Půjčky před výplatou ihned do 5 minut【říjen 2024】
Potkaly vás nečekané výdaje a do výplaty je daleko? Nebojte se říct si o půjčku, když jste ve finanční nouzi. Zkusit můžete půjčky před výplatou ihned poskytnuté na ruku nebo na bankovní účet. Půjčujte si ale zodpovědně a výhradně od společností s licencí dle zákona. Poradíme vám, jak na to.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč jsou půjčky před výplatou ihned výhodné
✅ půjčíte si již od 500 Kč
✅ žádná složitá administrativa
✅ rychlé vyřízení půjčky online
✅ půjčíte si v hotovosti nebo na účet
4 věci, na které si u půjček před výplatou ihned dát pozor
❌ nutnost prokázat pravidelný příjem
❌ nesmíte mít negativní záznam v registru dlužníků
❌ vysoké sankce za porušení úvěrové smlouvy
❌ půjčku je nutné splatit do několika dní
VAROVÁNÍ: Úvěrovky nezřídka vyžadují splatit půjčku do 14 dnů, některé už do 1 týdne.
Jak půjčky před výplatou ihned získat
Půjčka před výplatou ihned v hotovosti či na účet je doménou nebankovních společností. Sjednat si takovou půjčku můžete jednoduše přes online srovnávače. Ověřené úvěry mezi sebou porovnají a nabídnou vám nejvýhodnější půjčku. Až žádost odešlete, úvěrovka si vaši bonitu a ještě si ověří, jestli je účet, na nějž chcete peníze zaslat, doopravdy váš. Teprve poté žádost schválí.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- nezávislé a bezplatné srovnání půjček
- funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu
- půjčky porovná za pár sekund
- nabízí výhodnější podmínky
NÁŠ TIP: Na online srovnávačích najdete online kalkulačku. Spočítáte si, kolik budete splácet, jak dlouho ai o kolik zaplatíte celkem.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na zaplacení složenek za energie
- na opravu domácího spotřebiče
- na nákup ojetého automobilu
- na léky nebo lékařské ošetření
- na vzdělání
Když si půjčujete peníze, měli byste si být 100% jistí, že je také dokážete splatit, a to v termínu.
VAROVÁNÍ: Nepůjčujte si na nic, co nepotřebujete. Půjčené peníze byste měli vynaložit pouze na nutné životní výdaje.
Rozdíl půjček před výplatou ihned oproti jiným typům půjček
Půjčky před výplatou ihned jsou typem nebankovního krátkodobého úvěru. Jejich splatnost se pohybuje mezi několika dny až týdny. Jednotlivé typy úvěrů se od sebe liší výší úroků, RPSN sazbou, výší poplatků i sankcí.
Půjčka bez doložení příjmu je častým typem úvěru stejně jako mikro půjčka bez doložení příjmu, kdy si lze půjčit do 5 000 Kč. Bez doložení příjmů však půjčují pouze soukromé úvěrové společnosti nemající licenci.
Půjčka na ruku připadá v úvahu, když nemáte účet. Peníze si vyzvednete osobně v trafice, v sázkové kanceláři nebo čerpací stanici. Také vám je až domů může dovézt obchodní zástupce nebo kurýr. Rádi byste si půjčili od úvěrovky ve svém okolí? Zadejte do vyhledávače půjčka Karviná a podívejte se na dostupné možnosti.
Půjčky pro nezaměstnané, půjčky na mateřské a další jsou opatřeny vysokými úroky i poplatky. Nemáte-li práci, nejste dostatečně bonitní.
NAŠE RADA: Než si půjčíte, splaťte všechny své finanční závazky. Tak budete mít vyšší šanci získat úvěr s lepšími úroky.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Půjčky si nechte porovnat přes online srovnávače. Porovnávají půjčky dle stěžejních kritérií (RPSN sazba, denní a roční úrok, poplatky za sjednání a vedení půjčky atd.). Zároveň je dobré si na úvěrovou společnost přečíst recenze, abyste zjistili, jestli je solidní, či nikoliv. Ověřte si, že má váš poskytovatel licenci k půjčování peněz.
Negativní dopady půjček
Někteří dlužníci se snaží svou těžkou finanční situaci řešit tím, že si berou jednu půjčku za druhou. Bohužel jde o nejhorší způsob, jak se s dluhy vypořádat. Často vede k exekucím, předlužení nebo osobnímu bankrotu.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Nový zákon o úvěru z roku 2016 omezil činnost lichvářských společností a stanovil přísná pravidla. Společnosti bez licence jednají mimo zákon, což si snadno ověříte na stránkách ČNB, která kontroluje činnost bank i nebankovních poskytovatelů.
VYSVĚTLENÍ: Mezi lichvářské taktiky patří zejména vyvíjení slovního a písemného nátlaku.
Závěr
Půjčka před výplatou ihned je ryze nebankovní záležitostí. Půjčku si sjednáte během pár minut a ve stejný den můžete mít peníze k dispozici. Pozor si dejte na nabídky od nelegálních společností, které touží po jediném a to vzít si co nejvíce vašich peněz.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- Lukáš Elner. Nakládání domácností s disponibilními příjmy. In: Moravská vysoká škola Olomouc [online]. 3. 5. 2024. Dostupné z: https://is.mvso.cz/th/s8fsi/2024_8350_Elner.pdf
- REDAKCE. FINANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ [online]. Dostupné z:https://www.financnivzdelavani.cz/
- Tereza Fialová. Analýza spotřebitelských úvěrů pro retailovou klientelu. In: Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně [online]. 15. 1. 2021. Dostupné z: http://digilib.k.utb.cz/handle/10563/46835
- Petr Ištvánek. Spotřební úvěr v České republice. In: Masarykova univerzita v Brně [online]. 2. 5. 2012. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/obyt5/Bakalarska_prace_-_Spotrebni_uver_v_CR.pdf
- Jak na peníze 2 díl: Půjčky a jak na ně? – YouTube. YouTube [online]. Copyright © 2023 Google LLC. Dostupné z: https://www.youtube.com/watch?v=5rWU8t4VcMI
- REDAKCE. Spotřebitelské úvěry In: Česká obchodní inspekce [online]. 2022. Dostupné z: https://www.coi.cz/pro-spotrebitele/spotrebitelske-uvery/