dané úvěrové společnosti.
Negativní dopady půjček
Půjčky jako takové mohou mít negativní dopady. Jedním takovým je například hrozící riziko předlužení a dluhové pasti. Neberte si proto půjčku na půjčku a v případě splácení více půjček své úvěr konsolidujte do jednoho nového úvěru za výhodnějších podmínek.
Proč existují rizikové půjčky
I když v dnešní době stále ještě můžete narazit na rizikové a podvodné půjčky, situace je od chvíle, kdy byl přijat nový Zákon o úvěru výrazně lepší. Tento zákon totiž zavedl určitá pravidla pro poskytovatele. Jde o lepší řešení než úplný zákaz nebankovních půjček. Cílem tohoto zákona je, aby se lidé vyhýbali lichvářům a obraceli se na ověřené poskytovatele.
TIP: O důvěryhodnosti úvěrové společnosti vás přesvědčí nejen dostupné recenze na internetu, ale také to, zda má licenci od ČNB k provozování této činnosti.
Závěr
Půjčka na benzince je úvěr, který umožňuje půjčit si peníze v hotovosti i lidem, kteří nemají vlastní bankovní účet. K předání peněz dochází na některé z čerpacích stanic. Výhodou je to, že je půjčka neúčelová. Na druhé straně ovšem musíte počítat s vyššími úrokovými sazbami než u klasických půjček.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- REDAKCE. Jak na peníze s Českou bankovní asociací. In: ČBA [online]. 30.5.2019. Dostupné z: https://cbaonline.cz/jak-na-penize-s-cba
- Veronika Doskočilová: DŮSLEDKY ZAMÍTNUTÍ PŮJČKY. In: Měšec.cz [online]. 22. 5. 2018. Dostupné z: https://www.mesec.cz/aktuality/co-o-vas-banky-najdou-v-registrech-treba-i-neuspesne-zadosti-o-pujcku
- REDAKCE. Otevřená data podle nařízení vlády č. 425/2016 Sb. In: ČNB [online]. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/seznamy/Otevrena-data/
- Ing. Gabriela Oškrdalová. Osobní finance Půjčky a úvěry. In: Masarykova univerzita [online]. 20.11.2013. Dostupné z: https://is.muni.cz/el/1456/jaro2013/BKF_OSFI/34761751/4._Pujcky_a_uvery.pdf
- Institut prevence a řešení předlužení, z.ú.. OSOBNÍ BANKROTY In: Institut předlužení [online]. Dostupné z: https://www.institut-predluzeni.cz/mapy-a-statistiky/osobni-bankroty/
- Dominik Sedláček. Analýza a srovnání spotřebitelských úvěrů v České republice. Vysoká škola báňská [online]. 2023. Dostupné z: https://dspace.vsb.cz/bitstream/handle/10084/149657/SED0227_EKF_B0412A050005_2023.pdf