Půjčka na MD do 5 minut【září 2024】
Během mateřské dovolené mohou kvůli narození miminka vzniknout nečekané finanční náklady. Abyste se mohli soustředit na příchod potomka a nemuseli řešit finance, pomůže s výběrem bezpečné půjčky online srovnávač. Vyplňte náš krátký formulář a začněte is vybírat z výhodných a ověřených nabídek na půjčky ženám na MD. Všechny úvěry jsme za vás zkontrolovali a garantujeme vám, že jsou od licencovaných poskytovatelů.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka na MD výhodná
✅ okamžitá finanční pomoc
✅ krátkodobé zadlužení
✅ půjčky na účet nebo v hotovosti
✅ s využitím financí na cokoliv
4 věci, na které si u půjčky na MD dát pozor
❌ často jen nabídky nebankovních společností a soukromých osob
❌ u banky zdlouhavý proces schvalování
❌ dražší forma úvěru
❌ pouze nižší částky peněz
RADA: Pokud máte partnera či partnerku s pravidelnými příjmy, je výhodnější, když o úvěr bude žádat společně.
Jak půjčku na MD získat
V době mateřské dovolené je vyhledávání vhodného poskytovatele úvěru tím posledním, co by novopečená matka chtěla dělat. Naštěstí existuje online srovnání půjček. Po vyplnění formuláře zadarmo porovná půjček od ověřených poskytovatelů. V přehledu se nachází bankovní půjčky i půjčky od nebankovních společností.
ČNB přítom hlídá, zda poskytovatele půjček dodržují zákonná pravidla a podmínky. Jinak může být sjednání úvěru neplatné. Patří sem tři hlavní úvěrové ukazatele, které řeší poměr hodnoty zástavy k výši úvěru či dluhové zatížení klienta v poměru k výši jeho příjmům. Cílem je poskytovat půjčky pouze zájemců, kteří nebudou mít problémy s jejich splácením.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- šetří čas i finance
- nabízí přehled pouze ověřených poskytovatelů
- vyhledávání kdykoliv a odkudkoliv
- celý proces probíhá online
- bez zadávání osobních údajů
DOPORUČENÍ: Formulář online srovnávače vyplňte poctivě podle pravdy. Jen tak získáte nabídky přesně podle vašich představ.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na renovaci zahrady
- na vklad do podnikání
- na období, kdy jste v pracovní neschopnosti
- na rekonstrukci bytu
- na koupi uměleckého obrazu, jehož hodnota bude stoupat
Krátkodobé zadlužení se může zdát jako výhodná a laciná rma úvěru. Pravdou je, že čím méně je člověk zadlužen, tím menší vznika riziko, že se dostane do dluhové spirály. Pozor však na výši splátek. Čím kratší dobu splácíte, tím vyšší bývá splátka. Kromě doby splácení byste si měli vypočítat finální částku, kterou budete muset věřiteli uhradit.
Rozdíl půjčky na MD oproti jiným typům půjček
Půjčka na MD patří mezi rizikové úvěry a je zpravidla uzavírán jako nebankovní půjčka od soukromých osob či společností. Snížená bonita ženy, jejíž pravidelné příjmy nejsou nijak vysoké, snižuje její šanci na získání nejvýhodnější půjčky. Půjčka pro matky na MD je většinou krátkodobou půjčku s vyšším úrokem.
Půjčka na MD je obdobou půjčky bez doložení příjmů nebo bez registru. Všechny tyto úvěry spojuje snížená bonita žadatele. I tak jsou ale ženy na mateřské dovolené často ve výhodnější pozici. Mohou sjednat ověřenou půjčku, která se prodraží pouze v případě pozdních splátek. To úvěr bez příjmů nebo bez registru je drahý již od samotného začátku. Vysokou je roční úroková sazba i další poplatky.
Půjčka pro ženy na mateřské je dražší formou úvěru a hrozí, že naletí podvodníkovi. Pozor je třeba dávat na půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy. Protože je žadatelova bonita snížena, nemá šanci dosáhnout na ověřený úvěr. Nezbývá mu tak, než uzavřít neověřenou a nelicencovanou půjčku se soukromou osobou.
