SMS půjčka v insolvenci do 5 minut【prosinec 2024】
Potřebujete rychle finance, ale procházíte zdlouhavým insolvenčním řízením? Nebojte se, i v takové situaci existuje řešení. SMS půjčka v insolvenci vám umožní získat peníze doslova během několika minut bez papírování a dokládání příjmů. Použijte náš srovnávač půjček a sjednejte si výhodnou půjčku na míru.
Proč je SMS půjčka v insolvenci populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je SMS půjčka v insolvenci výhodná
✅minimum papírování
✅druhá šance po insolvenci
✅vyřízení kompletně online
4 věci, na které si u SMS půjčky v insolvenci dát pozor
❌velmi vysoké úrokové sazby
❌možné poplatky
❌pochybná pověst některých společností
❌velmi krátká doba splatnosti
VAROVÁNÍ: Zvolte si takovou dobu splatnosti, která odpovídá vaším finančním možnostem. S nižším příjmem si zvolte raději půjčku s více splátkami.
Jak SMS půjčku v insolvenci získat
I když si procházíte insolvenčním řízením, neznamená to, že musíte zanevřít na půjčky. Stačí vyplnit přehledný formulář a náš chytrý srovnávač pro vás najde nejvhodnější SMS půjčku šitou na míru vaší situaci. To vše zdarma a zcela bezpečně.
Pro ověření vaší totožnosti budete potřebovat bankovní identitu. Následně společnost nahlédne pod pokličku vašeho účtu pomocí Nordigen. Jednoduše zjistí, jaká SMS půjčka v insolvenci bude pro vás nejvhodnější. Vše zvládnete z pohodlí domova a do pár minut máte půjčku na účet.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- porovnání ověřených nabídek úvěrů
- vaše osobní data jsou u nás v bezpečí
- vyplníte pouze jeden formulář
- srovnání úvěru vám na míru
- sjednání půjčky bez zbytečného papírování
NAŠE RADA: Nepodléhejte tlaku reklamy a marketingových kampaní. Rozhodujte se s chladnou hlavou a na základě faktů.
Kdy se SMS půjčka v insolvenci obecně vyplatí
- na výdaje spojené s oddlužením
- na rekvalifikační kurz či školení
- na úhradu školního kurzu vašich dětí
- na překlenutí období mezi výplatami
- na úhradu menší opravy v domácnosti
Insolvence není jednoduchá, a to zejména, když se objeví nečekané výdaje. SMS půjčka se ale v tomto období nedoporučuje a je lepší se jí vyhnout. Vaše finance jsou pod drobnohledem a další půjčka by mohla zkomplikovat proces oddlužení. Mnohem lepší volbou je SMS půjčka Liberec, půjčka Kladno, půjčka Mladá Boleslav až po ukončení řízení.
DOPORUČENÍ: SMS půjčka ve svém vlastním zájmu nepoužívejte na krytí běžných výdajů, jako je jídlo, nájem nebo energie.
Rozdíl SMS půjčky v insolvenci oproti jiným typům půjček
SMS půjčka v insolvenci se od ostatních typů půjček liší především tím, že je určena pro lidi v těžké finanční situaci, kteří si procházejí insolvenčním řízením. To s sebou nese i zvýšené riziko pro věřitele, kteří si proto účtují vysoké úroky i poplatky. Rychlá půjčka v insolvenci je však v drtivé většině případů dostupná až po skončení řízení.
Pokud potřebujete peníze opravdu rychle a bez zbytečných odkladů, online půjčka může být vhodnou variantou. Peníze můžete mít na účtu do pár minut, přičemž máte k dispozici i částky v řádu desítek tisíc korun. Online půjčky také často nabízí nižší úrokové sazby.
Jako lákavá alternativa se může jevit i běžná bankovní půjčka. I u ní počítejte s hodnocením vaší bonity, které může zahrnovat doložení příjmů. Jen část poskytovatelů je otevřená poskytování úvěrů i méně bonitním klientům, což s sebou nese vyšší úrokové sazby i případné poplatky.
