Rychlá půjčka o víkendu do 5 minut【prosinec 2024】
Potkali vás o víkendu nečekané výdaje? Na sjednání úvěru nemusíte čekat až do pondělí. Pohodlně se usaďte a otevřete si náš srovnávač. Po rychlém vyplnění krátkého formuláře vám ihned představíme ověřené a licencované úvěry. Ty lze sjednat v jakýkoliv den i hodinu. Jdete do toho s námi? Vše vám vysvětlíme a navíc zajistíme, že při sjednání rychlé půjčky o víkendu nenaletíte podvodníkům.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je rychlá půjčka o víkendu výhodná
✅ sjednání v jakýkoliv den i hodinu
✅ vše probíhá online bez nutnosti navštívit pobočku
✅ peníze si lze půjčit na cokoliv
✅ nabídky i licencovaných společností
4 věci, na které si u rychlé půjčky o víkendu dát pozor
❌ pozor na skryté poplatky
❌ vyšší sankce při opožděné splátce
❌ vyšší úroková sazba i výše RPSN
❌ obvykle pouze varianta online sjednání přes internet
TIP: Pokud chcete sjednat úvěr osobně, raději si vyberte ověřenou společnost, která své nabídky nabízí ve všední dny.
Jak rychlou půjčku o víkendu získat
Při rychlém sjednání úvěru je velmi snadné přehlédnout důležité informace. Abyste nenaletěli podvodníkům, vybírejte rychlou půjčku o víkendu z nabídky online srovnávače. Věnujte pár minut vyplnění online formuláře, na jehož základě ihned získáte aktuální a ověřené nabídky šité přímo na míru. A to zcela zdarma a bez zbytečné ztráty času.
Při sjednávání bankovních půjček mají banky zjednodušenou situaci. Tu jim usnadňuje takzvaný open banking. Otevřené bankovnictví zajišťuje, že jsou jednotlivé banky a finanční instituce propojeny. Díky tomu je velmi snadné získat potřebné finanční informace o žadateli o půjčku.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- rychlé vyhledávání bez dojíždění na pobočku
- klientský servis zdarma
- bez zadávání osobních údajů
- vygenerovány pouze ověřené nabídky
- vyhledávání přesně podle přání žadatele
VAROVÁNÍ: Nejen poskytovatele úvěru, také výběr srovnávače není radno podnicet. Ne každý nabízí své služby zdarma a bezpečně.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na finanční pomoc při nemoci
- na překlenutí finančně náročného období
- na úhradu neočekávaných nákladů domácnosti
- na investici do zlata
- na koupi nového nebo ojetého vozidla
U krátkodobých půjček jsou časté malé splátky. I s těmi někteří dlužníci mohou mít problém. Ať už se do finančních problémů dostanete jakkoliv, začněte je řešit okamžitě. Ideálně tak, že informujete poskytovatele úvěru, s kterým vše proberete a vymyslíte pro obě strany výhodné řešení.
RADA: Před podpisem smlouvy se ujistěte, že existuje rozumné varianta, jak vyřešit případné problémy se splácením.
Rozdíl rychlé půjčky o víkendu oproti jiným typům půjček
Rychlá půjčka o víkendu je nebankovním úvěrem, který je obvykle nabízen jako mikroúvěr. Sjednat si tak lze například půjčku 1500 Kč, ale i více. Protože je sjednání rychlé, často poskytovatel opomíjí kontrolu registrů dlužníků. Zásadním pro věřitele nemusí být ani pravidelné příjmy. Kvůli tomu může být úvěr velmi nevýhodný a drahý.
Rychlá půjčka o víkendu je jednorázovou formou úvěru. Protože se jedná o krátkodobou půjčku, někteří nebankovní poskytovatelé ji mohou nabízet jako první bezúročnou půjčku zdarma. Ta je zpravidla závazkem na několik málo týdnů. V případě, že je půjčená částka v celé výši vrácena ve stanoveném termínu, za její sjednání zaplatí klient pouze základní poplatek. Jedná se tak o velmi levnou formu úvěru.
Rychlá půjčka o víkendu je legální formou úvěru, který nabízejí licencované společnosti nebo soukromí poskytovatelé. Tento úvěr je tak naprosto odlišný od půjčky na směnku. Ta je nelegální a velmi nebezpečnou variantou úvěru, u kterého se kdykoliv může změnit věřitel. Rychlá půjčka i o víkendu nemusí být příliš výhodná, vždy je ale legální formou půjčení peněz.
Rychlá víkendová půjčka pomáhá s úhradou nečekaných finančních nákladů. Často se jedná o nízké částky, na které žadatel nedokáže sehnat peníze. Rozlišujeme například půjčku pro nezaměstnané, nebo o půjčku na auto s exekucí. Tyto typy úvěrů jsou nabízeny lidem bez pravidelných příjmů za vysokou úrokovou sazbu i další poplatky. Výhodné nejsou ani sankce při opožděných splátkách.
VYSVĚTLENÍ: Aby byla první půjčka zdarma levnou, musí být splněny všechny podmínky. V opačném případě se půjčení peněz může velmi prodražit.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Při výběru spotřebitelského úvěru neřešte pouze roční úrokovou sazbu. Důležitý je také ukazatel výše RPSN. Takzvaná roční procentní sazba nákladů kromě úrokové sazby zahrnuje i další poplatky, které mohou výrazně změnit celkové náklady na půjčení peněz. Na první pohled výhodný a levný úvěr ve skutečnosti může být daleko dražší. A to kvůli poplatkům, které nemusí být hned zřejmé.
