Půjčka bez 1 Kč do 5 minut【listopad 2024】
Potřebujete si půjčit, ale nechcete hned platit poplatky? Řešením je půjčka bez 1 Kč. Peníze máte na účtu do 5 minut, aniž byste museli cokoliv platit předem. Pojďte se s námi podívat na to, jak půjčka funguje a co vše obnáší.
Proč je půjčka bez 1 Kč populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka bez 1 Kč výhodná
✅půjčka bez poplatku 1 Kč
✅jednoduché sjednání online
✅dostupné i pro uživatele s horší bonitou
✅vhodné pro řešení nečekaných výdajů
4 věci, na které si u půjčky bez 1 Kč dát pozor
❌většinou nebankovní společnosti
❌možné poplatky navíc
❌vyšší úrokové sazby a RPSN
❌absence poplatku 1 Kč může být jen lákadlo
NAŠE RADA: Půjčka s nejdelší dobou splatnosti nemusí být vždy nejvýhodnější. Sice budete mít nižší měsíční splátky, ale celkově zaplatíte více na úrocích.
Jak půjčku bez 1 Kč získat
I o víkendu se může stát, že nutně potřebujete půjčku. Vyplňte online formulář a my vám pomůžeme najít nejen dostupnou, ale i výhodnou nabídku. Náš srovnávač pracuje non-stop.
Poté vás přesměrujeme na poskytovatele půjčky. Ten si vás prověří s využitím bankovní identity a nástrojů, jako je například Nordigen. Celkem vám celý proces zabere jen pár minut a stejně rychle vám na účet přijde vaše nová půjčka do výplaty bez 1 Kč. Nechcete-li půjčku na účet, zkuste požádat o rychlou půjčku na složenku.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- porovnáte půjčky podle výše, splatnosti a dalších parametrů
- vše je zcela zdarma a bezpečné
- ochráníme vás před podvodníky
- srovnání vám zabere jen pár minut
- vyplníte pouze jednu žádost
DOPORUČENÍ: I malé rychlé půjčky mohou mít negativní dopad na vaši finanční situaci. Zvažte, zda ji opravdu potřebujete a zvládnete ji splácet.
Kdy se půjčka bez 1 Kč obecně vyplatí
- na menší avšak neodkladné výdaje
- na pokrytí období před výplatou
- na investici do vzdělání či podnikání
- na vypořádání dědictví
Riziko půjčky do výplaty bez 1 Kč spočívá především v její krátké době splatnosti, kde hrozí sankce za pozdní úhrady a prodloužení. Špatně zvolená půjčka se může prodražit i o tisíce korun.
VAROVÁNÍ: Nikdy nepodepisujte smlouvu o půjčce pod tlakem nebo ve spěchu. Seriózní poskytovatel vám vždy dá čas na prostudování smlouvy a zodpoví všechny vaše dotazy
Rozdíl půjčky bez 1 Kč oproti jiným typům půjček
Půjčka bez 1 Kč se od ostatních typů půjček liší především tím, že nemusíte platit symbolický poplatek ze svého běžného účtu. Nabídku ocení zejména lidé, kteří nechtějí udávat ani ověřovat svůj běžný účet.
Pokud hledáte půjčku, kterou si můžete sjednat po insolvenci, můžete se obrátit na některé z nebankovních společností. Jejich nabídka je však omezená a často je spojená s vyššími náklady.
Sháníte-li peníze jen na pár dnů, bude se vám hodit malá půjčka na účet do výplaty. Obvykle nabízí splatnost do několika dnů a částky v řádu tisíců korun. Jednoduše s ní pokryjete potřebné výdaje, aniž byste se museli dlouhodobě zadlužit.
Pokud jste momentálně bez práce a intenzivně sháníte půjčku, bude pro vás půjčka pro nezaměstnané lepší volbou. Je určená přímo pro lidi bez stálého příjmu, ale za to je dražší a i rizikovější.
VYSVĚTLENÍ: RPSN (roční procentní sazba nákladů) je ukazatel, který vyjadřuje celkové náklady půjčky za rok.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Nespokojte se s první nabídkou, kterou dostanete. Porovnejte mezi sebou nabídky od více poskytovatelů a vyberte si nejlevnější půjčku na trhu.
Negativní dopady půjček
Pokud se dostanete do situace, kdy nejste schopni splácet půjčku, kontaktujte věřitele. Společně můžete najít řešení, například odklad splátek nebo úpravu splátkového kalendáře. Ignorování problému situaci zhorší.
Proč existují rizikové půjčky
Rizikové půjčky existují. Někteří žadatelé se nedostanou k bankovním půjčkám a obrací se na nebankovní společnosti nabízející úvěry s nevýhodnými podmínkami.
DOPORUČENÍ: Některé půjčky nabízejí možnost změny výše měsíční splátky nebo přerušení splácení v případě finančních potíží.
Závěr
Získat půjčku bez 1 Kč je možné prakticky pro každého. Neplatíte nic předem a peníze můžete mít k dispozici obratem. Pozor na skryté poplatky a vždy si důkladně prostudujte smlouvu a ujistěte se, že rozumíte všem podmínkám.
Časté otázky
Co je RPSN a proč je občas zavádějící?
