Krátkodobá půjčka online do 5 minut【září 2024】
Chcete co nejrychleji sjednat krátkodobou půjčku online? Abyste to měli téměř bez práce, jsme tu pro vás my a náš online srovnávač. Pohodlně se usaďte, vyplňte krátký formulář a můžete začít vybírat. Všechny nabídky, které se k vám dostanou jsou nejen ověřené, ale také licencované. Máte tak jistotu, že si peníze půjčíte naprosto bezpečně.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je krátkodobá půjčka online výhodná
✅sjednání z pohodlí domova
✅varianta půjčky bez poplatku předem ihned
✅pouze krátkodobé zadlužení
✅široký výběr licencovaných nabídek
4 věci, na které si u krátkodobé půjčky online dát pozor
❌online lze naletět podvodníkovi
❌někteří poskytovatelé vyžadují autorizační platbu
❌předčasné splacení nemusí být zdarma
❌k půjčení pouze nižší částky peněz
RADA: Pokud vlastníte běžný účet, informujte se o krátkodobých půjčkách u své domovské banky.
Jak krátkodobou půjčku online získat
Nejjednodušším způsobem, jak sjednat online půjčku, je využití online srovnávače. Ten vám ušetří spoustu práce. Na základě vámi vyplněného krátkého formuláře získáte přehlednou nabídku licencovaných poskytovatelů a jejich nabídek. Ty co nejvíce odpovídají zadaným požadavkům. Nejenže se k nabídce dostanete velmi rychle, zároveň také máte jistotu bezpečného sjednání úvěru.
Především bankovní společnosti dbají na vysokou bonitu klienta, který nesmí mít záznam v žádném z registrů dlužníků. Nahlédnutí do těchto registrů je díky propojeným systémům a moderní době velmi jednoduché. Doslova za ěkolik kliknutí se poskytovatelé dostanou do seznamů evidujících dlužníky.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- průběžně aktualizované nabídky na půjčky
- seznam úvěrů vygenerován na základě jednoho krátkého formuláře
- snadné vyhnutí se lichvářům a finančním predátorům
- pouze licencované nabídky
- využití kdykoliv a odkudkoliv
VAROVÁNÍ: Za služby online srovnávače nikdy neplatíte žádné poplatky. Vždy by se mělo jednat o půjčku bez poplatku za srovnání.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
Ne vždy je sjednání půjčky nevýhodné, vyplatí se například v případě:
- koupi vlastní nemovitosti
- úhrady nečekaných finančních nákladů domácnosti
- investic do osobního a profesního vzdělávání
- dalšího vzdělávání dětí
- pořízení vozidla kvůli zaměstnání
To, že jsou krátkodobé půjčky online splatné do několika měsíců je výhodou i nevýhodou zároveň. Krátkodobé zadlužení může přivést člověka do situace, kdy není schopen včas půjčku uhradit. Původně finančně výhodný úvěr se stává dražším a klient má větší problémy s jeho splácením. Nejedná se přitom pouze o úvěry pro Čechy, ale také o půjčky pro lidi s přechodným pobytem.
VAROVÁNÍ: Peníze si půjčte pouze ve chvíli, kdy je opravdu potřebujete. Vánoční dárky či dovolená za případnou finanční spirálu rozhodně nestojí.
Rozdíl krátkodobé půjčky online oproti jiným typům půjček
Online krátkodobá půjčka je nabízena bankovními i soukromými poskytovateli. Každý z nich ji poskytuje za jiných podmínek. Bonitní klient může sjednat výhodnou krátkodobou půjčku, která je spojena s nízkou úrokovou sazbou i sankcemi při pozdních splátkách. Licencovaní poskytovatelé jednají dle zákonných podmínek. Půjčení peněz je u nich bezpečné.
Krátkodobá půjčka online může být výhodnou i dražší formou úvěru. V případě druhé varianty se obvykle jedná o půjčku od soukromé osoby Ta je nabízena nelicencovaným poskytovatelem. Ten peníze klientům půjčuje bez ohledu na bonitu žadatele. Zhoršená finanční situace je ale kompenzována vyšší úrokovou sazbou i dalšími poplatky.
Krátkodobá půjčka online může být, stejně jako SMS půjčka, vyplacena v hotovosti nebo na účet. I podmínky sjednání mohou být obdobné. Rozdíl je ovšem v pravidelnosti poskytované půjčky. Zatímco krátkodobá půjčka online je vyplacena jednorázově ihned po schválení, SMS půjčka může být vydávána opakovaně. A to vždy, když si klient po úvodním schválení zasláním SMS o úvěr zažádá.
