Půjčka 600 000 Kč do 5 minut【listopad 2024】
Máte v plánu rozsáhlejší rekonstrukci bytu či domu, kupujete nové auto nebo vás zkrátka čekají větší výdaje, na které aktuálně nemáte dost vlastních prostředků? V takové chvíli se vám může hodit půjčka 600 000 Kč, kterou vám pomůžeme získat s minimem starostí, jednoduše a pohodlně. Na vás zbude vybrat si úvěr s nejlepšími podmínkami pro vás. Bezpečnost je u nás samozřejmostí, jelikož veškeré nabídky ověřujeme.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka 600 000 Kč výhodná
✅bankovní i nebankovní půjčky
✅neúčelová půjčka
✅rychlé a pohodlné vyřízení online
✅půjčka na účet během několika minut
4 věci, na které si u půjčky 600 000 Kč dát pozor
❌vysoké sankce
❌skryté poplatky
❌riziko předlužení
❌dlouhodobý závazek
DOPORUČENÍ: Při výběru nejvýhodnější půjčky se neřiďte jen výší úrokové sazby. Taková půjčka nemusí být vždy nejlevnější. Zaměřte se na všechny související poplatky, které mají také vliv na celkovou cenu půjčky.
Jak půjčku 600 000 Kč získat
Půjčka až 600 000 Kč se dá sjednat velice jednoduše online. Výběr vám v mnohém usnadní náš online srovnávač půjček. Během chvilky vám předloží půjčky seřazené dle výhodnosti. Ušetříte spoustu času, který byste jinak výběrem strávili.
Následně na vás bude vyplnit žádost u vybraného poskytovatele a doložit potřebné doklady. Poskytovatel poté posoudí vaši bonitu a rozhodne, zda vaši žádost o půjčku 600 000 Kč schválí nebo zamítne.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- všechny dostupné půjčky přehledně na jednom místě
- pouze nabídky bezpečných poskytovatelů s licencí ČNB
- úspora času a peněz
- vysoká záruka bezpečnosti
- dostupnost klientského servisu
DOPORUČENÍ: V žádosti o půjčku vždy uvádějte úplné a pravdivé údaje. Nebankovní společnosti využívají nástroje, pomocí kterých zadané údaje mohou velice snadno ověřit.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na větší rekonstrukci bytu nebo domu
- na nákup nového auta
- na pořízení vlastního bytu
- na nákup fotovoltaiky
- na nákup vybavení nebo technologií pro firmu
Úvěr 600 000 Kč může být riskantní především v tom ohledu, že si půjčujete větší částku. Jde o závazek na delší dobu, ale na druhou stranu je výhoda, že si splátky můžete rozložit do delšího časového úseku a přizpůsobit si je svým možnostem
DOPORUČENÍ: Pokud máte peníze v plánu využít na úhradu nákladů spojených s bydlením, popřemýšlejte o tom, jestli by pro vás nebylo výhodnější vzít si hypoteční úvěr.
Rozdíl půjčky 600 000 Kč oproti jiným typům půjček
Půjčka 600 000 Kč se od ostatních typů nebankovních půjček liší tím, že jde o půjčku s dlouhodobou splatností. Jedná se o neúčelový úvěr, takže peníze je možné použít naprosto na cokoliv.
Půjčka 600 000 bez registru a běžná půjčka bez registru mají společné to, že v obou případech není negativní záznam v registru dlužníků překážkou. Na běžnou půjčku bez registru je ovšem možné získat spíše jen menší částky.
Úvěr 600 000 a půjčka na směnku se liší rizikovostí. Zatímco půjčka na směnku je poměrně rizikovou záležitostí a ve většině případů musíte ručit nějakým svým majetkem, úvěr 600 000 Kč je mnohem bezpečnější a vystavujete se nižšímu riziku.
Půjčka 600 000 a půjčka bez ověření příjmů se liší ve výši půjčované částky. U půjčky, kde není dokládat příjem musíte počítat spíše jen s pár tisíci, maximálně deseti tisíci korun.
Půjčka až 600 000 a krátkodobá půjčka se liší v délce splatnosti. U krátkodobé půjčky je délka splatnosti většinou v řádu několika měsíců, u půjčky 600 000 bývá zpravidla delší, takže si splátky můžete nastavit tak, aby nezatížily váš rozpočet.
DOPORUČENÍ: Vyhýbejte se půjčkám od neprověřených soukromých poskytovatelů, kteří nemají k provozování této činnosti licenci udělenou ČNB.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Ať už je ve vašem hledáčku soukromá půjčka Mikulov nebo nebankovní půjčka v jiném městě, při jejím vybírání byste se měli mít na pozoru, a to hned v několika ohledech. Předem si ověřte, zda má vámi vybraný poskytovatel licenci ČNB, webové stránky a dostupné recenze. Následně si zkontrolujte nejen výši úrokové sazby, ale také dalších poplatků.
Negativní dopady půjček
U větších půjček je potřeba myslet na možné negativní dopady. Takovým rizikem je například možnost velkého zadlužení, u kterého může hrozit i exekuce. Je proto potřeba myslet i na možný výpadek příjmů v budoucnu a zvážit pojištění proti neschopnosti splácet.
