Půjčka na účet do 5 minut【listopad 2024】
Potkaly vás nečekané výdaje, které nezvládnete uhradit ze svých úspor a potřebujete peníze rychle, jednoduše a pohodlně? Bankovní a nebankovní půjčka může být v takové situaci praktickým řešením. Sjednejte si půjčku, která je obratem vyřízená a během chvilky můžete mít peníze na účtu. Půjčka na účet je volbou pro všechny, kteří preferují bleskové vyřízení žádosti z pohodlí domova, rychlé zaslání peněz a mají svůj vlastní bankovní účet.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka na účet výhodná
✅bleskové vyřízení
✅rychlé sjednání půjčky online
✅rychlé vyplacení peněz na účet
✅široká nabídka bankovních i nebankovních půjček
4 věci, na které si u půjčky na účet dát pozor
❌poplatek za sjednání úvěru
❌poplatek za vedení účtu
❌vyšší úrok u krátkodobých půjček
❌dražší nebankovní půjčky
VAROVÁNÍ: Půjčka, která má nejnižší úrokovou sazbu, nemusí být vždy zároveň nejvýhodnější půjčkou. O výhodnosti půjčky rozhodují dále nejrůznější poplatky související s půjčkou, které mohou cenu jakékoliv půjčky navýšit.
Jak půjčku na účet získat
Bezpečnou půjčku na účet vám pomůže vybrat online srovnávač půjček, jež vám během chvilky předloží půjčky seřazené dle výhodnosti a s uvedením nejdůležitějších parametrů. Pro zjištění dostupnosti půjčky vám bude stačit vyplnění jediného formuláře. Na vás už pak jen bude vybrat si takovou, která vám bude maximálně vyhovovat. Jako další možnost se nabízí sjednání půjčky na pobočce ve vašem městě (např. půjčka Kroměříž, Praha, Pardubice, Ostrava a další).
Ve chvíli, kdy si vyberete vhodnou půjčku na bankovní účet, stačí na webových stránkách nebo osobně na pobočce vybraného poskytovatele vyplnit žádost o půjčku. K té bude nutné doložit pár dokladů (nejčastěji občanský průkaz a potvrzení o pravidelném výdělku). Úvěrová společnost může následně provést automatickou kontrolu bankovního účtu přes nástroje typu Nordigen. Po posouzení doložených dokladů následně půjčku schválí nebo zamítne.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- rychlost
- finanční úspora
- přehlednost
- bezpečnost
- výběr z bezpečných a ověřených poskytovatelů
NAŠE VAROVÁNÍ: Vyvarujte se uvádění chybných údajů do žádosti o půjčku. Poskytovatelé půjček si pomocí různých nástrojů veškeré vámi zadané údaje ověřují.
Kdy se půjčka na účet vyplatí
- rekonstrukce bytu nebo domu
- nákup auta
- oprava auta
- pořízení domácích spotřebičů
- nákup nábytku
Půjčka na bankovní účet může být riskantní ve chvíli, pokud si ji berete ve zkušební nebo výpovědní době, případně jde o půjčku bez registru SOLUS. V takové chvíli totiž existuje poměrně velké riziko, že nebudete schopni splátky hradit včas a budou vám účtovány sankce nebo poplatky za prodloužení doby splatnosti půjčky.
NAŠE RADA: Pokud si chcete brát půjčku na financování potřeb spojených s bydlením, zvažte, zda by se vám spíše nevyplatila hypotéka.
Rozdíl půjčky na účet oproti jiným typům půjček
Půjčka na účet ještě dnes se od ostatních nebankovních půjček liší způsobem vyplacení peněz. V tomto případě jsou žadateli o půjčku peníze vypláceny bezhotovostně zasláním na bankovní účet.
Půjčka na účet a půjčka online mají společné rychlé vyřízení žádosti přes internet i rychlé vyplacení peněz. Pokud ovšem preferujete osobní návštěvu na pobočce, u půjčky na účet to není problém.
