Půjčka 250 000 Kč do 5 minut【září 2024】
Představte si, jaké by to bylo, kdybyste na cokoliv mohli použít čtvrt milionu korun. Úvěr 250 tisíc je půjčkou, kterou můžete využít naprosto na cokoliv. Ať už s penězi máte jakékoliv plány, nezapomeňte si vybrat férového a bezpečného poskytovatele. Ověřené nabídky získáte během pár minut díky našemu online srovnávači. Vyplňte žádost, specifikujte své požadavky a začněte vybírat jednoduše a rychle.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka 250 000 Kč výhodná
✅nízké poplatky pro bonitní klienty
✅bezúčelová forma úvěru
✅v hotovosti i půjčka na účet
✅sjednání i osobně, například jako půjčka Znojmo
4 věci, na které si u půjčky 250 000 Kč dát pozor
❌skryté poplatky ve smlouvě
❌předčasné splacení nemusí být zdarma
❌vysoké sankce u pozdních splátek
❌pro cizince vyšší úroková sazba
RADA: Pokud víte, na co peníze využít, zvažte možnost sjednání účelového úvěru.
Jak půjčku 250 000 Kč získat
I lidé, kteří mají nějakou půjčku za sebou, mohou mít problémy s nalezením vhodného poskytovatele. Díky online srovnání můžete bezpečně získat dokonce až půjčku 700 000 Kč a pro hodně bonitní klienty i půjčku 10 milionů. Neověřeným půjčkám se vyhnete. Stačí, abyste vyplnili formulář. Dle něj vám vyhledávač nabídne ověřené úvěry, na jejichž nabídky se dostanete jedním kliknutím.
Při posuzování bonity banky řeší, jak vysoké jsou příjmy klienta. Schválení žádosti ovlivňuje i druh pracovního poměru. U zaměstnanců je zásadní také délka jeho trvání. Překážkou může být například výpovědní lhůta nebo právě probíhající zkušební doba. V takové chvíli se zpravidla klient musí obrátit na nebankovní půjčky.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- srovnání dle vašich požadavků
- pouze ověření poskytovatelé
- vyhledání i doprovodné služby zdarma
- stačí být online a mít telefon, nebo počítač
- vaše osobní údaje zůstávají v bezpečí
DOPORUČENÍ: I online srovnávač může udělat chybu. Po výběru poskytovatele si jeho licencovanost ověřte na oficiálních webových stránkách ČNB.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na investice s návratností do budoucna
- na opravu domácího spotřebiče
- na investici do vzdělávání
- na nákup bytu nebo domu
- na vybavení bydlení
Zadlužení je samo o sobě riskantní bez ohledu na to, jak vysokou částku si půjčujete, či v jaké finanční situaci při podpisu smlouvy jste. I bonitní klient se mohou dostat do problémů. K těm může například dojít ve chvíli, kdy chcete peníze splácet co nejkratší dobu.
RADA: Při dlouhodobém zadlužení zvažte sjednání pojištění proti neschopnosti splácet.
Rozdíl půjčky 250 000 Kč oproti jiným typům půjček
Půjčka 250 tisíc Kč je klasickým úvěrem, který nabízejí banky i další nebankovní společnosti a soukromé osoby. Peníze mohou být vyplaceny na ruku či zaslány na bankovní účet. Při žádosti je zpravidla kontrolován alespoň pravidelný příjem klienta. Ten musí být dostatečně vysoký. Protože se nejedná o příliš vysokou částku peněz, nalezneme nespočet variant tohoto úvěru.
Půjčka 250 000 Kč je výhodná v případě, že o ni požádá finančně zajištěný zájemce. Zároveň ji lze sjednat také jako úvěr bez pravidelných příjmů nebo jako půjčku o víkendu bez registru. Tyto úvěry jsou dražší a často se u nich setkáváme i s extrémně vysokými sankcemi. Pokud i s dluhy nebo bez pravidelných příjmů potřebujete půjčit tuto sumu peněz, ručte za ni majetkem. Dosáhnete tak na výhodnější podmínky.
V případě, že víte, na co peníze využijete, je možné sjednat účelovou půjčku. Ta je za velmi výhodných podmínek nabízena bonitním žadatelům. Peníze lze použít pouze na předem stanovený důvod. Po zaplacení je nutné doložit doklad o provedené koupi.
Protože si klient půjčuje poměrně vysokou částku peněz, je na místě najít vhodného poskytovatele. Tím rozhodně není ten, kdo nabízí půjčku na směnku. Takový typ úvěru je drahý a riskantní.
VAROVÁNÍ: U půjčky na směnku se kdykoliv může změnit věřitel. A to i přesto, že s tím dlužník nesouhlasí.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Krátkodobá forma zadlužení je obecně považována za méně rizikovou. A to proto, že klient celý úvěr splácí maximálně po dobu jednoho roku. Pokud si půjčíte velké množství peněz může se stát, že vyšší částky v budoucnu nezvládnete splácet. Abyste se těmto problémům vyhnuli, vždy mějte jistotu, že na splácení používáte maximálně 40 % svých čistých příjmů.
Negativní dopady půjček
I na začátku bonitní klient se postupem času může dostat do finančních problémů. Při opožděných platbách se automaticky zvyšuje dlužná částka o sankce za pozdní úhradu. Ty jsou běžnou součástí bankovních i nelicencovaných úvěrů. Pomoct vám, zpravidla u poskytovatelů s licencí, může změna splátek.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Úvěrový trh je plný ověřených i nelicencovaných nabídek. Ne každý je schopen se v nich orientovat. Aby se žadatel vyhnul lichvářům a podvodníkům, lze si nechat porovnat jenom ověřené úvěry, které jsou kontrolovány ČNB a poskytovatele musí dodržovat zákonné podmínky.
