Nebankovní půjčky pro podnikatele do 5 minut【leden 2025】
Dostali jste se při podnikání do finančních problémů a nevíte jak z nich ven? Stačí 5 minut a získáte finanční pomoc. A to od nebankovní půjčky pro podnikatele. Solidní poskytovatelé s licencí od ČNB vám nabídnou bezpečný úvěr za nízkou cenu. Abyste je nemuseli na úvěrovém trhu hledat, zadarmo vám pomůže online srovnávač.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je nebankovní půjčka pro podnikatele výhodná
✅půjčka i pro začínající podnikatele
✅rychlá finanční pomoc
✅také pro živnostníky v červených číslech
✅sjednání online z pohodlí kanceláře
4 věci, na které si u nebankovní půjčky pro podnikatele dát pozor
❌neověřené nebankovní nabídky
❌ohrožení vlastních zaměstnanců
❌vysoké sankce pozdních splátek
❌snížení bonity v očích zákazníků
TIP: Uzavřete-li licencovaný úvěr, nemusíte se bát nelegálně vysokých sankcí pozdních splátek.
Jak nebankovní půjčku pro podnikatele získat
Zásadní při uzavírání podnikatelského úvěru je výběr správného poskytovatele. Toho lze nalézt prostřednictvím online srovnávače. Ten vám ušetří čas i práci. Budete tak mít více prostoru na vaše podnikání.
Licencované poskytovatele často zajímá, jak bude vypadat budoucnost živnostníka. Proto kontrolují podnikatelský plán. A to nejen z hlediska financí. Společnosti s licencí zajímá i výše rizika a opatření, která podnikatel plánuje.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- přehledné sjednání na jednom místě
- často s odhalením skrytých poplatků
- služba je zadarmo
- vyhledávání kdykoliv a odkudkoliv
- stačí vyplnit jeden krátký formulář
TIP: Před uzavřením podnikatelského úvěru se zaměřte na cash flow. Zjistíte předpokládaný vývoj vašich financí.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na finanční pomoc při nečekané ztrátě zaměstnání
- na koupi uměleckého díla
- na pořízení rodinného automobilu
- na finanční pomoc při zahájení podnikání
- na investice do cenných papírů
Ověřte si, zda u nebankovních poskytovatelů můžete navýšit půjčenou sumu. Ne každá z nelicencovaných společností a soukromých osob tuto službu nabízí. Někteří ji dokonce poskytují pouze za vysoký poplatek.
VAROVÁNÍ: U nelicencovaných poskytovatelů není kontrolováno znění smlouvy. Mohou se v ní objevit skryté poplatky.
Rozdíl nebankovní půjčky pro podnikatele oproti jiným typům půjček
Oproti klasickým nebankovním půjčkám se úvěry pro podnikatele liší především v procesu schvalování. Úvěr může být vyplacen pouze ve chvíli, kdy žadatel potvrdí své podnikání. Zásadní je i doložení daňového přiznání.
Nebankovní půjčka pro podnikatele je obecně bezúčelovou formou úvěru. Ty jsou populární například jako půjčky na vyplacení dluhů. Účelová půjčka na auto může být levnější. Klient ale musí peníze využít na předem stanovený výdaj. Často i s nutností za půjčku ručit.
Solidní poskytovatelé bonitním žadatelům nabízí výhodnou půjčku pro podnikatele. Dražší úvěr s benevolentním schválením je pro lidi bez pravidelných příjmů. Připlatíte si i za půjčky bez poplatku předem ihned.
Nebankovní půjčka pro podnikatele nebývá zadarmo. Takovou variantu úvěru mohou sjednat pouze spotřebitelé. Ti za takový úvěr nemusí ručit majetkem. Podstatná není ani bonita. Je ale nutné dodržet termín splacení. Jinak se cena za úvěr výrazně zdraží o poplatky a sankce.
VYSVĚTLENÍ: Ručení majetkem nebo třetí osobou zvyšuje bonitu. Za úvěr tak klient může zaplatit méně.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Ne každá z licencovaných půjček je skutečně bezpečnou. To, zda je poskytovatel majitelem licence, si lze ověřit na webových stránkách České národní banky. Jedině tak máte jistotu, že licence není falešnou nebo prošlou.
Negativní dopady půjček
Dostanete-li se do finančních problémů, okamžitě kontaktujte věřitele. S ním se lze domluvit na plánu splácení. Variantou je odklad splátek na pozdější dobu nebo úprava jejich výše. V případě, že již nezbývá jiná možnost, lze zařídit osobní bankrot.
Proč existují rizikové půjčky
Podnikatelé i zaměstnanci se mohou dostat do velmi špatné finanční situace. Ta může zapříčinit, že si klient nemůže půjčit peníze od ověřeného poskytovatele. Pro žadatele bez bonity tak existují rizikové půjčky.
