Půjčka nonstop do 5 minut【listopad 2024】
Půjčka nonstop skutečně existuje. Až 15 % nebankovních společností vám půjčí peníze 24 hodin denně 7 dní v týdnu včetně víkendů a svátků. Rychlost je však vykoupena vyššími poplatky, sazbami i úroky. Přesto se dají i rychlé půjčky nonstop pořídit i výhodně. Vyzkoušejte náš online srovnávač. Vyplňte krátký dotazník a během pár chvil vám srovnávač nabídne půjčku přesně dle vašich požadavků.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka nonstop výhodná
✅ dostupná o víkendech i svátcích
✅ jednoduchý online formulář vyplníte do 5 minut
✅ půjčka na cokoliv
✅ půjčíte si pár tisíc, ale i desítky tisíc korun
4 věci, na které si u půjčky nonstop dát pozor
❌ vysoké úroky a sazba RPSN
❌ předkládáte potvrzení o výši příjmů
❌ vysoké sankce za nesplácení půjčky
❌ mohou se s ní pojit i skryté poplatky
VAROVÁNÍ: Je lákavé mít možnost vzít si půjčku pár set korun, proto si lidé také půjčují opakovaně bez toho, aniž by splatili tu předchozí. Tím se ale dostávají do dluhového kolotoče.
Jak půjčku nonstop získat
Rychlé půjčky nonstop dostupné přes internet si sjednáte vyplněním jednotného online formuláře přímo u úvěrových společností. Nebo vyplňte krátký dotazník, uveďte na sebe kontakt a online srovnávače vyberou půjčku za vás dle kritérií, která si sami nastavíte.
Půjčka vám nebude schválena bez toho, aniž by si vás společnost prověřila. Bude po vás chtít doložit výši pravidelných příjmů, 2 doklady totožnosti a ověření vašeho bankovního účtu, jestli je doopravdy váš. K tomu úvěrovkám slouží například nástroj Nordigen. Vaši bonitu si ověří například přes chytrý nástroj Telco Score.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- funguje zdarma a nezávisle
- operátoři na telefonní lince vám pomohou, s čímkoliv potřebujete
- chrání vaše osobní data
- šetří vám čas
- porovnává půjčky jen od solidních společností
DOPORUČENÍ: V žádosti o půjčku uvádějte jen pravdivé údaje. Zatajením dalších finančních závazků škodíte hlavně sami sobě a zvyšujete si tím riziko, že se dostanete do vleklých finančních problémů.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na potraviny, hygienické potřeby a další nutné věci
- na opravu automobilu
- na zaplacení nájemného
- investice do vzdělání
- investice do podnikání
Nonstop půjčka ihned na ruku je nebezpečná. Zaplatíte vysoké úroky a často je spojována i se skrytými poplatky. Pečlivě si přečtěte úvěrovou smlouvu, zejména to, co je uvedeno malými písmeny ve spodní části stránky.
VAROVÁNÍ: Odborníci výslovně nedoporučují si brát půjčku na něco, co má kratší životnost než délka splácení. Rizikovou je půjčka na dovolenou, na různé oslavy nebo dárky.
Rozdíl půjčky nonstop oproti jiným typům půjček
Nonstop půjčka vám může být poskytnuta v hotovosti i na účet. Je zároveň půjčkou online, protože je dostupná přes webový formulář, který najdete na stránkách úvěrových společností nebo nezávislých srovnávačů půjček.
Krátkodobá půjčka stejně jako půjčka nonstop mívá splatnost od 1 do několika měsíců. Půjčíte si pár tisíc, ale klidně i nižší desítky tisíc korun. Krátkodobá půjčka je dostupná i u bank.
Některé soukromé společnosti vám dají i půjčku po insolvenci, ale počítejte s vyššími úroky, poplatky i sazbou RPSN. Nemožná není ani půjčka v exekuci, ale obdobně jako u půjčky po insolvenci očekávejte vyšší poplatky a sankce za pozdní splácení.
Lidé bez stálého zaměstnání také mohou žádat o půjčku. Půjčky pro nezaměstnané jsou však drahé. Vysokými úroky a poplatky si společnost kompenzuje zvýšené riziko nesplacení půjčky. Půjčujete si poprvé? Půjčka bez poplatku a úroků se nachází v nabídce bank i soukromých úvěrovek. Nevystačíte-li s výplatou, přichází v úvahu půjčka do výplaty na účet vyplacená do druhé dne.
DOPORUČENÍ: Potřebujete nové auto? Místo leasingu si lze sjednat takzvaný autoúvěr, který bývá výhodnější. A mnohdy ho lze i zdarma předčasně splatit.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Půjčka ihned a nonstop dostupná je nadstandardní službou, která je vykoupena vysokými úroky, poplatky i sankcemi. To však klienti často podceňují. Přitom ji kvůli pozdním splátkám mohou výrazně přeplatit. Jestli úvěrové smlouvě, kterou máte podepsat, nerozumíte, poraďte se s někým, kdo vám pomůže pochopit všechny podmínky úvěru.
Negativní dopady půjček
Dostanete-li od svého věřitele oficiální upomínku kvůli nesplácení svého dluhu, a přesto nesplácíte dál, obrátí se věřitel na soud. Soudně nařízené splacení dluhů se provádí například srážkami ze mzdy. Exekuci je možné předejít oddlužením nebo osobním bankrotem.
