Malá půjčka do 5 minut【září 2024】
Překvapila vás nečekaná situace a potřebujete rychle peníze? Řešením může být malá půjčka do 5 minut. Stačí pár kroků a prostředky máte okamžitě na svém účtu. Žádné složité papírování či čekání na schválení. Vyplníte několik údajů online a během pár minut můžete vybírat mezi nabídkami vybranými vám na míru. Jak malá půjčka funguje a jak vám s jejím výběrem pomůže náš srovnávač?
Proč je malá půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je malá půjčka výhodná
✅ rychlé a snadné vyřízení
✅ nižší požadavky na příjem a bonitu
✅ krátkodobé řešení finančních potíží
✅ žádné dlouhodobé zadlužení
4 věci, na které si u malá půjčky dát pozor
❌ vyšší poplatky a úroky
❌ velké riziko předlužení
❌ možné skryté poplatky
❌ pouze částka v řádu pár tisíců korun
NAŠE RADA: Před žádostí o malou půjčku pečlivě zvažte, zda ji skutečně potřebujete. Jsou vhodné pouze pro krátkodobé řešení finančních problémů, ne na dlouhodobé financování.
Jak malou půjčka získat
Pokud si nejste jisti, že dokážete vybrat výhodnou půjčku, využijte srovnávač úvěrů. Ten vám během pár minut najde dostupné možnosti. Stačí vyplnit formulář s požadovanou částkou a dobou splatnosti. My pro vás vyhledáme aktuální nabídky od prověřených společností. Snadno si tak srovnáte podmínky půjček, včetně úrokových sazeb, poplatků i doby splácení.
Jakmile si vyberete pro vás nejvýhodnější půjčku, přesměrujeme vás na web společnosti. Zde už jenom ověříte totožnost a příjem pomocí bankovní identity či jiných online nástrojů. Celý proces je rychlý. Po finálním schválení stačí podepsat smlouvu a peníze jsou na cestě k vám.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- porovnání všech důležitých parametrů na jednom místě
- rychlé porovnání desítek půjček na trhu
- férové a ověřené nabídky úvěrů
- akční nabídky a slevy
- půjčky i pro osoby s horší bonitou
DOPORUČENÍ: Důkladně porovnávejte nabídky malých půjček od různých poskytovatelů. Nezaměřujte se pouze na výši úroku, ale i na veškeré související poplatky.
Kdy se malá půjčka obecně vyplatí
- na nečekané opravy v domácnosti
- na zaplacení vysoké faktury a vyúčtování
- na úhrada výdajů před výplatou
- na koupi menší elektroniky
- na oprava v domácnosti
Hlavním rizikem malé půjčky jsou vysoké úrokové sazby a poplatky zejména spojené s nesplácením. Pokud nebudete půjčku řádně splácet, může se její cena rychle navýšit až o desítky tisíc. Oproti klasickým úvěrům není malá půjčka výhodná z hlediska ceny, opravdu levná půjčka by měla disponovat nízkými úrokovými sazbami a nejlépe nulovými poplatky.
VAROVÁNÍ: Dejte si pozor na prodloužení doby splatnosti. Vyhnete se případným sankcím, ale zaplatíte vysoký poplatek za sjednání této služby. Platit můžete i za každý den prodloužení.
Rozdíl malá půjčky oproti jiným typům půjček
Malá půjčka se od ostatních typů liší dobrou dostupností a rychlostí vyřízení. Na rozdíl od bankovních půjček nevyžaduje složité schvalovací procesy. Mezi nebankovními půjčkami existují rozdíly v podmínkách, například způsob poskytnutí či forma vyplacení – volit můžete mezi výplatou na účet nebo v hotovosti.
Pokud upřednostňujete jednoduché a rychlé sjednání z pohodlí domova, je pro vás vhodnou volbou online půjčka. Tu si sjednáte během několika minut a peníze budete mít k dispozici nejdéle do 24 hodin od schválení. Oproti malé půjčce může být proces přísnější, protože poskytovatel může vyžadovat doložit výši příjmu.
Nechcete-li nebo nemůžete doložit příjmy, je vhodnou alternativou půjčka bez dokládání příjmů. Na rozdíl od běžné malé půjčky nevyžaduje potvrzení o výdělku. Počítejte ale s vyššími úroky.
V případě záznamu v registrech dlužníků pro vás může být řešením půjčka bez registru. Ta nevyžaduje kontrolu úvěrové historie a je dostupná i pro klienty s negativními záznamy. Každopádně má online půjčka bez registru i své nevýhody, včetně vysoké úrokové sazby a poplatků.
NÁŠ TIP: Nespoléhejte se na nízké úroky. Naopak si pečlivě pročtěte celou smlouvu. Některé společnosti lákají na nízký úrok a cenu půjčky navyšují prostřednictvím poplatků.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Při výběru půjčky věnujte pozornost srovnání nabídek od různých společností. Porovnejte aktuální úrokové sazby, veškeré poplatky za vedení úvěru i sankce za opožděné splátky. Prověřte si reputaci a hodnocení daného poskytovatele na internetu, případně se poptejte svých blízkých, zda s danou společností nemají zkušenost. Před podpisem smlouvy si přečtěte všechny dokumenty a ptejte se na cokoliv, čemu nerozumíte.
