Půjčka na IČO do 5 minut【listopad 2024】
Potřebujete rychle peníze pro vaše podnikání, ale nemáte čas zabývat se složitou bankovní byrokracií? Půjčka na IČO vám dokáže podat pomocnou ruku. S naším jednotným formulářem jednoduše porovnáte dostupné a současně ověřené nabídky a půjčku si vyřídíte zhruba do 5 minut a ihned budete mít potřebné prostředky. Zjistěte s námi, jak půjčka na IČO funguje a jak si sjednat.
Proč je půjčka na IČO populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka na IČO výhodná
✅ Dostupnější financování pro podnikatele a živnostníky
✅ Finance na cokoliv od rozvoje podnikání až po nákup zásob
✅ Výhodnější úrokové sazby než u spotřebitelských půjček
✅ Peníze na účtu během pár minut
4 věci, na které si u půjčky na IČO dát pozor
❌ Neregulováno Českou národní bankou
❌ Často krátká doba splatnosti
❌ Přísné podmínky předčasného splacení
❌ Extrémně vysoké úrokové sazby
NAŠE RADA: Pečlivě si přečtěte smluvní podmínky a ujistěte se, že jim rozumíte. Zaměřte se na poplatky, pokuty a případné sankce při dlouhodobém nesplácení.
Jak půjčku na IČO získat
Jste podnikatel a potřebujete rychlou finanční injekci pro své podnikání? Řešením může být půjčka na IČO, kterou vyberete s naším srovnávačem půjček. Stačí zadat několik informací o vašem podnikání a my už se o vše postaráme. Během chvilky pro vás vybereme úvěr na míru a pomůžeme vám i s jeho sjednáním.
Nové technologie, jako je například elektronický podpis smluv či automatické ověření příjmů skrze BankID, zkrátí celý proces na pouhých pár minut. Úvěrová společnost tak během chvilky ověří vaši identitu i příjmy, aniž byste se museli obtěžovat složitým papírováním. Poté už jen podepíšete smlouvu buď skrze elektronický podpis, nebo SMS kód a máte hotovo.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- Ušetří vám drahocenný čas
- Cenu půjčky lze stáhnout i o tisíce korun
- Přehledné srovnání desítek půjček na jednom místě
- Nejvýhodnější půjčky od prověřených poskytovatelů
- Bezpečné sjednání půjčky bez zbytečného papírování
DOPORUČENÍ: Před sjednáním půjčky si vytvořte jasný plán, jak budete půjčku splácet. Určete si pevné termíny a výši splátek a snažte se je dodržovat. Pokud se dostanete do prodlení, ihned kontaktujte poskytovatele.
Kdy se půjčka na IČO obecně vyplatí
- na rozjezd podnikání
- na nákup zboží či materiálu
- na vybavení kanceláře
- na koupi strojů a elektroniky
- na pokrytí neočekávaných nákladů
Půjčka na IČO může sice na první pohled vypadat lákavě, ale má i jeden háček. Tím je fakt, že není regulována Českou národní bankou, kvůli čemuž nejste dostatečně chráněni vůči nekalým praktikám poskytovatelů. Mnohem snáze můžete narazit na podvodníky a dostat se do problémů.
NAŠE RADA: Pokud máte zájem o půjčku na IČO, připravte si všechny potřebné dokumenty předem. Urychlíte proces sjednání půjčky a vyhnete se komplikacím.
Rozdíl půjčky na IČO oproti jiným typům půjček
Půjčka na IČO se výrazně liší od jiných typů online půjček tím, že je určena výhradně pro podnikatele a živnostníky. Zatímco u běžných spotřebitelských půjček se hodnotí primárně vaše příjmy a zadluženost, zde jsou rozhodující vaše příjmy z podnikání a jeho zaměření. Pozor si dejte i na to, že půjčka není regulována Českou národní bankou.
Pokud si nechcete brát půjčku na IČO, je možným řešením půjčka pro dlužníky. Tu si můžete sjednat i se zápisem v registru dlužníků, ale záleží pouze na poskytovateli, jak velký prohřešek vám odpustí. Jestli si nejste jistí, zda se vám vyplatí úvěr sjednat, vypočítejte její celkovou cenu. S tím vám pomůže půjčka kalkulačka nebo náš srovnávač půjček.
Možným řešením je také půjčka od soukromé osoby, která může být rychlejší a někdy i výhodnější než půjčka od běžných poskytovatelů. Na druhou stranu s sebou nese větší rizika, jako jsou vysoké úrokové sazby či extrémně vysoké poplatky. Jestliže se chcete vyhnout případným problémům, bude pro vás lepší bezpečná půjčka bez rizika.