Půjčka na bankovní účet a půjčka od soukromé osoby se liší především transparentností podmínek, lepší ochranou osobní dat a bezpečností. Půjčka na účet, pokud je ověřená, je tedy bezpečnější než půjčka od soukromé osoby.
Půjčka na účet a půjčka na auto se liší ve způsobu využití peněz. Zatímco půjčka na auto je účelová, půjčku na bankovní účet lze využít na cokoliv, na co je zrovna potřeba.
NAŠE DOPORUČENÍ: Půjčku na účet vybírejte nejen podle úrokové sazby, ale i podle poplatků a dalších podmínek souvisejících s danou půjčkou.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Každá půjčka přináší nějaká rizika. Proto je na místě si předem ověřit nejen celkovou cenu, kterou za úvěr zaplatíte, ale i všechny další související poplatky. Zjistěte si i to, zda má vůbec vámi vybraný poskytovatel licenci od ČNB a jaké jsou na něj dostupné recenze.
Negativní dopady půjček
Myslete i na možné negativní dopady, které může půjčka mít. Tím může být například hrozící riziko předlužení, pokud budete mít více půjček nebo si budete brát tzv. půjčku na půjčku. V nejhorším případě to může skončit i exekucí a zbavením majetku. V případě více půjček zvažte například konsolidaci do jedné půjčky s výhodnějšími podmínkami.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
V dřívější době byl trh přehlcen nebankovními společnostmi. Existovaly jich stovky a mnoho z nich prováděly nekalé praktiky a nabízely půjčky s nevýhodnými podmínkami. Lichváři se nezdráhali jednat nefér a zneužívat špatné finanční situace lidí žádajících o půjčku. To se změnilo spolu s novým zákonem, který zavádí pravidla pro nebankovní poskytovatele. Toto řešení je lepší variantou než zakázání nebankovních půjček.
VAROVÁNÍ: Lichvářským nabídkám a nabídkám od pofidérních osob, které nemají licenci ČNB k poskytování tohoto typu služeb, se raději obloukem vyhněte.
Závěr
Půjčka na účet je jednoduché a pohodlné řešení, pokud si potřebujete rychle půjčit peníze a preferujete jejich zaslání na bankovní účet. Na trhu je dostupná dlouhá řada výhodných a bezpečných bankovních i nebankovních společností, které tento typ úvěrů poskytují. Narazit ovšem můžete na nevýhodné podmínky v podobě vyšší úrokové sazby nebo skrytých poplatků.
Zdroje
- Veronika Doskočilová: DŮSLEDKY ZAMÍTNUTÍ PŮJČKY. In: Měšec.cz [online]. 22. 5. 2018. Dostupné z: https://www.mesec.cz/aktuality/co-o-vas-banky-najdou-v-registrech-treba-i-neuspesne-zadosti-o-pujcku
- REDAKCE. SPECIÁL JAK NA ÚVĚRY. In: Bankovní poplatky [online]. Dostupné z:https://www.bankovnipoplatky.cz/special-jak-na-uvery/
- ŠKVÁRA, Miroslav. Finanční gramotnost. 1. vyd. Praha: Miroslav Škvára, 2011. 219 s. ISBN 9788090482302
- Parlament České republiky. Zákon č. 257/2016 Sb. (ve znění pozdějších předpisů) Zákon o spotřebitelském úvěru In: Zákony pro lidi. Dostupné z: https://www.zakonyprolidi.cz/nabidka/cs/2016-257/zneni-20190104#Top
- Otevřená společnost, o.p.s.. Jak zůstat člověkem v síti dluhů In: Otevrenaspolecnost.cz [online]. 2020. Dostupné z: https://www.otevrenaspolecnost.cz/exekuce
- Tomáš Nidetzký: Nebankovní poskytovatelé úvěrů musí mít nově licenci – Česká národní banka. [online]. Copyright © ČNB {year}. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/vlog-cnb/Tomas-Nidetzky-Nebankovni-poskytovatele-uveru-musi-mit-nove-licenci