Půjčka 2 000 Kč do 5 minut【prosinec 2024】
Půjčit si můžete už od 500 Kč a mnohdy dokonce i bez úroků a dalších poplatků. Půjčku zdarma vám poskytne banka i soukromá úvěrová společnost. Jak si vybrat nejvhodnější úvěr? Využijte náš online srovnávač půjček. Jednotlivé produkty porovnáváme podle nejdůležitějších kritérií a v případě potřeby vám s výběrem půjčky poradíme a pomůžeme.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka 2 000 Kč výhodná
✅ peníze v hotovosti i na účet
✅ jednoduchý schvalovací proces
✅ společnost obvykle nenahlíží do registrů dlužníků
✅ půjčíte si od banky i nebankovní společnosti
4 věci, na které si u půjčky 2 000 Kč dát pozor
❌ krátká doba splatnosti
❌ vysoké sankce za prodlení se splátkou
❌ prokazujete své pravidelné příjmy
❌ riziko, že narazíte na lichváře
DOPORUČENÍ: Půjčujete si úplně poprvé? Některé banky i nebankovní instituce nabízejí půjčku zdarma. To znamená, že je bezúročná a často neplatíte ani poplatky za sjednání úvěru.
Jak půjčku 2 000 Kč získat
Půjčka 2 000 Kč je dostupná nejen u banky nebo soukromé společnosti, ale i u zprostředkovatelů úvěrů. Zadejte si do vyhledávače například “rychlá půjčka 2 000 Kč porovnání” a vyberte si z nabízených srovnávačů.
Vyplňte jednotný online formulář a vyčkejte na schválení půjčky. Věřitel si ověří vaši bonitu, například přes nástroj Telco Score. Dále zkontrolujte, že je bankovní účet, na který chcete peníze poslat, doopravdy váš. V neposlední řadě ho bude zajímat, zda vaše jméno nefiguruje v některém z registrů dlužníků.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- porovnání je nezávislé a zdarma
- sjednáte si přes něj půjčku 24 hodin denně
- porovnává půjčky pouze od společností s licencí od České národní banky
- formulář vyplníte do pár minut
- chrání vaše osobní data
NÁŠ TIP: Srovnávače půjček přinášejí informace také o tom, jak složité, či naopak jednoduché je u konkrétní soukromé společnosti získat půjčku a které podmínky musíte splňovat.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na opravu automobilu
- na nákup nového spotřebiče do domácnosti
- na vzdělání
- na lékařské ošetření
- na nejnutnější životní výdaje
Každá půjčka může být riskantní. Především půjčka 2 000 Kč bez doložení příjmů je riziková. Nemáte-li stálý příjem, nemusíte mít na splácení půjčky. Pak budete nuceni uhradit vysoké sankce.
VAROVÁNÍ: Nikdy si nepůjčujte na splacení jiné půjčky. Tak se dostanete do dluhové spirály a předlužení. Vyloučena není ani exekuce.
Rozdíl půjčky 2 000 Kč oproti jiným typům půjček
Půjčka 2 000 Kč se stejně jako půjčka online sjednává po internetu, vyplněním krátkého formuláře. Peníze máte na účtu nebo v hotovosti nejpozději do druhého dne. Obvykle ji však musíte rychle splatit, většinou do 1 měsíce.
Půjčka 2 000 Kč bez registru ihned na účet či na ruku je obdobná jako půjčka bez registru či půjčka pro dlužníky. Věřitel nenahlíží do registrů dlužníků. To může být i jisté varování. Společnosti s licencí ČNB jsou ze zákona povinné ověřovat si klienta v registrech dlužníků. Půjčka na ruku je oblíbená hlavně proto, že klient nemusí vlastnit bankovní účet, aby si mohl půjčit. Peníze dostane v hotovosti, vyzvedne si je na benzínce, v trafice nebo v sázkové kanceláři.
Půjčka po insolvenci je taktéž žádaná. Banka vám půjčí nejdříve po 5 letech od ukončení insolvence, nebankovní společnost i dříve. Půjčka ovšem bude opatřena vyššími sazbami i poplatky. Velké oblibě se těší malá půjčka pro důchodce, kteří potřebují uhradit třeba složenky za energie. Půjčka ve zkušební době ulehčí těm, kterým banka nepůjčí, neboť nemají se zaměstnavatelem podepsanou smlouvu na dobu neurčitou.