Proč existují rizikové půjčky
Proč vlastně existují rizikové půjčky? Dříve jich existovalo mnohem více, novela zákona z roku 2016 však umožnila trh s nebankovními půjčkami regulovat pomocí zavedení pravidel. I tak můžete narazit na lichváře a podvodníky, ake už ne v takové míře jako před tímto rokem. Lidé si rovněž mohou být více vědomi svých práv a povinností a snáze si zjistí, jakým společnostem důvěřovat a jakým nikoliv.
VAROVÁNÍ: Lichvářům se vyhýbejte. I když je nabízená půjčka dostupnější a člověk se ocitl v zoufalé situaci, tyto půjčky nevěstí nic dobrého a můžete přijít o celý svůj majetek.
Závěr
Půjčka 600 000 Kč patří mezi vysoké půjčky s dlouhodobou splatností. Tyto půjčky poskytují banky i nebankovní společnosti. Výhodou je to, že si můžete nastavit splátky podle svých potřeb. Nevýhodou je především to, že jde o závazek na delší dobu.
Časté otázky
Je možné získat půjčku v hotovosti?
Stále můžete narazit na poskytovatele, které vám vyplatí půjčku hotově “na ruku”. Buď na pobočce, nebo vám peníze přivezou až domů. Hotovost z půjčky si můžete také nechat vyplatit na poště, u partnerské čerpací stanice, na terminálu Sazky či v partnerských trafikách. Možností je hodně. Půjčku můžete na stejných místech také v hotovosti splácet. Ale splácení bývá možné i převodem na účet. Hotovostní půjčku poskytuje zhruba 15 % licencovaných nebankovních společností. U banky se s ní nesetkáte. Počítejte s vyšší cenou půjčky, neboť zprostředkování půjčky v hotovosti je nákladnější než výplata na účet.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Kde si půjčit, když mám exekuci?
Některé nebankovní půjčky jsou dostupné i při drobné exekuci. Poskytovatelé je nabízejí jako účelovou půjčku na vyplacení se z exekuce, někdy i jako další úvěr nad rámec dluhu, na nějž se současná exekuce vztahuje. Nabídka na nebankovním trhu je široká, ale ne u každého poskytovatele se dá najít půjčka v exekuci. Abyste neztráceli čas zbytečným vyhledáváním a tříděním, spolehněte se na online srovnávač půjček. V kategorii „půjčka v exekuci“ ihned uvidíte přehledný výčet poskytovatelů, jež jsou schopni akceptovat záznamy v registru i drobnou exekuci. Počítat však musíte s dražší cenou půjčky, neboť věřitel podstupuje vysoké úvěrové riziko.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak sloučit půjčky do jedné?
Sloučení půjček neboli konsolidace není nic složitého. Prvním krokem je vyhledání poskytovatele, který konsolidaci provádí. Nemusíte hledat sami, přehled společností je pro vás připraven v online srovnání půjček v kategorii konsolidace. Vyberete si, která nabídka vám vyhovuje, případně vyplníte jednu univerzální žádost a my u poskytovatelů zjistíme, které ze sloučení bude dostupné právě pro vás. Než se do vyplňování pustíte, spočítejte si, jakou částku chcete celkem konsolidovat. Někteří poskytovatelé celou konsolidaci provedou sami. Jiní vám poskytnou požadovanou částku a vy máte za úkol ji využít ke splacení současných úvěrů a následně o tom nového věřitele informovat. Součástí konsolidace může být navýšení o další peníze.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Veronika Andělová. Nebankovní půjčka v porovnání s úvěrem u banky. In: Vysoká škola polytechnická [online]. 2017. Dostupné z: https://is.vspj.cz/bp/get-bp/student/43895/thema/4689
- REDAKCE. Úvěry – základní informace. In: financnigramotnost.mfcr.cz. [Online] 18. 3. 2019. Dostupné z: https://financnigramotnost.mfcr.cz/cs/uvery/zakladni-informace
- Magdalena LAMBERTOVÁ. Výkon rozhodnutí ( exekuce) na nepeněžité plnění. In: Univerzita Karlova [online]. 28. 6. 2022. Dostupné z: https://dspace.cuni.cz/bitstream/handle/20.500.11956/173171/120414082.pdf
- Hedvika Cheníčková. Zadluženost domácností. In: Západočeská univerzita v Plzni [Online] 2. 6. 2023. Dostupné z: https://dspace5.zcu.cz/bitstream/11025/52135/1/Diplomova%20prace%20-%20Hedvika%20Chenickova.pdf
- Otevřená společnost, o.p.s.. Jak zůstat člověkem v síti dluhů In: Otevrenaspolecnost.cz [online]. 2020. Dostupné z: https://www.otevrenaspolecnost.cz/exekuce
- Aleš Hudec. Spotřebitelský úvěr. In: Univerzita Jana Amose Komenského Praha [online]. 30. 3. 2013. Dostupné z: https://theses.cz/id/rj1skf/th76_1107100082.pdf