Půjčka ve zkušební době do 5 minut【prosinec 2024】
Hodila by se vám menší finanční injekce, ale v bance jste s žádostí o půjčku nepochodili, protože se momentálně nacházíte ve zkušební době a ještě jeden dva měsíce budete? Na tento problém můžete narazit u většiny poskytovatelů. Existuje jich ale pár, kde vám peníze půjčí i ve zkušebce. Půjčku vyřídíte rychle z pohodlí domova, aniž byste se museli zdržovat osobní návštěvou. Vyberte si půjčku pro lidi ve zkušební době z přehledu nabídek, které budou vybrány na míru vašim potřebám.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka ve zkušební době výhodná
✅zkušební doba nemusí být vždy překážkou
✅není potřeba dokládat aktuální výši příjmů
✅menší i větší částky
✅možnost žádat o půjčku se spolužadatelem
4 věci, na které si u půjčky ve zkušební době dát pozor
❌vyšší úroky
❌pouze nebankovní půjčky
❌nutnost mít vlastní bankovní účet
❌jde o rizikovou půjčku
NAŠE RADA: Půjčku ve zkušební době raději důkladně zvažte a popřemýšlejte o tom, zda by nebylo vhodné ji odložit na dobu, kdy budete mít po zkušební době a budete tak mít jistotu stabilního příjmu.
Jak půjčku ve zkušební době získat
Jak získat půjčku ve zkušební době? Úplně jednoduše. Bude vám stačit jen pár dokladů. Půjčku hravě vyřídíte online. Abyste vybrali takovou půjčku, která bude bezpečná a výhodná, bude vás čekat vyplnění jednotného formuláře, na základě kterého si budete moci vybírat z bezpečných a ověřených půjček v internetovém srovnávači.
V následujícím kroku vás bude čekat vyplnění žádosti o půjčku ve zkušební době, kde se uvádí osobní údaje a údaje spojené s půjčkou. Na poskytovateli následně bude ověření vaší totožnosti a rozhodnutí o schválení nebo zamítnutí žádosti.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- bezpečnost a ochrana osobních dat
- rychlost
- předem prověření poskytovatelé s licencí
- nezávislé srovnání, které je zdarma
DOPORUČENÍ: Internetový srovnávač vám pomůže vybrat i konkrétní typ půjček. V tomto případě tedy pouze takové půjčky, které je možné získat právě během zkušební doby.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- pořízení počítače nebo notebooku nutného k práci
- financování studia
- úhrada účtů za nájem, elektřinu apod.
- oprava auta
- pořízení domácího spotřebiče
Půjčka ve zkušební době může být rizikem především v tom ohledu, že hrozí neprodloužení pracovní smlouvy a vy pak nebude schopni hradit splátky. V takovém případě by si poskytovatel naúčtoval nemalé sankce.
DOPORUČENÍ: Ve zkušební době si půjčte jen tolik, kolik nutně potřebujete a myslete na to, že můžete přijít o stabilní příjem.
Rozdíl půjčky ve zkušební době oproti jiným typům půjček
Půjčka ve zkušební době ihned se od ostatních nebankovních půjček liší především v tom ohledu, že zde není překážkou zkušební doba. Jako další možnost se nabízí půjčka se zástavou auta, kde se za půjčku zaručíte svým majetkem a váš příjem ztratí na významu.
Půjčka ve zkušební době a půjčka na ruku se liší možnostmi předání peněz. U půjčky na ruku získáte peníze pouze v hotovosti, ale u půjčky ve zkušební době existuje i možnost zaslání peněz na váš bankovní účet.
Půjčka pro lidi ve zkušební době a půjčka od soukromé osoby či také nebankovní půjčka pro důchodce se liší rizikovostí a bezpečností. Tyto půjčky mohou být rizikové a nevýhodné narozdíl od půjčky ve zkušební době od ověřené nebankovní společnosti.
