Půjčka dlužníkům do 5 minut【prosinec 2024】
Máte důvod k tomu, abyste se zajímali o půjčky pro dlužníky ihned na účet, případně o půjčky pro lidi v registru dlužníků? Pak pro vás máme hned na úvod dobré zprávy: jednak jste na správném místě a jednak nemáte důvod si zoufat. Nejste v nijak ojedinělé situaci a navíc se poskytovatelé dokáží přizpůsobit právě i dlužníkům. Možná jste sem zavítali i proto, že stojíte o refinancování nebo konsolidaci půjček. I pro vás máme bezpečné porovnání úvěrů.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka dlužníkům výhodná
✅ snadná dostupnost půjčky pro každého
✅ i pro žadatele se záznamy v registrech
✅ na účet i v hotovosti
✅ vhodná na refinancování nebo konsolidaci
4 věci, na které si u půjčky dlužníkům dát pozor
❌ riziko předlužení
❌ často vyšší cena
❌ často jen krátká doba splatnosti
❌ omezená šíře nabídky (nejde-li o refinancování)
VYSVĚTLENÍ: Půjčky pro dlužníky lze rozdělit do dvou velkých skupin: na úvěry sloužící k výměně současných půjček za výhodnější a s lepšími podmínkami splácení (výměna půjček), a na úvěry určené pro další zadlužení (další půjčka navíc). Každá z obou skupin má jiné podmínky získání, splácení, jiné výhody i nevýhody. V našem průvodci se zastavíme u obou skupin půjček dlužníkům.
Jak půjčku dlužníkům získat
Proces je snadný. V online srovnávači vyplníte jednoduchý formulář. Uvedete své osobní údaje a požadavky na půjčku. My jej odešleme více poskytovatelům najednou, a vy už do 5 minut uvidíte, kde bude snadné půjčku získat: které z finančních domů vám ji předschválily.
Následně oslovíte jen ty, které vám svými podmínkami a cenou nejlépe vyhovují. Podle detailů půjčky si vyberete vítěznou nabídku a potvrdíte finální žádost o úvěr. Netřeba se průběhu obávat, pracovník poskytovatele vás celým postupem provede krok za krokem. Potřebovat budete pouze osobní doklady a doklad o vašem pravidelném příjmu.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- jednoduchý formulář s žádostí o půjčku
- do 5 minut uvidíte, kde vám opravdu půjčí
- jen licencovaní poskytovatelé a pod dohledem ČNB
- pokročilá ochrana zde zadávaných osobních dat
- snadné porovnání půjček a jejich poskytovatelů
VAROVÁNÍ: Nikdy nevybírejte půjčku podle toho, co vám zobrazí internetový vyhledávač. Ten nedokáže rozlišit mezi licencovaným poskytovatelem a mezi lichvářem. Při zobrazování půjček se řídí jinými pravidly: na vyšší místa řadí ty, kdo mu za umístění zaplatili formou úhrady za reklamu. Půjčku vybírejte jedině v online srovnávači, jako je ten náš. Jedině v něm máte jistotu, že vybíráte od prověřených poskytovatelů a bez podvodu
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na refinancování stávající půjčky na levnější
- na konsolidaci několika současných půjček do jedné nové a výhodnější
- na akutní nedoplatky
- na nečekané výdaje navíc
- na nákup nezbytných věcí
Refinancování nebo konsolidace mají smysl jenom tehdy, když si díky nové půjčce pomůžete: snižíte splátku nebo dokážete své zadlužení zlevnit. Další půjčka (navíc nad vaše stávající) může být ještě ošemetnější. Sáhněte po ní, jen pokud jste si jistí, že další měsíční splátku “utáhnete”.
NÁŠ TIP: Než se pustíte do dalšího zadlužení, raději nejprve vyrovnejte co největší část z dluhů přecházejících. Zlevníte si tím novou půjčku a odlehčíte si na celkových splátkách.
Rozdíl půjčky dlužníkům oproti jiným typům půjček
Půjčka pro dlužníky ihned na účet není ničím jiným než nebankovní půjčkou bez registru. Nabídnou ji jen nebankovní společnosti, a ještě k tomu ne všechny. V portfoliu jsme ji našli zhruba u tří čtvrtin licencovaných nebankovních institucí.