I přesto, že krátkodobá půjčka online může být sjednána i soukromými nelicencovanými poskytovateli, stále se jedná o legální formu půjčení peněz. Tou není půjčka v exekuci. Ta je nejenom dražší a méně výhodnou formou úvěru. Navíc je i její sjednání nelegální. Klient při podpisu smlouvy podstupuje riziko zrušení insolvence.
DOPORUČENÍ: Při sjednávání úvěru se snažte co nejvíce zvýšit svou bonitu. Díky tomu dosáhnete na výhodnější nabídku.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Rizikem může být cena půjčky. Na první pohled se může zdát, že se je půjčka sjednána za výhodných podmínek. To ale nemusí být pravda. Někteří poskytovatelé například zapomínají zmínit všechny poplatky. Mimo skryté náklady se můžete nechat nachytat i úrokovou sazbou. Klasicky je uváděna jako roční, někteří poskytovatelé ji ale mohou prezentovat například jako měsíční. V tu chvíli je nutné úrokovou sazbu přepočítat a zjistit náklady na celý rok.
Negativní dopady půjček
I přesto, že je krátkodobá půjčka online závazkem pouze na dobu maximálně jednoho roku, může se díky ní klient dostat do dluhové pasti. Ještě před podpisem smlouvy byste si měli spočítat, zda jste schopni měsíční splátky včas uhradit. V opačném případě se nevyplatí půjčku sjednávat. Mohlo by se totiž stát, že se původně výhodná půjčka kvůli sankcím stane velmi drahou.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Ještě před pár lety neexistoval žádný zákon, který by upravoval nebankovní půjčky. Aby se lidé nemuseli bát, že naletí lichvářům, kteří je o všechny finance mohou obrat, vznikl nový zákon o úvěru. Díky němu je například stanovena maximální hodnota sankcí při pozdních splátkách či výše úrokové sazby, kterou poskytovatelé nesmí přesáhnout. Tato pravidla nesmí porušit žádná z licencovaných společností.
RADA: Abyste nenaletěli podvodníkům, sjednejte si úvěr, který poskytuje pouze subjekt s licenci udělenou Českou národní bankou.
Závěr
Nečekané či nízké finanční výdaje může hravě pomoct vyřešit krátkodobá půjčka online. Bonitní klienti ji mohou sjednat za nízkou úrokovou sazbu i další poplatky. Aby měl žadatel jistotu, že nenaletí žádnému podvodníkovi, vyplatí se vyhledat úvěr prostřednictvím online srovnávače. Jen tak je možné získat licencované nabídky bezpečně a během pár minut.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- Redakce, Finance.cz: ZÁMĚRNÉ UVEDENÍ NEPRAVDIVÝCH ÚDAJŮ V ŽÁDOSTI. In: FINANCE.cz [online]. 26.06.2019. Dostupné z: https://www.finance.cz/524885-proc-odmitnou-vasi-zadost-o-pujcku/
- Bc. Milan Staněk. Analýza úvěrů a půjček – požadavky poskytovatelů na finanční účetnictví podniku. In: Jihočeská univerzita [online]. 30.4.2013. Dostupné z: https://theses.cz/id/9c23ho/5024281
- Ing. Gabriela Oškrdalová. Osobní finance Půjčky a úvěry. In: Masarykova univerzita [online]. 20.11.2013. Dostupné z: https://is.muni.cz/el/1456/jaro2013/BKF_OSFI/34761751/4._Pujcky_a_uvery.pdf
- Otevřená společnost, o. p. s. Infografiky In: Mapaexekuci.cz [online]. 2020. Dostupné z: http://mapaexekuci.cz/index.php/studie-a-analyzy/infografiky/
- REDAKCE. Čtyři roky se zákonem o spotřebitelském úvěru. In: ČNB [online]. 31.3.2021. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/podcast-cnb/Ctyri-roky-se-zakonem-o-spotrebitelskem-uveru-00001/
- Simona Měřínská. Jak si půjčují české domácnosti. In: ČSÚ Magazín Statistika a my [online]. 17.6.2021. Dostupné z: https://www.statistikaamy.cz/2021/06/17/jak-si-pujcuji-ceske-domacnosti