Půjčka pro ženy na MD je vyplacena na bankovní účet, nebo v hotovosti. A to pouze jednorázově poté, co jsou vyřízeny všechny administrativní záležitosti. Opakem a tedy půjčkou, kterou je možné čerpat pravidelně, je SMS půjčka. Schvalování žádosti o tento úvěr probíhá obdobně. Stejně jako půjčka na MD, i tento úvěr nabízejí spíše nebankovní společnosti. Ty ale peníze vyplácejí pravidelně vždy, kdy je klient zasláním SMS o peníze požádá.
DOPORUČENÍ: Dobře si rozmyslete, na co si peníze půjčíte. Ne každý poskytovatel je věrohodným. Nevyplatí se tak riskovat kvůli novému oblečení nebo dovolené.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Solidnost poskytovatele úvěru i podmínky sjednání jste si již ověřili? Pak přichází na řadu výpočet maximální částky, o kterou je vhodné požádat. Ta je odvozena dle celkových čistých příjmů rodiny. Obecně platí poučka, že by výše půjčky neměla přesáhnout více než polovinu čistých příjmů. Výhodou je, že se v potaz berou příjmy všech členů domácnosti.
Negativní dopady půjček
Po schválení žádosti o úvěr se klient může dostat do finančních problémů. To může vést až do situace, kdy jsou splátky spláceny po splatnosti, nebo vůbec. V takovém případě je na místě situaci okamžitě řešit. Nejeden nebankovní poskytovatel nabízí například odložení splátek či snížení jejich hodnoty. Všechny tyto informace by měly být jasné ještě před podpisem smlouvy.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Extrémně vysoké sankce či až zdraví ohrožující vymáhání peněz. To a mnohé další bylo v případě lichvářských půjček běžnou součástí opožděných splátek. Aby se lidé nemuseli bát o své zdraví, vznikl nový zákon o spotřebitelském úvěru. Tento zákon se již několik let snaží kontrolovat úvěrový trh. Z něj sice podvodníci nikdy nezmizí, lidé ale díky zákonu ví, jaká jsou jejich práva.
VYSVĚTLENÍ: I špatně vypadající webové stránky poskytovatele mají vypovídací hodnotu. Stejně jako negativní recenze bývalých klientů.
Závěr
Mateřská dovolená sebou přináší nejen radosti, ale také velké finanční náklady. Pokud na jejich úhradu nemáte peníze, lze sjednat půjčku na MD. Ta je krátkodobým úvěrem, který je možné uzavřít během několika minut. Jenom si nezapomeňte ověřit, u kterého poskytovatele úvěr sjednáváte. Ne každý nebankovní poskytovatel je licencovaným a dodržuje všechny zákonné podmínky.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- Jak na peníze 2 díl: Půjčky a jak na ně? – YouTube. YouTube [online]. Copyright © 2023 Google LLC. Dostupné z: https://www.youtube.com/watch?v=5rWU8t4VcMI
- REDAKCE. Desatero spotřebitele In: ČNB [online]. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/ochrana-spotrebitele/desatero-spotrebitele/
- Ekonomika. Podíl exekucí v jednotlivých krajích. In iDNES.cz.[online]. 13.5.2019. Dostupné z: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/exekuce-oddluzneni-exekutorska-komora.A190513_132834_ekonomika_are
- Redakce. Lidé si více půjčují na své útraty. Nabyl objem rizikových úvěrů. In: ct24.ceskatelevize.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3590954-lide-si-vice-pujcuji-na-sve-utraty-nabyl-objem-rizikovych-uveru
- REDAKCE. SPECIÁL JAK NA ÚVĚRY. In: Bankovní poplatky [online]. Dostupné z:https://www.bankovnipoplatky.cz/special-jak-na-uvery/
- REDAKCE. Jak na peníze s Českou bankovní asociací. In: ČBA [online]. 30.5.2019. Dostupné z: https://cbaonline.cz/jak-na-penize-s-cba