Půjčka bez papírů do 5 minut【listopad 2024】
Nečekané finanční náklady se neptají, kdy na jejich úhradu budete mít dostatek financí. Díky online srovnávači lze během pár minut nalézt výhodnou půjčku bez papírů. Ta je bez zbytečného papírování poskytována i méně bonitním klientům, jsou-li uznání jako spolehliví. Celý proces od podání žádosti až po schválení přitom může trvat pouze pár hodin.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka bez papírů výhodná
✅rychlá forma sjednání úvěru
✅bez zbytečného papírování
✅i pro méně bonitní žadatele
✅bezúčelová varianta půjčky
4 věci, na které si u půjčky bez papírů dát pozor
❌skryté poplatky ve smlouvě uvedené malým písmem
❌nutné doložit alespoň částečnou bonitu
❌obecně dražší forma úvěru
❌první půjčka nemusí být zdarma
DOPORUČENÍ: Při sjednávání úvěru více než na cenu hleďte na svou bezpečnost. Solidnost poskytovatele lze ověřit skrz recenze bývalých klientů.
Jak půjčku bez papírů získat
Sjednání půjčky bez papírů je rychlé a benevolentní. I tak je možné nalézt ověřeného poskytovatele, který úvěr nabízí výhodně i bezpečně. Snadno se k takovým nabídkám dostanete díky online srovnávači. Ten nabízí aktualizované úvěry od držitelů licence od České národní banky. K nim se člověk dostane na základě formuláře, jehož vyplnění zabere pouze pár minut.
Většina bankovních společností se v předstihu snaží přijít na žadatele, kteří plánují úvěr uzavřít podvodnou cestou. K tomu jsou využívány různé programy, které určují pravděpodobnost, že klient bude jednat protizákonně. Na odhalení těchto podvodů je možné využít takzvané fraud scorecard nástroje.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- snížení rizika dluhové pasti
- porovnání nabídek z pohodlí domova
- srovnávač funguje nonstop
- k žádosti se dostanete během několika málo kliknutí
- různé druhy úvěru, i půjčka na rekonstrukci pro mladé
VAROVÁNÍ: I přesto, že vám srovnávač představí množství ověřených nabídek, pro jistotu si solidnost poskytovatelů ověřte i prostřednictvím recenzí bývalých klientů.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na investice do cenných papírů
- na investice do uměleckého díla
- na úhrada nečekaných nákladů domácnosti
- na zlepšení vlastní podnikatelské situace
- na finanční pomoc blízkým rodinným příslušníkům
Žádost o půjčky bez papírů bývá díky sníženému množství papírování velmi rychlá. Klient často peníze potřebuje nejlépe okamžitě. A tak se snadno může stát, že přehlédne důležité informace ve smlouvě. Jednou z těch zásadních je i celková cena úvěru. Ta je ovlivněna roční úrokovou sazbou, sankcemi i poplatky. Protože je sjednání úvěru benevolentní, klient by měl počítat s tím, že budou tyto částky vyšší než obvykle.
DOPORUČENÍ: K vypočítání celkové výše nákladů lze využít online kalkulačku.
Rozdíl půjčky bez papírů oproti jiným typům půjček
Online půjčka bez papírů je rychlou půjčku s kratší splatností do jednoho roku. Zároveň ze sjednání, oproti klasickým bankovním úvěrům, plyne vyšší riziko. Ne každý z nebankovních poskytovatelů je držitelem licence, která kontroluje jeho legální činnost. Může se tak stát, že klient i přes svou maximální snahu uzavře úvěr s lichvářem porušujícím zákony.
Půjčka bez papírů může být, vzhledem k benevolentnímu schválení žádosti, úvěrem bez pravidelných příjmů nebo bez registru. Všechny tyto půjčky jsou nabízeny za vyšší úrokovou sazbu, poplatky i případné sankce. U těchto nebankovních a často i nelicencovaných nabídek má klient jistotu, že i přes sníženou bonitu na úvěr dosáhne. Musí si ale pohlídat bezpečnost.
Půjčka bez papírů urychluje proces schválení žádosti. Obdobně je na tom i půjčka každému. Ta kromě totožnosti žadatele nemá ambice kontrolovat finanční situaci žadatele. K penězům se klient dostane i přesto, že jsou jeho příjmy nedostačující nebo jeho jméno figuruje v registru dlužníků. Oba tyto typy úvěrů jsou spojovány s vyššími náklady na půjčení peněz.
Půjčka bez papírů může být v některých případech i velmi levnou formou úvěru. To platí ve chvíli, kdy klient uzavře první bezúročnou půjčkou. Ta je nabízena pouze za základní poplatek za zprostředkování. I lidé se snížou bonitou si mohou půjčit peníze velmi levně. Jde to ale pouze na pár týdnů a celá částka musí být věřiteli vrácena nejpozději do stanoveného data.
RADA: První půjčka zdarma je velmi lákavou. Kvůli vysokým sankcím se ji ale vyplatí sjednat jen v případě, že ji zvládnete včas splatit.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Především u neověřených a nelicencovaných poskytovatelů se ve smlouvách často objevují jiné informace, než věřitel původně nabízel. Velkým rizikem jsou například skryté poplatky či extrémně vysoké sankce za pozdní splátky. Aby se těmto nevýhodným podmínkám klient vyhnul, je potřeba detailně přečíst smlouvu.
