Rychlá půjčka ještě dnes do 5 minut【prosinec 2024】
Je rychlá půjčka ještě dnes na účtu nebo v hotovosti přesně tím, co právě hledáte? Máme pro vás dobrou zprávu: hledáte na správném místě. Do 5 minut vám pomůžeme zjistit, kde vám opravdu půjčí, ba co víc: kde vám půjčí nejvýhodněji. Jak poznat správnou půjčku, se kterou si neuškodíte? Vše se dozvíte právě tady a teď.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je rychlá půjčka ještě dnes výhodná
✅ rychlé vyřízení půjčky online
✅ okamžitá výplata peněz
✅ bez zbytečného papírování
✅ bez přehnaných podmínek na získání
4 věci, na které si u rychlé půjčky ještě dnes dát pozor
❌ mohou být dostupné jen nižší částky
❌ někdy vyšší úrok a RPSN
❌ vyšší úvěrové riziko
❌ někde jen velmi krátká doba splatnosti
NAŠE RADA: Půjčka by se neměla vyřizovat ve spěchu. Snadné vyřízení je sice příjemný bonus, ale vy se nikdy nenechávejte připravit o čas na rozmyšlenou tím, že byste spěchali. Každou půjčku si důkladně promyslete a zvažte, zda zvládnete splácení tak, jak jej vyžaduje poskytovatel.
.
Jak rychlou půjčku ještě dnes získat
Pro vyřízení rychlé půjčky ještě dnes se obraťte na náš online srovnávač. Spolupracujeme s prověřenými poskytovateli a do 5 minut jsme schopni zjistit, u kterých poskytovatelů vám bude rychlá půjčka dostupná. Vyplníte totiž jen jeden formulář a my s ním oslovíme více společností najednou.
Následně si vyberete, které z nabídek dáte přednost. Oslovený poskytovatel se vám neprodleně ozve a provede vás následnou fází vyřízení půjčky. Potřebovat budete osobní doklady a výpisy z účtu, případně jiné doklady o příjmu. Některé ze společností už začaly akceptovat bankovní identitu. A do historie účtu umějí nahlédnout pomocí sofistikovaných aplikací.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- rychlé vyřízení
- licencovaní poskytovatelé půjček
- ochrana a bezpečnost osobních dat
- stačí vyplnit jen jedinou žádost
- okamžitý přehled o půjčkách a jejich cenách
DOPORUČENÍ: Půjčky mají dva druhy cen: pro běžné splácení a pro mimořádné splácení. Cena při běžném splácení se vyjadřuje pomocí RPSN. A většina lidí se spokojí jen s ní, po druhé ceně nepátrají. Ale měli byste. Druhá cena se vztahuje na mimořádné situace, kdy potřebujete půjčku buď předčasně splatit, nebo si splátku naopak odložit. Kde hledat druhou cenu? Vždycky musí být uvedena ve vzoru smlouvy o půjčce.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na drobný spotřebič
- na okamžitý servis v domácnosti
- na nečekané výdaje
- k řešení krátkodobých finančních potíží
- při nahromadění nutných plateb
Rychlé půjčky mají ale i jedno obecné riziko: impulzivnost. Právě rychlá dostupnost peněz z těchto úvěrů může někdy vést k unáhlenému rozhodnutí. Nic není ztraceno, každá půjčka se dá vrátit bez sankcí.
VYSVĚTLENÍ: Půjčku můžete do 14 dní vypovědět. I pokud by šlo o dlouhodobější úvěr s rychlým vyřízením. Ale musíte to udělat písemně, odesláním datovou schránkou, doporučenou poštou. Zaplatíte jen úroky za dny, co jste měli peníze u sebe, jinak nic. To vše za předpokladu, že jste půjčku ještě nevyužili a peníze stále držíte.
Rozdíl rychlé půjčky ještě dnes oproti jiným typům půjček
Rychlá půjčka ještě dnes na ruku nebo na účet je nejčastěji půjčkou nebankovní. I banky sice již umějí poskytnout půjčku rychle, ale vždy jen na účet. Banky cílí na vyšší částky s delším schvalováním. Nebankovní poskytovatele dokáží rychle vyřídit půjčku většinou v částkách nižších.
Rychlá půjčka ještě dnes se dá získat i jako půjčka pro firmy. Vyřídíte ji, jen pokud máte řivnostenské oprávnění. A doporučujeme ji využít opravdu jen tehdy, když potřebujete peníze do podnikání (ne pro osobní potřebu). Jedině tak se dá odečíst z nákladů, a tím ji ještě o kousek zlevnit. V osobním životě se spoléhejte jen na spotřebitelské úvěry.