Negativní dopady půjček
Největším rizikem při nesplácení půjček je exekuce, kdy můžete přijít o část majetku. Pokud se dostanete do platební neschopnosti,, je třeba začít jednat ihned. S poskytovatelem se dohodněte na odložení splátek, jejich snížení či nastavení nového splátkového kalendáře.
Proč existují rizikové půjčky
Hlavním důvodem pro existenci rizikových půjček je skutečnost, že část klientů nesplňuje podmínky pro získání kvalitního úvěru. Mnoho lidí má nízké či nepravidelné příjmy nebo mají negativní záznam v registrech. Pro tyto klienty představují rizikové půjčky způsob, jak získat potřebné prostředky. Od roku 2016 jsou nebankovní společnosti regulovány a musí disponovat licencí od České národní banky.
VYSVĚTLENÍ: Vysoké RPSN u malých půjček je dáno jejich krátkodobým charakterem. Při řádném a včasném splacení je výše účtovaných poplatků minimální.
Závěr
Malá půjčka nabízí rychlou a jednoduchou finanční pomoc v široké škále situací. Peníze tedy máte na účtu do 5 minut, přičemž se vyhnete zdlouhavému ověřování vaší bonity i zbytečnému papírování. Na druhou stranu na vás čekají vysoké úrokové sazby a velmi krátká doba splatnosti. Právě proto je třeba brát malé půjčky pouze jako krátkodobé řešení.
Časté otázky
Je možné získat půjčku v hotovosti?
Stále můžete narazit na poskytovatele, které vám vyplatí půjčku hotově “na ruku”. Buď na pobočce, nebo vám peníze přivezou až domů. Hotovost z půjčky si můžete také nechat vyplatit na poště, u partnerské čerpací stanice, na terminálu Sazky či v partnerských trafikách. Možností je hodně. Půjčku můžete na stejných místech také v hotovosti splácet. Ale splácení bývá možné i převodem na účet. Hotovostní půjčku poskytuje zhruba 15 % licencovaných nebankovních společností. U banky se s ní nesetkáte. Počítejte s vyšší cenou půjčky, neboť zprostředkování půjčky v hotovosti je nákladnější než výplata na účet.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Kde si půjčit, když mám exekuci?
Některé nebankovní půjčky jsou dostupné i při drobné exekuci. Poskytovatelé je nabízejí jako účelovou půjčku na vyplacení se z exekuce, někdy i jako další úvěr nad rámec dluhu, na nějž se současná exekuce vztahuje. Nabídka na nebankovním trhu je široká, ale ne u každého poskytovatele se dá najít půjčka v exekuci. Abyste neztráceli čas zbytečným vyhledáváním a tříděním, spolehněte se na online srovnávač půjček. V kategorii „půjčka v exekuci“ ihned uvidíte přehledný výčet poskytovatelů, jež jsou schopni akceptovat záznamy v registru i drobnou exekuci. Počítat však musíte s dražší cenou půjčky, neboť věřitel podstupuje vysoké úvěrové riziko.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak sloučit půjčky do jedné?
Sloučení půjček neboli konsolidace není nic složitého. Prvním krokem je vyhledání poskytovatele, který konsolidaci provádí. Nemusíte hledat sami, přehled společností je pro vás připraven v online srovnání půjček v kategorii konsolidace. Vyberete si, která nabídka vám vyhovuje, případně vyplníte jednu univerzální žádost a my u poskytovatelů zjistíme, které ze sloučení bude dostupné právě pro vás. Než se do vyplňování pustíte, spočítejte si, jakou částku chcete celkem konsolidovat. Někteří poskytovatelé celou konsolidaci provedou sami. Jiní vám poskytnou požadovanou částku a vy máte za úkol ji využít ke splacení současných úvěrů a následně o tom nového věřitele informovat. Součástí konsolidace může být navýšení o další peníze.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Člověk v tísni, o.p.s.. Jak přežít dluhy. In: jakprezitdluhy.cz [online]. Dostupné z: https://www.jakprezitdluhy.cz/domains/jakprezitdluhy.cz/odpovedne-uverovani/devatero-bezpecneho-pujcovani
- Redakce, Finance.cz: ZÁMĚRNÉ UVEDENÍ NEPRAVDIVÝCH ÚDAJŮ V ŽÁDOSTI. In: FINANCE.cz [online]. 26.06.2019. Dostupné z: https://www.finance.cz/524885-proc-odmitnou-vasi-zadost-o-pujcku/
- Institut prevence a řešení předlužení, z.ú.. OSOBNÍ BANKROTY In: Institut předlužení [online]. Dostupné z: https://www.institut-predluzeni.cz/mapy-a-statistiky/osobni-bankroty/
- SCHELLEOVÁ, I., akol. Exekuce. Vyd. 1. Ostrava: KEY Publishing s.r.o. ISBN 978-80-87071-91-5
- MINISTERSTVO FINANCÍ ČESKÉ REPUBLIKY : STEM/MARK: Finanční gramotnost v ČR : Kvantitativní výzkum – Finanční gramotnost obyvatel ČR. http://www.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/mfcr/EXT_-_PPT_zaverecna_zprava_mereni_FG_-_plne_zneni.pdf
- REDAKCE. Otevřená data podle nařízení vlády č. 425/2016 Sb. In: ČNB [online]. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/seznamy/Otevrena-data/