Mikro půjčka bez doložení příjmu do 5 minut【září 2024】
Hledáte půjčku, které se nebudete muset přizpůsobovat, ale která se přizpůsobí vám? Potřebujete si půjčit pár tisíc a nechcete nebo nemůžete doložit svůj příjem? Ve chvíli, kdy potřebujete menší finanční obnos před další výplatou, je ideálním řešením mikro půjčka bez doložení příjmu nebo mikro půjčka bez registru, u které není problém ani menší záznam v registrech dlužníků. Tyto půjčky nabízejí banky i nebankovní společnosti jako neúčelovou půjčku. S námi ji vyřídíte rychle, jednoduše a pohodlně.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je mikro půjčka bez doložení příjmu výhodná
✅ není nutné dokládat příjem
✅ neúčelová půjčka
✅ nebankovní i bankovní půjčky
✅ menší záznam v registru nemusí být překážkou
4 věci, na které si u mikro půjčky bez doložení příjmu dát pozor
❌ vysoké úrokové sazby
❌ vysoké sankce
❌ krátká doba splatnosti
❌ je možné si půjčit pouze menší částky
NAŠE RADA: U mikro půjčky bez doložení příjmu je nutné počítat s kratší dobou splatnosti Důkladně si proto promyslete, zda ji zvládnete včas splatit.
Jak mikro půjčku bez doložení příjmu získat
Pokud chcete získat mikro půjčku bez doložení příjmu, nechte si srovnat aktuální nabídky v internetovém srovnávači půjček. Ten vám ušetří spoustu času i nervů. Na jednom místě vám přehledně porovná více půjček podle jednotlivých parametrů mezi sebou a na vás bude jen si vybrat nejvýhodnější půjčku z nich.
Máte vybranou mini půjčku bez doložení příjmu? Pak se můžete pustit do vyplnění a odeslání žádosti. Zvolený poskytovatel se vám během krátké doby ozve a provede vás kompletně celým postupem, který povede k vyřízení půjčky. Vše se dá vyřídit online, půjčka přes mobil i zasláním SMS zprávy, nemusíte vůbec nikam chodit. Vyřízení je navíc snadné, a to bez zbytečného papírování. Po schválení žádosti můžete mít peníze během několika málo okamžiků na svém bankovním účtu. Někteří nebankovní poskytovatelé navíc ještě nabízejí možnost vyplacení peněz v hotovosti.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- všechny půjčky vidíte přehledně na jednom místě
- významná úspora času
- přizpůsobí se vašim požadavkům
- šetří peníze
- zobrazení relevantních nabídek
DOPORUČENÍ: V online srovnávači si můžete nechat porovnat pouze konkrétní typ půjček (např. bez doložení příjmu), díky čemuž si snadněji vyberete produkt šitý přímo na míru.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na důležitý domácí spotřebič (např. lednice, pračka)
- na opravu rozbitého auta
- na nákup ojetého auta
- na investici do vlastního vzdělání
- na zaplacení účtů
Mikro půjčka bez příjmu může být riskantní především z toho důvodu, že má kratší dobu splatnosti. V případě, že byste ji nestihli splatit včas, budete muset hradit poplatky za prodloužení doby splatnosti nebo sankce z prodlení a tím se půjčka výrazně prodraží.
NAŠE RADA: Všechny půjčky nemusí být hned špatné, záleží na tom, na co si půjčujete. Obecně platí, že se vyplatí půjčit na to, co budete využívat delší dobu než je doba splácení.
Rozdíl mikro půjčky bez doložení příjmu oproti jiným typům půjček
Mikro půjčka bez doložení příjmu a ostatní typy nebankovních půjček jsou rozdílné především, co se úvěrového rámce týče. Půjčit si tedy můžete méně, ale na druhou stranu je zase taková půjčka dostupnější většímu okruhu lidí.
Mini půjčka bez doložení příjmu a půjčka po insolvenci se liší rizikovostí. Půjčka po insolvenci patří mezi poměrně rizikové narozdíl od mini půjčky bez doložení příjmu, která je riziková méně.