RPSN je hodnota označující celkovou cenu půjčky. Říká, kolik celkem za rok trvající půjčku zaplatíte. Například RPSN ve výši 10 % znamená, že za roční půjčku přeplatíte 10 %. Do RPSN se promítají všechny náklady úvěru. Nejen úrok, ale i veškeré poplatky, které se k němu váží. Například za sjednání, za vedení účtu, za čerpání atd. U krátkodobých půjček (např. půjčky do výplaty, mikropůjčka) je RPSN zkreslující údaj. Poplatky hrazené v jednom měsíci cenu půjčku roznásobí na celý rok. U tohoto typu půjček se proto orientuje podle celkového přeplatku z půjčky, který je zde spolehlivějším ukazatelem.
Jak si půjčit zadarmo?
Půjčka bez navýšení (bez úroku a poplatků) je zajímavou tržní nabídkou. V bankovním sektoru se s ní potkáte v podobě kreditní karty, které mají bezúročná období, kde je úrok nulový. Dostupnější cestou k bezplatnému úvěru je první půjčka zdarma. Jde o úvěr nebankovní od licencovaných společností. Na 14 až 30 dní vám nabídnou částky do cirka 10 tisíc korun. Pokud splatíte včas celou půjčku, zůstane opravdu zdarma, nepřeplatíte ani korunu. Zdarma je však jen první půjčka pro nové zákazníky.
Dostanu peníze i o víkendu?
Ano, půjčku je možné získat a čerpat i o víkendu. Ne však u všech poskytovatelů. Víkendový provoz je běžnější u nebankovních společností, ovšem přizpůsobovat se již začínají některé banky. O víkendu lze získat především peníze převzetím v hotovosti (čerpací stanice a trafiky fungují často i nonstop). Nonstop provoz mívají i kurýři, kteří vozí hotovost zákazníkům domů. České bankovnictví podporuje okamžité platby, takže i půjčku na účet můžete mít připsanou i soboty, neděle, svátku či v noci. Dnes záleží na provozní době poskytovatele a na tom, zda vaše banka podporuje okamžité platby.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Jak zjistím, jestli dostanu půjčku?
Existují dvě možné cesty:
1) Požádat o půjčku u vybraného poskytovatele a počkat, jak vaši žádost vyhodnotí. Můžete si vymínit hodnocení bez skóringu, což znamená, že banka či nebankovní společnost nezanese záznam o žádosti do úvěrových registrů. Tento krok vyžaduje vyhledání ověřených poskytovatelů půjček v kategoriích, o které byste měli zájem. A vyplnění online formuláře u každého z nich.
2) Obrátit se na online srovnávač půjček, kde máte předem jistotu, že spolupracuje jen s licencovanými bankami a společnostmi. Zde stačí vyplnit jedinou online žádost, a srovnávač za vás osloví odpovídající poskytovatele. Vy během chvilky uvidíte, kde vám mohou půjčku schválit
Jaký potřebuji příjem na půjčku?
Příjem musí odpovídat jak zamýšlené výši splátek, tak i plánované délce splácení. Co to znamená? Váš příjem musí ideálně pokrýt běžné výdaje, splátky všech aktuálních závazků a ještě i pravidelné spoření neboli finanční rezervu. Pro některé půjčky a životní situace je dostatečným příjem okolo 20 tisíc korun, u jiných úvěrů a celkových situací žadatele nevystačí ani stotisícová výplata. Co se týká trvání půjčky, příjem byste měli mít předem zajištěn na celou dobu splatnosti (např. podnikáním, pracovní smlouvou na dobu neurčitou nebo pracovní smlouvou sice na dobu určitou, ale s datem ukončení až po doplacení úvěru. Pozor, banky netolerují příjmy z brigád (dohody), a často ani některé sociální dávky.
Zdroje
- Jakub Seibert. Nebankovní subjekty poskytující úvěry na českém trhu. In: AMBIS vysoká škola [online]. 29. 4. 2014. Dostupné z: https://is.ambis.cz/th/gc1h2/BP_Seibert_J._Nebankovni_subjekty_poskytujici_uvery_na_ceskem_trhu.pdf
- Filip Moc. Úvěrový a hypoteční trh. In: Česká zemědělská univerzita v Praze. 16. 3. 2024. Dostupné z: https://theses.cz/id/rb6gnn/zaverecna_prace.pdf_https://theses.cz/id/rb6gnn/zaverecna_prace.pdf_
- KLEPÁČKOVÁ, Kristýna. Nebankovní úvěry a půjčky na finančním trhu České republiky [online]. Brno, 2015. Dostupné z: https://theses.cz/id/19niw8/. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Ekonomicko-správní fakulta. Vedoucí práce Ing. Dalibor Pánek, Ph.D.
- CSAS.cz. Na co si česi půjčují. In csas.cz [online]. 2021. Dostupné z: https://www.csas.cz/cs/blog/abeceda-penez/na-co-si-cesi-pujcuji
- Petr Ištvánek. Spotřební úvěr v České republice. In: Masarykova univerzita v Brně [online]. 2. 5. 2012. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/obyt5/Bakalarska_prace_-_Spotrebni_uver_v_CR.pdf
- Nebankovní úvěry a související problémy – Česká národní banka. [online]. Copyright © ČNB 2023. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/verejnost/servis-pro-media/autorske-clanky-rozhovory-s-predstaviteli-cnb/Nebankovni-uvery-a-souvisejici-problemy-00001