Půjčka na IČO bez registru do 5 minut【září 2024】
Podnikání nemusí být procházkou růžovým sadem obzvláště ve chvíli, kdy vám chybí finance. Potřebujete pomoc s rozjezdem nebo rozšířením podnikání? Stačí mít aktivní živnost a můžete získat půjčku na IČO bez registru, která vám pomůže získat potřebný finanční obnos i v situaci, kdy máte negativní záznam v registrech dlužníků. Celý proces je jednoduchý, rychlý a pohodlný. Zvládnete to i online.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka na IČO bez registru výhodná
✅škraloup v registru dlužníků není překážkou
✅v některých případech není nutné dokládat potvrzení o příjmech
✅bez ručitele a bez zástavy
✅rychlé schválení půjčky online
4 věci, na které si u půjčky na IČO bez registru dát pozor
❌patří mezi rizikovější půjčky
❌vyšší úrokové sazby
❌vysoké poplatky
❌vysoké sankce
VYSVĚTLENÍ: I přesto, že se jedná o podnikatelský úvěr, není nutné dokládat účel využití finančních prostředků. Půjčku na IČO bez registru můžete využít k financování aktuálních potřeb.
Jak půjčku na IČO bez registru získat
Půjčky na IČO bez registru nabízí několik nebankovních společností. Může to být nejen půjčka před výplatou bez registru, ale také třeba dlouhodobější úvěr. Jak se ovšem v nabídce produktů orientovat? Rozhodnutí o nejlepší půjčce na IČO bez registru vám usnadní nezávislý porovnávač půjček. Předloží vám aktuálně dostupné nabídky úvěrů a vyhodnotí, která nabídka je nejvýhodnější a nejvíce se vyplatí. Nemusíte tak ztrácet čas zdlouhavým porovnáváním jednotlivých půjček.
Ve chvíli, kdy si vyberete nejvhodnější nabídku na půjčku přes internet bez registru, otevřete si webové stránky vybrané společnosti a vyplňte žádost. Nezapomeňte přiložit potřebné doklady. V tu chvíli začne úvěrový poskytovatel vaši žádost posuzovat. Poté, co ji schválí, můžete mít peníze již během několika minut na svému účtu.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- rychlejší a pohodlnější porovnání půjček
- výběr pouze z bezpečných a ověřených nabídek
- ochrana osobních dat
- bankovní i nebankovní půjčky na jednom místě
- bezpečnost
NAŠE RADA: Abyste měli jistotu, že si zvolíte fér poskytovatele, není na škodu pročíst si internetová fóra a diskuse, kde zjistíte dostupné reference.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na investiční příležitost
- na rozjezd podnikání
- na nákup nebo opravu firemního auta
- na rekonstrukci provozovny
- na řešení finančních problémů
Půjčka na IČO bez registru může být riziková především ve chvíli, kdy máte ještě nějaké další dluhy. Rizikem může být i větší půjčka 350000 Kč, protože v takové chvíli totiž hrozí riziko předlužení.
VYSVĚTLENÍ: I když je v názvu půjčka bez registru, i přesto do registrů poskytovatelé nahlížejí, a to především z důvodu ochrany žadatele. V zájmu žadatele i poskytovatele je totiž nezbytné posoudit schopnost splácet.
Rozdíl půjčky na IČO bez registru oproti jiným typům půjček
Půjčka na IČO bez registru je od ostatních nebankovních úvěrů odlišná v tom ohledu, že jde o půjčku určenou pro podnikající osoby. Důvodem k zamítnutí v tomto případě nemusí být ani negativní záznam v registru dlužníků, takže je půjčka pro takové osoby dostupnější.
Půjčka na IČO bez registru a půjčka po insolvenci se odlišují rizikovostí. Půjčka po insolvenci je narozdíl od podnikatelské půjčky bez registru mnohem větším rizikem.
