Půjčka pro podnikatele do 5 minut【prosinec 2024】
Podnikání není nic jednoduchého, což podnikatelé určitě potvrdí. V mnohých případech je třeba hledat jiné zdroje financování. S pomocí úvěru můžete investovat do rozjezdu i rozvoje podnikatelské činnosti. Nejlepší je půjčka pro podnikatele, se kterou si můžete vypůjčit i částky v řádu stovek tisíc až milionů korun. S jejich výběrem vám pomůže náš srovnávač, který za vás porovná desítky nabídek během pár minut.
Proč je půjčka pro podnikatele populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka pro podnikatele výhodná
✅výhodnější úrokové sazby
✅bankovní i nebankovní varianty
✅pro začátečníky i ostřílené podnikatele
✅vysoké částky v řádu statisíců korun
4 věci, na které si u půjčky pro podnikatele dát pozor
❌možnost zástavy či ručitele
❌poplatky za předčasné splacení
❌možná ztráta majetku
❌zadlužení vlastního podnikání
NAŠE RADA: Před sjednáním půjčky si pečlivě prostudujte podmínky půjčky, zejména úrokovou sazbu, poplatky a dobu splatnosti.
Jak půjčku pro podnikatele pro podnikatele získat
Sjednání půjčky pro podnikatele je s naším srovnávačem snadné. Stačí vyplnit formulář, který vám umožní zjistit, jaké půjčky jsou pro vás ihned k dispozici. Všechno probíhá online, takže ušetříte čas a vyhnete se zbytečnému papírování. Během pár minut budete mít před sebou nabídky, které odpovídají vaší bonitě i potřebám.
Proces sjednání půjčky pro podnikatele OSVČ je zcela automatizovaný a bezpečný. Po zvolení vhodné půjčky vás převedeme na web úvěrové společnosti, které zároveň poskytneme potřebné informace o vaší osobě. Vyhnete se opětovnému vyplňování údajů. Jediné, co vás čeká je ověření totožnosti a příjmů skrze bankovní identitu či jiné automatizované nástroje.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- Objektivní porovnání široké nabídky půjček
- Úspora času i peněz
- Prověření důvěryhodnosti poskytovatelů
- Rychlé a jednoduché sjednání půjčky
- Pomoc uživatelské podpory
VYSVĚTLENÍ: Během výběru věnujte pozornost nejen úrokové sazbě, ale i době splatnosti. Právě ta vás může při nesprávném nastavení dostat do pořádných problémů.
Kdy se půjčka pro podnikatele obecně vyplatí
- Pokrytí provozních nákladů
- Financování rozjezdu podnikání
- Investování do rozvoje a expanze
- Úhrada nečekaných vysokých nákladů
- Prostředky pro nákup zboží
Půjčka pro podnikatele online je některými podnikateli vnímána jako vysoce riziková, jelikož tímto způsobem zadluží své podnikání. Při nesprávném nastavení půjčky tak může vše vést až k platbě vysokých sankcí či dokonce exekučnímu řízení.
TIP: Před sjednáním podnikatelské půjčky si vytvořte podrobný plán financování. Ujistíte se, že prostředky využijete opravdu na maximum a zbytečně je nepromrháte.
Rozdíl půjčky pro podnikatele oproti jiným typům půjček
Půjčka pro podnikatele ihned je navržena, aby vyhovovala potřebám podnikání. Na rozdíl od standardních spotřebitelských úvěrů si je mohou sjednat pouze podnikatelé. Pro ně jsou dostupné nižší úrokové sazby a vysoké částky. Na druhou stranu mohou poskytovatelé požadovat i zástavu majetku či ručitele, čímž můžete ohrozit podnikání.
Nebankovní půjčka bez registru je určena pro jedince, kteří mají záznam v registrech dlužníků. Jednat se může o malé opoždění se splátkou i dlouhodobé nesplácení. Každý poskytovatel si může stanovit, jaké prohřešky přehlédne. Pro klienty bez stabilních příjmů je dostupná půjčka bez doložení příjmů. I tu je možné sjednat pouze u vybraných nebankovních společností.
Půjčka pro dlužníky je navržena pro klienty, kteří již mají jiné dluhy, ale i přesto hledají další zdroj financování. Pokud potřebujete dostupnou půjčku do pár minut, bude pro vás lepší volbou rychlá půjčka na ruku. Narozdíl od půjčky pro dlužníky jsou u ní dostupné pouze nízké částky s velmi krátkou dobou splatnosti.
