Půjčka ihned schválena do 5 minut【listopad 2024】
Potřebujete peníze a nemůžete čekat? Půjčka ihned schválena vám nabídne rychlé sjednání, a ještě rychlejší vyplacení peněz na účet. S naším srovnávačem hravě dohledáte půjčku, která pro vás bude dostupná a zároveň bude odpovídat vašim potřebám. Stačí pouze vyplnit náš jednotný formulář a během chvilky můžete vybírat z desítek nejlepších půjček na trhu.
Proč je půjčka ihned schválena populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka ihned schválena výhodná
✅rychlé sjednání zcela online
✅vyplacení prostředků do pár minut
✅zjednodušení proces podání žádosti
✅vyšší dostupnost úvěrů
4 věci, na které si u půjčky ihned schválené dát pozor
❌vysoké úrokové sazby a poplatky
❌pouze půjčky krátkodobě
❌vyšší koncentrace podvodných poskytovatelů
❌většinou jen částky do 10 000 Kč
VAROVÁNÍ: Pokud se již nacházíte v dluhové pasti, nebojte se vyhledat odbornou pomoc. Existují neziskové organizace a poradenské služby, které vám pomůžou vaši situaci řešit.
Jak půjčku ihned schválenou získat
Půjčka ihned schválena nemusí být vždy výhodná, a proto je třeba nezanedbat její výběr. Pomocí našeho jednoduchého online formuláře během několika minut porovnáte dostupné nabídky. Objeví se tak před vámi nejvýhodnější půjčky na trhu, které zároveň odpovídají vaší bonitě a potřebám.
Po výběru vhodné půjčky a odeslání žádosti vás převedeme na web poskytovatele. Zde už jenom ověříte svoji identitu a příjmy. Většinou vše probíhá již automaticky, díky čemuž si vystačíte pouze s bankovní identitou nebo přihlášením do vybraného online nástroje. Poskytovatele navíc přísně kontrolujeme, díky čemuž máte jistotu, že jsou opravdu důvěryhodní a sjednání je u nich bezpečné.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- Porovnání výhod a nevýhody desítek půjček
- Prověření porovnávaných poskytovatelů
- Srovnání různých druhů úvěrů
- Úprava srovnání vám na míru
- Ochrana vašich soukromých dat
DOPORUČENÍ: Než uzavřete jakoukoliv smlouvu o půjčce, vždy si důkladně prostudujte smluvní podmínky a všechny související poplatky. Skryté poplatky mohou výrazně zvýšit celkovou cenu půjčky.
Kdy se půjčka ihned schválena obecně vyplatí
- na nákup drobné elektroniky
- na překlenutí krátkodobých problémů
- na nákup domácích spotřebičů
- na menší oprava vozidla
- na start podnikání jako OSVČ
Půjčka ihned schválena s sebou přináší nejen vysokou dostupnost, ale i vyšší úrokové sazby. V porovnání s jinými úvěry tak může být půjčka podstatně dražší. Pozor si dejte také na možné poplatky za sjednání.
VYSVĚTLENÍ:: Úroková sazba představuje odměnu poskytovateli. Dosahovat může 4 až 30 % p.a. Někteří poskytovatelé mohou přesáhnout i hranici 30 % p.a.
Rozdíl půjčky ihned schválené oproti jiným typům půjček
Půjčka ihned schválena je řešením pro klienty, kteří potřebují peníze okamžitě. Díky rychlému schvalovacímu procesu a okamžitému převodu peněz je tato půjčka vhodným řešením pro situace, kdy nemáte času nazbyt. Rychlost sjednání půjčky má však negativní vliv na úrokové sazby, které budou vyšší než například u běžných bankovních úvěrů.
Pokud vaše bonita není zrovna nejlepší, bude pro vás vhodnou alternativou nebankovní půjčka. Ty si obvykle nekladou tak přísné podmínky, díky čemuž si můžete úvěr sjednat i s horší platební morálkou. Nebankovní společnosti nabízí širokou škálu půjček, mezi které patří například půjčka bez registru nebo půjčka přes paušál.
