Internetová půjčka do 5 minut【prosinec 2024】
Věděli jste, že získat půjčku už dávno netrvá dlouho? S námi o rychlou internetovou půjčku požádáte online, kdykoliv se vám to hodí a kdekoliv se zrovna nacházíte. Žádné fronty a zbytečné otázky, jen rychlé online sjednání. Jak internetová půjčka funguje a podle čeho byste ji měli vybírat?
Proč je internetová půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je internetová půjčka výhodná
✅celý proces sjednání probíhá online z pohodlí domova
✅stačí vyplnit online formulář a doložit základní dokumenty.
✅nepřeberné množství poskytovatelů a typů půjček
✅peníze na účtu během několika minut od schválení žádosti
4 věci, na které si u internetová půjčky dát pozor
❌vysoká dostupnost může svádět k neuváženému zadlužení
❌poskytovatelé lákají na nízké úroky, ale účtují si vysoké poplatky
❌vyšší koncentrace podvodných poskytovatelů
❌obvykle nelze sjednat částka nad stovky tisíc korun
VYSVĚTLENÍ: Internetové půjčky se sjednávají online, bez nutnosti osobní schůzky. Obvykle se vyplácí bezhotovostně, výjimečně narazíte na poskytovatele, který vám poskytne zálohu v hotovosti.
Jak internetovou půjčku získat
Získejte nejvýhodnější internetovou půjčku s naším srovnávačem. Stačí vyplnit online formulář s informacemi o požadované půjčce a vašich příjmech. Náš systém během chvilky porovná nabídky od desítek ověřených poskytovatelů a zobrazí vám ty nejvýhodnější.
Po výběru poskytovatele budete přesměrováni na jeho webové stránky, kde dokončíte žádost o půjčku. Pro ověření totožnosti a finanční situace se zpravidla využívá bankovní identita nebo automatická kontrola bankovního účtu pomocí různých online nástrojů. Může být ale vyžadováno i doložení dvou dokladů totožnosti nebo potvrzení o příjmu.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- pomůžeme vám najít půjčku s nejnižšími úroky a poplatky
- vše transparentní a zdarma
- vyhnete se předraženým a nevýhodným či dokonce rizikovým nabídkám
- do srovnání zahrnujeme pouze ověřené poskytovatele
DOPORUČENÍ: Před podpisem smlouvy si důkladně prostudujte všechny podmínky, zejména úrokovou sazbu a RPSN.
Kdy se internetová půjčka obecně vyplatí
- na rychlé řešení nenadálých událostí,
- na konsolidaci stávajících závazků,
- na financování menších projektů (menší rekonstrukce, nákup nového vybavení atd,),
- na vykrytí krátkodobého výpadku příjmů,
- na nákup potřebného zboží ve slevě (notebook, nový spotřebič).
Hlavním rizikem internetové půjčky je paradoxně snadná dostupnost a rychlost schválení, která může vést k neuváženému zadlužení. Ještě před sjednáním zvažte svou finanční situaci a ujistěte se, že úvěr dokážete splácet a nebude pro váš rozpočet příliš velkou zátěží. Dostupné jsou pro vás úvěry do 10 000 Kč, ale i půjčka 200 000 Kč.
VYSVĚTLENÍ: Dejte si pozor na falešné webové stránky, které se vydávají za poskytovatele půjček.
Rozdíl internetová půjčky oproti jiným typům půjček
Internetová půjčka se od ostatních nebankovních produktů liší především způsobem vyřízení. Zatímco některé půjčky, jako například půjčka na ruku, vyžadují osobní kontakt s poskytovatelem, internetová půjčka se sjednává kompletně online. Celý proces je tak rychlejší a pohodlnější.
Jednou z možných alternativ je půjčka bez registru. Oba úvěry se vyřizují online a kladou důraz na rychlost a jednoduchost. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že u půjčky bez registru poskytovatel zpravidla neprověřuje registry dlužníků, což je výhodné pro žadatele s negativním záznamem v registru.