Rychlá půjčka ještě dnes je dostupná i cizincům, dokonce též ve formě půjčky bez trvalého pobytu. Ovšem v tomto případě se značným omezením poskytované částky a výpůjční doby. Pro cizince s trvalým pobytem už ve srovnávači máme i dlouhodobější úvěry ve vyšších částkách (také s rychlým vyřízením).
Rychlá půjčka ještě dnes se často poskytuje jako půjčka bez registru a dokládání příjmů. A platí to i obráceně: většina půjček bez registru a bez příjmů se vyřizuje rychle, s výplatou ještě dnes na bankovní účet nebo v hotovosti. Díky digitálním databázím a online technologiím jsou dnes nebankovní poskytovatelé přímo přeborníky v rychlosti vyřízení.
NÁŠ TIP: Půjčka s výplatou ještě dnes na účet vám může na bankovní účet dorazit ihned. Ale jen za předpokladu, že vaše banka umí okamžité platby. Pokud je zatím nepřijímá, počítejte s penězi až následující pracovní den. Naštěstí se do systému okamžitých plateb zapojila již většina českých bank.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Půjčky jsou vždy spojeny s rizikem. A nejedná se jen o půjčky peněz. Ať si půjčujete cokoliv, vždy je riziko, že nebudete schopni půjčku vrátit v předem dohodnutý čas. A tím se vystavíte postihům. U peněžních půjček jde vždy o postihy finanční. Pokud dojde situace k vymáhání formou exekuce, postih může být i majetkový.
Negativní dopady půjček
Počítejte se dvěma druhy negativních dopadů. Prvním je snížení částky z vašeho příjmu, se kterou budete moci volně nakládat. Část zkrátka bude muset odcházet na splátky. Druhým negativním dopadem jsou sankce z nesplácení. To neznamená, že se musejí týkat i vás. Patří však k negativním dopadům z půjček.
Proč existují rizikové půjčky
Rychlá půjčka ještě dnes na ruku nebo na účet se dá vyřídit jako bezpečný spotřebitelský úvěr. Ale nepozorní nebo neinformovaní lidé ji žádají od soukromých osob nebo od firem bez licence. V takovém případě jde o rizikovou půjčku bez garance ochrany spotřebitele. Takže: proč ještě existují rizikové půjčky? Protože je po nich poptávka.
VAROVÁNÍ: Rizikovým půjčkám se zásadně vyhýbejte! Bezpečné zadlužení je jen u licencovaných poskytovatelů.
Závěr
Rychlé půjčky s výplatou ještě dnes jsou mezi klienty oblíbené jak pro rychlost vyřízení, tak i pro vyšší dostupnost. Bezpečnou půjčku s okamžitým vyřízením netřeba nijak složitě hledat. Stačí vyplnit jednoduchý formulář v našem srovnávači. A my s ním oslovíme poskytovatele rychlých půjček. Do 5 minut budete mít přehled o tom, které půjčky jsou dostupné právě pro vás.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- REDAKCE. Otevřená data podle nařízení vlády č. 425/2016 Sb. In: ČNB [online]. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/seznamy/Otevrena-data/
- REDAKCE. Exekuce v roce 2023: Jak probíhá, jak je možné ji zastavit a co všechno může exekutor zabavit. In: Člověk v tísni [online]. 13.7.2023. Dostupné z: https://www.clovekvtisni.cz/exekuce-8100gp
- Institut prevence a řešení předlužení, z.ú.. OSOBNÍ BANKROTY In: Institut předlužení [online]. Dostupné z: https://www.institut-predluzeni.cz/mapy-a-statistiky/osobni-bankroty/
- Finance. Počet žádostí o bankrot. In iDNES.cz.[online]. 11.12.2019. Dostupné z: https://www.idnes.cz/finance/financni-radce/oddluzeni-nova-pravidla-insolvence-osobni-bankrot-poradna-pri-financni-tisni-dluznici-veritele.A191209_160807_viteze_sov
- Bc. Milan Staněk. Analýza úvěrů a půjček – požadavky poskytovatelů na finanční účetnictví podniku. In: Jihočeská univerzita [online]. 30.4.2013. Dostupné z: https://theses.cz/id/9c23ho/5024281
- REDAKCE. Exekuce v roce 2023: Jak probíhá, jak je možné ji zastavit a co všechno může exekutor zabavit. In: Člověk v tísni [online]. 13.7.2023. Dostupné z: https://www.clovekvtisni.cz/exekuce-8100gp