Pokud hledáte cestu, jak získat finanční prostředky bez nutnosti dokládat svůj příjem, bude pro vás jedinou možností půjčka pro nezaměstnané. V tomto případě počítejte s vyššími úrokovými sazbami a pravděpodobně i poplatky. Kromě toho si budete moci půjčit pouze nízké částky v řádu několika tisíc korun.
Poslední alternativou je klasická online půjčka, která může mít celou řadu podob. Plusem je její flexibilita a rychlost sjednání. Vybírat přitom můžete z opravdu široké nabídky úvěrů, které disponují různými parametry a podmínkami. Oblíbená je například online půjčka ihned, ale i třeba finská půjčka.
NÁŠ TIP: Použijte online kalkulačky půjček, které vám pomohou vypočítat celkové náklady spojené s půjčkou.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Než se rozhodnete pro konkrétní půjčku, zvažte svou schopnost splácet půjčku. Realistické hodnocení vaší finanční situace dokáže zabránit celé řadě zbytečných problémů. Kromě toho se ujistěte, že rozumíte všem podmínkám uvedených v úvěrové smlouvě. V případě jakýchkoliv pochybností se nebojte zeptat nejen poskytovatele, ale i třeba finančních poradců.
Negativní dopady půjček
Jedním z negativních dopadů půjček může být zadlužení nad rámec vašich finančních možností. Vysoká dostupnost půjčky často dokáže klientům zatemnit hlavu, což vede k tomu, že si sjednají úvěr, který nedokážou splácet. Pokud se tak stane ihned komunikujte s poskytovatelem a nehrajte mrtvého brouka.
Proč existují rizikové půjčky
Rizikové půjčky vznikají z potřeby pokrýt poptávku klientů, kteří nedosáhnou na tradiční bankovní a nebankovní úvěry. Rizikovost půjček se odvíjí od celé řady faktorů, přičemž mezi ty nejrizikovější patří například půjčka v exekuci nebo půjčka po insolvenci. I kdyby takové půjčky byly zakázány, našli by se lichváři, kteří by je poskytovali. Právě proto stát přistoupil pouze k jejich regulaci, díky čemuž musí disponovat férovými, a hlavně transparentními podmínkami.
VYSVĚTLENÍ: Doba splatnosti se liší podle typu úvěru, který si sjednáváte. Rychlé půjčky často disponují dobou splatnosti v řádu několika dní, kvůli čemuž jsou i vysoce rizikové.
Závěr
Pokud hledáte rychlost a jednoduchost, je pro vás půjčka ihned schválena vhodnou volbou. Jejím hlavním benefitem je okamžité schválení a rychlý převod peněz, což oceníte zejména v situacích, kdy vás překvapí nečekané výdaje. I zde je ale třeba počítat s mínusy například v podobě vysokých úrokových sazeb a velmi krátké doby splatnosti.
Časté otázky
Co je RPSN a proč je občas zavádějící?
RPSN je hodnota označující celkovou cenu půjčky. Říká, kolik celkem za rok trvající půjčku zaplatíte. Například RPSN ve výši 10 % znamená, že za roční půjčku přeplatíte 10 %. Do RPSN se promítají všechny náklady úvěru. Nejen úrok, ale i veškeré poplatky, které se k němu váží. Například za sjednání, za vedení účtu, za čerpání atd. U krátkodobých půjček (např. půjčky do výplaty, mikropůjčka) je RPSN zkreslující údaj. Poplatky hrazené v jednom měsíci cenu půjčku roznásobí na celý rok. U tohoto typu půjček se proto orientuje podle celkového přeplatku z půjčky, který je zde spolehlivějším ukazatelem.
Jak si půjčit zadarmo?
Půjčka bez navýšení (bez úroku a poplatků) je zajímavou tržní nabídkou. V bankovním sektoru se s ní potkáte v podobě kreditní karty, které mají bezúročná období, kde je úrok nulový. Dostupnější cestou k bezplatnému úvěru je první půjčka zdarma. Jde o úvěr nebankovní od licencovaných společností. Na 14 až 30 dní vám nabídnou částky do cirka 10 tisíc korun. Pokud splatíte včas celou půjčku, zůstane opravdu zdarma, nepřeplatíte ani korunu. Zdarma je však jen první půjčka pro nové zákazníky.
