Půjčka bez potvrzení příjmů do 5 minut【listopad 2024】
Potřebujete si půjčit peníze? Rychle, výhodně a hlavně bezpečně? I lidé bez stálého zaměstnání a pravidelných příjmů mají šanci na sjednání úvěru za dobrých podmínek. Půjčka bez potvrzení je sice nabízena jen nebankovními společnostmi, i mezi nimi ale můžete narazit na zajímavé nabídky. S nalezením dobré půjčky vám pomůže i náš online srovnávač. Věnujte minutku vyplnění krátkého formuláře a za několik minut můžete začít vybírat. Všechny nabízené úvěry jsou ověřené a aktuální.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka bez potvrzení příjmů výhodná
✅ i pro žadatele bez stálého zaměstnání
✅ okamžité sjednání osobně, nebo online
✅ peníze lze využít na cokoliv
✅ zaslání na účet, nebo vydání v hotovosti
4 věci, na které si u půjčky bez potvrzení příjmů dát pozor
❌ vyšší riziko naletět lichváři
❌ první půjčka nemusí být zdarma
❌ často poplatek za předčasné splacení
❌ dražší forma půjčení peněz
VYSVĚTLENÍ: Nejen roční úroková sazba tvoří cenu za půjčení. Zásadní jsou i poplatky a případné sankce při pozdních splátkách.
Jak půjčku bez potvrzení příjmů získat
Vyhledání vhodného poskytovatele, jehož služby nebudou pro dlužníka nebezpečné, je během na dlouhou trať. Přenechat odpovědnost a ušetřit čas můžete díky online srovnávači. Stačí vyplnit krátký formulář a během několika minut získáte přehledně seznam úvěrů podle vašich představ.
Kromě kontroly pravidelných příjmů banka často nezapomíná ani na zaměstnavatele uvedeného v žádosti klienta o půjčení peněz. Zaměstnavatele může kontrolovat hned z několika hledisek. Důležité je například to, zda skutečně existuje, či zda na něj není uvalena insolvence. Všechny tyto informace lze díky internetu zjistit na pár kliknutí.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- desítky nabídek na základě jednoho formuláře
- okamžité vyhledávání ve dne v noci
- bez zadávání osobních údajů
- pouze aktualizované nabídky
- jen ověření poskytovatelé
VYSVĚTLENÍ: Online srovnávač primárně pečuje o bezpečí žadatelů o úvěr. Nikdy u něj nenajdete neověřené a nelicencované nabídky.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
Ne vždy je půjčen peněz na místě. Vyplatí se pouze na investice s návratností nebo na úhradu nákladů, které by v budoucnu mohly přinést velké ztráty. Půjčené peníze je vhodné využít například:
- na koupi vlastní nemovitosti
- na koupi pozemku k pozdějšímu zhodnocení
- na nákup obrazu či jiného uměleckého díla
- na úhradu nákladů spojených se začátkem podnikání
- na překonání krátkodobých finančních potíží
Když už se člověk zadlužuje, měl by mít alespoň nějakou jistotu, že dokáže své splátky uhradit včas. Právě proto je nutné před podpisem smlouvy spočítat, kolik bude celkově půjčka stát. Důležité jsou kromě roční úrokové sazby ostatní poplatky a sankce při pozdních splátkách. I jedna opožděná splátka vás může vyjít dost draho.
VAROVÁNÍ: Ne každý poskytovatel se vám snaží při finančních problémech vyjít vstříc. Smlouvu podepište jen s tím, kdo nabízí splátkový kalendář či úpravu splátek ve váš prospěch.
Rozdíl půjčky bez potvrzení příjmů oproti jiným typům půjček
Půjčka bez potvrzení příjmů je výhradně nebankovním úvěrem, pokud nemáte u své stálé banky velmi dobré postavení. Oproti klasickým úvěrům se liší forma schválení žádosti. Klient nemusí dokládat pravidelné příjmy, důležité jsou čisté registry dlužníků. Kromě totožnosti žadatele je sledována i jeho národnost. Dražší formy tohoto úvěru mohou být sjednány i jako půjčka cizincům. U nich je ale nutné prokázat, že mají na území České republiky povolení k trvalému, nebo alespoň dlouhodobém pobytu.
