Půjčka 3 000 Kč do 5 minut【listopad 2024】
Objevil se výdaj, který nepočká, ale právě teď na něj není na účtu či v peněžence dost prostředků? A vejde se ten výdaj do tří tisíc korun? Pak jste tu na správném místě. Ať už stojíte o půjčku do výplaty 3 000 Kč se splatností do 30 dní, nebo o bankovní úvěr 3 000 Kč, kde se dá splácet déle než tři měsíce, provedeme vás výběrem nejlepší varianty. Přehled o dostupných a bezpečných půjčkách můžete mít u nás připravený do 5 minut.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka 3 000 Kč výhodná
✅ snadné vyřízení rychlé půjčky
✅ rychlá výplata na účet i na ruku
✅ často bez registru
✅ lze získat jako první zdarma
4 věci, na které si u půjčky 3 000 Kč dát pozor
❌ pozor na lichváře
❌ široký rozptyl v cenách úvěru
❌ často krátká doba splatnosti
❌ často pokuty za zpoždění splátky
NAŠE RADA: Malá půjčka 3 000 Kč je ohromným lákadlem pro lichváře. Nesedněte jim na lep vytvořený líbivou reklamou na půjčku na internetu! Spolehněte se raději na odborné srovnání půjček, do kterého jsou zařazeni jen poskytovatelé s licencí.
Jak půjčku 3 000 Kč získat
Požádat o půjčku 3 000 Kč a následně ji i získat v hotovosti nebo na účet je snadné. Tedy za předpokladu, že si k získání úvěru zvolíte online srovnávač. Ve srovnání půjček najdete jen nabídky bank a licencovaných nebankovních společností. Vše je tu s garancí dohledu České národní banky. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář, a do 5 minut vidíte, kteří poskytovatelé vám půjčku předschválili.
Pokud by předschválení vyšlo jen u jedné společnosti, rovnou vás s ní propojíme. Pracovník společnosti vás provede následnými kroky, bez nichž se vyřízení půjčky neobejde. Do několika minut budete mít hotovo včetně podpisu smlouvy a výplaty půjčky na účet nebo na ruku. Jestliže vám půjčku předschválí více poskytovatelů, ze seznamu si nabídky porovnáte a vyberete nejvýhodnější půjčku vy. Vysvětlíme vám jak.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- nabídky jen od licencovaných poskytovatelů
- do 5 minut vidíte, kde vám půjčku předschválili
- jediný a jednoduchý online formulář
- odborná pomoc s výběrem půjčky
- pokročilé šifrování pro ochranu osobních údajů
VYSVĚTLENÍ: Pro komunikaci s poskytovateli, kdy jim sdílíme vámi vyplněné formuláře s požadavky na půjčku, používáme takzvané šifrování. Slouží k ochraně dat z formuláře před únikem a možným zneužitím.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- k překonání krátkodobého výpadku v příjmu
- k nákupu drobného spotřebiče do domácnosti
- k doplacení nutných účtů
- na nečekané výdaje
- na opravu spotřebičů
Půjčka 3 000 Kč je sice jen drobnou částkou, ale při dlouhodobém nesplácení může nabobtnat do značně vysokých částek. Kdykoliv uvažujete o půjčce, předem se ujistěte, že zvládnete její splácení, pokud možno v poskytovatelem vyžadovaném termínu.
DOPORUČENÍ: Splátku půjčky si nechte nastavit tak, aby vám po uhrazení této částky a po zaplacení všech dalších povinných plateb zůstaly ještě i volné peníze na spoření a na běžný život. Pomalejší splácení je vždycky bezpečnější!
Rozdíl půjčky 3 000 Kč oproti jiným typům půjček
Půjčka 3 000 Kč je většinou takzvanou půjčkou do výplaty. To znamená, že se splácí ihned z následujícího příjmu, ať už je jím výplata, důchod, rodičovská, příjmy z faktur, z nájmu, či cokoliv jiného. Důležitý je včasný termín splátky, protože půjčky do výplaty často mívají vysoké sankce z prodlení. Výhodou ale je, že půjčka do výplaty dá získat bez registru a jako první půjčka zdarma.