Negativní dopady půjček
Při neschopnosti splácet své závazky se člověk snadno může dostat do takzvaného předlužení. Tedy situace, kdy se ztrácí mezi svými dluhy a není schopný je sám dokázat uhradit. Variantou, jak tuto nepříjemnou situaci řešit je takzvané oddlužení.
Proč existují rizikové půjčky
Ne každý z žadatelů o půjčku dosáhne na ověřený bankovní úvěr. Snížená bonita klienta v podobě nepravidelných příjmů nebo stávajících dluhů jej automaticky může vyřadit v boji o levnou půjčku. V tu chvíli na řadu přichází rizikové úvěry nabízené neověřenými poskytovateli za nevýhodných podmínek.
RADA: Pokud nedosáhnete na sjednání licencovaného úvěru, využijte raději finanční pomoc svých přátel nebo rodiny.
Závěr
Občas se stane, že člověk nemůže na finanční injekci v podobě půjčky čekat do pondělního rána. V takovou chvíli přichází na řadu rychlá půjčka o víkendu. Okamžité získání financí může pomoci při nečekaných výdajích. Dejte si ale pozor na celkovou částku, kterou za půjčené peníze utratíte. Ne vždy jsou nebankovní úvěry tak levné, jak se na první pohled může zdát.
Časté otázky
Je možné získat půjčku v hotovosti?
Stále můžete narazit na poskytovatele, které vám vyplatí půjčku hotově “na ruku”. Buď na pobočce, nebo vám peníze přivezou až domů. Hotovost z půjčky si můžete také nechat vyplatit na poště, u partnerské čerpací stanice, na terminálu Sazky či v partnerských trafikách. Možností je hodně. Půjčku můžete na stejných místech také v hotovosti splácet. Ale splácení bývá možné i převodem na účet. Hotovostní půjčku poskytuje zhruba 15 % licencovaných nebankovních společností. U banky se s ní nesetkáte. Počítejte s vyšší cenou půjčky, neboť zprostředkování půjčky v hotovosti je nákladnější než výplata na účet.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Kde si půjčit, když mám exekuci?
Některé nebankovní půjčky jsou dostupné i při drobné exekuci. Poskytovatelé je nabízejí jako účelovou půjčku na vyplacení se z exekuce, někdy i jako další úvěr nad rámec dluhu, na nějž se současná exekuce vztahuje. Nabídka na nebankovním trhu je široká, ale ne u každého poskytovatele se dá najít půjčka v exekuci. Abyste neztráceli čas zbytečným vyhledáváním a tříděním, spolehněte se na online srovnávač půjček. V kategorii „půjčka v exekuci“ ihned uvidíte přehledný výčet poskytovatelů, jež jsou schopni akceptovat záznamy v registru i drobnou exekuci. Počítat však musíte s dražší cenou půjčky, neboť věřitel podstupuje vysoké úvěrové riziko.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak sloučit půjčky do jedné?
Sloučení půjček neboli konsolidace není nic složitého. Prvním krokem je vyhledání poskytovatele, který konsolidaci provádí. Nemusíte hledat sami, přehled společností je pro vás připraven v online srovnání půjček v kategorii konsolidace. Vyberete si, která nabídka vám vyhovuje, případně vyplníte jednu univerzální žádost a my u poskytovatelů zjistíme, které ze sloučení bude dostupné právě pro vás. Než se do vyplňování pustíte, spočítejte si, jakou částku chcete celkem konsolidovat. Někteří poskytovatelé celou konsolidaci provedou sami. Jiní vám poskytnou požadovanou částku a vy máte za úkol ji využít ke splacení současných úvěrů a následně o tom nového věřitele informovat. Součástí konsolidace může být navýšení o další peníze.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- CSAS.cz. Na co si Češi půjčují. In csas.cz [online]. 2021. Dostupné z: https://www.csas.cz/cs/blog/abeceda-penez/na-co-si-cesi-pujcuji
- Iva Špačková. Češi se noří do dluhů, peníze na chod rodiny občas nemá už čtvrtina z nich. In: seznamzpravy.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-osobni-cesi-se-nori-do-dluhu-penize-na-chod-rodiny-obcas-nema-uz-ctvrtina-z-nich-235318
- REDAKCE. Otevřená data podle nařízení vlády č. 425/2016 Sb. In: ČNB [online]. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/seznamy/Otevrena-data/
- Veronika Doskočilová: DŮSLEDKY ZAMÍTNUTÍ PŮJČKY. In: Měšec.cz [online]. 22. 5. 2018. Dostupné z: https://www.mesec.cz/aktuality/co-o-vas-banky-najdou-v-registrech-treba-i-neuspesne-zadosti-o-pujcku
- Bc. Jana Kohoutková. Analýza a srovnání spotřebních úvěrů v České republice. In: Vysoká škola báňská [online]. 2022. Dostupné z: https://dspace.vsb.cz/bitstream/handle/10084/146633/KOH0082_EKF_B0412A050005_2022.pdf?sequence=1&isAllowed=y
- Tomáš Nidetzký: Nebankovní poskytovatelé úvěrů musí mít nově licenci – Česká národní banka. [online]. Copyright © ČNB {year}. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/vlog-cnb/Tomas-Nidetzky-Nebankovni-poskytovatele-uveru-musi-mit-nove-licenci