Půjčka online do výplaty do 5 minut【listopad 2024】
Dostali jste se do krátkodobé finanční tísně a výplata je daleko? S online půjčkou do výplaty můžete mít potřebné peníze na účtu do 5 minut od schválení. Počítat můžete s menšími částkami, krátkou dobou splatnosti i vyšší dostupností i pro ty, kteří mají nějaký ten vroubek ve své úvěrové historii. Kde je půjčka online do výplaty dostupná a na co byste si u ní měli dát pozor?
Proč je půjčka online do výplaty populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka online do výplaty výhodná
✅peníze na účtu už do pár minut od schválení žádosti
✅žádost se podává online a bez zbytečného papírování
✅stačí doložit jen dva doklady totožnosti a potvrzení o příjmu
✅půjčku lze často získat i s horší bonitou
4 věci, na které si u půjčky online do výplaty dát pozor
❌velmi krátká doba splatnosti
❌opakované sjednávání půjček do výplaty může vést k předlužen
❌někteří poskytovatelé si účtují vysoké poplatky za sjednání či vedení
❌větší šance, že narazíte na podvodného poskytovatele
NAŠE RADA: Neberte si půjčku pod tlakem a bez důkladného prověření poskytovatele vybrané půjčky.
Jak půjčku online do výplaty získat
Potřebujete peníze před výplatou? S naším srovnávačem najdete online půjčku do výplaty během pár minut. Vyplňte jednoduchý formulář s informacemi o požadované částce a datu splatnosti. Náš systém porovná ověřené nabídky od předních poskytovatelů a zobrazí vám úvěry s nejnižšími úroky a poplatky.
Po výběru online půjčky do výplaty budete přesměrováni na jeho webové stránky, kde online žádost dokončíte. Pro ověření totožnosti a příjmů bude pravděpodobně vyžadována bankovní identita nebo automatická kontrola bankovního účtu. Celkem vám podání i vyřízení žádosti zabere jen pár minut. Stejně rychlá bývá i výplata prostředků.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- jednoduché a bezpečné online sjednání
- srovnání i pro osoby se záznamem v registrech
- výběr úvěrů, u nichž máte šanci na sjednání
- porovnáváme pouze ověřené a spolehlivé poskytovatele
- ušetříte čas i peníze
NÁŠ TIP: Před sjednáním půjčky porovnejte více nabídek najednou. Jedině tak najdete nejvýhodnější půjčku na trhu a vyhnete se platbě zbytečných poplatků.
Kdy se půjčka online do výplaty obecně vyplatí
- na neočekávané výdaje,
- na úhradu vyúčtování za energie či mobilní služby,
- na zajištění základních životních potřeb při výpadku příjmu,
- na investici do sebevzdělávání,
- na pokrytí období před další výplatou.
Hlavním rizikem online půjčky do výplaty je vysoký úrok a poplatky. Pokud svou schopnost nezhodnotíte zodpovědně a celou částku nesplatíte včas, může se vám úvěr prodražit a dostat vás až do dluhové pasti. V tomto ohledu může být vhodnější volbou online půjčka bez poplatku.
DOPORUČENÍ: Před podpisem smlouvy si ji důkladně prostudujte a ujistěte se, že rozumíte všem uvedeným bodům.
Rozdíl půjčky online do výplaty oproti jiným typům půjček
Půjčka online do výplaty se od ostatních typů nebankovních půjček liší především krátkou dobou splatnosti, která se obvykle pohybuje v řádu několika dní až týdnů. Zatímco jiné online půjčky mohou mít splatnost i několik let, půjčka do výplaty je určena spíše k překlenutí krátkodobých finančních problémů.
Jednou z dalších možností je rychlá nebankovní půjčka pro dlužníky. Jak název napovídá, cílí na klienty s negativní úvěrovou historií. I v tomto případě na vás čeká krátká doba splatnosti a nižší částka k vypůjčení.