Půjčka ve zkušební lhůtě a bezúroková půjčka mají společné to, že obě mohou být za splnění podmínek zdarma, pokud jde o první půjčku u dané společnosti, která tuto výhodu nabízí. U klasické půjčky zdarma by ovšem zkušební lhůta mohla být překážkou a důvodem k zamítnutí žádosti o půjčku.
NAŠE RADA: Pokud narazíte na první půjčku zdarma, soustřeďte se i na všechny poplatky, které s danou půjčkou souvisejí a které by její cenu mohly výrazně navýšit.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Při výběru a sjednávání půjček je jedním z největších rizik to, že narazíte na podvodníky a lichváře, kteří nabízejí extrémně nevýhodné podmínky. Právě z tohoto důvodu si v každém případě ověřte, zdali má vámi vybraná úvěrová společnost licenci od ČNB k provozování této činnosti.
Negativní dopady půjček
Mezi časté negativní dopady půjček patří to, že se dostanete do situace, kdy nebudete schopni dál řádně hradit měsíční splátky. Pro tyto případy se vyplatí si sjednat pojištění pro případ neschopnosti splácet, které vám pomůže například při ztrátě zaměstnání, dlouhodobé nemoci nebo hospitalizaci a v dalších podobných situacích.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
I když už na podvodníky a lichváře nenarazíte v takové míře jako dříve, stále existují a mohou způsobit komplikace, pokud byste s nimi uzavřeli smlouvu o půjčce. S platností nového Zákona o úvěru ovšem přišla vítaná změna, kdy byla nastavena nová pravidla, práva a povinnosti jak pro nebankovní poskytovatele, tak i pro žadatele o půjčku. I když lichváři nikdy zcela nezmizí, jde o lepší řešení než nebankovní půjčky úplně zakázat.
VAROVÁNÍ: Vyhýbejte se půjčování peněz na směnku, které jsou v dnešní době za hranou zákona.
Závěr
Půjčka pro lidi ve zkušební době je úvěrem, který je možné získat i ve chvíli, když ještě neuplynula zkušební lhůta v zaměstnání. Peníze je možné získat jak v hotovosti, tak i na bankovní účet. Počítat ale musíte s vyššími úrokovými sazbami. Tento typ půjček navíc nabízejí téměř výhradně jen nebankovní společnosti. Případně byste museli prokázat jiný typ příjmu, například pasivní příjem z pronájmu nemovitosti.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- MÁLEK, Petr, Gabriela OŠKRDALOVÁ a Petr VALOUCH. Osobní finance. 1. vyd. Brno: ESF MU, Brno, 2010. 203 s. Osobní finance, 1. ISBN 978-80-210-5157-7.
- Ing. Gabriela Oškrdalová. Osobní finance Půjčky a úvěry. In: Masarykova univerzita [online]. 20.11.2013. Dostupné z: https://is.muni.cz/el/1456/jaro2013/BKF_OSFI/34761751/4._Pujcky_a_uvery.pdf
- REDAKCE. FINANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ [online]. Dostupné z: https://www.financnivzdelavani.cz/
- Jak na peníze 2 díl: Půjčky a jak na ně? – YouTube. YouTube [online]. Copyright © 2023 Google LLC. Dostupné z: https://www.youtube.com/watch?v=5rWU8t4VcMI
- PÁLKOVÁ, Darina. Bankovní půjčky versus nebankovní půjčky [online]. Praha, 2012. Dostupné z: https://theses.cz/id/u2unla/
- Diplomová práce. AMBIS vysoká škola, a.s. Vedoucí práce Ing. Blanka Dlouhá. Tomáš Nidetzký: Nebankovní poskytovatelé úvěrů musí mít nově licenci – Česká národní banka. [online]. Copyright © ČNB {year}. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/vlog-cnb/Tomas-Nidetzky-Nebankovni-poskytovatele-uveru-musi-mit-nove-licenci