Proč existují rizikové půjčky
Rychlá půjčka nonstop je rizikovou půjčkou, neboť ji provázejí vysoké úroky, sazba RPSN a poplatky. Rizikové jsou půjčky v exekuci nebo pro nezaměstnané. Lidé, kteří se nacházejí v těžkých životních situacích, si potřebují půjčit. Bohužel se nezřídka obracejí na služby lichvářů a sjednají si nevýhodnou půjčku. Ač k omezení jejich činnosti došlo v roce 2016 díky novému zákonu o spotřebitelském úvěru, pořád se jich na českém trhu pár vyskytuje.
VYSVĚTLENÍ: Co je lichva? Jde o situaci, kdy si půjčíte na mnohem vyšší úrok a za vyšší poplatky, než za které jsou půjčky na trhu běžně dostupné. Proto doporučujeme použít srovnávač půjček, který porovnává půjčky podle všech důležitých parametrů.
Závěr
Půjčka nonstop je oblíbeným finančním produktem především díky rychlosti, s jakou ho lze sjednat a to včetně víkendů i svátků. Vezměte v potaz vysoké úroky spojené s touto půjčkou a krátkou dobu splatnosti. Chcete mít jistotu, že si vyberete nejlepší možnou půjčku? Nechte si půjčky porovnat od nezávislých online srovnávačů.
Časté otázky
Je možné získat půjčku v hotovosti?
Stále můžete narazit na poskytovatele, které vám vyplatí půjčku hotově “na ruku”. Buď na pobočce, nebo vám peníze přivezou až domů. Hotovost z půjčky si můžete také nechat vyplatit na poště, u partnerské čerpací stanice, na terminálu Sazky či v partnerských trafikách. Možností je hodně. Půjčku můžete na stejných místech také v hotovosti splácet. Ale splácení bývá možné i převodem na účet. Hotovostní půjčku poskytuje zhruba 15 % licencovaných nebankovních společností. U banky se s ní nesetkáte. Počítejte s vyšší cenou půjčky, neboť zprostředkování půjčky v hotovosti je nákladnější než výplata na účet.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Kde si půjčit, když mám exekuci?
Některé nebankovní půjčky jsou dostupné i při drobné exekuci. Poskytovatelé je nabízejí jako účelovou půjčku na vyplacení se z exekuce, někdy i jako další úvěr nad rámec dluhu, na nějž se současná exekuce vztahuje. Nabídka na nebankovním trhu je široká, ale ne u každého poskytovatele se dá najít půjčka v exekuci. Abyste neztráceli čas zbytečným vyhledáváním a tříděním, spolehněte se na online srovnávač půjček. V kategorii „půjčka v exekuci“ ihned uvidíte přehledný výčet poskytovatelů, jež jsou schopni akceptovat záznamy v registru i drobnou exekuci. Počítat však musíte s dražší cenou půjčky, neboť věřitel podstupuje vysoké úvěrové riziko.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak sloučit půjčky do jedné?
Sloučení půjček neboli konsolidace není nic složitého. Prvním krokem je vyhledání poskytovatele, který konsolidaci provádí. Nemusíte hledat sami, přehled společností je pro vás připraven v online srovnání půjček v kategorii konsolidace. Vyberete si, která nabídka vám vyhovuje, případně vyplníte jednu univerzální žádost a my u poskytovatelů zjistíme, které ze sloučení bude dostupné právě pro vás. Než se do vyplňování pustíte, spočítejte si, jakou částku chcete celkem konsolidovat. Někteří poskytovatelé celou konsolidaci provedou sami. Jiní vám poskytnou požadovanou částku a vy máte za úkol ji využít ke splacení současných úvěrů a následně o tom nového věřitele informovat. Součástí konsolidace může být navýšení o další peníze.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Ekonomika. Podíl exekucí v jednotlivých krajích. In iDNES.cz.[online]. 13.5.2019. Dostupné z: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/exekuce-oddluzneni-exekutorska-komora.A190513_132834_ekonomika_are
- Grossmann Jakub. Dostupnost institucionálních úvěrů a finanční tíseň domácností In: ČNB [online]. 13.4.2023. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/cnblog/Dostupnost-institucionalnich-uveru-a-financni-tisen-domacnosti/
- REDAKCE. Otevřená data podle nařízení vlády č. 425/2016 Sb. In: ČNB [online]. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/seznamy/Otevrena-data/
- PÁLKOVÁ, Darina. Bankovní půjčky versus nebankovní půjčky [online]. Praha, 2012. Dostupné z: https://theses.cz/id/u2unla/
- Diplomová práce. AMBIS vysoká škola, a.s. Vedoucí práce Ing. Blanka Dlouhá. Simona Měřínská. Jak si půjčují české domácnosti. In: ČSÚ Magazín Statistika a my [online]. 17.6.2021. Dostupné z: https://www.statistikaamy.cz/2021/06/17/jak-si-pujcuji-ceske-domacnosti
- Zdeněk Bubák. Na jakou půjčku Češi sází. In zpráva Nielsen Admosphere [online]. 26.8.2019. Dostupné z: https://finparada.cz/5849-Temer-polovina-Cechu-ma-v-soucasnosti-pujcene-penize.aspx?mobile=full