Krátkodobá půjčka na účet do 5 minut【leden 2025】
Postrádáte peníze a doufáte, že vám pomůže rychlá nebankovní půjčka? Svěříte-li vyhledání bezpečné půjčky online srovnávači, máte jistotu, že nenarazíte na žádného z úvěrových podvodníků. Krátkodobou půjčku na účet získáte do pár minut i při nízkých příjmech nebo s negativní dlužní minulostí.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je krátkodobá půjčka na účet výhodná
✅rychlé vyplacení
✅sjednání osobně i online
✅pouze půjčky krátkodobě
✅výhodné podmínky pro bonitní žadatele
4 věci, na které si u krátkodobé půjčky na účet dát pozor
❌první půjčka nemusí být zdarma
❌vysoké sankce pozdních splátek
❌peníze nelze vyplatit v hotovosti
❌často vysoké měsíční splátky
DOPORUČENÍ: Jste-li v insolvenci, nechte si vždy peníze vyplatit na ruku.
Jak krátkodobou půjčku na účet získat
U krátkodobé půjčky na účet je velkou výhodou především rychlé vyplacení. Abyste nenaletěli podvodníkům a s výběrem poskytovatele se zbytečně nezdržovali, obraťte se na náš online srovnávač. Ten zadarmo porovná nabídky s licencí od ČNB. Takto se vyhnete nebezpečným půjčkám na směnku bez registru a dalším podvodníkům.
Urychlit schválení žádosti pomůže bankovní identita. Tu snadno využije každý, kdo je vlastníkem bankovního účtu. Poskytovatel úvěru tak nemusí ověřovat pravost osobních dokladů.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- nezávislé porovnání
- pouze ověřené nabídky
- rozdělení a srovnání dle kritérií žadatele
- rychlé vyhledání půjčky onlinedo pár minut
- šetří energii i čas
DOPORUČENÍ: Zaměřte se na výběr vhodného poskytovatele. I mezi nimi se nachází podvodníci.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na opravu střechy
- na úhradu stávajících dluhů od lichvářů
- na investici do vlastního podnikání
- na finanční pomoc rodinným příslušníkům
- na nečekané rodinné výdaje
Na co dávat pozor? Často se tak stane, že klient narazí na nebankovní společnost bez licence. Ta může nabízet nesolidní podmínky vedoucí až do dluhové spirály.
VYSVĚTLENÍ: S dluhovou spirálou vám může pomoci konsolidace půjček.
Rozdíl krátkodobé půjčky na účet oproti jiným typům půjček
Krátkodobá půjčka na účet se objevuje v nabídce téměř každého z poskytovatelů. Maximálně několik desítek tisíc korun si mohou půjčit i lidé s nižší bonitou. S dobrou finanční situací se jedná o levný úvěr. Ten může nabízet i domovská banka.
Krátkodobá půjčka na účet může vystupovat jako půjčka ihned. Celý proces od podání žádosti až po vyplacení peněz obvykle trvá jen pár hodin. Klient často dokládá pouze svou totožnost.
Protože jsou peníze vyplaceny na účet, je tento krátkodobý úvěr naprostým opakem půjčky na ruku. To, po jakém úvěru klient sáhne, záleží na jeho preferencích. Vhodné není uzavřít neověřenou půjčku pro podnikatele bez registru.
Půjčení peněz se zasláním na účet může být jednorázové. Existuje i varianta pravidelného vyplácení. To zajišťuje SMS půjčka. Po počátečním schválení žádosti jsou peníze klientovi zaslány vždy, když pošle SMS.
VAROVÁNÍ: U SMS půjček je nastavena dlouhá doba splatnosti. Nezapomeňte ale, že dluhy s každou další SMS narůstají.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Potřebujete-li peníze ihned, informujte se o bance, se kterou váš poskytovatel spolupracuje. Není ničím neobvyklým, že se peníze při zaslání na účet zpozdí. K vyplacení může dojít až druhý den či po víkendu.
Negativní dopady půjček
U krátkodobých půjček je rizikem krátká doba splatnosti. Ta sice klientovi umožňuje rychlejší splacení, automaticky to ale znamená, že měsíční splátky budou vyšší. Ne vždy si dlužníci tuto situaci uvědomí a na splácení mají dostatek prostředků.
Proč existují rizikové půjčky
I přesto, že je úvěrových nabídek na českém trhu nespočet, situace je daleko více přehlednější než v minulosti. Lichváře nabízející nebezpečné úvěry pro nebonitní žadatele lze rozpoznat díky licenci od ČNB. Ta kontroluje, zda poskytovatel dodržuje zákon.
VAROVÁNÍ: Ne každá z licencí je reálnou. Pravost lze ověřit v oficiálním seznamu ČNB.