Možnou variantou je také rychlá půjčka, která se zaměřuje na rychlost poskytnutí finančních prostředků. Podobně jako internetová půjčka se i vyřizuje online během několika minut.
Pokud máte nějaké závazky, zvažte půjčku pro dlužníky. Ta je určena pro žadatele, kteří mají záznam v registru dlužníků a jen stěží by získali úvěr jinde. Na druhou stranu se připravte na vysoké úrokové sazby a možné jednorázové poplatky. Dostupnou alternativou mohou být také nebankovní půjčky od soukromých osob.
NAŠE RADA : Pečlivě si vybírejte poskytovatele internetové půjčky a ověřte si jeho důvěryhodnost.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Při výběru půjčky je důležitá obezřetnost. Než se zavážete, věnujte čas prostudování podmínek smlouvy. Zaměřte se na RPSN, úrok, poplatky i sankce. Ověřte si informace o věřiteli a hledejte recenze od ostatních klientů. Myslete na to, že srovnání nabídek od více poskytovatelů je klíčem k nalezení nejlevnější půjčky.
Negativní dopady půjček
Zadlužit se je snadné, ale cesta z dluhové pasti nikoliv. Předlužení, kdy dlužíte více, než jste schopni splácet, může mít devastující dopady na život. Pokud se potýkáte s neschopností splácet své závazky, kontaktujte věřitele a zkuste se dohodnout na novém splátkovém kalendáři.
Proč existují rizikové půjčky
Před přijetím novely zákona o spotřebitelském úvěru operovalo na trhu velké množství nebankovních subjektů s nedostatečnou regulací. To vedlo k nárůstu rizikového chování a zneužívání finanční tísně některých spotřebitelů. Naštěstí nový zákon zavedl přísná pravidla, díky kterým si již poskytovatelé nemohou účtovat šíleně vysoké úroky ani poplatky.
NÁŠ TIP: Raději využijte online srovnávače půjček, najdete tak nejvýhodnější nabídku a zároveň se nemusíte bát, že byste si sjednali úvěr u podvodníka.
Závěr
Internetová půjčka se hodí pro ty, kteří oceňují rychlost a jednoduchost. Celý proces vyřízení probíhá online a často vám zabere jen pár minut. Je ale fér upozornit, že úroky u krátkodobých internetových půjček bývají o něco vyšší. Naopak u velmi vysokých částek mohou být nižší, ale sjednání se často neobejde bez návštěvy pobočky.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- Jakub Soukup. Spotřebitelský úvěr. In: Univerzita Karlova, Právnická fakulta [online]. 22. 9. 2021. Dostupné z: https://dspace.cuni.cz/bitstream/handle/20.500.11956/151609/120393710.pdf
- ATKINSON, A. B. Ekonomika nerovnosti. Přeložil Jana KOČIČKOVÁ. V Brně: BizBooks, 2016. ISBN 978-80-265-0508-2.
- Bc. Lucie Kaslová. Peer to Peer půjčky. In: Západočeská univerzita [online]. 12.4.2022. Dostupné z: https://dspace5.zcu.cz/bitstream/11025/48548/1/P2P%20pujcky%20-%20Kaslova%20Lucie.pdf
- Ministerstvo spravedlnosti České Republiky. Insolvenční pojmy. In. insolvence.justice.cz [online]. Dostupné z: https://insolvence.justice.cz/slovnik-insolvencnich-pojmu/
- Dluhová problematika: informační brožura. Plzeň: Občanská poradna, c2007. ISBN 978-80-86961-28-6.
- Gabriela Hájková: Jak si vás banky prověřují, než vám poskytnou úvěr? In: Měšec.cz [online]. 10. 5. 2022. Dostupné z: https://www.mesec.cz/clanky/jak-si-banky-proveruji-klienty-nez-jim-poskytnou-uver/