Půjčka bez ověření příjmů do 5 minut【září 2024】
Několik tisíc korun si lze půjčit i bez toho, aniž byste museli věřiteli dokládat svůj příjem. Mějte se však na pozoru před lichváři. Prozradíme vám, podle kterých indicií je poznáte, kde a jakým způsobem je výhodná půjčka bez ověření příjmů dostupná. Nezapomínejte však, že každá, byť i malá půjčka může být počátkem vleklých finančních problémů. Půjčujte si vždy s rozmyslem a bezpečně.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka bez ověření příjmů výhodná
✅ půjčit si lze už od 500 Kč
✅ žádné složité administrativní vyřizování
✅ úvěr je dostupný včetně víkendů a svátků
✅ nemusíte mít stálý příjem, abyste si mohli půjčit
4 věci, na které si u půjčky bez ověření příjmů dát pozor
❌ vysoké úroky a poplatky
❌ nebezpečí, že natrefíte na podvodné společností
❌ půjčka má velmi krátkou splatnost
❌ při platbě na účet je vyžadována autorizační platba ve výši 1 Kč
NÁŠ TIP: Lichvářské společnosti poznáte i podle toho, že vám slibují doslova “modré z nebe”. Skutečné podmínky ale tomu neodpovídají, stačí nahlédnout do smlouvy. Zároveň se vyznačují tím, že nevyžadují doložení příjmů a nelustrují si žadatele přes registry dlužníků.
Jak půjčku bez ověření příjmů získat
Půjčka bez ověřování příjmů je typem nebankovní půjčky. Sjednáte si ji obdobně jako půjčku online. Přímo na stránkách věřitelů nebo přes online srovnávače půjček si vyberete konkrétní finanční produkt a vyplníte žádost o půjčku. Doložíte ofocený občanský průkaz a druhý doklad totožnosti. V některých případech po vás věřitel může chtít i vybraná potvrzení, třeba o bezdlužnosti. Svou žádost odešlete a počkáte, dokud ji věřitel nevyřídí.
Úvěrová společnost, která má licenci od ČNB, si musí ověřit, jestli vaše jméno není uvedeno v některém z registrů dlužníků. Poté by si měla ověřit vaši bonitu a vlastnictví účtu, na který chcete peníze poslat. Ověření probíhá prostřednictvím bankovní identity nebo jiných nástrojů.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- rychlé porovnání úvěrů podle nejdůležitějších kritérií
- porovnává 24 hodin, 7 dní v týdnu včetně víkendů a svátků
- vyřizuje vaši žádost do pár minut
- vaše osobní data jsou v bezpečí
- nabízí úvěry od licencovaných společností
VYSVĚTLENÍ: Srovnávače fungují nezávisle a zdarma. Jsou šikovným nástrojem především pro ty žadatele, kteří si nikdy dříve půjčku nesjednávali.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na rekonstrukci domu či bytu
- na ojetý automobil, který používáte při cestování do práce
- na vzdělávací kurzy
- na ošacení a školní pomůcky pro děti
- na podnikání
Nikdy si nepůjčujte na zbytné věci a služby, bez kterých se bez problémů obejdete. Hrozí, že nebudete půjčku pravidelně splácet a dostanete se do finančních problémů. Sankce za prodlení se splátkami se budou neustále zvyšovat.
NAŠE RADA: Finanční poradci radí nepůjčovat si na nic, co má kratší životnost, než činí splatnost půjčky. Půjčené peníze je doporučeno brát jako investici do něčeho potřebného a hodnotného.
Rozdíl půjčky bez ověření příjmů oproti jiným typům půjček
Půjčky bez ověření příjmů jsou doménou výhradně nebankovních firem. Sjednáte si je po internetu během pár minut. Mívají stejné parametry jako jakákoliv jiná krátkodobá půjčka. Lze si půjčit od 500 Kč nejčastěji do 10 000 Kč a splatnost bývá stanovena od 1 měsíce do 1 roku.
Půjčka bez registru je vhodná pro žadatele, kteří již úvěr mají a neplatí ho včas. Jenže i tato půjčka je nabízena zejména lichváři, a to za vysoké úroky, sazbu RPSN i poplatky. Půjčku bez registru by solidní věřitelé vůbec neměli poskytovat.
Nemáte-li vlastní bankovní účet, sjednejte si půjčku na ruku. Peníze si vyzvednete v trafice, sázkové kanceláři nebo na benzínce. Peníze vám až domů také může dovézt kurýr či obchodní zástupce firmy. Jen počítejte s tím, že půjčky v hotovosti jsou těmi nejdražšími na českém trhu.
Například půjčka 450 000 Kč nebo vyšší je dostupná jako půjčka od soukromé osoby. Mezi nimi se nachází mnoho investorů, kteří jsou schopní a ochotní půjčit vám třeba na váš podnikatelský záměr nebo na nové bydlení. Stejně tak je u soukromých osob k dispozici třeba půjčka na studium. Jestliže si půjčujete poprvé, vyhledejte si na internetu půjčku zdarma, kterou věřitelé nabízejí prvožadatelům s pravidelným příjmem, bez dluhů a s dobrou bonitou.
NÁŠ TIP: Půjčka na auto může vypadat i tak, že dáte věřiteli do zástavy svůj starý vůz a ten vám oproti němu vyplatí konkrétní, předem domluvenou sumu peněz. Až ji vrátíte, vrátí vám věřitel váš starý vůz.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Máte už vybraného konkrétního věřitele? Pak si ověřte, jestli má licenci k půjčování peněz. Zjistěte si skrze recenze, jaké zkušenosti s ním mají předchozí žadatelé. V neposlední řadě si pořádně přečtěte smlouvu a ujistěte se, že podmínkám rozumíte. Samozřejmě že můžete od smlouvy odstoupit, ale nevyhnete se zaplacení poplatků a úroků.
