Půjčky bez poplatku předem ihned do 5 minut【září 2024】
Potřebujete peníze ihned a nechcete ztrácet čas zdlouhavým papírováním a čekáním? S online půjčkami bez poplatku ihned můžete mít peníze na účtu do několika minut! Zapomeňte na čekání ve frontách na pobočkách a vyplňováním obsáhlých formulářů. Vše vyřídíte snadno a rychle online a z pohodlí domova. Jak půjčky bez poplatku předem ihned fungují a na co si u nich dát pozor?
Proč jsou půjčky bez poplatku předem ihned populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč jsou půjčky bez poplatku předem ihned výhodná
✅peníze můžete mít na účtu během chvilky
✅minimální administrativa
✅žádné skryté poplatky
✅celý proces vyřídíte z pohodlí domova přes internet
4 věci, na které si u půjček bez poplatku předem ihned dát pozor
❌kvůli krátké době splatnosti vysoké RPSN
❌vyšší riziko dluhové spiraly
❌velmi krátká doba splatnosti
❌můžete si půjčit jen částky v řádu tisíců korun
NAŠE RADA: Pokud chcete ušetřit a máte již nějaké finanční závazky, zvažte spíše konsolidaci úvěrů. Snížíte si tak výši měsíční splátky a ušetříte na poplatcích za více úvěrů.
Jak půjčky bez poplatku předem ihned získat
Získejte půjčku bez poplatku předem ihned rychle s naším online srovnáním. Porovnejte nabídky od předních poskytovatelů půjček a vyberte si nejvýhodnější půjčku pro vás. Vyplnění formuláře vám nezabere více než pár minut a ihned uvidíte, jaké půjčky jsou pro vás k dispozici.
Vyřízení půjčky je přitom plně automatizované a probíhá kompletně online. Pro ověření vaší totožnosti můžete využít i bankovní identitu. Některé společnosti využívají i různé online nástroje jako například Nordigen. Poté už jen sepíšete úvěrovou smlouvu a peníze máte na účtu.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- jasné a srozumitelné informace
- pouze půjčky, které splňují vaše požadavky
- porovnáte RPSN, úrokovou sazbu, poplatky a další důležité parametry
- pouze bezpeční a ověření poskytovatelé
- vaše osobní údaje jsou chráněné
DOPORUČENÍ: Nepůjčujte si více, než skutečně potřebujete. Lepší je sjednat si nižší částku, kterou dokážete lehce splatit, než si sjednávat vysoký úvěr, který vás může rychle dostat do problémů.
Kdy se půjčky bez poplatku předem ihned obecně vyplatí
- na vybavení domácnosti
- na úhradu nenadálých výdajů
- na platbu nečekané faktury za služby
- na opravdu potrubí v domácnosti
- na nákup drobné elektroniky
Hlavním rizikem tohoto typu půjčky je vysoká úroková sazba. Poskytovatelé si absenci poplatku předem často kompenzují vyššími úroky, což může vést k výraznému prodražení půjčky. Pokud jste podnikatel a chcete dosáhnout na výhodnější úrokové sazby, bude pro vás vhodnější půjčka pro podnikatele.
NAŠE RADA: Vyhněte se řetězení půjček a půjčování si na splacení jiných dluhů. Tímto způsobem se snadno dostanete do dluhové pasti, která často vede k exekuci.
Rozdíl půjček bez poplatku předem ihned oproti jiným typům půjček
Půjčky bez poplatku předem ihned slibují rychlost a dostupnost pro každého. Ať už potřebujete rychlou půjčku na novou televizi, opravu auta nebo elektřinu, půjčka vám je zprostředkuje bez zbytečných průtahů. Navíc můžete vybírat z různých typů úvěrů od krátkodobé půjčky do výplaty až po větší částky.
Nechcete se trmácet na pobočku a raději byste vše vyřídili z pohodlí domova? Online půjčka je pro vás to pravé. Stačí pár kliknutí, vyplníte online formulář a peníze můžete mít na účtu už během pár hodin. Žádné fronty, žádné papírování, jen pár kliků a máte hotovo.
Máte záznam v registru dlužníků a banka vám nechce půjčit? Nezoufejte. Nebankovní půjčky jsou tu pro ty, kteří to s financemi neměli vždycky jednoduché. I tady se můžete těšit na flexibilní podmínky a rychlé vyřízení, ale počítejte s tím, že úroky budou o něco vyšší než u bank. Často je dostupná i půjčka se zápisem v registru.
Pracujete-li na volné noze, máte nepravidelné příjmy nebo se vám prostě nechce dokládat výpisy z účtu, bude pro vás vhodná půjčka bez doložení příjmů. Sice za ni zaplatíte o něco vyšší úrok, ale získáte další prostředky, které by vám běžná banka nepůjčila.
VAROVÁNÍ: Dejte si pozor na lichváře a nebankovní instituce s podezřele vysokými úroky.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Při výběru půjčky si dejte pozor na RPSN (roční procentní sazba nákladů), která vyjadřuje celkovou cenu půjčky včetně úroků a poplatků. Platí, že čím je RPSN nižší, tím je půjčka výhodnější. Pro výběr opravdu výhodné půjčky porovnejte RPSN u různých poskytovatelů.