Půjčka ihned nabízí rychlé vyřízení žádosti a stejně rychlé vyplacení úvěru. Vyplacení obvykle proběhne bezhotovostně na váš běžný účet. Může mít přitom celou řadu podob, jako je například půjčka na rekonstrukci nebo půjčka na auto. Existuje i alternativa v podobě půjčky na ruku, kdy vám poskytovatel vyplatí peníze v hotovosti přes kurýra, osobně na pobočce nebo jiném výdejním místě. Sjednání a následná výplata peněz nemusí být rychlá jako v případě převoud na účet.
NAŠE RADA: Před sjednáním úvěru si vždy ověřte, že poskytovatel opravdu disponuje licencí od České národní banky.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Všechny půjčky jsou rizikové, čímž mohou poměrně snadno ohrozit váš rozpočet. Proto je při výběru klíčové ověřit úrokovou sazbu, poplatky, sankce i ostatní podmínky splacení. Jedině tak získáte představu o tom, kolik vás bude úvěr stát a jakým způsobem můžete jeho cenu ovlivnit. V souvislosti s tím by vám měl poskytovatel předložit všechny potřebné dokumenty. Pokud tak neučiní je namístě pohlédnout se po transparentnějším poskytovateli.
Negativní dopady půjček
Půjčky nemusí být vždy poskytovány s férovými podmínkami. Poto je třeba si před jejich sjednáním podrobně pročíst úvěrovou smlouvu. Někdy se i přesto „podaří“ sjednat úvěr s extrémně nevýhodnými podmínkami. V takovém případě je možné se obrátit na finančního arbitra, který zhodnotí, zda je poskytovatel v právu. Možným řešením je i konsolidace daného dluhu u jiného poskytovatele.
Proč existují rizikové půjčky
V minulosti byl trh s půjčkami méně regulovaný, což vedlo k vysokému počtu nebankovních poskytovatelů, kteří nabízeli extrémně nevýhodné úvěry. Naštěstí nový zákon o úvěru přinesl přísnější regulace a pravidla, díky nimž nesmí poskytovatelé nabízet extrémně rizikové půjčky. V nějaké formě však stále existují, ale při pečlivém výběru a ověření důvěryhodnosti poskytovatele lze riziko výrazně snížit.
NAŠE RADA: I po sjednání úvěru myslete na tvorbu menší finanční rezervy. Ta by měla být schopna pokrýt případné nečekané výdaje.
Závěr
Půjčka pro podnikatele vám nabídne možnost, jak započít nebo dále rozvíjet své podnikání. Využít ji můžete k čemukoliv od nákupu zboží až po investici do rekonstrukce provozovny. Právě proto je také dostupná v široké škále forem, kdy si můžete sjednat i částky v řádu statisíců korun. Na druhou stranu tímto způsobem zadlužíte své podnikání, což vám může v budoucnu způsobit nemalé problémy.
Zdroje
- SYROVÝ,Petr; TYL, Tomáš.Osobní finance: řízení financí pro každého. 1.vyd. Praha: GRADA Publishing, a.s., 2011. 208 s. ISBN 978-80-247-3813-0.
- REDAKCE. SPECIÁL JAK NA ÚVĚRY. In: Bankovní poplatky [online]. Dostupné z:https://www.bankovnipoplatky.cz/special-jak-na-uvery/
- SYROVÝ,Petr; TYL, Tomáš.Osobní finance: řízení financí pro každého. 1.vyd. Praha: GRADA Publishing, a.s., 2011. 208 s. ISBN 978-80-247-3813-0.
- Člověk v tísni, o. p. s. Exekuce v roce 2023: Jak probíhá, jak je možné ji zastavit a co všechno může exekutor zabavit. In clovekvtisni.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://www.clovekvtisni.cz/exekuce-8100gp
- Bc. Milan Staněk. Analýza úvěrů a půjček – požadavky poskytovatelů na finanční účetnictví podniku. In: Jihočeská univerzita [online]. 30.4.2013. Dostupné z: https://theses.cz/id/9c23ho/5024281
- Parlament České republiky. Zákon č. 257/2016 Sb. (ve znění pozdějších předpisů) Zákon o spotřebitelském úvěru In: Zákony pro lidi. Dostupné z: https://www.zakonyprolidi.cz/nabidka/cs/2016-257/zneni-20190104#Top