Úvěr bez potvrzení příjmů je variantou rychlé půjčky pro každého nabízené lidem se sníženou bonitou. Klientem je člověk, který nemá stabilní zaměstnání s pravidelnými příjmy. Opakem, kdy je úvěr poskytován pouze klientům s dostatečnými financemi a bez dluhů, je účelová půjčka na auto. Ta je poměrně levně a jednorázově vyplacena pouze na pořízení vozidla.
I přesto, že je půjčka bez potvrzení příjmů dražší formou úvěru, je legálním způsobem půjčení peněz. Tou není půjčka na směnku. Půjčování peněz na cenný papír je protizákonné a bývá nabízen lidem ve špatné finanční situaci, například žadatele v exekuci.
Půjčka bez potvrzení příjmů je variantou rychlého úvěru s vyplacením peněz na ruku nebo na účet ihned po schválení žádosti. Půjčkou s obdobným schvalovacím procesem žádosti o půjčení peněz je SMS půjčka. Její hlavní rozdíl najdeme v četnosti vyplácení. Částku peněz u SMS půjčky získáte opakovaně. A to kdykoliv, kdy o ni zažádáte.
DOPORUČENÍ: Svou bonitu žadatel o úvěr může zvýšit ručením majetkem nebo třetí osobou.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Do problémů se splácením se člověk může dostat velmi rychle. Pozdě uhrazená splátka je obvykle spojena s vysokými sankcemi. Aby se kvůli nim nestal dluh velmi drahým a nevýhodným, je ještě před podpisem smlouvy na místě ověřit hodnotu těchto sankcí. Ty podle zákona nesmí překročit určitou částku. Ne všichni poskytovatelé úvěrů ji ale dodržují.
Negativní dopady půjček
I na začátku bonitní žadatelé o úvěr se během splácení mohou dostat do předlužení. Tedy situace, kdy nejsou schopni splácet své závazky. Obvykle se jedná o ty dlužníky, kteří mají závazky u více věřitelů. Způsobem, jak se zbavit předlužení, může být sloučení půjček neboli konsolidace.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
I v minulosti byly podvody a především lichvářské podmínky na denním pořádku. V 21. století existuje množství ověřených bankovních společností. Kromě nich se na trhu objevují i další poskytovatelé úvěrů. Ti jsou bez licence a často jednají na hranici zákona. Aby lidé těmto podvodníkům nenaletěli, vznikl nový zákon o spotřebitelském úvěru.
DOPORUČENÍ: Ověřit poskytovatele lze skrz recenze bývalých klientů i licence ČNB.
Závěr
I lidé bez stabilního zaměstnání si mohou půjčit peníze. Možná ne příliš výhodně, rozhodně ale bezpečně. Stačí se vyvarovat neověřeným a nelicencovaným poskytovatelům, kteří mohou být lichváři. Těm se dá snadno vyhnout díky online srovnávači. Ten zdarma a okamžitě představí jen aktuální a licencované nabídky. Půjčka bez potvrzení příjmů je vhodnou formou půjčení peněz pro každého, kdo bojuje se sníženou bonitou.
Časté otázky
Jak dlouho po insolvenci můžu žádat o půjčku?
O půjčku můžete požádat okamžitě po ukončení insolvence. Datum ukončení naleznete v soudním usnesení týkajícím se ukončení procesu vašeho oddlužení. Že o úvěr smíte po insolvenci požádat v podstatě kdykoliv, však neznamená, že vám bude schválen. Obecně dříve vyhovují žádostem o půjčku po insolvenci nebankovní společnosti. Některé jsou schopné úvěr poskytnout již několik měsíců od ukončení oddlužení. U banky si musíte počkat nejméně rok u menší spotřební půjčky a až čtyři roky u hypotéky. Během insolvence si rozhodně nepůjčujte. Je to porušení pravidel oddlužení, které může vést ke zrušení insolvence a k obnově původního vymáhání.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak zjistím, kde mi opravdu půjčí?
