Půjčka bez registru a ručení a zástavy do 5 minut【prosinec 2024】
Potřebujete peníze navíc, ale nacházíte se ve špatné finanční situaci? Do 5 minut vám pomůžeme nalézt vhodné půjčky bez registru a zástavy . Po jaké nabídce na úvěr nakonec sáhnete, záleží jen na vás. Online srovnávač vám, dle krátkého formuláře, představí předem ověřené a bezpečné úvěry, u kterých nenaletíte žádnému podvodníkovi. Jako bonus zaručíme, že jsou všechny nabídky aktuální. Jedním kliknutím se dostanete přímo na webové stránky poskytovatele.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka bez registru a ručení a zástavy výhodná
✅i pro nebonitní klienty
✅bez nutnosti dokládat pravidelné příjmy
✅i pro žadatele s negativní dlužní minulostí
✅spíše krátkodobé půjčky
4 věci, na které si u půjčky bez registru a ručení a zástavy dát pozor
❌velké množství nelicencovaných poskytovatelů
❌obecně dražší forma úvěru
❌pozor na skryté poplatky
❌vysoké sankce pozdních splátek
DOPORUČENÍ: Při uzavírání smlouvy věnujte pozornost především informacím o poplatcích a sankcích za případné zpoždění splátek.
Jak půjčku bez registru a ručení a zástavy získat
Půjčka bez registru a ručení nemovitostí je nabízena lidem ve zhoršené finanční situaci. Mezi poskytovatele se neřadí bankovní společnosti a často ani ověření nebankovní poskytovatelé. Abyste nenaletěli množství podvodných soukromých nabídek, vsaďte na služby online srovnávače. Ten vám po vyplnění krátkého formuláře nabídne pouze aktuální a ověřené úvěry přesně dle vašich požadavků.
Zákonem daná je při schvalování žádosti o úvěr kontrola bonity žadatele. Takzvaný scoring sleduje, jak vysoké a pravidelné jsou příjmy žadatele a jaká je jeho dlužní minulost. U dlouhodobých úvěrů může být zásadní i typ pracovního poměru nebo věk žadatele. Pokud scoringem klient neprojde, může být jeho bonita zvýšena ručením majetkem nebo třetí osobou.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- bezpečné online vyhledávání
- možnost využít poradenských služeb
- všechny činnosti srovnávače jsou zdarma
- automatické přesměrování na poskytovatele
- celý proces trvá pouhých pár minut
VYSVĚTLENÍ: Online srovnávač usilují o to, aby jejich návštěvníci a zájemci o pjčku nenaletěli podvodníkům. Proto jsou všechny nabídky důkladně prověřovány.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na investici do vlastního podnikání
- na opravu spotřebiče
- na školní pomůcky
- na úhradu léčebných nákladů
- na krátkodobé finanční problémy při ztrátě zaměstnání
Jakákoliv půjčka, která není nabízena bankou či jinou licencovanou společností, může být riskantní. Často se ve smlouvě setkáváme se skrytými poplatky, které při žádosti o půjčku nikdo nezmínil. Vyplatí se přečíst celou smlouvu i spolu s malými písmeny. Jedině tak žadatel získá ucelený přehled o všech podmínkách, které mu poskytovatel nabízí.
RADA: Skryté poplatky jsou nezákonné. Vyhnete se jim při sjednání ověřeného úvěru s licencí od ČNB.
Rozdíl půjčky bez registru a ručení a zástavy oproti jiným typům půjček
Půjčka bez registru a ručení příliš nebere v potaz sníženou bonitu klienta. I proto je primárně nabízena nebankovními společnostmi a soukromými osobami bez licence od České národní banky. Peníze jsou vyplaceny na účet nebo v hotovosti. A to za vyšší úrokové sazby, sankcí i poplatků.