V případě, že potřebujete pouze překlenout krátké finanční problémy, je pro vás možnou volbou i krátkodobá půjčka. Ta se řídí stejnými pravidly jako spotřebitelské úvěry, díky čemuž můžete možné neférové jednání nahlásit a požadovat nápravu.
NÁŠ TIP: Zkuste vyjednat s poskytovatelem lepší podmínky půjčky. Pokud máte dobrou bonitu a vlastníte nějaký majetek, je možné, že povolí a trošku vám přilepší.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Při výběru a sjednávání půjčky je třeba být obezřetný a nesjednávat si hned první půjčku, na kterou narazíte. Vždy si pečlivě prostudujte úrokovou sazbu, RPSN (roční procentní sazba nákladů) a veškeré poplatky spojené s půjčkou. Ujistěte se, že rozumíte všem podmínkám a že jsou pro vás přijatelné.
Negativní dopady půjček
Jedním z největších negativních dopadů půjček je riziko předlužení. Pokud si půjčíte více, než jste schopni splácet, můžete se snadno dostat do dluhové pasti, kdy budete nuceni brát si další půjčky na splácení těch předchozích. To může vést k ještě závažnějším problémům, jako je exekuce nebo insolvence.
Proč existují rizikové půjčky
Před lety byl trh s nebankovními půjčkami v Česku doslova divoký západ. Stovky poskytovatelů nabízeli půjčky za často velmi nevýhodných podmínek. To se změnilo s příchodem nového zákona o spotřebitelském úvěru, který zavedl přísná pravidla a regulace pro poskytovatele nebankovních půjček. Nyní si můžete u České národní banky ověřit, zda vámi vybraná společnost disponuje licencí.
DOPORUČENÍ: Půjčku na IČO můžete použít na různé účely, například na financování investic, nákup majetku nebo zvýšení kapitálu. Účel byste měli znát vždy před sjednáním půjčky. Zároveň ho nezapomeňte prodiskutovat s odborníkem nebo vaším týmem.
Závěr
Půjčka na IČO je vhodnou volbou pro podnikatele, kteří potřebují rychle získat finanční prostředky na rozvoj svého podnikání. Zároveň nemusí řešit složité papírování ani dokládání účelu půjčky. Počítat můžete s flexibilitou a rychlým vyřízením vaší žádosti. Na druhou stranu nejsou půjčky na IČO tak přísně regulovány jako spotřebitelské úvěry. Poskytovatelé si kvůli tomu mohou účtovat vysoké poplatky i sankce při nesplácení.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- Bc. Milan Staněk. Analýza úvěrů a půjček – požadavky poskytovatelů na finanční účetnictví podniku. In: Jihočeská univerzita [online]. 30.4.2013. Dostupné z: https://theses.cz/id/9c23ho/5024281
- Dominik Sedláček. Analýza a srovnání spotřebitelských úvěrů v České republice. Vysoká škola báňská [online]. 2023. Dostupné z: https://dspace.vsb.cz/bitstream/handle/10084/149657/SED0227_EKF_B0412A050005_2023.pdf
- MINISTERSTVO FINANCÍ ČESKÉ REPUBLIKY : STEM/MARK: Finanční gramotnost v ČR : Kvantitativní výzkum – Finanční gramotnost obyvatel ČR. http://www.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/mfcr/EXT_-_PPT_zaverecna_zprava_mereni_FG_-_plne_zneni.pdf
- Ing. Gabriela Oškrdalová. Osobní finance Půjčky a úvěry. In: Masarykova univerzita [online]. 20.11.2013. Dostupné z: https://is.muni.cz/el/1456/jaro2013/BKF_OSFI/34761751/4._Pujcky_a_uvery.pdf
- Odbor Finanční trhy I. Zpráva o vývoji finančního trhu v roce 2022. In: Ministerstvo financí České republiky [online]. 22.6.2023. Dostupné z: https://www.mfcr.cz/cs/financni-trh/bankovnictvi-a-dohled/financni-stabilita-a-dohled/vyvoj-financniho-trhu/2022/zprava-o-vyvoji-financniho-trhu-v-roce-2-51712
- Otevřená společnost, o. p. s. Infografiky In: Mapaexekuci.cz [online]. 2020. Dostupné z: http://mapaexekuci.cz/index.php/studie-a-analyzy/infografiky/