Půjčka dlužníkům se poskytuje za stejným podmínek napříč celou ČR. Ať už se jedná o půjčku Plzeň, půjčku Trutnov, půjčku Ostrava či půjčku Zlín, všude ji můžete získat se stejnými podmínkami. Licencovaní poskytovatelé působí na celém území ČR, a pro všechny klienty stejně.
Pro dlužníky lze vyřídit půjčku online na splátky, která často mívá delší trvání než většina z půjček bez registru. Abyste na tento typů úvěru dosáhli, musíte i přes současný dluh prokázat dostatečnou bonitu a schopnost splácet po celou dobu trvání půjčky.
Pokud si půjčku vyřizujete jako konsolidaci nebo refinancování, pamatujte, že jde o výměnu půjček, nikoliv o další zadlužení. Aby však byly výhodné, na nové půjčce musíte buď ušetřit, nebo si s ní vylepšit podmínky splácení. Pozor na sankci za předčasné ukončení současných půjček: někdy je příliš vysoká, a refinancování či konsolidace se pak nemusejí vůbec vyplatit.
DOPORUČENÍ: Než se pustíte do výběru refinancování nebo konsolidace, nechte si od současných věřitelů nejprve spočítat vyčíslení. Zahrnout do něj musejí i případnou sankci za předčasnou splátku. Tím si ověříte, jestli by se výměna půjček vůbec vyplatila.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Riziko je u půjček v podstatě jen jedno a to je, že u dlužníka nastane neschopnost dluh včas a řádně splatit. Na toto riziko pak navazují všechny negativní dopady.
Negativní dopady půjček
Jakmile se dostaví poruchy schopnosti splácet, jsou negativní dopady jednoznačné: sankce z prodlení, pokuty za vymáhání a pád do dluhové pasti následovaný exekucemi, případně nutností požádat soud o oddlužení. Ale i řádné splácení je omezující: snižuje částku, kterou máte každý měsíc k dispozici na běžný život.
Proč existují rizikové půjčky
Jediným důvodem existence rizikových půjček je poptávka po nich. Lidé bohužel stále dávají přednost vyššímu riziku z půjčky před jasnými pravidly přísnějších úvěrů. Anebo o rizikovosti, které se u podvodných půjček vystavují, vůbec ani nevědí. Že naletěli, zjistí, až je pozdě.
DOPORUČENÍ: Spolehněte se na online srovnávač: a půjčku i dlužníkům získáte s rizikem minimalizovaným pod hranici, kterou určil zákon o spotřebitelském úvěru. Bez podvodu a s velmi dobrou šancí na její splacení, i pokud se vám finanční situace zkomplikuje.
Závěr
Půjčky dlužníkům mají dvě dost odlišné podoby. Ta první je jednodušší: jde o další půjčku navíc k současnému dluhu zájemce o úvěr. V tomto případě se jedná o půjčky pro lidi v registru dlužníků, s obecně vyšší cenou a mírnějšími podmínkami získání. Druhou podobou těchto půjček je konsolidace a refinancování: náhrada současného zadlužení za nové a v něčem výhodnější. Výhodnější může být buď cenově, nebo v podmínkách splácení.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- Centrum.cz. § 218 Lichva. In: Zakony.centrum.cz [online]. 7.9. 2015. Dostupné z: http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-5-paragraf-218
- REDAKCE. Víte, kolik peněz jste utratili minulý měsíc? In: ČNB [online]. Dostupné z: https://www.penizenauteku.cz/
- Otevřená společnost, o. p. s. Infografiky In: Mapaexekuci.cz [online]. 2020. Dostupné z: http://mapaexekuci.cz/index.php/studie-a-analyzy/infografiky/
- Finance. Počet žádostí o bankrot. In iDNES.cz.[online]. 11.12.2019. Dostupné z: https://www.idnes.cz/finance/financni-radce/oddluzeni-nova-pravidla-insolvence-osobni-bankrot-poradna-pri-financni-tisni-dluznici-veritele.A191209_160807_viteze_sov
- REDAKCE. Čtyři roky se zákonem o spotřebitelském úvěru. In: ČNB [online]. 31.3.2021. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/podcast-cnb/Ctyri-roky-se-zakonem-o-spotrebitelskem-uveru-00001/
- Jak na peníze 2 díl: Půjčky a jak na ně? – YouTube. YouTube [online]. Copyright © 2023 Google LLC. Dostupné z: https://www.youtube.com/watch?v=5rWU8t4VcMI