Půjčka pro právnické osoby do 5 minut【listopad 2024】
Vhodnou pomocí pro podnikatele s finanční tísní je půjčka pro právnické osoby. Ta pomáhá uhradit různé náklady související s vedením firmy. S online srovnávačem se k ověřeným poskytovatelům dostanete do pár minut. Navíc získáte přehled o všech bezpečných úvěrech, které se na trhu nachází.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka pro právnické osoby výhodná
✅pomoc s růstem podnikání
✅daňové zvýhodnění
✅pro začínající právnické osoby
4 věci, na které si u půjčky pro právnické osoby dát pozor
❌ne vždy je úroková sazba nízká
❌často nutné ručit majetkem firmy
❌riziko neschopnosti splácet
❌finanční nestabilita v očích klientů
DOPORUČENÍ: Nejlevnější půjčka nemusí být nejlepší. Zásadní je i solidnost nabízených služeb.
Jak půjčku pro právnické osoby získat
Rychlé a snadné vyhledání bezpečného úvěru zajišťuje online srovnávač. Klient vyplní krátký formulář. Dle uvedených informací je následně vygenerován seznam licencovaných úvěrů. Žadatel je automaticky přesměrován na webové stránky poskytovatele.
Informace o úvěrové historii právnických osob jsou při schvalování žádosti klíčové. Licencované subjekty kontrolují například Centrální registr úvěrů. V něm se objevují jména všech právnických osob, které mají nějakou úvěrovou historii.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- stačí vyplnit jeden krátký formulář
- srovnání dle zadaných požadavků
- pouze licencované společnosti
- automatické přesměrování na webové stránky poskytovatele
- zdarma i doprovodné služby
Tip: Ne každý srovnávač je bezpečným. Dejte si pozor, jaké informace do formuláře sdělujete.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na finanční pomoc v době mateřské dovolené
- na úhradu běžných výdajů při nemoci
- na nečekaný doplatek za energii
- na zaplacení lichvářských závazků
Nenechte se nalákat na na první pohled levnou půjčku. Vždy sledujte výši poplatků a dalších sankcí. Může se stát, že se ve smlouvě objeví skryté poplatky. Všechny tyto náklady mohou úvěr extrémně prodražit.
DOPORUČENÍ: Využijte srovnávač naplno a porovnávejte úvěry dle vámi nastavených filtrů.
Rozdíl půjčky pro právnické osoby oproti jiným typům půjček
Půjčka právnické osobě není běžnou půjčkou pro spotřebitele. Právnické osoby ji mohou využít na cokoliv. Zpravidla jsou peníze vyplaceny na účet. Licencovaní poskytovatelé pečlivě kontrolují bonitu žadatelů. Peníze půjčují banky, lze najít i ověřené a výhodné nebankovní půjčky.
Nebankovní půjčka pro právnické osoby může být půjčkou online. Ta je z pohodlí kanceláře sjednána do pár minut. Následně jsou peníze zaslány na účet. Celý proces trvá pouze pár hodin. Ideální je, když má žadatel již dopředu připraveny všechny požadované dokumenty.
I přesto, že může být půjčka pro právnické osoby neúčelovou, často jsou půjčky na předem stanovený výdaj výhodnější. Nabízejí nižší úrokovou sazbu i další poplatky. Při sjednání je ale doložení bonity komplikovanější.
Banky a další licencované společnosti pečlivě kontrolují bonitu. A to jak úvěrovou historii, tak bankovní účty či finanční rozvahu. Proto se schválení žádosti může zdržet. Ne vždy je tak půjčka pro právnické osoby okamžitým úvěrem. Tím bývá půjčka na OP ihnedpro spotřebitele.
DOPORUČENÍ: Při plánování výše úvěru nezapomeňte na různé rizikové scénáře, které v budoucnu mohou ztížit situaci.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Finanční problémy jsou především u právnických osob velmi ošemetné. Nečekaně může dojít ke změně ekonomických podmínek, které vedou k problémům dlužníků. Ti se dostávají do platební neschopnosti, která může vést až do dluhové spirály.
Negativní dopady půjček
Pravidelné měsíční splátky mohou mít negativní dopad na likviditu právnické osoby. Mohou se objevit problémy s úhradou provozních nákladů. Vyhnout se tomuto riziku lze vhodným naplánováním rychlé půjčky.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Úvěrový trh je rozdělen na dva typy poskytovatelů. Pro bonitní klienty je připraven úvěr s licencí. Neověřené půjčky jsou poskytovány nebonitním žadatelům. Aby tito lidé věděli, že nenaletěli lichvářům, jsou i nebankovní půjčky regulovány.
DOPORUČENÍ: Pravost licence ověřte v oficiálním seznamu na webových stránkách ČNB.
Závěr
Překvapila vás nečekaná finanční krize v podnikání? Půjčka pro právnické osoby vám pomůže již do pár minut. Abyste se vyhnuli dluhové spirále, detailně si spočítejte, kolik peněz si maximálně můžete půjčit. O nalezení výhodné půjčky se postará online srovnávač. Poslední slovo ale vždy budete mít vy.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- Ministerstvo spravedlnosti České Republiky. Insolvenční pojmy. In. insolvence.justice.cz [online]. Dostupné z: https://insolvence.justice.cz/slovnik-insolvencnich-pojmu/
- Jakub Soukup. Spotřebitelský úvěr. In: Univerzita Karlova, Právnická fakulta [online]. 22. 9. 2021. Dostupné z: https://dspace.cuni.cz/bitstream/handle/20.500.11956/151609/120393710.pdf
- REDAKCE. Centrální registr úvěrů. In: ČNB [Online] 2024. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/centralni-registr-uveru/
- REDAKCE. Půjčky a úvěry. In indexprosperity.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://www.indexprosperity.cz/2023/pujcky-a-uvery/
- Nikola KLEPÁČKOVÁ. FINANČNÍ GRAMOTNOST A SPOTŘEBITELSKÝ ÚVĚR. In: Masarykova univerzita [online]. 5. 12. 2017. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/wfx8c/Financni_gramotnost_a_spotrebitelsky_uver_-_final_Archive.pdf
- Člověk v tísni, o.p.s.. Jak přežít dluhy. In: jakprezitdluhy.cz [online]. Dostupné z: https://www.jakprezitdluhy.cz/domains/jakprezitdluhy.cz/odpovedne-uverovani/devatero-bezpecneho-pujcovani
- Ekonomika. Podíl exekucí v jednotlivých krajích. In iDNES.cz.[online]. 13.5.2019. Dostupné z: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/exekuce-oddluzneni-exekutorska-komora.A190513_132834_ekonomika_are