Negativní dopady půjček
Finanční problémy a dluhy patří mezi nejčastější příčiny rodinných konfliktů a roztržek. Neshody ohledně financí mohou vést k hádkám, napětí a v krajních případech i k rozvodu. Snažte se společně komunikovat a pokud se dostanete do problémů, promluvte si o tom a hledejte možné řešení.
Proč existují rizikové půjčky
Rizikové půjčky existují, protože vždy budou lidé, kteří si z různých důvodů nemohou dovolit půjčit si peníze od banky a zároveň budou existovat subjekty ochotné jim půjčit za méně výhodných podmínek. Nový zákon o úvěru však situaci zlepšil zavedením pravidel, včetně nutnosti získat licenci od ČNB.
VYSVĚTLENÍ: Pojištění schopnosti splácet může pokrýt splátky v případě ztráty vašeho zaměstnání nebo dlouhodobé nemoci.
Závěr
Půjčka bez poplatku ihned je lákavá pro ty, kteří potřebují peníze rychle a bez počátečních nákladů. Její hlavní výhodou je rychlost a absence poplatků předem. Na druhou stranu je nutné počítat s rizikem vysoké RPSN, která může půjčku výrazně prodražit.
Časté otázky
Je možné získat půjčku v hotovosti?
Stále můžete narazit na poskytovatele, které vám vyplatí půjčku hotově “na ruku”. Buď na pobočce, nebo vám peníze přivezou až domů. Hotovost z půjčky si můžete také nechat vyplatit na poště, u partnerské čerpací stanice, na terminálu Sazky či v partnerských trafikách. Možností je hodně. Půjčku můžete na stejných místech také v hotovosti splácet. Ale splácení bývá možné i převodem na účet. Hotovostní půjčku poskytuje zhruba 15 % licencovaných nebankovních společností. U banky se s ní nesetkáte. Počítejte s vyšší cenou půjčky, neboť zprostředkování půjčky v hotovosti je nákladnější než výplata na účet.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Kde si půjčit, když mám exekuci?
Některé nebankovní půjčky jsou dostupné i při drobné exekuci. Poskytovatelé je nabízejí jako účelovou půjčku na vyplacení se z exekuce, někdy i jako další úvěr nad rámec dluhu, na nějž se současná exekuce vztahuje. Nabídka na nebankovním trhu je široká, ale ne u každého poskytovatele se dá najít půjčka v exekuci. Abyste neztráceli čas zbytečným vyhledáváním a tříděním, spolehněte se na online srovnávač půjček. V kategorii „půjčka v exekuci“ ihned uvidíte přehledný výčet poskytovatelů, jež jsou schopni akceptovat záznamy v registru i drobnou exekuci. Počítat však musíte s dražší cenou půjčky, neboť věřitel podstupuje vysoké úvěrové riziko.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak sloučit půjčky do jedné?
Sloučení půjček neboli konsolidace není nic složitého. Prvním krokem je vyhledání poskytovatele, který konsolidaci provádí. Nemusíte hledat sami, přehled společností je pro vás připraven v online srovnání půjček v kategorii konsolidace. Vyberete si, která nabídka vám vyhovuje, případně vyplníte jednu univerzální žádost a my u poskytovatelů zjistíme, které ze sloučení bude dostupné právě pro vás. Než se do vyplňování pustíte, spočítejte si, jakou částku chcete celkem konsolidovat. Někteří poskytovatelé celou konsolidaci provedou sami. Jiní vám poskytnou požadovanou částku a vy máte za úkol ji využít ke splacení současných úvěrů a následně o tom nového věřitele informovat. Součástí konsolidace může být navýšení o další peníze.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- TEPLÝ, Petr. Navigátor bezpečného úvěru. Praha: Karolinum, 2013. ISBN 978-80-246-2287-3.
- Člověk v tísni, o.p.s.. Jak přežít dluhy. In: jakprezitdluhy.cz [online]. Dostupné z: https://www.jakprezitdluhy.cz/domains/jakprezitdluhy.cz/odpovedne-uverovani/devatero-bezpecneho-pujcovani
- Filip Moc. Úvěrový a hypoteční trh. In: Česká zemědělská univerzita v Praze. 16. 3. 2024. Dostupné z: https://theses.cz/id/rb6gnn/zaverecna_prace.pdf_https://theses.cz/id/rb6gnn/zaverecna_prace.pdf_
- Nikola KLEPÁČKOVÁ. FINANČNÍ GRAMOTNOST A SPOTŘEBITELSKÝ ÚVĚR. In: Masarykova univerzita [online]. 5. 12. 2017. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/wfx8c/Financni_gramotnost_a_spotrebitelsky_uver_-_final_Archive.pdf
- Fintag: CO DĚLAT KDYŽ MÁM ZÁZNAM V REGISTRU. In: Fintag.cz [online]. 14. 1. 2019. Dostupné z: https://www.fintag.cz/2019/01/14/registry-dluzniku-co-delat-kdyz-zaznam-v-nich-brani-hypotece/
- Tomáš Nidetzký: Nebankovní poskytovatelé úvěrů musí mít nově licenci – Česká národní banka. [online]. Copyright © ČNB {year}. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/vlog-cnb/Tomas-Nidetzky-Nebankovni-poskytovatele-uveru-musi-mit-nove-licenci