Půjčka na OP online do 5 minut【listopad 2024】
Zjistili jste, že ve vašem rozpočtu zeje finanční díra? Zalepte ji sjednáním rychlé online půjčky na OP . Na tu, bez ohledu na finanční situaci, dosáhne téměř každý žadatel. Poradíme vám, jak bezpečně uzavřít půjčku na míru vašim přáním. Snadno a rychle vás k ní z pohodlí domova dovede náš online srovnávač.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka na OP online výhodná
✅sjednání půjčky onlineodkudkoliv
✅stačí předložit občanský průkaz
✅nabídky i licencovaných společností
✅osobní půjčka pro každého
4 věci, na které si u půjčky na OP online dát pozor
❌skryté poplatky
❌předčasné splacení nemusí být zdarma
❌půjčení maximálně několika desítek tisíc korun
❌možné účtování nezákonně vysokých poplatků
VYSVĚTLENÍ: Uvažujete-li o půjčení vyšších částek peněz, vsaďte na účelovou půjčku s výhodnějšími podmínkami.
Jak půjčku na OP online získat
Rychlé a jednoduché uzavření úvěru vás může stát spoustu peněz. Nabídka neověřených poskytovatelů je široká. Vyhnout se nebezpečným půjčkám naštěstí lze s naším online srovnáním půjček. Stačí vyplnit krátký formulář, jehož prostřednictvím oslovíte desítky společností nabízejících půjčky.
O finanční situaci žadatele se povinně musí zajímat každý licencovaný poskytovatel. K ověření totožnosti klienta slouží bankovní identita a registry dlužníky. Díky digitálnímu identifikačnímu systému nemusí být kontrolovány ani doklady totožnosti.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- nabídka pouze aktuálních úvěrů
- všechny úvěry jsou kontrolovány ČNB
- půjčky bez nezákonně vysokých sankcí či poplatků
- vyhledávání online z pohodlí domova
- lze využít klientský servis
VYSVĚTLENÍ: Současný zákon o spotřebitelském úvěru upravuje výši poplatků i sankcí v případě ztráty schopnosti splácet.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
Využití půjčky by mělo být detailně promyšleno. Peníze je možné použít na:
- na investici do nemovitosti
- na cenné papíry
- na koupi uměleckého díla
- na opravu vlastního bydlení
- na zařízení bytu
Rizikem může být příliš vysoká částka půjčených peněz. Klient by se měl zaměřit na celkové měsíční splátky a také dobu splácení. Ideální je, aby měl alespoň 50 % z čistých příjmů volných na úhradu měsíčních závazků věřiteli.
VAROVÁNÍ: První bezúročná půjčka zdarma se může při nedodržení termínů výrazně prodražit.
Rozdíl půjčky na OP online oproti jiným typům půjček
Výhodné a bezpečné půjčky na OP online jsou nabízeny bankovními společnostmi či licencovanými nebankovními poskytovateli. Úvěry pro žadatele se sníženou bonitou jsou dražší a také více nebezpečné.
Online půjčka na OP je neúčelovou formou úvěru s využít na cokoliv. Opakem, tedy úvěrem s použitím přesně na stanovený účel, je účelová půjčka na auto. Ta je nabízena pouze bonitním klientům.
Dražším úvěrem, který je benevolentnější při schvalování žádosti, je nebankovní půjčka bez příjmů, půjčka bez zaměstnání či bez registru. Tyto úvěry jsou nabízeny za vyšších nákladů i vyšších sankcí pozdních splátek. Nejde tak hovořit o výhodné půjčce.
Půjčka na OP online může být i krátkodobým úvěrem. Jako taková bývá nabízena pod názvem půjčka do výplaty. O oba tyto typy půjček lze zažádat i se sníženou bonitou. Klientem může být osoba bez pravidelných příjmů a špatnou dlužní minulostí.
DOPORUČENÍ: Pokud je vaše bonita vysoká, sjednejte si výhodný a levný úvěr u jakékoliv banky.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Online sjednání úvěru přináší mnohá pozitiva i negativní stránky. Abyste nenaletěli podvodníkům, informujte se o nabízených službách u bývalých či stávajících klientů. K jejich názoru se přes internet můžete dostat prostřednictvím recenzí.
Negativní dopady půjček
Přehlédnete-li zásadní informace uvedené ve smlouvě, lze od dohody odstoupit. Na odstoupení od podepsaného dokumentu máte 14 dní. Nezapomínejte ale, že kromě částky půjčených peněz do měsíce od odstoupení musíte vrátit také úrok i poplatky s půjčkou spojené.
Proč existují rizikové půjčky
Banky a licencovaní poskytovatelé nabízejí úvěr pouze těm, u nichž je vysoká pravděpodobnost úhrady splátek včas. Ostatní žadatelé mají smůlu. A tak existují i rizikoví poskytovatelé. Jejich půjčky nejsou kontrolovány Českou národní bankou.
VYSVĚTLENÍ: Zákon o spotřebitelském úvěru dodržují všichni poskytovatelé s licencí od České národní banky.
Závěr
Hoďte starosti za hlavu a z pohodlí domova si sjednejte půjčku na OP online . Nedostatečné příjmy či negativní dlužní minulost vás trápit nemusí. Jenom si dejte pozor, s kým úvěr uzavíráte. Nejeden nebankovní poskytovatel se vás bude chtít snažit oklamat. Nezákonnému jednání se snadno vyhnete s pomocí online srovnávače.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- REDAKCE. Půjčky a úvěry. In indexprosperity.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://www.indexprosperity.cz/2023/pujcky-a-uvery/
- David Balog. Finanční gramotnost v populaci České republiky. In: Moravská vysoká škola Olomouc [online]. 1. 5. 2022. Dostupné z: https://is.mvso.cz/th/syxlg/2022_M19018_Balog.pdf
- Veronika Fejfarová. Porovnání produktů bankovních a nebankovních společností. In: Univerzita Pardubice [online]. 27. 4. 2023. Dostupné z: https://dk.upce.cz/bitstream/handle/10195/80575/FejfarovaV_PorovnaniProduktu_SP_2022.pdf
- ČERNOHORSKÝ, Jan. Finance: od teorie k realitě. Finance (Grada). Praha: Grada Publishing, 2020. ISBN 978-80-271-2215-8.
- Kristýna Klepáčková. Nebankovní úvěry a půjčky na finančním trhu České republiky. In: Masarykova univerzita [online]. 19.4.2015. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/fate1/BP_FINAL.pdf
- Soňa VOJÍKOVÁ. Spotřebitelské úvěry a zadlužování domácností. In: Západočeská univerzita v Plzni [online]. 5. 10. 2022. Dostupné z: https://dspace5.zcu.cz/bitstream/11025/48077/1/BP_Vojikova.pdf