VYSVĚTLENÍ: Do registru dlužníků se dostanete i tehdy, dlužíte-li dopravnímu podniku, za telekomunikační služby nebo svému dodavateli energií.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Velké riziko představují hlavně lichváři, kteří vás mohou do půjčky nutit. Vyvíjejí slovní i písemný nátlak, abyste podepsali nevýhodnou smlouvu. Než ji podepíšete, ověřte si, že má věřitel licenci od ČNB a přečtete si na něj recenze.
Negativní dopady půjček
Co všechno vám hrozí, pokud nebudete půjčku včas splácet? Kromě vysokých sankcí také předlužení. V tomto případě hodnota vašeho dluhu převýší celkovou hodnotu vašeho majetku. Rázem se můžete ocitnout v exekuci. Aby k tomu nedošlo, vždy si pečlivě spočítejte, jestli budete schopni hradit dohodnutou výši měsíční splátky.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
K regulaci spotřebitelských úvěrů došlo v roce 2016, kdy začaly být nebankovní společnosti takzvaně hlídané ČNB. K půjčování peněz od té doby musejí mít soukromé úvěrovky licenci. Nemají-li ji, pak jde s nejvyšší pravděpodobností o lichváře. Od roku 2016 je taktéž stanoven limit pro výši úroků z prodlení. Jde o sumu 0,1 % denně z vypočtené částky po splatnosti a nesmí překročit polovinu celkové výše úvěru nebo 200 000 Kč.
VYSVĚTLENÍ: Zákon o spotřebitelském úvěru věřiteli zakazuje požadovat poplatky před uzavřením smlouvy. Výjimkou je například platba za účelem náhrady daní, správní poplatky či účelně vynaložené náklady na ocenění předmětu zajištění.
Závěr
Půjčka 2 000 Kč ihned na účet nebo na ruku je dostupná online přes jednoduchý formulář. Doložíte 2 doklady totožnosti a potvrzení o výši svých pravidelných příjmů. U takto malé částky věřitelé často nenahlížejí do registrů dlužníků. Vždy si před podpisem smlouvy věřitele ověřte, například přes recenze, abyste nenaletěli podvodníkům. Nezapomeňte, že úvěr je nutné splatit nejpozději do 1 měsíce. Za každé další prodloužení je účtován nemalý poplatek.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- Redakce, Finance.cz: ZÁMĚRNÉ UVEDENÍ NEPRAVDIVÝCH ÚDAJŮ V ŽÁDOSTI. In: FINANCE.cz [online]. 26.06.2019. Dostupné z: https://www.finance.cz/524885-proc-odmitnou-vasi-zadost-o-pujcku/
- REDAKCE. Úvěr je dobrý pomocník, ale špatný pán In: ČNB [online]. 7.12.2020. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/vlog-cnb/Uver-je-dobry-pomocnik-ale-spatny-pan
- Veronika Doskočilová: DŮSLEDKY ZAMÍTNUTÍ PŮJČKY. In: Měšec.cz [online]. 22. 5. 2018. Dostupné z: https://www.mesec.cz/aktuality/co-o-vas-banky-najdou-v-registrech-treba-i-neuspesne-zadosti-o-pujcku
- Institut prevence a řešení předlužení, z.ú.. OSOBNÍ BANKROTY In: Institut předlužení [online]. Dostupné z: https://www.institut-predluzeni.cz/mapy-a-statistiky/osobni-bankroty/
- Veronika Doskočilová: DŮSLEDKY ZAMÍTNUTÍ PŮJČKY. In: Měšec.cz [online]. 22. 5. 2018. Dostupné z: https://www.mesec.cz/aktuality/co-o-vas-banky-najdou-v-registrech-treba-i-neuspesne-zadosti-o-pujcku
- Mgr. Miroslav Zeman. Čím se řídit při volbě úvěru. Reklama ne, porovnání ano. In: Bankovní poplatky [online]. 27.6.2023. Dostupné z: https://www.bankovnipoplatky.cz/35378