Půjčka 3 000 Kč je typickou půjčkou na OP online. Pro její získání je nutné předložit osobní doklady. A také doklad o pravidelném příjmu, i když nemusí být podepsaný zaměstnavatelem. Podnikající osoby dokládají výpisy z účtu nebo kopie daňového přiznání, u důchodců a příjemců dalších pravidelných dávek od státu stačí předložit rozhodnutí o přiznání jejich dávky.
Půjčka 3 000 Kč se dá vyřídit u nebankovní společnosti, ale také u banky. Převládají však nebankovní nabídky, protože 3 000 Kč jsou příliš nízkou částkou pro obvyklé bankovní půjčky. Důležité je vědět, že podmínky, které musejí poskytovatelé u půjček a ve smlouvách dodržovat, jsou stejné pro banku i pro nebankovní společnost.
Půjčku 3 000 Kč můžete získat jako půjčku pro OSVČ. V tomto případě se stane podnikatelských úvěrem, na který se však nevztahují garance z půjčky spotřebitelské. Půjčku podnikatelskou může poskytovat kdokoliv, a nepotřebuje k tomu žádnou licenci. S tímto úvěrem se na vás nebude vztahovat ochrana spotřebitele, a nelze se s ním ani obrátit na úřad finančního arbitra.
VAROVÁNÍ: Přijetím půjčky od poskytovatele bez licence ČNB se vědomky nebo nevědomky vzdáváte ochrany spotřebitele, možnosti využít bezplatných služeb finančního arbitra a souhlasíte s praktikami poskytovatele, přestože mnohé z nich bývají v rozporu se zákonem o spotřebitelském úvěru.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Půjčky jsou vždycky spojeny s riziky, i ty bankovní půjčky. Největším rizikem s největšími následky je ztráta schopnosti půjčku splatit.
Negativní dopady půjček
Půjčky, i ty řádně splácené, mají spousti negativních dopadů: stres ze zadlužení, omezení množství peněz, s nimiž můžete volně nakládat, povinnost pamatovat na včasnou úhradu splátek atp. Pokud se opozdíte se splátkou, přicházejí další negativa, především pokuty a další sankce z prodlení.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Regulace nebankovních půjček je nutná z důvodu ochrany běžných spotřebitelů před lichváři a jejich nepoctivými praktikami.
NÁŠ TIP: U licencovaných poskytovatelů, i těch nebankovních, si vždycky můžete být jisti dodržováním zákona o spotřebitelském úvěru i zákona o ochraně spotřebitele. Takže není důvod, abyste si pro půjčku chodili kamkoliv jinam než do srovnání ověřených poskytovatelů.
Závěr
Půjčka 3 000 Kč se dá vyřídit jak u nebankovní společnosti, tak u banky. Zatímco u banky se dá takový úvěr splácet několik měsíců, nebankovní poskytovatelé si nejčastěji vyžádají jednorázové splacení hned z následujícího příjmu. Výhodou nebankovních variant je možnost poskytnutí 3 000 Kč v režimu první půjčky zdarma.
Časté otázky
Co je RPSN a proč je občas zavádějící?
RPSN je hodnota označující celkovou cenu půjčky. Říká, kolik celkem za rok trvající půjčku zaplatíte. Například RPSN ve výši 10 % znamená, že za roční půjčku přeplatíte 10 %. Do RPSN se promítají všechny náklady úvěru. Nejen úrok, ale i veškeré poplatky, které se k němu váží. Například za sjednání, za vedení účtu, za čerpání atd. U krátkodobých půjček (např. půjčky do výplaty, mikropůjčka) je RPSN zkreslující údaj. Poplatky hrazené v jednom měsíci cenu půjčku roznásobí na celý rok. U tohoto typu půjček se proto orientuje podle celkového přeplatku z půjčky, který je zde spolehlivějším ukazatelem.
Jak si půjčit zadarmo?
Půjčka bez navýšení (bez úroku a poplatků) je zajímavou tržní nabídkou. V bankovním sektoru se s ní potkáte v podobě kreditní karty, které mají bezúročná období, kde je úrok nulový. Dostupnější cestou k bezplatnému úvěru je první půjčka zdarma. Jde o úvěr nebankovní od licencovaných společností. Na 14 až 30 dní vám nabídnou částky do cirka 10 tisíc korun. Pokud splatíte včas celou půjčku, zůstane opravdu zdarma, nepřeplatíte ani korunu. Zdarma je však jen první půjčka pro nové zákazníky.