Půjčka na IČO bez registru a půjčka pro každého mají společnou dobrou dostupnost půjčky. Pro podnikající osoby je ovšem výhodnějším řešením vzít si půjčku na IČO.
Půjčka na IČO bez registru a krátkodobá půjčka se liší v délce splatnosti i ve finančním obnosu, které je možné si půjčit. U krátkodobého úvěru totiž musíte počítat s kratší dobou splatnosti i s menší částkou než u půjčky určené pro podnikatele.
DOPORUČENÍ: V případě zamítnutí vaší žádosti o půjčku požádejte poskytovatele o konkrétní důvody zamítnutí. Můžete také zvážit možnost zástavy nebo ručitele, díky čemuž pro vás může být půjčka dostupnější.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Půjčky obecně mohou přinášet určitá rizika, kterým je vhodné předcházet. Mimo výše úrokové sazby se vyplatí věnovat pozornost také údaji o roční procentní sazbě nákladů (RPSN). Tento údaj vám totiž napoví mnohem více. Zároveň si zjistěte, zda má poskytovatel licenci ČNB, což hraje důležitou roli především v oblasti bezpečného půjčování.
Negativní dopady půjček
Půjčka může být dobrý sluha, ale zlý pán. Vyvarujte se možných negativních dopadů, jako je například hrozící exekuce. Tomu předejdete hlavně tak, že se budete s výší půjčované částky držet při zemi.
Proč existují rizikové půjčky
Rizikové půjčky tu byly, jsou a budou. Ne už ovšem v takové míře. V současné době totiž platí Zákon o úvěru, který nebankovním poskytovatelům ukládá povinnost dodržovat stanovená pravidla. Díky tomu došlo k výraznému prořídnutí trhu s nebankovními společnostmi. Tento způsob regulace je totiž výhodnějším řešením než úplné zakázání nebankovních úvěrů.
DOPORUČENÍ: Myslete na zásady bezpečného půjčování. Při půjčování peněz byste měli znát svoji aktuální finanční situaci, tedy příjmy a výdaje.
Závěr
Půjčka na IČO bez registru je typ úvěru, který je přímo určený podnikajícím osobám, ať už na rozjezd podnikání, investování, pořízení firemního auta apod. Výhodou je dostupnost i v případě negativního záznamu v registru dlužníků. Počítejte ovšem s vysokými sankcemi za porušení smluvních podmínek.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- Monika Janů. Nebankovní úvěrové registry. In: AMBIS vysoká škola, a.s. [online]. 28. 4. 2010. Dostupné z: https://is.ambis.cz/th/k8nas/
- REDAKCE. Čtyři roky se zákonem o spotřebitelském úvěru. In: ČNB [online]. 31.3.2021. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/podcast-cnb/Ctyri-roky-se-zakonem-o-spotrebitelskem-uveru-00001/
- Soňa VOJÍKOVÁ. Spotřebitelské úvěry a zadlužování domácností. In: Západočeská univerzita v Plzni [online]. 5. 10. 2022. Dostupné z: https://dspace5.zcu.cz/bitstream/11025/48077/1/BP_Vojikova.pdf
- Lenka Řeháková. Ekonomická a finanční gramotnost. In: Univerzita Palackého v Olomouci [online]. 17. 2. 2018. Dostupné z: https://theses.cz/id/ce0vvm/Finann_a_ekonomick_gramotnost_ehkov_Lenka.pdf
- Jan Březovják. Ochrana spotřebitele na finančních trzích. In: České vysoké učení technické v Praze [online]. 19. 4. 2023. Dostupné z: https://dspace.cvut.cz/bitstream/handle/10467/108479/MU-BP-2023-Brezovjak-Jan-BP_2023_Brezovjak_Jan.pdf
- Lenka Řeháková. Ekonomická a finanční gramotnost. In: Univerzita Palackého v Olomouci [online]. 17. 2. 2018. Dostupné z: https://theses.cz/id/ce0vvm/Finann_a_ekonomick_gramotnost_ehkov_Lenka.pdf