VYSVĚTLENÍ: ČNB při vystavení licence stanoví, jaké bankovní činnosti může poskytovatel provozovat.
Závěr
Půjčka 250 tisíc Kč vám snadno a rychle pomůže s úhradou vašich finančních plánů. Celý proces může probíhat online a zabere vám pouze několik hodin. Jenom pozor na poskytovatele, kterého si vyberete. Ne každý je ověřeným a jedná dle zákonných podmínek. Vybrat toho pravého vám pomůže online srovnávač. S ním získáte přehled ověřených nabídek, které vypadají přesně podle vašich představ.
Časté otázky
Jak dlouho po insolvenci můžu žádat o půjčku?
O půjčku můžete požádat okamžitě po ukončení insolvence. Datum ukončení naleznete v soudním usnesení týkajícím se ukončení procesu vašeho oddlužení. Že o úvěr smíte po insolvenci požádat v podstatě kdykoliv, však neznamená, že vám bude schválen. Obecně dříve vyhovují žádostem o půjčku po insolvenci nebankovní společnosti. Některé jsou schopné úvěr poskytnout již několik měsíců od ukončení oddlužení. U banky si musíte počkat nejméně rok u menší spotřební půjčky a až čtyři roky u hypotéky. Během insolvence si rozhodně nepůjčujte. Je to porušení pravidel oddlužení, které může vést ke zrušení insolvence a k obnově původního vymáhání.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak zjistím, kde mi opravdu půjčí?
Nejkratší cestou k odpovědi nabízí online srovnávač půjček. Zde vyplníte jediný a jednoduchý formulář ohledně půjčky, o niž byste stáli. My s ním oslovíme několik poskytovatelů najednou a požádáme o předběžné vyhodnocení orientační žádosti. Tento proces zabere několik minut. Během chvíle dozvíte, kde je vám půjčka dostupná, kde ji máte již předschválenou. Následně se stačí rozhodnout, kterému poskytovateli dáte přednost, a kde si úvěr vyřídíte. Do rozhodování zahrňte nejen cenu půjčky (RPSN), ale i flexibilitu splátek (např. možnost odkladu nebo předčasného splacení a cenu za oba kroky).
Co znamená předschválená půjčka?
Předschválenou půjčkou je jen hrubý odhad toho, kolik vám na základě zatím dostupných údajů může poskytovatel půjčit. Nejčastěji se s předschválenými úvěry potkáváme v osobním bankovnictví, kde nám banka ukazuje, jak hodnotí naši úvěruschopnost na základě pohybů na účtu. Předschválené nabídky vám ale můžeme zajistit i my. O co půjde? Vyplníte jednoduchou žádost o půjčku a my s ní obešleme poskytovatele. Obratem pro vás obdržíme předschválené nabídky, jinými slovy vám dostupné půjčky. Mějte na paměti, že předschválená půjčka je „nástřel“. Poskytovatele nezavazuje ke schválení úvěru ve stejné výši a vám negarantuje, že předschválený úvěr opravdu získáte.
Jak si bezpečně půjčit peníze?
Bezpečná půjčka není žádná velká věda. Stačí, aby splnila několik základních pravidel. Nejčastěji se shrnují do takzvaného desatera bezpečného zadlužování. Hlavní myšlenkou desatera je, že půjčku si máte brát na užitečné a potřebné věci dlouhodobé spotřeby v době, kdy bezpečně máte na splácení, a od licencovaného poskytovatele. Bezpečná půjčka má mít nejnižší možnou cenu (RPSN nebo přeplatek), předčasné splacení zdarma a bezplatný nebo levný odklad splátky. Půjčku si vždy důkladně promyslete. Desatero doporučuje vyvarovat se půjčky na splátky jiných půjček.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- ŠKVÁRA, Miroslav. Finanční gramotnost. 1. vyd. Praha: Miroslav Škvára, 2011. 219 s. ISBN 9788090482302
- Aleš Hudec. Spotřebitelský úvěr. In: Univerzita Jana Amose Komenského Praha [online]. 30. 3. 2013. Dostupné z: https://theses.cz/id/rj1skf/th76_1107100082.pdf
- JUSTICE.CZ: INSOLVENCE A OSOBNÍ BANKROT. In: JUSTICE.CZ [online]. Dostupné z: https://justice.cz/jsem-v-exekuci
- REDAKCE. Čtyři roky se zákonem o spotřebitelském úvěru. In: ČNB [online]. 31.3.2021. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/podcast-cnb/Ctyri-roky-se-zakonem-o-spotrebitelskem-uveru-00001/
- Lenka Řeháková. Ekonomická a finanční gramotnost. In: Univerzita Palackého v Olomouci [online]. 17. 2. 2018. Dostupné z: https://theses.cz/id/ce0vvm/Finann_a_ekonomick_gramotnost_ehkov_Lenka.pdf
- Veronika Doskočilová: DŮSLEDKY ZAMÍTNUTÍ PŮJČKY. In: Měšec.cz [online]. 22. 5. 2018. Dostupné z: https://www.mesec.cz/aktuality/co-o-vas-banky-najdou-v-registrech-treba-i-neuspesne-zadosti-o-pujcku