Dostanu peníze i o víkendu?
Ano, půjčku je možné získat a čerpat i o víkendu. Ne však u všech poskytovatelů. Víkendový provoz je běžnější u nebankovních společností, ovšem přizpůsobovat se již začínají některé banky. O víkendu lze získat především peníze převzetím v hotovosti (čerpací stanice a trafiky fungují často i nonstop). Nonstop provoz mívají i kurýři, kteří vozí hotovost zákazníkům domů. České bankovnictví podporuje okamžité platby, takže i půjčku na účet můžete mít připsanou i soboty, neděle, svátku či v noci. Dnes záleží na provozní době poskytovatele a na tom, zda vaše banka podporuje okamžité platby.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Jak zjistím, jestli dostanu půjčku?
Existují dvě možné cesty:
1) Požádat o půjčku u vybraného poskytovatele a počkat, jak vaši žádost vyhodnotí. Můžete si vymínit hodnocení bez skóringu, což znamená, že banka či nebankovní společnost nezanese záznam o žádosti do úvěrových registrů. Tento krok vyžaduje vyhledání ověřených poskytovatelů půjček v kategoriích, o které byste měli zájem. A vyplnění online formuláře u každého z nich.
2) Obrátit se na online srovnávač půjček, kde máte předem jistotu, že spolupracuje jen s licencovanými bankami a společnostmi. Zde stačí vyplnit jedinou online žádost, a srovnávač za vás osloví odpovídající poskytovatele. Vy během chvilky uvidíte, kde vám mohou půjčku schválit
Jaký potřebuji příjem na půjčku?
Příjem musí odpovídat jak zamýšlené výši splátek, tak i plánované délce splácení. Co to znamená? Váš příjem musí ideálně pokrýt běžné výdaje, splátky všech aktuálních závazků a ještě i pravidelné spoření neboli finanční rezervu. Pro některé půjčky a životní situace je dostatečným příjem okolo 20 tisíc korun, u jiných úvěrů a celkových situací žadatele nevystačí ani stotisícová výplata. Co se týká trvání půjčky, příjem byste měli mít předem zajištěn na celou dobu splatnosti (např. podnikáním, pracovní smlouvou na dobu neurčitou nebo pracovní smlouvou sice na dobu určitou, ale s datem ukončení až po doplacení úvěru. Pozor, banky netolerují příjmy z brigád (dohody), a často ani některé sociální dávky.
Zdroje
- Parlament České republiky. Zákon č. 257/2016 Sb. (ve znění pozdějších předpisů) Zákon o spotřebitelském úvěru In: Zákony pro lidi. Dostupné z: https://www.zakonyprolidi.cz/nabidka/cs/2016-257/zneni-20190104#Top
- Bc. Milan Staněk. Analýza úvěrů a půjček – požadavky poskytovatelů na finanční účetnictví podniku. In: Jihočeská univerzita [online]. 30.4.2013. Dostupné z: https://theses.cz/id/9c23ho/5024281
- MINISTERSTVO FINANCÍ ČESKÉ REPUBLIKY : STEM/MARK: Finanční gramotnost v ČR : Kvantitativní výzkum – Finanční gramotnost obyvatel ČR. http://www.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/mfcr/EXT_-_PPT_zaverecna_zprava_mereni_FG_-_plne_zneni.pdf
- Průzkumy a indexy. Finanční gramotnost Čechů 2023. In: ČBA [online]. 20.7.2023. Dostupné z: https://cbaonline.cz/financni-gramotnost-cechu-2023
- SCHELLEOVÁ, I., akol. Exekuce. Vyd. 1. Ostrava: KEY Publishing s.r.o. ISBN 978-80-87071-91-5
- MÁLEK, Petr, Gabriela OŠKRDALOVÁ a Petr VALOUCH. Osobní finance. 1. vyd. Brno: ESF MU, Brno, 2010. 203 s. Osobní finance, 1. ISBN 978-80-210-5157-7.