Závěr
I několik tisíc korun může pomoct vyřešit finanční krizi. Krátkodobá půjčka na účet vám peníze vyplatí ještě v den podání žádosti. Nezapomínejte ale, že se na úvěrovém trhu nachází desítky podvodníků. Těm se snadno vyhnete s online srovnávačem.
Časté otázky
Jak dlouho po insolvenci můžu žádat o půjčku?
O půjčku můžete požádat okamžitě po ukončení insolvence. Datum ukončení naleznete v soudním usnesení týkajícím se ukončení procesu vašeho oddlužení. Že o úvěr smíte po insolvenci požádat v podstatě kdykoliv, však neznamená, že vám bude schválen. Obecně dříve vyhovují žádostem o půjčku po insolvenci nebankovní společnosti. Některé jsou schopné úvěr poskytnout již několik měsíců od ukončení oddlužení. U banky si musíte počkat nejméně rok u menší spotřební půjčky a až čtyři roky u hypotéky. Během insolvence si rozhodně nepůjčujte. Je to porušení pravidel oddlužení, které může vést ke zrušení insolvence a k obnově původního vymáhání.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak zjistím, kde mi opravdu půjčí?
Nejkratší cestou k odpovědi nabízí online srovnávač půjček. Zde vyplníte jediný a jednoduchý formulář ohledně půjčky, o niž byste stáli. My s ním oslovíme několik poskytovatelů najednou a požádáme o předběžné vyhodnocení orientační žádosti. Tento proces zabere několik minut. Během chvíle dozvíte, kde je vám půjčka dostupná, kde ji máte již předschválenou. Následně se stačí rozhodnout, kterému poskytovateli dáte přednost, a kde si úvěr vyřídíte. Do rozhodování zahrňte nejen cenu půjčky (RPSN), ale i flexibilitu splátek (např. možnost odkladu nebo předčasného splacení a cenu za oba kroky).
Co znamená předschválená půjčka?
Předschválenou půjčkou je jen hrubý odhad toho, kolik vám na základě zatím dostupných údajů může poskytovatel půjčit. Nejčastěji se s předschválenými úvěry potkáváme v osobním bankovnictví, kde nám banka ukazuje, jak hodnotí naši úvěruschopnost na základě pohybů na účtu. Předschválené nabídky vám ale můžeme zajistit i my. O co půjde? Vyplníte jednoduchou žádost o půjčku a my s ní obešleme poskytovatele. Obratem pro vás obdržíme předschválené nabídky, jinými slovy vám dostupné půjčky. Mějte na paměti, že předschválená půjčka je „nástřel“. Poskytovatele nezavazuje ke schválení úvěru ve stejné výši a vám negarantuje, že předschválený úvěr opravdu získáte.
Jak si bezpečně půjčit peníze?
Bezpečná půjčka není žádná velká věda. Stačí, aby splnila několik základních pravidel. Nejčastěji se shrnují do takzvaného desatera bezpečného zadlužování. Hlavní myšlenkou desatera je, že půjčku si máte brát na užitečné a potřebné věci dlouhodobé spotřeby v době, kdy bezpečně máte na splácení, a od licencovaného poskytovatele. Bezpečná půjčka má mít nejnižší možnou cenu (RPSN nebo přeplatek), předčasné splacení zdarma a bezplatný nebo levný odklad splátky. Půjčku si vždy důkladně promyslete. Desatero doporučuje vyvarovat se půjčky na splátky jiných půjček.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Průzkumy a indexy. Finanční gramotnost Čechů 2023. In: ČBA [online]. 20.7.2023. Dostupné z: https://cbaonline.cz/financni-gramotnost-cechu-2023
- ATKINSON, A. B. Ekonomika nerovnosti. Přeložil Jana KOČIČKOVÁ. V Brně: BizBooks, 2016. ISBN 978-80-265-0508-2.
- REDAKCE. SPECIÁL JAK NA ÚVĚRY. In: Bankovní poplatky [online]. Dostupné z:https://www.bankovnipoplatky.cz/special-jak-na-uvery/
- Ingrid Brucknerová. Spotřebitelské úvěry a zadlužování domácností. In: Masarykova univerzita v Brně [online]. 17. 5. 2011. Dostupné z: https://is.ambis.cz/th/vstf4/Petr_Franek_UCO_43201_final.pdf
- Redakce. Lidé si více půjčují na své útraty. Nabyl objem rizikových úvěrů. In: ct24.ceskatelevize.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3590954-lide-si-vice-pujcuji-na-sve-utraty-nabyl-objem-rizikovych-uveru
- Jan Vašíček. Chování spotřebitelů při výběru mikro půjčky. In: Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně [online]. 4. 7. 2018. Dostupné z: http://digilib.k.utb.cz/handle/10563/42610