Mikro půjčka bez doložení příjmu a půjčka do výplaty mají společnou jak kratší dobu splatnosti, tak i úvěrový rámec. U běžné půjčky do výplaty ovšem musíte dokládat výši pravidelného příjmu, u mikro půjčky bez doložení příjmu nikoliv.
Mini půjčka bez doložení příjmu a bezúročná půjčka zdarma mají společné to, že u některých poskytovatelů je možné, v případě, že jde o první půjčku, získat ji zdarma. U běžné půjčky zdarma ovšem budete muset doložit svůj příjem.
VAROVÁNÍ: Nenechte se nalákat na půjčku zdarma. Může totiž ukrývat další poplatky, které pak její cenu navýší a taková půjčka se stane méně výhodnou než půjčka s běžnou úrokovou sazbou. Sledujte proto nejen výši úrokové sazby, ale také všechny související poplatky.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Při výběru a sjednávání mikro půjčky bez doložení příjmu si dávejte největší pozor na to, od koho si půjčujete. Zaměřte se na bezpečné a ověřené poskytovatele, které poznáte nejen podle dostupných recenzí, ale také podle toho, jestli mají k provozování této činnosti licenci ČNB.
Negativní dopady půjček
U každé půjčky je potřeba počítat s možnými negativní dopady. Ve chvíli, kdy nebudete řádně splácet své závazky, můžete se předlužit a tento problém někdy končí dokonce i exekucí. Je proto nutné dávat si velký pozor na to, kolik si půjčujete a zohlednit nejen výši příjmů, ale i všech pravidelně vynakládaných výdajů.
Proč existují rizikové půjčky
Možná si říkáte, že by bylo lepší rizikové půjčky a lichváře zcela zakázat. I když lichváři z trhu zcela nezmizí, nový Zákon o úvěru alespoň zavedl pravidla a regulace, která jsou lepším řešením než nebankovní půjčky úplně zakázat. Tento zákon umožní lidem i úvěrovým poskytovatelům lépe znát svá práva a povinnosti.
DOPORUČENÍ: Před každým podpisem smlouvy o půjčce si ji důkladně prostudujte, popřípadě se poraďte s člověkem, který této oblasti rozumí a nic nepodepisujte bez rozmyslu nebo dokonce pod nátlakem.
Závěr
Mikro půjčka bez doložení příjmu je úvěr poskytovaný na menší částku v řádech tisíců maximálně desetitisíců korun. K žádosti není nutné dokládat výši pravidelného příjmu, což výrazně usnadní a urychlí celý proces. Tyto úvěry nabízejí banky i nebankovní společnosti. Nevýhodou je kratší doba splatnosti.
Časté otázky
Co je RPSN a proč je občas zavádějící?
RPSN je hodnota označující celkovou cenu půjčky. Říká, kolik celkem za rok trvající půjčku zaplatíte. Například RPSN ve výši 10 % znamená, že za roční půjčku přeplatíte 10 %. Do RPSN se promítají všechny náklady úvěru. Nejen úrok, ale i veškeré poplatky, které se k němu váží. Například za sjednání, za vedení účtu, za čerpání atd. U krátkodobých půjček (např. půjčky do výplaty, mikropůjčka) je RPSN zkreslující údaj. Poplatky hrazené v jednom měsíci cenu půjčku roznásobí na celý rok. U tohoto typu půjček se proto orientuje podle celkového přeplatku z půjčky, který je zde spolehlivějším ukazatelem.
Jak si půjčit zadarmo?
Půjčka bez navýšení (bez úroku a poplatků) je zajímavou tržní nabídkou. V bankovním sektoru se s ní potkáte v podobě kreditní karty, které mají bezúročná období, kde je úrok nulový. Dostupnější cestou k bezplatnému úvěru je první půjčka zdarma. Jde o úvěr nebankovní od licencovaných společností. Na 14 až 30 dní vám nabídnou částky do cirka 10 tisíc korun. Pokud splatíte včas celou půjčku, zůstane opravdu zdarma, nepřeplatíte ani korunu. Zdarma je však jen první půjčka pro nové zákazníky.