Poslední z možných alternativ je půjčka bez dokládání příjmů. Sjednat si ji můžete, i když nedisponujete dostatečnými příjmy. Narozdíl od půjčky pro nezaměstnané si u ní poskytovatel ověří, zda máte stabilní příjem. Opět počítejte s vyššími úrokovými sazbami.
NÁŠ TIP: Půjčka bez doložení příjmů není zcela bez dokládání příjmů. Ve většině případů budete muset doložit některé dokumenty, ale poskytovatel k nim nemusí přihlížet.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Při hledání půjčky je důležité mít na paměti rizika. Jedním z nich jsou vysoké úrokové sazby, které mohou výrazně zvýšit celkovou částku, kterou budete muset splatit. Dále si dejte pozor na skryté poplatky, jako jsou poplatky za vedení účtu nebo za změnu ve smlouvě. V souvislosti s tím si vždy pečlivě přečtěte všechny podmínky a ujistěte se, že jim opravdu rozumíte.
Negativní dopady půjček
Pokud se dostanete do potíží se splácením, může to mít dalekosáhlé důsledky. Kromě stresu a psychické zátěže můžete přijít i o vztahy s blízkými a dostat je do zbytečných problémů, jako je ztráta bydlení nebo zabavení majetku v rámci exekuce. Pokud půjčku nedokážete splácet, nebojte se vyhledat odbornou pomoc.
Proč existují rizikové půjčky
Navzdory zpřísnění regulace trhu s půjčkami po zavedení nového zákona o spotřebitelském úvěru stále existují poskytovatelé, kteří nabízejí rizikové a predátorské půjčky. Tito poskytovatelé často cílí na zranitelné skupiny obyvatel, jako jsou senioři, lidé s nízkými příjmy nebo ti, kteří se ocitli v tíživé finanční situaci a nemají jinou možnost než přijmout nevýhodné podmínky. Najdou se ale i férový poskytovatelé, kteří nabízí dostupné úvěry s transparentními podmínkami.
DOPORUČENÍ: V případě pochybností se poraďte s odborníkem, který vám pomůže s výběrem té správné půjčky.
Závěr
SMS půjčka v insolvenci cílí na dlužníky, kteří si procházejí procesem oddlužení. Její hlavní výhodou je dostupnost pro lidi v komplikované finanční situaci, kterým běžné banky půjčku neposkytnou. Na druhou stranu se jedná o velmi rizikovou půjčku, u které je třeba si dát pozor na výši úrokových sazeb, poplatků i sankcí za nesplácení.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- Tereza Fialová. Analýza spotřebitelských úvěrů pro retailovou klientelu. In: Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně [online]. 15. 1. 2021. Dostupné z: http://digilib.k.utb.cz/handle/10563/46835
- Iva Špačková. Češi se noří do dluhů, peníze na chod rodiny občas nemá už čtvrtina z nich. In: seznamzpravy.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-osobni-cesi-se-nori-do-dluhu-penize-na-chod-rodiny-obcas-nema-uz-ctvrtina-z-nich-235318
- Ing. Dan Kazda. Dluhová past v rodinách a způsoby jejího řešení. In: Univerzita Pardubice [online]. 2022. Dostupné z: https://dk.upce.cz/bitstream/handle/10195/78931/KazdaD_Dluhova_past_AS_2022.pdf?sequence=1&isAllowed=y
- Jan Vašíček. Chování spotřebitelů při výběru mikro půjčky. In: Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně [online]. 4. 7. 2018. Dostupné z: http://digilib.k.utb.cz/handle/10563/42610
- ČERNOHORSKÝ, Jan. Finance: od teorie k realitě. Finance (Grada). Praha: Grada Publishing, 2020. ISBN 978-80-271-2215-8.
- Lukáš Elner. Nakládání domácností s disponibilními příjmy. In: Moravská vysoká škola Olomouc [online]. 3. 5. 2024. Dostupné z: https://is.mvso.cz/th/s8fsi/2024_8350_Elner.pdf