DOPORUČENÍ: Ne každý z nelicencovaných úvěrů je podvodným. Zjistíte to prostřednictvím recenzí bývalých klientů.
Závěr
Podnikáte, ale chybí vám finance? S online srovnávačem do pár minut uzavřete bezpečný úvěr s vyplacením na ruku i jako půjčku na bankovní účet. Takové úvěry získáte do pár minut. Zaměřte se ale na solidnost nabízených služeb.
Časté otázky
Je možné získat půjčku v hotovosti?
Stále můžete narazit na poskytovatele, které vám vyplatí půjčku hotově “na ruku”. Buď na pobočce, nebo vám peníze přivezou až domů. Hotovost z půjčky si můžete také nechat vyplatit na poště, u partnerské čerpací stanice, na terminálu Sazky či v partnerských trafikách. Možností je hodně. Půjčku můžete na stejných místech také v hotovosti splácet. Ale splácení bývá možné i převodem na účet. Hotovostní půjčku poskytuje zhruba 15 % licencovaných nebankovních společností. U banky se s ní nesetkáte. Počítejte s vyšší cenou půjčky, neboť zprostředkování půjčky v hotovosti je nákladnější než výplata na účet.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Kde si půjčit, když mám exekuci?
Některé nebankovní půjčky jsou dostupné i při drobné exekuci. Poskytovatelé je nabízejí jako účelovou půjčku na vyplacení se z exekuce, někdy i jako další úvěr nad rámec dluhu, na nějž se současná exekuce vztahuje. Nabídka na nebankovním trhu je široká, ale ne u každého poskytovatele se dá najít půjčka v exekuci. Abyste neztráceli čas zbytečným vyhledáváním a tříděním, spolehněte se na online srovnávač půjček. V kategorii „půjčka v exekuci“ ihned uvidíte přehledný výčet poskytovatelů, jež jsou schopni akceptovat záznamy v registru i drobnou exekuci. Počítat však musíte s dražší cenou půjčky, neboť věřitel podstupuje vysoké úvěrové riziko.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak sloučit půjčky do jedné?
Sloučení půjček neboli konsolidace není nic složitého. Prvním krokem je vyhledání poskytovatele, který konsolidaci provádí. Nemusíte hledat sami, přehled společností je pro vás připraven v online srovnání půjček v kategorii konsolidace. Vyberete si, která nabídka vám vyhovuje, případně vyplníte jednu univerzální žádost a my u poskytovatelů zjistíme, které ze sloučení bude dostupné právě pro vás. Než se do vyplňování pustíte, spočítejte si, jakou částku chcete celkem konsolidovat. Někteří poskytovatelé celou konsolidaci provedou sami. Jiní vám poskytnou požadovanou částku a vy máte za úkol ji využít ke splacení současných úvěrů a následně o tom nového věřitele informovat. Součástí konsolidace může být navýšení o další peníze.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Filip Moc. Úvěrový a hypoteční trh. In: Česká zemědělská univerzita v Praze. 16. 3. 2024. Dostupné z: https://theses.cz/id/rb6gnn/zaverecna_prace.pdf_https://theses.cz/id/rb6gnn/zaverecna_prace.pdf_
- Člověk v tísni, o.p.s.. Jak přežít dluhy. In: jakprezitdluhy.cz [online]. Dostupné z: https://www.jakprezitdluhy.cz/domains/jakprezitdluhy.cz/odpovedne-uverovani/devatero-bezpecneho-pujcovani
- REDAKCE. Úvěry – základní informace. In: financnigramotnost.mfcr.cz. [Online] 18. 3. 2019. Dostupné z: https://financnigramotnost.mfcr.cz/cs/uvery/zakladni-informace
- HOUSEL, Morgan. Psychologie peněz: nadčasové poznatky o bohatství, hamižnosti a štěstí. Přeložil Jana ZAJÍCOVÁ. Bratislava: Aurora, 2022. ISBN 978-80-8250-019-9.
- Iva Špačková. Češi se noří do dluhů, peníze na chod rodiny občas nemá už čtvrtina z nich. In: seznamzpravy.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-osobni-cesi-se-nori-do-dluhu-penize-na-chod-rodiny-obcas-nema-uz-ctvrtina-z-nich-235318
- Leoš Baroň. Dluhová spirála a insolvence fyzických osob. In: Univerzita Pardubice [online]. 16. 9. 2020. Dostupné z: https://dk.upce.cz/bitstream/handle/10195/76334/BaronL_DluhovaSpirala_IK_2020.pdf
- Ekonomika. Podíl exekucí v jednotlivých krajích. In iDNES.cz.[online]. 13.5.2019. Dostupné z: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/exekuce-oddluzneni-exekutorska-komora.A190513_132834_ekonomika_are