Hotovostní půjčky bez registru do 5 minut【září 2024】
Hledáte férovou a bezpečnou půjčku? Narazili jste se svou žádostí u banky, protože máte negativní záznam v registru dlužníků a navíc potřebujete peníze v hotovosti? V takové chvíli přichází na řadu nebankovní společnosti, které vám mohou i v takové nepříjemné situaci peníze půjčit. S námi můžete získat hotovostní půjčku bez registru od ověřené společnosti.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je hotovostní půjčka bez registru výhodná
✅peníze na ruku v hotovosti
✅negativní záznam v registru dlužníků nemusí být problém
✅neúčelová půjčka
✅bez ručitele a zajištění
4 věci, na které si u hotovostní půjčky bez registru dát pozor
❌pouze u nebankovních společností
❌spíše menší částky
❌nesplácení je přísně trestáno
❌vyšší úrokové sazby
VAROVÁNÍ: Půjčku si dopředu důkladně zvažte. Ve spárech exekutorů, ze kterých je velmi těžké se dostat, se můžete ocitnout i s půjčkou na nízkou částku.
Jak hotovostní půjčku bez registru získat
Hotovostní půjčky bez registru vyřídíte na pobočce nebankovní společnosti nebo i online z pohodlí domova. Než se pustíte do vyplňování žádosti o nebankovní půjčku, měli byste si pečlivě vybrat slušného poskytovatele a výhodnou půjčku. S tím nemusíte ztrácet dlouhé hodiny, čas vám ušetří srovnávač půjček, který všechny dostupné půjčky srovná za vás a vybere nejvýhodnější půjčku pro vás.
Spolu s řádně vyplněnou žádostí budete muset úvěrové společnosti doložit pár dokladů, jako je například jeden či dva doklady totožnosti, potvrzení o výši pravidelného příjmu apod. Na základě těchto dokumentů poskytovatel zhodnotí vaši bonitu a sdělí vám finální stanovisko.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- všechny nabídky vidíte na jednom místě
- půjčky od prověřených poskytovatelů
- různé typy půjček na cokoliv
- půjčky seřazené podle výhodnosti
- všechny důležité informace pohromadě
VYSVĚTLENÍ: Online srovnávač půjček je nezávislý porovnávač aktuálně dostupných půjček, které vám seřadí podle nejdůležitějších parametrů, jako je výše úrokové sazby, RPSN, délka splatnosti atd.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na zaplacení účtů za elektřinu, vodné a stočné apod.
- na opravu domácího spotřebiče
- na opravu automobilu
- na investování do podnikání
- na investování do vzdělání
Půjčka v hotovosti bez registru, i když je to taková malá půjčka může být rizikovou záležitostí především ve chvíli, kdy máte ještě nějaké další dluhy a nemáte dostatečné příjmy na hrazení všech splátek. V takové situaci hrozí, že se dostanete do prodlení se splátkou a budete muset platit sankce.
DOPORUČENÍ: Pokud máte více splátek, popřemýšlejte o tom, zda by se vám nevyplatila konsolidace, tedy jejich sloučení do jedné, a to za výhodnějších podmínek.
Rozdíl hotovostní půjčky bez registru oproti jiným typům půjček
Půjčka bez registru v hotovosti je narozdíl od jiných typů nebankovních půjček dostupná i těm žadatelům, kteří mají negativní záznam v registru a potřebují peníze takzvaně na ruku.
Hotovostní půjčka bez registru a půjčka ihned na účet se odlišují způsobem vyplacení peněz. Zatímco u půjčky na účet získáte peníze v bezhotovostní podobě, půjčka v hotovosti je pro vás výhodnějším řešením, pokud z jakéhokoliv důvodu preferujete vyplacení peněz na ruku.