Dostanu peníze i o víkendu?
Ano, půjčku je možné získat a čerpat i o víkendu. Ne však u všech poskytovatelů. Víkendový provoz je běžnější u nebankovních společností, ovšem přizpůsobovat se již začínají některé banky. O víkendu lze získat především peníze převzetím v hotovosti (čerpací stanice a trafiky fungují často i nonstop). Nonstop provoz mívají i kurýři, kteří vozí hotovost zákazníkům domů. České bankovnictví podporuje okamžité platby, takže i půjčku na účet můžete mít připsanou i soboty, neděle, svátku či v noci. Dnes záleží na provozní době poskytovatele a na tom, zda vaše banka podporuje okamžité platby.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Jak zjistím, jestli dostanu půjčku?
Existují dvě možné cesty:
1) Požádat o půjčku u vybraného poskytovatele a počkat, jak vaši žádost vyhodnotí. Můžete si vymínit hodnocení bez skóringu, což znamená, že banka či nebankovní společnost nezanese záznam o žádosti do úvěrových registrů. Tento krok vyžaduje vyhledání ověřených poskytovatelů půjček v kategoriích, o které byste měli zájem. A vyplnění online formuláře u každého z nich.
2) Obrátit se na online srovnávač půjček, kde máte předem jistotu, že spolupracuje jen s licencovanými bankami a společnostmi. Zde stačí vyplnit jedinou online žádost, a srovnávač za vás osloví odpovídající poskytovatele. Vy během chvilky uvidíte, kde vám mohou půjčku schválit
Jaký potřebuji příjem na půjčku?
Příjem musí odpovídat jak zamýšlené výši splátek, tak i plánované délce splácení. Co to znamená? Váš příjem musí ideálně pokrýt běžné výdaje, splátky všech aktuálních závazků a ještě i pravidelné spoření neboli finanční rezervu. Pro některé půjčky a životní situace je dostatečným příjem okolo 20 tisíc korun, u jiných úvěrů a celkových situací žadatele nevystačí ani stotisícová výplata. Co se týká trvání půjčky, příjem byste měli mít předem zajištěn na celou dobu splatnosti (např. podnikáním, pracovní smlouvou na dobu neurčitou nebo pracovní smlouvou sice na dobu určitou, ale s datem ukončení až po doplacení úvěru. Pozor, banky netolerují příjmy z brigád (dohody), a často ani některé sociální dávky.
Zdroje
- REDAKCE. Desatero spotřebitele In: ČNB [online]. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/ochrana-spotrebitele/desatero-spotrebitele/
- Ing. Gabriela Oškrdalová. Osobní finance Půjčky a úvěry. In: Masarykova univerzita [online]. 20.11.2013. Dostupné z: https://is.muni.cz/el/1456/jaro2013/BKF_OSFI/34761751/4._Pujcky_a_uvery.pdf
- Bc. Jana Kohoutková. Analýza a srovnání spotřebních úvěrů v České republice. In: Vysoká škola báňská [online]. 2022. Dostupné z: https://dspace.vsb.cz/bitstream/handle/10084/146633/KOH0082_EKF_B0412A050005_2022.pdf?sequence=1&isAllowed=y
- CSAS.cz. Na co si česi půjčují. In csas.cz [online]. 2021. Dostupné z: https://www.csas.cz/cs/blog/abeceda-penez/na-co-si-cesi-pujcuji
- Otevřená společnost, o. p. s. Infografiky In: Mapaexekuci.cz [online]. 2020. Dostupné z: http://mapaexekuci.cz/index.php/studie-a-analyzy/infografiky/
- Zdeněk Bubák. Na jakou půjčku Češi sází. In zpráva Nielsen Admosphere [online]. 26.8.2019. Dostupné z: https://finparada.cz/5849-Temer-polovina-Cechu-ma-v-soucasnosti-pujcene-penize.aspx?mobile=full