Nejkratší cestou k odpovědi nabízí online srovnávač půjček. Zde vyplníte jediný a jednoduchý formulář ohledně půjčky, o niž byste stáli. My s ním oslovíme několik poskytovatelů najednou a požádáme o předběžné vyhodnocení orientační žádosti. Tento proces zabere několik minut. Během chvíle dozvíte, kde je vám půjčka dostupná, kde ji máte již předschválenou. Následně se stačí rozhodnout, kterému poskytovateli dáte přednost, a kde si úvěr vyřídíte. Do rozhodování zahrňte nejen cenu půjčky (RPSN), ale i flexibilitu splátek (např. možnost odkladu nebo předčasného splacení a cenu za oba kroky).
Co znamená předschválená půjčka?
Předschválenou půjčkou je jen hrubý odhad toho, kolik vám na základě zatím dostupných údajů může poskytovatel půjčit. Nejčastěji se s předschválenými úvěry potkáváme v osobním bankovnictví, kde nám banka ukazuje, jak hodnotí naši úvěruschopnost na základě pohybů na účtu. Předschválené nabídky vám ale můžeme zajistit i my. O co půjde? Vyplníte jednoduchou žádost o půjčku a my s ní obešleme poskytovatele. Obratem pro vás obdržíme předschválené nabídky, jinými slovy vám dostupné půjčky. Mějte na paměti, že předschválená půjčka je „nástřel“. Poskytovatele nezavazuje ke schválení úvěru ve stejné výši a vám negarantuje, že předschválený úvěr opravdu získáte.
Jak si bezpečně půjčit peníze?
Bezpečná půjčka není žádná velká věda. Stačí, aby splnila několik základních pravidel. Nejčastěji se shrnují do takzvaného desatera bezpečného zadlužování. Hlavní myšlenkou desatera je, že půjčku si máte brát na užitečné a potřebné věci dlouhodobé spotřeby v době, kdy bezpečně máte na splácení, a od licencovaného poskytovatele. Bezpečná půjčka má mít nejnižší možnou cenu (RPSN nebo přeplatek), předčasné splacení zdarma a bezplatný nebo levný odklad splátky. Půjčku si vždy důkladně promyslete. Desatero doporučuje vyvarovat se půjčky na splátky jiných půjček.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- REDAKCE. Úvěr je dobrý pomocník, ale špatný pán In: ČNB [online]. 7.12.2020. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/vlog-cnb/Uver-je-dobry-pomocnik-ale-spatny-pan
- MÁLEK, Petr, Gabriela OŠKRDALOVÁ a Petr VALOUCH. Osobní finance. 1. vyd. Brno: ESF MU, Brno, 2010. 203 s. Osobní finance, 1. ISBN 978-80-210-5157-7.
- Iva Špačková. Češi se noří do dluhů, peníze na chod rodiny občas nemá už čtvrtina z nich. In: seznamzpravy.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-osobni-cesi-se-nori-do-dluhu-penize-na-chod-rodiny-obcas-nema-uz-ctvrtina-z-nich-235318
- Dominik Sedláček. Analýza a srovnání spotřebitelských úvěrů v České republice. Vysoká škola báňská [online]. 2023. Dostupné z: https://dspace.vsb.cz/bitstream/handle/10084/149657/SED0227_EKF_B0412A050005_2023.pdf
- MINISTERSTVO FINANCÍ ČESKÉ REPUBLIKY : STEM/MARK: Finanční gramotnost v ČR : Kvantitativní výzkum – Finanční gramotnost obyvatel ČR. http://www.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/mfcr/EXT_-_PPT_zaverecna_zprava_mereni_FG_-_plne_zneni.pdf
- Dominik Sedláček. Analýza a srovnání spotřebitelských úvěrů v České republice. Vysoká škola báňská [online]. 2023. Dostupné z: https://dspace.vsb.cz/bitstream/handle/10084/149657/SED0227_EKF_B0412A050005_2023.pdf