Negativní dopady půjček
Při sjednávání rizikového i ověřeného úvěru se klient snadno může dostat do dluhové pasti. Ta může potkat i bonitní žadatele s dostatečnými příjmy, strašákem je i u půjčky na rekonstrukci pro mladé. Možností, jak stále narůstající dluhy řešit, je jejich konsolidace. V takovém případě jsou všechny úvěry převedeny k jednomu věřiteli. To zvýší přehlednost dluhů a klient má šanci získat výhodnější podmínky.
Proč existují rizikové půjčky
Pokud je klientova bonita vysoká, není žádným problémem sjednat ověřenou bankovní půjčku. V opačném případě je půjčení náročnější. S žadateli se sníženou bonitou, u nichž je nízká šance včasného splacení, banky nechtějí mít nic společného. Proto stále existují rizikové půjčky. S nimi se sice člověk může dostat do velkých finančních problémů, je to ale jediná možnost, jak úvěr získat.
RADA: V případě nedorozumění mezi věřitelem a dlužníkem se klient vždy může bezplatně obrátit na finanční arbitr.
Závěr
Sjednání úvěru, aniž by byla ověřena totožnost klienta, je prakticky nemožné. Existuje ale půjčka bez papírů, jejíž největší výhodou je rychlé sjednání s vyplacením peněz nejpozději do několika hodin. Takový úvěr mohou sjednat i lidé s nižší bonitou. Jenom pozor na solidnost poskytovatele a jimi nabízených služeb.
Časté otázky
Je možné získat půjčku v hotovosti?
Stále můžete narazit na poskytovatele, které vám vyplatí půjčku hotově “na ruku”. Buď na pobočce, nebo vám peníze přivezou až domů. Hotovost z půjčky si můžete také nechat vyplatit na poště, u partnerské čerpací stanice, na terminálu Sazky či v partnerských trafikách. Možností je hodně. Půjčku můžete na stejných místech také v hotovosti splácet. Ale splácení bývá možné i převodem na účet. Hotovostní půjčku poskytuje zhruba 15 % licencovaných nebankovních společností. U banky se s ní nesetkáte. Počítejte s vyšší cenou půjčky, neboť zprostředkování půjčky v hotovosti je nákladnější než výplata na účet.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Kde si půjčit, když mám exekuci?
Některé nebankovní půjčky jsou dostupné i při drobné exekuci. Poskytovatelé je nabízejí jako účelovou půjčku na vyplacení se z exekuce, někdy i jako další úvěr nad rámec dluhu, na nějž se současná exekuce vztahuje. Nabídka na nebankovním trhu je široká, ale ne u každého poskytovatele se dá najít půjčka v exekuci. Abyste neztráceli čas zbytečným vyhledáváním a tříděním, spolehněte se na online srovnávač půjček. V kategorii „půjčka v exekuci“ ihned uvidíte přehledný výčet poskytovatelů, jež jsou schopni akceptovat záznamy v registru i drobnou exekuci. Počítat však musíte s dražší cenou půjčky, neboť věřitel podstupuje vysoké úvěrové riziko.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak sloučit půjčky do jedné?
Sloučení půjček neboli konsolidace není nic složitého. Prvním krokem je vyhledání poskytovatele, který konsolidaci provádí. Nemusíte hledat sami, přehled společností je pro vás připraven v online srovnání půjček v kategorii konsolidace. Vyberete si, která nabídka vám vyhovuje, případně vyplníte jednu univerzální žádost a my u poskytovatelů zjistíme, které ze sloučení bude dostupné právě pro vás. Než se do vyplňování pustíte, spočítejte si, jakou částku chcete celkem konsolidovat. Někteří poskytovatelé celou konsolidaci provedou sami. Jiní vám poskytnou požadovanou částku a vy máte za úkol ji využít ke splacení současných úvěrů a následně o tom nového věřitele informovat. Součástí konsolidace může být navýšení o další peníze.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Kristýna Klepáčková. Nebankovní úvěry a půjčky na finančním trhu České republiky. In: Masarykova univerzita [online]. 19.4.2015. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/fate1/BP_FINAL.pdf
- Petr Ištvánek. Spotřební úvěr v České republice. In: Masarykova univerzita v Brně [online]. 2. 5. 2012. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/obyt5/Bakalarska_prace_-_Spotrebni_uver_v_CR.pdf
- Lukáš Elner. Nakládání domácností s disponibilními příjmy. In: Moravská vysoká škola Olomouc [online]. 3. 5. 2024. Dostupné z: https://is.mvso.cz/th/s8fsi/2024_8350_Elner.pdf
- Veronika Doskočilová: DŮSLEDKY ZAMÍTNUTÍ PŮJČKY. In: Měšec.cz [online]. 22. 5. 2018. Dostupné z: https://www.mesec.cz/aktuality/co-o-vas-banky-najdou-v-registrech-treba-i-neuspesne-zadosti-o-pujcku
- Antonín Jandák. Úvěrování fyzických osob neúčelovými úvěry a půjčkami od bankovních a nebankovních subjektů. In: Vysoké učení technické v Brně [online]. 31. 5. 2013. Dostupné z: https://theses.cz/id/t22jft/VROVN_FYZICKCH_OSOB_NEELOVMI_VRY_A_PJKAMI_OD_BANKOVNCH_A_.pdf
- BRABEC, Jiří. Finanční gramotnost srozumitelně a bez překážek. 4. vydání. Ilustroval Filip ŠKODA. Plzeň: ABC finančního vzdělávání, 2016. ISBN 978-80-905057-1-1.