Poskytovatelé neřešící registry dlužníků či ručení majetkem často nabízí první půjčku zdarma. Krátkodobá forma úvěru se splatností nejpozději do 3 týdnů je poskytována za velmi výhodných podmínek. Ty se zhoršují ve chvíli, kdy klient nezvládne celou částku uhradit včas. Poté se náklady kvůli vysoké úrokové sazbě i poplatkům a sankcím extrémně zvýší.
Půjčka bez registru a zástavy může být vyplacena na ruku nebo na bankovní účet. Protože se jedná o krátkodobé půjčení nižší částky peněz, k vyplacení v hotovosti může dojít téměř okamžitě po schválení žádosti. Toho lze dosáhnout i u rychlé půjčky po skončení insolvence či u dalšího z méně výhodných úvěrů, kterým jsou půjčky pro nezaměstnané.
Půjčka bez registru a ručení je schvalována velmi benevolentně. Poskytovatel netráví velké množství času ověřováním bonity klienta. Právě proto lze tento typ úvěru považovat i za půjčku ihned nebo krátkodobou půjčku do výplaty. Ta je vyplacena o víkendu i v noci. A to téměř okamžitě poté, co klient pošle svou žádost.
VAROVÁNÍ: První půjčka zdarma nikdy není úplně zadarmo. I když dodržíte všechny povinnosti, zaplatíte alespoň zprostředkovatelský poplatek.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Rizikem, které vychází od samotného dlužníka, je neschopnost hradit splátky včas. K tomu může dojít hned v několika situacích. Například ve chvíli, kdy si klient nevšimne vysoké úrokové sazby či skrytých poplatků. Další variantou může být i vysoká částka splátek kvůli rychlejšímu splacení úvěru. Všechny tyto informace jsou u bankovních i nelicencovaných subjektů uvedeny ve smlouvě.
Negativní dopady půjček
Kvůli neschopnosti hradit splátky včas automaticky narůstá dluh. To, jak velké jsou sankce, záleží na každém poskytovateli. Maximální výše poplatků u ověřených poskytovatelů s licencí od ČNB je dána zákonem. Neschopnost včasného dostání svých závazků může vést až do dluhové spirály. Ta je situací, kdy klient nezvládá hradit své dluhy, které neustále narůstají. Pomoc může nabídnout sám poskytovatel. A to například snížením výše splátek, nebo jejich odložením na pozdější dobu.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Ne každý z žadatelů o úvěr má tak dobrou bonitu, aby mu peníze půjčila Českou národní bankou ověřená instituce. I nebankovní subjekty mohou nabízet solidní a bezpečný úvěr. A to i lidem, kteří nejsou ve 100% pozitivní finanční situaci. Aby takoví žadatelé nenaletěli lichvářům, vznikl zákon o spotřebitelském úvěru. Ten kontroluje, zda licencované subjekty dodržují všechny zákonem dané podmínky.
DOPORUČENÍ: Pravost licence od České národní banky si ověřte v oficiálním seznamu na jejich webových stránkách.
Závěr
Vyhledávání rychlé půjčky s využitím online srovnávače není ničím složitým. Již za 5 minut dokážete vyplnit krátký formulář. Ten vám následně představí ověřené a bezpečné nabídky půjčky bez registru a ručení a zástavy. Tyto úvěry nabízí peníze i méně bonitním klientům. Ti si za úvěr připlatí. Mají ale jistotu, že nenaletí podvodníkovi, který nedodržuje zákonem dané podmínky.
Časté otázky
Jak dlouho po insolvenci můžu žádat o půjčku?
O půjčku můžete požádat okamžitě po ukončení insolvence. Datum ukončení naleznete v soudním usnesení týkajícím se ukončení procesu vašeho oddlužení. Že o úvěr smíte po insolvenci požádat v podstatě kdykoliv, však neznamená, že vám bude schválen. Obecně dříve vyhovují žádostem o půjčku po insolvenci nebankovní společnosti. Některé jsou schopné úvěr poskytnout již několik měsíců od ukončení oddlužení. U banky si musíte počkat nejméně rok u menší spotřební půjčky a až čtyři roky u hypotéky. Během insolvence si rozhodně nepůjčujte. Je to porušení pravidel oddlužení, které může vést ke zrušení insolvence a k obnově původního vymáhání.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak zjistím, kde mi opravdu půjčí?
