Půjčka 300 000 Kč do 5 minut【listopad 2024】
Potřebujete 300 000 Kč a nechce se vám čekat, až je našetříte? Věnujte nám 5 minut, během nichž vyplníte jednoduchý formulář. My vám poté podle vašich požadavků najdeme nejednu ověřenou a aktuální nabídku. Na vyhledávání bezpečných úvěrů jsme přeborníci. Tak nás využijte i při výběru půjčky 300 tisíc.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka 300 000 Kč výhodná
✅ široký výběr z licencovaných nabídek
✅ peníze získáte do několika hodin na účet nebo v hotovosti
✅ u bonitních klientů levná forma půjčení peněz
✅ někteří poskytovatelé pracují o víkendech i svátcích
4 věci, na které si u půjčky 300 000 Kč dát pozor
❌ skryté poplatky při sjednávání půjčky
❌ přísná kontrola bonity žadatele
❌ často nutné doložit i ručení za půjčku
❌ kontrola pravidelných příjmů
RADA: Čím vyšší bonitu doložíte, tím lepší podmínky při sjednávání půjčky můžete získat.
Jak půjčku 300 000 Kč získat
Nebankovní půjčka 300 000 může být i nebezpečná. Pokud poskytovatel vlastní licenci je jedno, zda se jedná o bankovní subjekt či nikoliv. Právě proto jsme tu my. Náš online srovnávač vám po vyplnění formuláře představí pouze licencované nabídky. Protože jsme ověřili bezpečnost i aktuálnost úvěrů, vy se můžete věnovat pouze výběru z našeho seznamu.
Při sjednávání dlouhodobé půjčky poskytovatel obvykle důkladně prověřuje bonitu žadatele. Mezi hlavní kontrolované registry patří BRKI a NRKI. Registry, které prověřují současnou a minulou finanční situaci žadatele jsou díky internetu pro poskytovatele snadno dostupné.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- aktuální licencované nabídky
- vyhledávání půjčky online kdykoliv a odkudkoliv
- úspora času při porovnávání nabídek
- beze strachu o bezpečnost osobních dat
- vyhledávání nabídek na základě jednoho formuláře
RADA: Když už hledáte bezpečnou půjčku, zaměřte se i na věrohodnost srovnávače. Ten by neměl vyžadovat soukromé údaje ani žádné platby.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
Půjčení peněz je riziko. Pokud umíte správně investovat, peníze se vám mohou mnohonásobně vrátit, popřípadě díky nim odvrátíte finanční katastrofu. Výhodné je půjčení peněz na:
- investice do pozemků
- vzdělání sebe a rodinných příslušníků
- finanční pomoc při nenadálých výdajích
- úhradu výdajů, které by jinak vedly k insolvenci klienta
- investice do umění
Při půjčování peněz mějte jistotu, že zvládnete měsíční splátky uhradit v termínu. Uzavření smlouvy na delší dobu se může prodražit. Zároveň jsou splátky nižší a je tedy i snadnější jejich včasné splácení. Z případné dluhové pasti se dá dostat jen velmi komplikovaně.
RADA: Pokud se bojíte finančních problémů, sjednejte si pojištění schopnosti splácet.
Rozdíl půjčky 300 000 Kč oproti jiným typům půjček
Úvěr 300 000 patří mezi dlouhodobou formu půjčení peněz. Peníze jsou vypláceny na účet poté, co je ověřena schopnost žadatele dostát svým závazkům. Důležitá je kontrola čistého registru i pravidelných příjmů. Bankovní i nebankovní společnosti obvykle peníze poskytují s nižším úrokem i dalšími poplatky.
Půjčka 300 000 Kč je jednorázovou finanční pomocí na cokoliv. Pokud člověk potřebuje peníze opakovaně, v nižších částkách je možné pravidelně půjčovat peníze skrz rychlou půjčku SMS. Tu mohou sjednat i méně bonitní žadatele například s nepravidelnými příjmy.
Striktní posouzení bonity žadatele stejně jako půjčka 300 000 požaduje i účelová půjčka na auto. Její poskytovatelé často žádají i ručení za půjčku, není to ale samozřejmost. Obě z těchto půjček jsou obvykle vypláceny na účet. Pokud má klient vysokou bonitu, jedná se o levnější formu půjčení peněz.
Dražší způsob půjčení peněz, který je ale velmi snadné sjednat, naleznete u půjčky pro dlužníky. Těm částku 300 000 Kč obvykle licencované společnosti nepůjčí. Kvůli snížené bonitě jsou půjčovány pouze nižší částky peněz se splatností do jednoho roku. Oproti půjčce 300 000 Kč se jedná i o dražší formu půjčení peněz.
VYSVĚTLENÍ: V čím horší finanční situaci se člověk nachází, tím dražší půjčka je mu nabídnuta.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Při sjednávání dlouhodobé půjčky si dejte pozor na poskytovatele. Nebankovní půjčka 300 000 je nabízena licencovanými společnostmi, jejichž činnost reguluje ČNB. Pokud si chcete půjčit od soukromých osob, pečlivě si přečtěte smlouvu a informujte se u bývalých klientů o praktikách úvěrovky.