Půjčka bez registru v hotovosti a půjčka bez doložení příjmů mají společné to, že u obou typů půjček je možné v některých případech půjčku získat i bez dokládání výdělku. U klasické půjčky bez doložení příjmů by ovšem případný negativní záznam v registrech dlužníků mohl být problém a důvod k zamítnutí žádosti o půjčku.
Půjčka v hotovosti bez registru a půjčka na směnku se odlišují rizikem a bezpečností, zatímco hotovostní půjčka bez registru není tak riziková, půjčka na směnku je větším rizikem.
NAŠE RADA: Spoléhejte se pouze na ty poskytovatele, kteří mají k provozování této činnosti licenci ČNB a jsou tedy bezpeční a ověření.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Ať už je to půjčka Cheb nebo v jiném městě, rozhodně se při jejím sjednávání vyplatí trocha té obezřetnosti. A na co se zaměřit? Sledujte důležité parametry půjčky, jako je úroková sazba, RPSN nebo všechny související poplatky. Zaměřte se ovšem také na dostupné recenze, které na vybraného poskytovatele najdete. Ty vám napoví více o jeho jednání a službách.
Negativní dopady půjček
Spolu s hotovostní půjčkou bez registru kromě výhod v podobě získání potřebných financí můžete během splácení narazit také na možné negativní dopady. Poměrně častým rizikem je, že se dostanete do neschopnosti splácet půjčku. O této situaci je důležité věřitele neprodleně informovat a pokusit se s ním domluvit na řešení například v podobě úpravy splátkového kalendáře. Nejspíš vám nabídne možnost odkladu splátky nebo snížení výše splátek. To může být ovšem v některých případech zpoplatněno.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Nebankovní půjčky musí být regulovány, aby se omezila nabídek rizikových a podvodných půjček. Jejich nabízení po dlouhou dobu patřilo k tolerovaným záležitostem a dlužníky dostávaly do dluhů a exekucí. Právě ve chvíli, kdy se spousty lidí dostali do ekonomických a sociálních problémů, rozhodla se Česká národní banka zakročit a zavedla regulaci nebankovních půjček.
DOPORUČENÍ: Ani v nejzoufalejší situaci si nepůjčujte peníze od lichvářů. Tato cesta rozhodně není řešením finančních problémů, ale naopak vás může dostat do ještě větších komplikací.
Závěr
Hotovostní půjčky bez registru jsou typem úvěru, který je možné získat i ve chvíli, kdy má žadatel negativní záznam v registru. Tyto půjčky jsou vypláceny na ruku na předem domluveném místě. Nevýhodou jsou vyšší úrokové sazby a vysoké sankce za porušení podmínek plynoucích ze smlouvy.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- Grossmann Jakub. Dostupnost institucionálních úvěrů a finanční tíseň domácností In: ČNB [online]. 13.4.2023. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/cnblog/Dostupnost-institucionalnich-uveru-a-financni-tisen-domacnosti/
- REDAKCE. Desatero spotřebitele In: ČNB [online]. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/ochrana-spotrebitele/desatero-spotrebitele/
- Aleš Hudec. Spotřebitelský úvěr. In: Univerzita Jana Amose Komenského Praha [online]. 30. 3. 2013. Dostupné z: https://theses.cz/id/rj1skf/th76_1107100082.pdf
- REDAKCE. Úvěr je dobrý pomocník, ale špatný pán In: ČNB [online]. 7.12.2020. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/vlog-cnb/Uver-je-dobry-pomocnik-ale-spatny-pan
- Ingrid Brucknerová. Spotřebitelské úvěry a zadlužování domácností. In: Masarykova univerzita v Brně [online]. 17. 5. 2011. Dostupné z: https://is.ambis.cz/th/vstf4/Petr_Franek_UCO_43201_final.pdf
- Ingrid Brucknerová. Spotřebitelské úvěry a zadlužování domácností. In: Masarykova univerzita v Brně [online]. 17. 5. 2011. Dostupné z: https://is.ambis.cz/th/vstf4/Petr_Franek_UCO_43201_final.pdf