Dostanu peníze i o víkendu?
Ano, půjčku je možné získat a čerpat i o víkendu. Ne však u všech poskytovatelů. Víkendový provoz je běžnější u nebankovních společností, ovšem přizpůsobovat se již začínají některé banky. O víkendu lze získat především peníze převzetím v hotovosti (čerpací stanice a trafiky fungují často i nonstop). Nonstop provoz mívají i kurýři, kteří vozí hotovost zákazníkům domů. České bankovnictví podporuje okamžité platby, takže i půjčku na účet můžete mít připsanou i soboty, neděle, svátku či v noci. Dnes záleží na provozní době poskytovatele a na tom, zda vaše banka podporuje okamžité platby.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Jak zjistím, jestli dostanu půjčku?
Existují dvě možné cesty:
1) Požádat o půjčku u vybraného poskytovatele a počkat, jak vaši žádost vyhodnotí. Můžete si vymínit hodnocení bez skóringu, což znamená, že banka či nebankovní společnost nezanese záznam o žádosti do úvěrových registrů. Tento krok vyžaduje vyhledání ověřených poskytovatelů půjček v kategoriích, o které byste měli zájem. A vyplnění online formuláře u každého z nich.
2) Obrátit se na online srovnávač půjček, kde máte předem jistotu, že spolupracuje jen s licencovanými bankami a společnostmi. Zde stačí vyplnit jedinou online žádost, a srovnávač za vás osloví odpovídající poskytovatele. Vy během chvilky uvidíte, kde vám mohou půjčku schválit
Jaký potřebuji příjem na půjčku?
Příjem musí odpovídat jak zamýšlené výši splátek, tak i plánované délce splácení. Co to znamená? Váš příjem musí ideálně pokrýt běžné výdaje, splátky všech aktuálních závazků a ještě i pravidelné spoření neboli finanční rezervu. Pro některé půjčky a životní situace je dostatečným příjem okolo 20 tisíc korun, u jiných úvěrů a celkových situací žadatele nevystačí ani stotisícová výplata. Co se týká trvání půjčky, příjem byste měli mít předem zajištěn na celou dobu splatnosti (např. podnikáním, pracovní smlouvou na dobu neurčitou nebo pracovní smlouvou sice na dobu určitou, ale s datem ukončení až po doplacení úvěru. Pozor, banky netolerují příjmy z brigád (dohody), a často ani některé sociální dávky.
Zdroje
- Otevřená společnost, o. p. s. Infografiky In: Mapaexekuci.cz [online]. 2020. Dostupné z: http://mapaexekuci.cz/index.php/studie-a-analyzy/infografiky/
- MÁLEK, Petr, Gabriela OŠKRDALOVÁ a Petr VALOUCH. Osobní finance. 1. vyd. Brno: ESF MU, Brno, 2010. 203 s. Osobní finance, 1. ISBN 978-80-210-5157-7. Mgr. Miroslav Zeman. Čím se řídit při volbě úvěru. Reklama ne, porovnání ano. In: Bankovní poplatky [online]. 27.6.2023. Dostupné z: https://www.bankovnipoplatky.cz/35378
- Redakce, Finance.cz: ZÁMĚRNÉ UVEDENÍ NEPRAVDIVÝCH ÚDAJŮ V ŽÁDOSTI. In: FINANCE.cz [online]. 26.06.2019. Dostupné z: https://www.finance.cz/524885-proc-odmitnou-vasi-zadost-o-pujcku/
- Bc. Lucie Kaslová. Peer to Peer půjčky. In: Západočeská univerzita [online]. 12.4.2022. Dostupné z: https://dspace5.zcu.cz/bitstream/11025/48548/1/P2P%20pujcky%20-%20Kaslova%20Lucie.pdf
- JUSTICE.CZ: INSOLVENCE A OSOBNÍ BANKROT. In: JUSTICE.CZ [online]. Dostupné z: https://justice.cz/jsem-v-exekuci