Pokud se nacházíte v exekuci, může být pro vás řešením půjčka v exekuci. S ní vám poskytovatel vyplatí prostředky, i když si zrovna procházíte menším exekučním řízením. Na druhou stranu se ale jedná o velmi rizikový úvěr, který vás může při neuváženém sjednání dostat do ještě větších problémů.
Méně radikálním řešením je klasická půjčka na účet, která je známá především rychlým převodem peněz na účet klienta. Podobně jako online půjčka do výplaty se i půjčka na účet vyřizuje online, a to často během několika minut. Může mít přitom širokou škálu podob od krátkodobého úvěru až po půjčky v řádu stovek tisíc korun – záleží na vaší bonitě.
VAROVÁNÍ: Dejte si pozor na skryté poplatky a neférové podmínky. Rizikové jsou v tomto ohledu především nebankovní společnosti.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Sjednání půjčky by nemělo být unáhlené rozhodnutí. Před podpisem smlouvy si důkladně prostudujte všechny její podmínky včetně RPSN, poplatků a hrozících sankcí. Kromě toho si proklepněte i samotného poskytovatele. Chcete-li si sjednat výhodnou půjčku, porovnejte mezi sebou více nabídek na trhu- Ceny se mohou lišit i o tisíce korun.
Negativní dopady půjček
S každým úvěrem přichází riziko. Jedním z těch nejvážnějších je předlužení – jedná se o stav, kdy dlužíte více, než si můžete dovolit splácet. Pokud se ocitnete v situaci, kdy nezvládáte splácet své závazky, ihned kontaktujte věřitele. Snažte se s ním dohodnout na odložení nebo snížení splátek.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány)
Představte si trh s půjčkami bez jakýchkoliv pravidel a dohledu. Taková situace by nahrávala nepoctivým praktikám a zneužívání lidí v tíživé finanční situaci. Regulace nebankovních půjček je nezbytná a proto byl na konci 2016 přijat nový zákon, který nastavil jasná pravidla pro všechny. Podle nich musí mít poskytovatel například licenci od ČNB.
VYSVĚTLENÍ: RPSN je hodnota, které vyjadřuje celkovou cenu půjčky včetně úroků a všech poplatků.
Závěr
Půjčka online do výplaty je rychlou pomocí pro ty, kteří potřebují překlenout krátkodobý výpadek financí. Vyřízení je otázkou chvilky, přičemž se obejdete bez zbytečných formalit. Pamatujte ale na to, že tento typ půjčky je spojen s vysokými úroky a poplatky, které mohou v případě nesplácení rychle růst.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- REDAKCE. Index odpovědného úvěrování: nejlepší pomocník při výběru půjčky. In: Člověk v tísni [online]. 10.7.2023. Dostupné z: https://www.clovekvtisni.cz/index-odpovedneho-uverovani-9433gp
- Aleš Hudec. Spotřebitelský úvěr. In: Univerzita Jana Amose Komenského Praha [online]. 30. 3. 2013. Dostupné z: https://theses.cz/id/rj1skf/th76_1107100082.pdf
- Fintag: CO DĚLAT KDYŽ MÁM ZÁZNAM V REGISTRU. In: Fintag.cz [online]. 14. 1. 2019. Dostupné z: https://www.fintag.cz/2019/01/14/registry-dluzniku-co-delat-kdyz-zaznam-v-nich-brani-hypotece/
- Bc. Milan Staněk. Analýza úvěrů a půjček – požadavky poskytovatelů na finanční účetnictví podniku. In: Jihočeská univerzita [online]. 30.4.2013. Dostupné z: https://theses.cz/id/9c23ho/5024281
- Filip Kamberský. Spotřebitelské úvěry bankovních a nebankovních institucí v ČR. In: Vysoká škola regionálního rozvoje a Bankovní institut [online]. 2. 5. 2020. Dostupné z: https://is.ambis.cz/th/yaqbp/Kambersky_BP_finalni_IS.pdf
- ČERNOHORSKÝ, Jan. Finance: od teorie k realitě. Finance (Grada). Praha: Grada Publishing, 2020. ISBN 978-80-271-2215-8.