Nejkratší cestou k odpovědi nabízí online srovnávač půjček. Zde vyplníte jediný a jednoduchý formulář ohledně půjčky, o niž byste stáli. My s ním oslovíme několik poskytovatelů najednou a požádáme o předběžné vyhodnocení orientační žádosti. Tento proces zabere několik minut. Během chvíle dozvíte, kde je vám půjčka dostupná, kde ji máte již předschválenou. Následně se stačí rozhodnout, kterému poskytovateli dáte přednost, a kde si úvěr vyřídíte. Do rozhodování zahrňte nejen cenu půjčky (RPSN), ale i flexibilitu splátek (např. možnost odkladu nebo předčasného splacení a cenu za oba kroky).
Co znamená předschválená půjčka?
Předschválenou půjčkou je jen hrubý odhad toho, kolik vám na základě zatím dostupných údajů může poskytovatel půjčit. Nejčastěji se s předschválenými úvěry potkáváme v osobním bankovnictví, kde nám banka ukazuje, jak hodnotí naši úvěruschopnost na základě pohybů na účtu. Předschválené nabídky vám ale můžeme zajistit i my. O co půjde? Vyplníte jednoduchou žádost o půjčku a my s ní obešleme poskytovatele. Obratem pro vás obdržíme předschválené nabídky, jinými slovy vám dostupné půjčky. Mějte na paměti, že předschválená půjčka je „nástřel“. Poskytovatele nezavazuje ke schválení úvěru ve stejné výši a vám negarantuje, že předschválený úvěr opravdu získáte.
Jak si bezpečně půjčit peníze?
Bezpečná půjčka není žádná velká věda. Stačí, aby splnila několik základních pravidel. Nejčastěji se shrnují do takzvaného desatera bezpečného zadlužování. Hlavní myšlenkou desatera je, že půjčku si máte brát na užitečné a potřebné věci dlouhodobé spotřeby v době, kdy bezpečně máte na splácení, a od licencovaného poskytovatele. Bezpečná půjčka má mít nejnižší možnou cenu (RPSN nebo přeplatek), předčasné splacení zdarma a bezplatný nebo levný odklad splátky. Půjčku si vždy důkladně promyslete. Desatero doporučuje vyvarovat se půjčky na splátky jiných půjček.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- REDAKCE. Centrální registr úvěrů. In: ČNB [Online] 2024. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/centralni-registr-uveru/
- BRABEC, Jiří. Finanční gramotnost srozumitelně a bez překážek. 4. vydání. Ilustroval Filip ŠKODA. Plzeň: ABC finančního vzdělávání, 2016. ISBN 978-80-905057-1-1.
- Bc. Jana Kohoutková. Analýza a srovnání spotřebních úvěrů v České republice. In: Vysoká škola báňská [online]. 2022. Dostupné z: https://dspace.vsb.cz/bitstream/handle/10084/146633/KOH0082_EKF_B0412A050005_2022.pdf?sequence=1&isAllowed=y
- REDAKCE. Index odpovědného úvěrování: nejlepší pomocník při výběru půjčky. In: Člověk v tísni [online]. 10.7.2023. Dostupné z: https://www.clovekvtisni.cz/index-odpovedneho-uverovani-9433gp
- Jak na peníze 2 díl: Půjčky a jak na ně? – YouTube. YouTube [online]. Copyright © 2023 Google LLC. Dostupné z: https://www.youtube.com/watch?v=5rWU8t4VcMI
- Ingrid Brucknerová. Spotřebitelské úvěry a zadlužování domácností. In: Masarykova univerzita v Brně [online]. 17. 5. 2011. Dostupné z: https://is.ambis.cz/th/vstf4/Petr_Franek_UCO_43201_final.pdf