Negativní dopady půjček
Do situace, kdy nejste schopni splácet, se můžete dostat relativně snadno. Velmi často se to děje u půjčky ihned schválené, kterou člověk uzavírá ihned bez rozmyslu. Proto mějte přehled, jak poskytovatel tuto skutečnost řeší. Krátkodobou neschopnost splácet můžete vyřešit například odložením splátek nebo změnou splátkového kalendáře. Licencované společnosti se svým klientům obvykle snaží pomoct.
Proč existují rizikové půjčky
Ne každý z žadatelů o půjčku může oslovit banku. Licencované společnosti podle zákona dodržují určitá pravidla. Peníze nemůžou půjčit lidem v insolvenci, nevýhodné jsou i úvěry pro lidi bez práce nebo s dluhy. Tato díra na trhu je vyplněna soukromými a nelicencovanými poskytovateli, kteří se neřídí žádnými zákonnými podmínkami. I přesto, že nabízí nevýhodné půjčky, ze strany méně bonitních klientů je po nich velká poptávka.
TIP: Pokud máte finanční problémy, nikdy je neřešte s lichváři. Insolvence není ostudou. Jenom za první čtvrtletí loňského roku o insolvenci požádalo více než 5 tisíc osob.
Závěr
Dlouhodobé půjčky 300 000 Kč sice přináší půjčení většího obnosu peněz, zároveň jsou spojeny i s rizikem neschopnosti splácet. Aby celý proces proběhl v pořádku, využijte služeb online srovnávače. Ten vám, na základě jednoho krátkého formuláře, představí výhodné půjčky přesně pro vás.
Časté otázky
Je možné získat půjčku v hotovosti?
Stále můžete narazit na poskytovatele, které vám vyplatí půjčku hotově “na ruku”. Buď na pobočce, nebo vám peníze přivezou až domů. Hotovost z půjčky si můžete také nechat vyplatit na poště, u partnerské čerpací stanice, na terminálu Sazky či v partnerských trafikách. Možností je hodně. Půjčku můžete na stejných místech také v hotovosti splácet. Ale splácení bývá možné i převodem na účet. Hotovostní půjčku poskytuje zhruba 15 % licencovaných nebankovních společností. U banky se s ní nesetkáte. Počítejte s vyšší cenou půjčky, neboť zprostředkování půjčky v hotovosti je nákladnější než výplata na účet.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Kde si půjčit, když mám exekuci?
Některé nebankovní půjčky jsou dostupné i při drobné exekuci. Poskytovatelé je nabízejí jako účelovou půjčku na vyplacení se z exekuce, někdy i jako další úvěr nad rámec dluhu, na nějž se současná exekuce vztahuje. Nabídka na nebankovním trhu je široká, ale ne u každého poskytovatele se dá najít půjčka v exekuci. Abyste neztráceli čas zbytečným vyhledáváním a tříděním, spolehněte se na online srovnávač půjček. V kategorii „půjčka v exekuci“ ihned uvidíte přehledný výčet poskytovatelů, jež jsou schopni akceptovat záznamy v registru i drobnou exekuci. Počítat však musíte s dražší cenou půjčky, neboť věřitel podstupuje vysoké úvěrové riziko.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak sloučit půjčky do jedné?
Sloučení půjček neboli konsolidace není nic složitého. Prvním krokem je vyhledání poskytovatele, který konsolidaci provádí. Nemusíte hledat sami, přehled společností je pro vás připraven v online srovnání půjček v kategorii konsolidace. Vyberete si, která nabídka vám vyhovuje, případně vyplníte jednu univerzální žádost a my u poskytovatelů zjistíme, které ze sloučení bude dostupné právě pro vás. Než se do vyplňování pustíte, spočítejte si, jakou částku chcete celkem konsolidovat. Někteří poskytovatelé celou konsolidaci provedou sami. Jiní vám poskytnou požadovanou částku a vy máte za úkol ji využít ke splacení současných úvěrů a následně o tom nového věřitele informovat. Součástí konsolidace může být navýšení o další peníze.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- REDAKCE. Úvěr je dobrý pomocník, ale špatný pán In: ČNB [online]. 7.12.2020. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/vlog-cnb/Uver-je-dobry-pomocnik-ale-spatny-pan
- Jak na peníze 2 díl: Půjčky a jak na ně? – YouTube. YouTube [online]. Copyright © 2023 Google LLC. Dostupné z: https://www.youtube.com/watch?v=5rWU8t4VcMI
- Člověk v tísni, o. p. s. Exekuce v roce 2023: Jak probíhá, jak je možné ji zastavit a co všechno může exekutor zabavit. In clovekvtisni.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://www.clovekvtisni.cz/exekuce-8100gp
- Otevřená společnost, o. p. s. Infografiky In: Mapaexekuci.cz [online]. 2020. Dostupné z: http://mapaexekuci.cz/index.php/studie-a-analyzy/infografiky/
- Veronika Andělová. Nebankovní půjčka v porovnání s úvěrem u banky. In: Vysoká škola polytechnická [online]. 2017. Dostupné z: https://is.vspj.cz/bp/get-bp/student/43895/thema/4689
- Centrum.cz. § 218 Lichva. In: Zakony.centrum.cz [online]. 7.9. 2015. Dostupné z: http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-5-paragraf-218