Negativní dopady půjček
Když si nastavíte příliš vysoké splátky, na které vaše příjmy nestačí, může dojít k tomu, že se zpozdíte se splacením. Poté už stačí jen malý krůček k tomu, abyste si vzali další půjčku na umoření té první. Neschopnost splácet půjčky vede k předlužení a následné exekuci.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Kdyby v roce 2016 nedošlo k přijetí nového zákona o úvěru, dnes by se na českém trhu pohybovalo stále mnoho lichvářských společností. Půjčovaly by komukoliv za extrémně vysoké úroky, poplatky a sankce. Lidé by se snadněji dostávali do dluhů. Proto ČNB poskytuje licence prověřeným společnostem a kontroluje jejich činnost.
VYSVĚTLENÍ: Nový zákon stanovuje maximální hranici výše pokuty za nesplácení půjčky. Je to 0,1 % denně z částky, s níž jste v prodlení. Zároveň maximální výše všech smluvních pokut nesmí přesáhnout polovinu spotřebitelského úvěru či 200 000 Kč.
Závěr
Půjčka bez ověření příjmů je pro vás dostupná online po vyplnění jednotného formuláře. Peníze si půjčíte v hotovosti nebo bezhotovostně a využít je můžete, na co jen chcete. Jestliže však nemáte stálý příjem, existuje velké riziko, že nebudete schopni půjčku splácet. Pak se vám výrazně prodraží kvůli vysokým sankcím. Před podpisem smlouvy si proto zjistěte, v jaké výši se případné sankce a poplatky za prodloužení půjčky pohybují.
Časté otázky
Je možné získat půjčku v hotovosti?
Stále můžete narazit na poskytovatele, které vám vyplatí půjčku hotově “na ruku”. Buď na pobočce, nebo vám peníze přivezou až domů. Hotovost z půjčky si můžete také nechat vyplatit na poště, u partnerské čerpací stanice, na terminálu Sazky či v partnerských trafikách. Možností je hodně. Půjčku můžete na stejných místech také v hotovosti splácet. Ale splácení bývá možné i převodem na účet. Hotovostní půjčku poskytuje zhruba 15 % licencovaných nebankovních společností. U banky se s ní nesetkáte. Počítejte s vyšší cenou půjčky, neboť zprostředkování půjčky v hotovosti je nákladnější než výplata na účet.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Kde si půjčit, když mám exekuci?
Některé nebankovní půjčky jsou dostupné i při drobné exekuci. Poskytovatelé je nabízejí jako účelovou půjčku na vyplacení se z exekuce, někdy i jako další úvěr nad rámec dluhu, na nějž se současná exekuce vztahuje. Nabídka na nebankovním trhu je široká, ale ne u každého poskytovatele se dá najít půjčka v exekuci. Abyste neztráceli čas zbytečným vyhledáváním a tříděním, spolehněte se na online srovnávač půjček. V kategorii „půjčka v exekuci“ ihned uvidíte přehledný výčet poskytovatelů, jež jsou schopni akceptovat záznamy v registru i drobnou exekuci. Počítat však musíte s dražší cenou půjčky, neboť věřitel podstupuje vysoké úvěrové riziko.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak sloučit půjčky do jedné?
Sloučení půjček neboli konsolidace není nic složitého. Prvním krokem je vyhledání poskytovatele, který konsolidaci provádí. Nemusíte hledat sami, přehled společností je pro vás připraven v online srovnání půjček v kategorii konsolidace. Vyberete si, která nabídka vám vyhovuje, případně vyplníte jednu univerzální žádost a my u poskytovatelů zjistíme, které ze sloučení bude dostupné právě pro vás. Než se do vyplňování pustíte, spočítejte si, jakou částku chcete celkem konsolidovat. Někteří poskytovatelé celou konsolidaci provedou sami. Jiní vám poskytnou požadovanou částku a vy máte za úkol ji využít ke splacení současných úvěrů a následně o tom nového věřitele informovat. Součástí konsolidace může být navýšení o další peníze.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Člověk v tísni, o.p.s.. Jak přežít dluhy. In: jakprezitdluhy.cz [online]. Dostupné z: https://www.jakprezitdluhy.cz/domains/jakprezitdluhy.cz/odpovedne-uverovani/devatero-bezpecneho-pujcovani
- Bc. Milan Staněk. Analýza úvěrů a půjček – požadavky poskytovatelů na finanční účetnictví podniku. In: Jihočeská univerzita [online]. 30.4.2013. Dostupné z: https://theses.cz/id/9c23ho/5024281
- REDAKCE. Index odpovědného úvěrování: nejlepší pomocník při výběru půjčky. In: Člověk v tísni [online]. 10.7.2023. Dostupné z: https://www.clovekvtisni.cz/index-odpovedneho-uverovani-9433gp
- Ministerstvo spravedlnosti České Republiky. Oddlužení. In. insolvence.justice.cz [online]. Dostupné z: https://insolvence.justice.cz/jak-ven-z-dluhove-pasti/oddluzeni/
- Simona Měřínská. Jak si půjčují české domácnosti. In: ČSÚ Magazín Statistika a my [online]. 17.6.2021. Dostupné z: https://www.statistikaamy.cz/2021/06/17/jak-si-pujcuji-ceske-domacnosti
- Iva Špačková. Češi se noří do dluhů, peníze na chod rodiny občas nemá už čtvrtina z nich. In: seznamzpravy.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-osobni-cesi-se-nori-do-dluhu-penize-na-chod-rodiny-obcas-nema-uz-ctvrtina-z-nich-235318